Zaznacz stronę

Aktualizacja: 14 maja.2024 r.

Irygator do zębów to proste w obsłudze urządzenie, które stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej. Stomatolodzy są zgodni, że irygator sprawdzi się dla każdego choć szczególnie polecany jest osobom noszącym aparaty ortodontyczne, zmagającym się z problemem paradontozy, stanów zapalnych dziąseł a także z tendencją do szybkiego odkładania się kamienia nazębnego. Działanie irygatora polega na wytwarzaniu cienkiego strumienia wody wydostającego się pod ciśnieniem z wąskiego otworu w dyszy. Dzięki takiemu rozwiązaniu woda dociera wszędzie tam gdzie nie dotrze szczoteczka ani nić dentystyczna a to pozwala na dokładne usunięcie resztek jedzenia, bakterii i płytki nazębnej z trudno dostępnych miejsc. Wystarczy skierować strumień wody blisko linii dziąseł pod kątem 90 stopni i oczyścić po kolei łuki zębowe. Dostępne na rynku urządzenia możemy podzielić na irygatory stacjonarne oraz bezprzewodowe. To które urządzenie wybierzemy zależy przede wszystkim od Naszej mobilności oraz ilości miejsca w łazience. Irygatory stacjonarne to stosunkowo duże urządzenia składające się z bazy w której umieszczony jest zbiornik na wodę oraz połączonej z nim dyszy umieszczonej na rączce. Zaletą tego urządzenia jest fakt, że dzięki dużemu zbiornikowi na wodę nie trzeba jej często uzupełniać. Bardziej poręcznym rozwiązaniem jest irygator bezprzewodowy, co prawda posiada mniejszy zbiornik na wodę ale zajmuje mniej miejsca i łatwo zabrać go ze sobą w podróż. Sprawdź nasz ranking dobrych i niezawodnych irygatorów i wybierz najlepszy irygator do zębów dla siebie.

Ranking najlepszych irygatorów do zębów

Miejsce 1

Irygator do zębów Philips HX3911/40

Irygator do zębów Philips HX3911/40

Irygator do zębów Philips Sonicare Power Flosser 7000 HX3911/40 to najlepszy irygator na rynku według naszych ekspertów i ocen w internecie. Irygator Philips Sonicare Power Flosser to rewolucja w czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych dzięki niepowtarzalnym funkcjom umożliwiającym pacjentom osiągnięcie nowego poziomu czystości oraz zachęcającym ich do regularnego czyszczenia zębów. Unikatowa nasadka w kształcie litery X wytwarza cztery szerokie strumienie gwarantujące dokładne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych oraz brzegów dziąseł. Krótkie przerwy między impulsami czyszczącymi sygnalizują, aby przesunąć nasadkę do następnej przestrzeni międzyzębowej i zapewnić czystość całej jamy ustnej. Dyskretne czyszczenie, dzięki któremu można osiągać świetne rezultaty bez przeszkadzania innym. 4 programy czyszczenia, 10 poziomów intensywności. Teraz możesz cieszyć się czyszczeniem dostosowanym do swoich potrzeb. Tryb Clean wykorzystuje ciągły strumień wody idealny do codziennego czyszczenia. Tryb Deep Clean charakteryzuje się działaniem impulsowym zapewniającym dokładniejsze czyszczenie. Tryb Sensitive sprawdzi się w przypadku nadwrażliwych dziąseł, a tryb Massage łagodzi nieprzyjemne odczucia i stymuluje linię dziąseł. Możesz dostosować intensywność czyszczenia, którą sygnalizują diody LED, do swoich potrzeb. Po zakończeniu czyszczenia wystarczy jedynie odwiesić końcówkę na prostym w obsłudze magnetycznym uchwycie — końcówka automatycznie się wyłączy. Zbiornik 600 ml może pomieścić ilość wody wystarczającą na jedno czyszczenie. Aby ponownie napełnić zbiornik, wystarczy go wyjąć, wlać wodę i umieścić go z powrotem. Dodatkowe nasadki można przechowywać w higieniczny sposób wewnątrz poręcznego i stylowego futerału.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Irygator do zębów SEYSSO Oxygen

