Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Maszynka do mięsa to sprzęt, który większość z Nas kojarzy z kuchni babci, dawne urządzenia były zwykle przykręcane do blatu lub stołu i wymagały użycia siły do mielenia nie tylko mięsa ale choćby i twarogu na sernik. Dzisiejsze nowoczesne maszynki do mielenia to zwykle urządzenia elektryczne, mielące mięso zdecydowanie szybciej i bez użycia siły. Pozostaje pytanie czy warto inwestować w sprzęt skoro w większości sklepów możemy już kupić zmielone mięso? Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta, zdecydowanie warto. Mieląc mięso samodzielnie w domu mamy pewność co do jakości użytego produktu i sami wybieramy rodzaj mięsa do zmielenia. W przypadku mięsa paczkowanego pomimo zapewnień producenta co do jakości nigdy nie mamy 100% pewności czy naprawdę kupujemy to co chcemy. Można oczywiście poprosić o zmielenie mięsa na miejscu w sklepie, ale i tutaj z czystością przemysłowych maszynek może być różnie. Warto również zaznaczyć, że maszynki do mięsa, jakie znajdujemy na rynku to często urządzenia wielofunkcyjne, które oprócz mielenia również rozdrabniają, wyciskają, szatkują i ścierają. Dzięki takiemu rozwiązaniu kupując jedno urządzenie zyskujemy niezastąpionego pomocnika kuchennego. Ostateczny model na jaki się zdecydujemy warto więc dobrać do Naszych wymagań i opcji z jakich chcemy korzystać. Jaka maszynka do mielenia mięsa? Sprawdź nasz stale aktualizowany ranking maszynek do mięsa i wybierz najlepszą dla siebie.

Najlepsza maszynka do mielenia mięsa

Miejsce 1

Maszynka do mielenia mięsa Kenwood MG700

Maszynka do mielenia mięsa Kenwood MG700

Pierwsze miejsce w naszym rankingu maszynek do mięsa zajmuje wysokiej jakości maszynka do mielenia mięsa Kenwood MG700 o mocy 2000W, która zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wszystkie elementy maszynki do mielenia mięsa zostały zaprojektowane z myślą o ułatwieniu przygotowania posiłków. Duży pojemnik z odlewanego metalu, trwały metalowy podajnik, ślimak i nóż oraz 3 bardzo duże sita do drobnego, średniego i grubego mielenia sprawiają, że maszynka do mielenia mięsa Pro 2000 Excel poradzi sobie z każdy zadaniem. Silnik o mocy 2000 W sprawia, że ta maszynka do mielenia mięsa zapewnia najwyższą wydajność, której pokolenia kucharzy oczekują od produktów marki Kenwood. Maszynka do mielenia mięsa Pro 2000 Excel jest w stanie zmielić 3 kg składników w zaledwie 60 s. Została stworzona dla kucharzy, którzy wymagają od swoich urządzeń najwyższej jakości oraz regularnie przygotowują duże ilości jedzenia. Trwały korpus z odlewanego aluminium sprawia, że urządzenie nie tylko doskonale pełni swoją funkcję w kuchni, lecz także wspaniale prezentuje się na blacie kuchennym. Maszynka do mielenia mięsa Pro 2000 Excel posiada dwie prędkości pracy i funkcję reverse, dzięki czemu masz kontrolę nad przygotowywaniem składników na każdym etapie. Trwały, metalowy podajnik, ślimak i nóż ułatwiają pracę z różnymi składnikami. Doskonale mieli składniki na drobno, średnio lub grubo, zależnie od wymagań oraz użytego sita. Dwufunkcyjna tacka na mięso i pokrywka to użyteczny dodatek do zestawu, który pomaga utrzymać urządzenie w czystości, gdy nie jest używane. Szeroka gama akcesoriów zawartych w zestawie zwiększa wszechstronność urządzenia. Przygotuj domowe kiełbaski i pyszne klopsiki kebbe z przyprawami, a także placki rybne i pyszne sosy na bazie świeżych pomidorów. Dobra maszynka do mielenia mięsa w którą warto zainwestować.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Maszynka do mielenia mięsa Bosch MFW3X18W