Irygator do zębów SEYSSO Oxygen Travel

Drugi najlepszy irygator w naszym rankingu to irygator do higieny jamy ustnej SEYSSO Oxygen Travel. Irygator SEYSSO Oxygen Travel to profesjonalne urządzenie do codziennej higieny jamy ustnej. Skupiony strumień wody wypłukuje resztki pokarmowe i płytkę bakteryjną z najtrudniej dostępnych miejsc – przestrzeni międzyzębowych, kieszonek dziąsłowych i linii dziąseł. Ciśnienie wody można regulować wybierając spośród trzech programów pracy – Normal, Soft i Pulse. Zastosowany w irygatorze trwały i lekki akumulator litowo-jonowy zapewnia nadzwyczajnie długi czas pracy bez konieczności częstego doładowywania. Jakie korzyści wynikają z korzystania z tego irygatora do zębów SEYSSO Oxygen Travel? 1. Usuwa płytkę nazębną z miejsc niedostępnych dla szczoteczki do zębów. 2. Poprawia ukrwienie dziąseł sprawiając, że stają się one mocniejsze i zdrowsze. 3. Zapewnia uczucie świeżości i pomaga zwalczać przykry zapach z jamy ustnej. 4. Jest efektywniejszy, zdrowszy i łatwiejszy w użyciu niż nici do zębów, wykałaczki i szczoteczki międzyzębowe. 5. Doskonale sprawdza się w czyszczeniu stałych aparatów nazębnych, koron i mostów. Irygator charakteryzuje się wyjątkowo dużym zakresem ciśnienia – od 2,7 do 6,2 bar, co było jak dotąd osiągalne jedynie dla irygatorów stacjonarnych. Irygator do zębów SEYSSO Oxygen Travel posiada 3 programy pracy: – Normal (6,2 bar) – dzięki swojej wysokiej mocy z nadzwyczajną skutecznością oczyszcza nawet bardzo ciasne przestrzenie międzyzębowe. Tryb ten dzięki swojej wyjątkowej specyfice skutecznie oczyści nawet złożoną konstrukcję aparatu ortodontycznego. – Soft (2,7 bar) – łagodny strumień o niskim ciśnieniu idealnie sprawdzi się u osób z nadwrażliwością zębów i zapaleniem lub recesją dziąseł. – Pulse (2,7-6,2 bar) – strumień wody o zmiennym ciśnieniu zapewnia delikatny masaż dziąseł poprawiając ich ukrwienie i kondycję. Średnica otworu wylotowego Końcówki do Irygatora SEYSSO Standard ma tylko 0,6mm, dzięki czemu strumień wody jest idealnie skupiony i precyzyjnie ukierunkowany. Zbiornik na wodę Irygatora SEYSSO Travel ma pojemność 150 ml. Można go łatwo odłączyć od korpusu irygatora, dzięki czemu czyszczenie i napełnianie wodą jest jeszcze łatwiejsze. Czas pracy w pełni naładowanego irygatora to aż do 70 minut. Pozwala to na 14 dni pracy bez ponownego ładowania. Dzięki temu Seysso Oxygen Travel można wyróżnić jako jeden z najdłużej działających irygatorów bezprzewodowych na rynku. Irygator SEYSSO Oxygen Travel posiada w zestawie ładowarkę indukcyjną w formie wygodnej stacji dokującej. Irygator został zaprojektowany tak, aby zapewnić Ci jak najlepszy komfort stosowania. Ergonomiczny kształt zapewnia maksymalną wygodę nawet podczas długiej irygacji. Końcówka może obracać się o 360°, dzięki czemu operowanie kierunkiem strumienia wody jest łatwe i precyzyjne.

Ocena naszego eksperta: 9,9 / 10

Miejsce 3

Irygator do zębów Panasonic EW1511W503

Irygator do zębów Panasonic EW1511W503

Panasonic EW1511W503 to przenośny irygator do jamy ustnej z technologią ultradźwiękową. Usprawnij swoje codzienne szczotkowanie zębów, używając jednego z najskuteczniejszych irygatorów do jamy ustnej firmy Panasonic — EW1511. Zaawansowana, a zarazem delikatna dla dziąseł dysza ultradźwiękowa pozwala dokładnie usuwać resztki jedzenia, płytkę nazębną i uporczywe bakterie ukryte w kieszonkach dziąsłowych. Używaj go codziennie, aby chronić zęby i dziąsła. Irygator EW1511 wyposażono w wąską dyszę ultradźwiękową zwiększającą prędkość strumienia wody, nawet przy tym samym poziomie ciśnienia wody. Powoduje to powstanie pęcherzyków pary wodnej, które uderzają o powierzchnię zębów i generują fale uderzeniowe wzmacniające siłę czyszczenia. Irygator EW1511 pomaga dbać o zdrowie zębów i dziąseł oraz chronić przed próchnicą. Dzięki technologii ultradźwiękowej silne strumienie wody oczyszczają kieszonki dziąsłowe i usuwają zalegającą płytkę nazębną. Ten wygodny w użyciu i niezwykle skuteczny irygator do jamy ustnej sprawnie wypłukuje resztki jedzenia z miejsc, do których nie dociera tradycyjna szczoteczka, takich jak przestrzenie międzyzębowe oraz pod aparatami i mostami ortodontycznymi, zapewniając kompleksową i skuteczną higienę jamy ustnej. Irygator do jamy ustnej EW1511 jest przeznaczony do używania po szczotkowaniu. To kompleksowe rozwiązanie do usuwania resztek jedzenia, pozwalające dbać o zdrowie zębów i dziąseł. Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych jest łatwe dzięki silnemu strumieniowi wody wzmacnianemu technologią ultradźwiękową, który skutecznie usuwa uporczywe resztki jedzenia. Zaprojektowana z myślą o skuteczności – technologia ultradźwiękowa zapewnia delikatną stymulację dziąseł. Szybkie i sprawne ładowanie w ciągu 1 godziny. Dzięki dwóm dyszom w zestawie i pełnemu ładowaniu w ciągu zaledwie jednej godziny irygator EW1511 jest wygodny i zawsze gotowy do użycia. Pełna kontrola dzięki 5-stopniowej regulacji strumienia wody. Dostosuj urządzenie do swoich preferencji, korzystając z pięciostopniowej regulacji ciśnienia wody (maksymalne ciśnienie wody to ok. 647 kPa). Podczas następnego użycia urządzenie pamięta wybraną intensywność przepływu wody, co jest niezwykle wygodne. Duży zbiornik na wodę o pojemności około 200 ml umożliwia użytkowanie nawet przez 60 sekund. Dzięki wygodnej konstrukcji, elementom sterującym i możliwości użytkowania bezprzewodowo irygator EW1511 pozwala doskonale dbać o higienę jamy ustnej każdego dnia, w każdym miejscu.

Ocena naszego eksperta: 9,8 / 10

Miejsce 4

Irygator dentystyczny Oclean W10

Irygator do zębów Oclean W10

W naszym rankingu najlepszych irygatorów do zębów nie mogło zabraknąć irygatora dentystycznego Oclean W10. Irygator do zębów Oclean W10 to urządzenie, którego praca jest oparta na wodzie oraz powietrzu. To najskuteczniejsze połączenie, by dokładnie czyścić przestrzenie międzyzębowe i eliminować płytkę nazębną, aby móc cieszyć się zdrowymi i czystymi zębami. Irygator jest urządzeniem służącym do dokładnego czyszczenia przestrzeni między zębowych lub innych ciężko dostępnych miejsc jamy ustnej wodą lub specjalnym płynem pod ciśnieniem. Oclean W10 to irygator niewielki i przenośny, zatem może Ci towarzyszyć gdziekolwiek jesteś! Irygator dentystyczny Oclean W10 wykorzystuje zaawansowaną technologię, ukierunkowaną na profesjonalną higienę jamy ustnej. Jeśli lubisz gadżety i postęp technologiczny nie jest Ci obcy, z pewnością nasze urządzenie przypadnie Ci do gustu. Irygator dentystyczny Oclean W10 został wyposażony w aż pięć trybów nitkowania (mocny, standardowy, delikatny, impulsowy oraz tryb irygacji strumieniem punktowym) i 4 wysokowydajne dysze: – standardową, która posłuży do czyszczenia przestrzeni między zębami – dyszę ortodontyczną z włosiem, która idealnie sprawdzi się w czyszczeniu zębów z aparatami ortodontycznymi -dyszę z nasadką silikonową, która generuje wyższe ciśnienie punktowe, ze specjalnie wyprofilowanym zakończeniem – dyszę do czyszczenia języka. Oclean W10 nie sprawia żadnych problemów w przenoszeniu i transporcie. Wszystko to dzięki temu, że ma niewielkie rozmiary. Dodatkowo Producent wyposażył ten model w pasek, który sprawia, że pewniej trzymamy irygator w ręce.Szczególnie osoby w trakcie leczenia ortodontycznego mają problemy z dokładnym oczyszczaniem jamy ustnej. Dlatego zaleca im się stosowanie irygatorów, które są bardzo pomocne w usuwaniu ukrytych zabrudzeń i resztek jedzenia. Co więcej, to urządzenie usuwa również przebarwienia, które powstają na aparacie ortodontycznym. Irygator Xiaomi Oclean W10 został wyposażony w baterię 1400mAh, dzięki której możliwe jest jego użytkowanie przez cały miesiąc bez konieczności ładowania. Główny przycisk na urządzeniu jest podświetlony i gdy będzie on czerwony, to znak, że trzeba podłączyć irygator pod ładowarkę, ponieważ poziom baterii jest niski. Naładowanie urządzenia do pełna zajmuje około 5 godzin! Przy 1,400 impulsach na minutę, Oclean W10 dostarcza strumień wody o średnicy 0,66 mm dla skutecznego i precyzyjnego czyszczenia resztek jedzenia między zębami. Silny strumień wody z łatwością dociera do miejsc trudno dostępnych zapewniając niezrównaną pielęgnację jamy ustnej, zębów i dziąseł. Irygator Xiaomi Oclean W10 jest niewielki, a jego konstrukcja jest antykorozyjna, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać go do płukania jamy ustnej z płynem. Dzięki temu mamy jeszcze większą pewność, że zdrowie naszej jamy ustnej jest chronione. Poprzez używanie irygatora Oclean W10 skutecznie oczyszczasz trudnodostępne miejsca, troszczysz się o dziąsła i zapobiegasz powstawaniu nieświeżego oddechu. Zbiornik na wodę ma pojemność 200 ml. Pełne ładowanie w przeciągu około 300 minut! W trybie najmocniejszym woda wystarcza na 55 sekund ciągłego działania. W trybie pulsującym na 65 sekund, a w trybie delikatnym na niecałe 70 sekund. Ważne! Irygator Oclean W10 co 15 sekund robi bardzo krótką przerwę, by dać nam znać, że warto zmienić strefę czyszczenia (np. lewą stronę na prawą). Innymi słowy standardowo takie przerwy będą wykonywane po 15, 30, 45 i 60 sekundzie. 5 trybów czyszczenia (mocny, normalny, delikatny, punktowy oraz przerywany|impulsowy). Irygator Oclean W10 dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych – różowym i zielonym.