Maszynka do mielenia mięsa Bosch MFW3X18W

Drugie miejsce w rankingu maszynek do mięsa zajmuje wysokiej klasy maszynka do mielenia Bosch MFW3X18W o mocy 2000 W. Dzięki bardzo mocnemu silnikowi i dużej mocy zablokowania silnika wszystkie składniki są przetwarzane równomiernie i bardzo szybko. Czasami trzeba przetworzyć duże ilości mięsa w krótkim czasie. Wysokiej jakości maszynka do mięsa marki Bosch jest ekspertem w szybkim przetwarzaniu dużych ilości składników. Dzięki mocnemu silnikowi działa bardzo szybko i niezawodnie. Szatkownica to bardzo praktyczne rozwiązanie do krojenia i szatkowania głównie warzyw. Nie ma ograniczeń co do ilości, które będzisz kroić, szatkować lub ścierać. Wystarczy podstawić naczynie pod wylot szatkownicy i w ten sposób zdecydować o potrzebnej ilości składników. Nadaje się nie tylko do warzyw. Przy jej pomocy pokroisz również, sery, orzechy lub czekoladę. A ulubionym elementem szatkownicy jest znajdujący się w zestawie bęben do ścierania ziemniaków na placki ziemniaczane. Jakość, której możesz zaufać. Stal nierdzewna to trwały i solidny materiał. Sita wykonane z takiej stali mają gładką powierzchnię, nie zmieniają smaku pożywienia z którym mają kontakt i sa bardzo łatwe w czyszczeniu. Wszystko to sprawia, że ​​jest to najlepszy materiał jaki można wykorzystać w maszynkach do mielenia. Zwykle maszynki do mielenia mają tylko jednostronny nożyk. Nóż dwustronny ze stali nierdzewnej w maszynkach CompactPower marki Bosch posiada ostre krawędzie z dwóch stron. Nie musisz więc koncentrować się już na tym czy zakładasz nożyk prawidłowo. Niezależnie z której strony go założysz – zawsze będzie dobrze! W przypadku przetwarzania twardych składników komora mielenia może się czasami zablokować. W tym miejscu pomocna będzie funkcja REVERSE. Pomaga ona uwolnić zablokowane w niej składniki. Dzięki tej funkcji maszynka do mielenia jest bardzo szybko ponownie gotowa do użycia. Dzięki kompaktowym rozmiarom maszynka do mielenia zajmuje mało miejsca na blacie oraz podczas przechowywania.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Maszynka do mielenia mięsa Tefal NE108831

Maszynka do mielenia mięsa Tefal NE108831

Trzecie miejsce w naszym rankingu maszynek do mielenia mięsa zajmuje dobra i niezawodna maszynka elektryczna Tefal NE108831. Dobra maszynka do mięsa Tefal NE108831 to nieodłączny partner, z którym przygotujesz dania mięsne, sałatki i przystawki. Za pomocą tej kompaktowej i wydajnej maszynki do mielenia, z powodzeniem przygotujesz nawet najtwardsze mięso. Oprócz tego posiekasz i pokroisz na plasterki warzywa, przygotujesz domową kiełbasę i wiele innych potraw. W zestawie znajdziesz 3 nasadki, które ułatwią ci ścieranie składników na grubo lub drobno, czy też krojenie w plastry. Codzienne przygotowanie świeżych sałatek warzywnych lub przystawek jest teraz bardzo proste. Dwa sitka ze stali nierdzewnej służą do średnio- lub gruboziarnistego mielenia produktów w zależności od przygotowywanego dania. Dzięki przystawce do kiełbasy wykonasz domowe wędliny szybko i bez problemu. Maszynka z łatwością poradzi sobie nawet z trudnym do zmielenia mięsem, dzięki specjalnemu biegowi wstecznemu. Koniec z zapychaniem się maszynki! To niewielkie urządzenie, dzięki swojej mocy jest w stanie zmielić w minutę nawet do 1,7 kg składników! Urządzenie posiada specjalnie zaprojektowany uchwyt, ułatwiający przechowywanie i przenoszenie. To elektryczna maszynka do mielenia mięsa, która powinna znaleźć się w każdej kuchni. Szukasz innej? Sprawdź nasz cały ranking modeli i wybierz odpowiedni sprzęt dla siebie.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Maszynka do mielenia mięsa Bosch MFW3X14W

Maszynka do mielenia mięsa Bosch MFW3X14W

Profesjonalna maszynka do mielenia mięsa Bosch MFW3X14W to dobra i niezawodna maszynka do mięsa o mocy 2000 W, która posiada wydajność mielenia na poziomie 2,5 kg mięsa w ciągu minuty. Wysokiej jakości maszynka do mięsa Bosch MFW3X14W jest ekspertem w szybkim przetwarzaniu dużych ilości składników. Dzięki mocnemu silnikowi działa bardzo szybko i niezawodnie. Zwykle maszynki do mielenia mają tylko jednostronny nożyk. Nóż dwustronny ze stali nierdzewnej w maszynkach marki Bosch posiada ostre krawędzie z dwóch stron. Nie musisz więc koncentrować się już na tym czy zakładasz nożyk prawidłowo. Niezależnie z której strony go założysz – zawsze będzie dobrze! Czy wiesz, że maszynka do mielenia potrafi zrobić więcej niż tylko zmielić mięso? Dzięki ponad 10 funkcjom maszynka do mielenia może zmielić różnego rodzaju mięso, ryby, szatkować warzywa na wiórki, ścierać ziemniaki na placki ziemniaczane, pokroić ser i wiele więcej. Dzięki swojej wszechstronności jest elastycznym pomocnikiem podczas codziennego gotowania czy pieczenia. Teraz już nigdy nie będziesz musiał szukać sit. Sita można wygodnie przechowywać w zintegrowanym schowku, tak, aby były zawsze na miejscu. Dzięki kompaktowym rozmiarom maszynka do mielenia mięsa Bosch MFW3X14W zajmuje mało miejsca na blacie oraz podczas przechowywania.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Maszynka do mielenia mięsa Zelmer ZMM4048B

Maszynka do mielenia mięsa Zelmer ZMM4048B

Maszynka do mielenia mięsa Zelmer ZMM4048B to wysokiej jakości sprzęt o mocy 1900 W, który ma wydajność 2,5 kg/min. Zestaw zawiera kilka rodzajów sitek, co pozwala na uzyskanie różnej grubości zmielonego mięsa. Wbudowane sprzęgło zabezpiecza silnik przed zablokowaniem. Dzięki temu możesz bezpiecznie oddać się swojej pasji gotowania. Do zestawu dodajemy również popychacz, który pozwoli używać maszynki w bezpieczny dla Twoich palców sposób. Do maszynki są dołączone 3 sitka ze stali nierdzewnej o średnicy oczek 8 mm, 5 mm oraz 3 mm. Dzięki nim w zależności od przepisu możesz uzyskać odpowiednio rozdrobnione mięso. Pyszna domowa kiełbasa? Teraz zrobisz ją szybko i łatwo. Użyj specjalnej nasadki, dzięki której mięso ułoży się samo w odpowiedni kształt. W zestawie z maszynką znajdziesz również szatkownicę wyposażoną w 2 rodzaje tarek. Wiórki, słupki, a może jeszcze coś innego? Nie musisz już używać tarki ręcznej, a takie potrawy jak surówki czy placki ziemniaczane przygotujesz znacznie szybciej! Każdy ruch ma znaczenie! Nieważne, w którą stronę go poprowadzisz – ostrze działa dwustronnie. A to znaczy, że oszczędzasz 2 razy więcej czasu. Bezpieczne i funkcjonalne rozwiązanie na co dzień. Maszynka do mielenia mięsa Zelmer ZMM4048B to sprzęt, który jest bardzo dobrze oceniany w różnych sklepach internetowych i na forach internetowych.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Maszynka do mielenia mięsa Tefal NE105838