 

Ocena naszego eksperta: 9,6 / 10

Miejsce 5

Irygator do zębów GÖTZE & JENSEN IR900

Irygator do zębów GÖTZE & JENSEN IR900

Irygator GÖTZE & JENSEN IR900 to urządzenie zaprojektowane do codziennej irygacji jamy ustnej, czyli walki ze szkodliwymi bakteriami. Za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem wyczyścisz nim przestrzenie między zębowe, krawędzie zębów, dziąsła, a nawet język. Jest świetnym uzupełnieniem tradycyjnego szczotkowania zębów i doskonałym zamiennikiem nici dentystycznej, która nie jest zbyt wygodna i popularna w użyciu. Zwykłe szczoteczki, zarówno manualne, jak i elektryczne nie zawsze docierają w szczeliny, gdzie gromadzą się bakterie odpowiadające za choroby zębów, dziąseł i powodujące nieświeży oddech. Jeśli zależy Ci na dokładniejszej higienie zębów – sięgnij po irygator GÖTZE & JENSEN IR900. Czyści dokładnie, pod ciśnieniem, dlatego wszędzie dotrze i ze wszystkim świetnie sobie poradzi. Po użyciu pozostawi Cię z uczuciem czystości i świeżości w jamie ustnej. Irygator GÖTZE & JENSEN IR900 pracuje w trzech trybach. Każdy z nich jest zdefiniowany do innej pielęgnacji jamy ustnej oraz języka w zależności od wrażliwości zębów i dziąseł użytkownika: • Program NORMAL służy do standardowego czyszczenia jamy ustnej. • Program SOFT należy używać do delikatnych i wrażliwych zębów oraz dziąseł. • Program PULSE można wykorzystywać podczas pielęgnacji języka, bardzo trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej oraz montażu skomplikowanych aparatów ortodontycznych. Irygator GÖTZE & JENSEN IR900 jest wyposażony w wodoodporną rączkę i został zaprojektowany do używania w łazience. Aby naładować urządzenie, należy podłączyć ładowarkę do gniazda elektrycznego i umieścić irygator w bazie ładującej. Czas ładowania akumulatora [min]
360. Czas działania do 15 dni.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 6