Maszynka do mielenia mięsa Tefal NE105838

Maszynka do mielenia mięsa TEFAL CLASSIC NE1058 to Twój nieodłączny partner przy wszystkich przepisach na potrawy z mięsem! Przygotuj kiełbaski, klopsiki i wiele więcej, dzięki maszynce przetwarzające do 1,7 kg mięsa na minutę. Urządzenie działa bez przeszkód dzięki biegowi wstecznemu, który pomaga w rozdrabnianiu nawet najtwardszego mięsa. To niewielkie urządzenie, dzięki swojej mocy jest w stanie zmielić w minutę nawet do 1,7 kg składników! Maszynka z łatwością poradzi sobie nawet z trudnym do zmielenia mięsem, dzięki specjalnemu biegowi wstecznemu. Koniec z zapychaniem się maszynki! Przygotuj bez trudu domowe parówki lub kiełbaski, dzięki nasadce masarskiej w zestawie. Sitka ze stali nierdzewnej posiadają otwory o różnej wielkości, co pozwala osiągnąć różnorodne stopnie zmielenia mięsa. Gumowa podstawa sprawia, że urządzenie stoi stabilnie w trakcie pracy, zapewniając komfort i bezpieczeństwo.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 7

Maszynka do mielenia mięsa MPM MMM-06

Maszynka do mielenia mięsa MPM MMM-06

Maszynka do mielenia mięsa MPM MMM-06 to przyjaciel każdej pani domu. Bogate wyposażenie ułatwi przygotowanie kotletów ze świeżo zmielonego mięsa, pasztetów, swojskiej kiełbasy czy sera na pierogi. Maszynka do mielenia mięsa MPM MMM-06 posiada moc maksymalną 720 W, która zapewnia optymalne mielenie, pozwalając pracować skutecznie i szybko. Metalowa komora mielenia odłączana jest za pomocą przycisku pozwalając na łatwe utrzymanie urządzenia w czystości. Maszynka do mielenia mięsa MMM-06 posiada bogate wyposażenie. Razem z nią przygotuj smaczne wędliny, domowe pasztety i mielone masy. W zestawie z MMM-06 znajdziesz: nóż ze stali nierdzewnej, 3 sitka z otworami o średnicy 3, 5, 7 mm, nasadka do wyrobu wędlin, nasadka do wyrobu pasztecików, popychacz, tacka zsypowa do podawania produktów. W wyposażeniu MMM-06 znajdziesz przystawki do szatkowania, z którymi możesz tworzyć doskonałe sałatki, surówki czy warzywne farsze. Poznaj bogate wyposażenie i odkrywaj nowe możliwości: przystawka do krojenia warzyw w plastry, przystawka o dużych otworach do ścierania warzyw i owoców, przystawka o małych otworach do ścierania warzyw i owoców, obudowa przystawek, popychacz. Maszynka do mielenia mięsa MPM MMM-06 to sprzęt, który sprawdzi się w każdej kuchni.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Maszynka do mielenia mięsa Amica MM 4011

Maszynka do mielenia mięsa Amica MM 4011

Maszynka do mielenia mięsa Amica MM 4011 to mocna maszynka do mięsa o mocy aż 2000 W, która zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Duża moc urządzenia, funkcjonalność oraz specjalna konstrukcja składają się na bardzo pomocny sprzęt. Pyszne potrawy z mięsa, warzyw czy grzybów przygotujesz szybko i przyjemnie. Nie musisz już mielić mięsa na wiele godzin przed przygotowaniem potrawy. Zabierająca czas i energię czynność to już przeszłość. Teraz wystarczy jedna minuta, by idealnie zmielić 2,7 kg mięsa. Maszynkę do mielenia zablokował grubszy kawałek mięsa? Bez obaw, wystarczy włączyć bieg wsteczny, by udrożnić urządzenie. Praktyczne i bezpieczne rozwiązanie pozwala na płynną pracę w kuchni i chroni maszynkę przed przegrzaniem. Często mielisz mięso, warzywa lub grzyby? Teraz możesz dostosować grubość mielenia w zależności od Twoich potrzeb. Skorzystaj z wymiennych, wykonanych ze stali nierdzewnej dysków. Dzięki nim przygotujesz idealny farsz na świąteczne uszka do barszczu, pyszne nadzienie do pierogów oraz idealnie zmielone mięso na kotlety. Wyposażona w specjalną nasadkę masarską maszynka do mielenia pozwoli Ci przygotować kiełbasę „home made”. Nie musisz już poświęcać wiele czasu na ścieranie ziemniaków czy krojenie warzyw. Przygotowanie sałatki, mizerii czy placków ziemniaczanych będzie znacznie prostsze z odpowiednimi akcesoriami do szatkowania. Wielofunkcyjne akcesoria ułatwią i umilą ci pracę w kuchni.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Maszynka do mielenia mięsa Camry CR4802

Maszynka do mielenia mięsa Camry CR4802

Maszynka do mielenia mięsa Camry CR4802 o mocy 600W to urządzenie, które musiało się znaleźć w naszym zestawieniu najlepszych maszynek do mielenia mięsa. Maszynka do mięsa CAMRY CR 4802 to wysokiej jakości produkt dla osób, które cenią wielozadaniowość jednego urządzenia. Za jej pomocą przygotujesz domową kiełbasę, zmielisz mięso na ulubione kotlety mielone czy poszatkujesz warzywa. Czego chcieć więcej?! W kilku prostych krokach i bez zbędnego wysiłku przygotujesz obiad dla całej rodziny! Chyba każdy z nas pamięta ciężkie i niezniszczalne maszynki, które do dziś można znaleźć w kuchniach naszych babć czy na strychach. Jakość wykonania kuchennego sprzętu ma duże znaczenie, dlatego z czystym sumieniem polecamy nasz produkt! Moc max 1500W wystarczy, aby bez problemu i za pomocą jednego przycisku zmielić mięso czy inne produkty. Całość urządzenia wykonana została z wysokiej jakości trwałych materiałów, łatwych do rozłożenia i czyszczenia. Wystarczy wybrać potrzebną nakładkę, ustawić maszynkę w wybranym miejscu i można z niej korzystać! Szybką pracę ułatwiają także dwa biegi: do przodu i rewers, które eliminują konieczność rozkręcania maszynki za każdym razem, gdy coś utkwi w korpusie w trakcie mielenia. W zestawie znajduje się popychacz, tacka i liczne nakładki ułatwiające obróbkę nie tylko mięsa, ale i warzyw czy owoców. Nie musisz martwić się również o czyszczenie poszczególnych elementów. Korpus wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Elementy zdejmowane można wyczyścić delikatną szczoteczką, ciepłą wodą i łagodnym środkiem do czyszczenia.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Maszynka do mielenia mięsa Eldom M200

Maszynka do mielenia mięsa Eldom M200

Maszynka do mielenia mięsa Eldom M200 to tania i niezawodna maszynka do mięsa o mocy 400 W, która ma wydajność na poziomie 1,5 kg na minutę. Maszynka M200 NITT to bogate wyposażenie, wygoda użytkowania i wysoka jakość wykonania. Jest przeznaczona do mielenia mięsa oraz innych produktów spożywczych, jak np. ser, gotowane warzywa czy ryby. Posiada trzy sita z otworami o średnicy 3, 5 i 8 mmm, dzięki którym sposób zmielenia produktów można idealnie dopasować do rodzaju przyrządzanego dania. W komplecie znajdują się także dwie praktyczne nasadki, które służą do przygotowywania tradycyjnych domowych wędlin (zestaw masarski) lub dania charakterystycznego dla kuchni Bliskiego Wschodu, jakim jest kebbe (zestaw do kebbe). Praktyczny schowek, wbudowany w tylną część urządzenia pomieści nieużywane sita, a elementy zestawów masarskiego i do kebbe można przechowywać w popychaczu. Wygodne użytkowanie maszynki zapewnia solidna i stabilna konstrukcja korpusu, praktyczna tacka z tunelem dozującym oraz popychacz. Urządzenie posiada silnik, który może pracować w dwóch kierunkach, co umożliwia łatwe odblokowanie maszynki bez konieczności jej rozkręcania przed zakończeniem mielenia. Model M200 NITT jest łatwy w obsłudze i konserwacji, a duża wydajność mielenia – 1,5 kg/min gwarantuje szybką i skuteczną pomoc przy codziennym gotowaniu.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Maszynka do mielenia mięsa to urządzenie, które warto posiadać w swojej kuchni bo dzięki niemu można zmielić mięso na sosy, kotlety, swojską kiełbasę. Dla Ciebie ja i mój zespół przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy ponad 60 urządzeń, aby wybrać 10 najlepszych do naszego rankingu. Mam nadzieje, że nasz ranking ułatwi Ci wybór najlepszej maszynki do Twojej kuchni.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał ranking najlepszych maszynek do mielenia mięsa?

Ranking maszynek do mielenia mięsa, który jest widoczny na naszej stronie powstał po to, aby ułatwić Ci wybór i zaoszczędzić Twój cenny czas przy poszukiwaniu dobrej i niezawodnej maszynki. Ranking został zbudowany po przeprowadzeniu przez nas zespół wielu testów i analiz. Do budowy tego rankingu przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy sprzęty takich firm jak: Amica, Gorenje, Kenwood, Bosch, Zelmer, Eldom, Lamart, MPM, RAVEN, Sencor, Vesta, Blaupunkt i wielu innych. Następną czynnością jaką zrobiliśmy budując ten rzetelny ranking maszynek do mięsa było sprawdzenie opinii o tych urządzeniach w internecie. Opinie o maszynkach do mielenia mięsa sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, na grupach na Facebooku, na Allegro, na blogach z recenzjami, na rankingach produktowych oraz w sklepach internetowych: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Zebrane opinie o tych urządzeniach dały nam szerszy obraz na temat tych sprzętów. Na końcu usiedliśmy z naszym zespołem i uszeregowaliśmy oraz opisaliśmy nasze zestawienie najlepszych maszynek do mięsa. Ranking maszynek do mięsa, który jest widoczny na tej stronie nie jest sponsorowany przez żadnego producenta, dzięki czemu mogą być Państwo pewni, że nikt nie ingerował w nasz ranking. Ranking stale aktualizujemy, dzięki czemu oferty w nim umieszczone nie stają się przestarzałe.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie maszynki do mięsa?

Maszynka do mięsa to bardzo przydatne urządzenie w każdej kuchni. Wybór i zakup dobrej, niezawodnej maszynki do mięsa nie należy do najłatwiejszych zadań. Jak w przypadku każdego sprzętu AGD, na rynku możemy spotkać modele o lepszej jak i gorszej jakości. Jak wybrać maszynkę do mielenia mięsa? Czym kierować się przy wyborze maszynki do mięsa? Jaką maszynkę do mięsa kupić? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku zakupowym poniżej.
 
Moc maszynki do mielenia (W) – Kupując maszynkę do mielenia mięsa musimy zwrócić uwagę na to jaką moc posiada urządzenie. Jak w przypadku każdego sprzętu im większa moc urządzenia tym lepiej bo wtedy maszynka może efektywniej pracować bez zwalniania. Na rynku możemy spotkać maszynki, które mają moc od 450 W do nawet 2000 W. Wybierz maszynkę z jak największą mocą jeśli masz zamiar ją często wykorzystywać i chcesz sprzęt dobry i niezawodny.
 
Wydajność mielenia maszynki – Drugi bardzo ważny parametr, który trzeba wziąć pod uwagę kupując maszynkę do mielenia to wydajność mielenia, która jest podawana przez producentów w kg na minutę. Na rynku możemy spotkać maszynki do mięsa, które mają wydajność mielenia od 1 kg do 4 kg w ciągu jednej minuty.
 
Bieg wsteczny – Wybierając maszynkę do mięsa zwróćmy uwagę na to czy model, który chcemy kupić posiada bieg wsteczny. Jest to bardzo przydatna funkcjonalność, która przydaje się w przypadku, gdy mięso zablokuje nam maszynkę.
 
Średnica otworów w sitkach – Wybierając maszynkę do miejsca zwróćmy uwagę na to jaką średnicę mają sitka dołączone do maszynki. Maszynki do mięsa mogą mieć sitka o średnicy od 2,7 mm do nawet 8 mm. Oprócz średnicy warto zwrócić uwagę na to ile sztuk jest dostarczanych w zestawie. Najczęściej można spotkać maszynki do mięsa, które mają dołączane sitka w ilości od 1 sitka do 3 sitek. Wybierz urządzenie z jak największą ilością sitek o różnej średnicy.

Najczęściej zadawane pytania o maszynki do mięsa:

Co to jest maszynka do mielenia mięsa?

Maszynka do mielenia mięsa to elektryczne kuchenne, które służy głównie do rozdrabniania/mielenia mięsa w kawałkach. Maszynka do mielenia to urządzenie, które może mieć inne zastosowania oprócz mielenia mięsa, można ją zastosować do mielenia serów, owoców, warzyw, ziaren.

Do czego służy maszynka do mielenia mięsa?

Maszynka do mielenia mięsa to urządzenie uniwersalne, które służy nie tylko do mielenia mięsa. Za pomocą tego urządzenia oprócz mięsa możemy też zmielić różnego rodzaju sery, owoce, warzywa, ziarna i inne produkty.

Jak zmielić mięso w maszynce?

Mielenie mięsa w maszynce jest bardzo proste bo, aby to zrobić należy przygotować mięso w mniejszych kawałkach, umieścić odpowiednie sitko, włożyć mięso i uruchomić maszynkę do mięsa.

Czy ziemniaki można zmielić w maszynce do mięsa?

W maszynce do mięsa możemy zmielić ziemniaki oraz inne produkty żywnościowe.

Jaką moc maszynki do mielenia mięsa wybrać?

Na rynku można spotkać maszynki do mielenia mięsa, które mają moc od 450 W do 2000 W. Warto wybierać wśród urządzeń, które mają moc na minimalnym poziomie 1500 W.

Jakie są rodzaje maszynek do mielenia mięsa?

Na rynku możemy spotkać dwa rodzaje maszynek do mielenia mięsa: maszynki do mielenia mięsa ręczne oraz maszynki do mielenia mięsa elektryczne.

Dlaczego warto kupić maszynkę do mięsa?

Maszynka do mielenia mięsa to urządzenie wszechstronne, które przyda się w każdej kuchni w której przygotowuje się posiłki. Za pomocą tego urządzenia możemy rozdrobnić mięso oraz inne produkty żywnościowe. Jeśli jesteś miłośnikiem domowej kiełbasy to zainwestuj w ten sprzęt i rób swojską kiełbasę w swojej kuchni.

Ile kosztuje maszynka do mielenia mięsa?

Ceny maszynek do mielenia mięsa są bardzo zróżnicowane. Najtańszą maszynkę do mięsa możemy kupić za ok. 150 zł. Za najdroższe maszynki do mielenia mięsa trzeba zapłacić ok. 1000 zł. Ceny są zróżnicowane, ale każdy znajdzie urządzenie dostosowane do własnego budżetu.

Gdzie kupić maszynkę do mięsa?

Maszynkę do mięsa możemy kupić w sklepach typu: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Urządzenia te możemy kupić również w dobrych cenach na Allegro oraz za pomocą porównywarek cenowych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (55 votes)
Opinie o rankingach