Irygator do zębów Waterpik WP-100E Ultra

Irygator do zębów Waterpik WP-100E Ultra

Irygator Waterpik WP-100/112 Ultra z pokrywą i siedmioma końcówkami to dobry i niezawodny irygator do zębów. Waterpik Ultra to nowoczesny irygator w 93% skuteczniejszy w profilaktyce zapalenia dziąseł od tradycyjnych metod czyszczenia nitką dentystyczną. Badania naukowe dowiodły że po 28 dniach używania irygatora nastąpiło w 40%-93% obniżenie krwawienia i zapalenia dziąseł. Zdrowsze dziąsła już po 14 dniach. Irygator Waterpik Ultra usuwa bakterie głęboko między zębami i poniżej dziąseł, gdzie czyszczenie tradycyjną szczoteczką nie daje rezultatów. Masuje dziąsła, nadając w efekcie ich silny i zdrowy wygląd. Idealny do czyszczenia wokół stałych aparatów ortodontycznych, dzięki zastosowaniu specjalnej końcówki. 10 stopni regulacji ciśnienia (od 5 do 90 Psi). Zbiornik z pokrywą ułatwia utrzymać go w czystości i przechowywać załączone akcesoria. WP Ultra to nowoczesny irygator w 93% skuteczniejszy w profilaktyce zapalenia dziąseł w porównaniu z tradycyjnymi metodami czyszczenia nitką dentystyczną. Badania naukowe dowiodły że po 28 dniach używania irygatora nastąpiło znaczące obniżenie krwawienia i zapalenia dziąseł. Usuwa on bakterie znajdujące się głęboko między zębami oraz poniżej linii dziąseł, gdzie czyszczenie tradycyjną szczoteczką nie daje wystarczających rezultatów. Dodatkowo, masuje dziąsła, wpływając na ich piękny i zdrowy wygląd. Waterpik Ultra doskonale nadaje się do czyszczenia aparatów ortodontycznych. Dzięki zastosowaniu specjalnej końcówki dociera tam, gdzie nie ma możliwości dotarcia zwykła szczoteczka do zębów, dzięki czemu skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia oraz szkodliwe bakterie. Posiada aż 10 stopni regulacji ciśnienia (od 5 do 90 Psi), nowy, elegancki wygląd oraz zbiornik z pokrywą ułatwiający utrzymywanie go w czystości. Każdy irygator jest niezwykle skuteczny i posiada aż 2 lata gwarancji. Irygatory WP Ultra wykorzystywane są do codziennych zabiegów czyszczących jamę ustną. Urządzenie to przypomina powszechnie znaną elektryczną szczoteczkę do zębów, jednak zamiast standardowej główki z włosiem, wyposażone jest w specjalną dyszę, która wystrzeliwuje strumień wody. Irygatory są więc niezwykle wygodne oraz łatwe w obsłudze, dlatego też polecane są osobom w każdym wieku. Strumień wody doskonale oczyszcza zęby ze szkodliwej płytki nazębnej, gwarantując utrzymanie zębów w dobrej kondycji. Irygator Waterpik Ultra jest również w stanie dotrzeć do miejsc, których nie doczyści zwykła szczoteczka oraz nić dentystyczna. Badania przeprowadzone przez niezależne uniwersytety dowodzą że produkty Waterpik są znacznie bardziej efektywne od tradycyjnych metod utrzymywania higieny jamy ustnej. Skutecznie zmniejszają zapalenie i krwawienie dziąseł, powodując redukcję płytki nazębnej. WP Ultra to nowy standard w higienie jamy ustnej, który znajduje coraz więcej zwolenników.

Ocena naszego eksperta: 9,4 / 10

Miejsce 7

Irygator do zębów Panasonic EW1211W845

Irygator do zębów Panasonic EW1211W845

Irygator PANASONIC EW-1211 DentaCare to przenośny irygator do jamy ustnej z dwoma strumieniami wody. Urządzenie zostało zaprojektowane w celu zapewnienia optymalnej higieny jamy ustnej i ochrony zębów oraz dziąseł. Aby szybko osiągnąć imponujące efekty, można skorzystać z trybu JET z pulsującym strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem, który sprawnie usuwa bakterie z kieszonek dziąsłowych. Kiedy zęby są bardziej wrażliwe, można skorzystać z trybów AIR IN REGULAR lub AIR IN SOFT. Pulsujący strumień wody wymieszanej z powietrzem delikatnie masuje dziąsła i usuwa uporczywy kamień oraz resztki jedzenia. Urządzenie nie tylko porządnie czyści zęby i dziąsła, ale również sprawnie obsługuje produkty ortodontyczne (aparaty, mostki i protezy). Mocny strumień wody wypłukuje resztki jedzenia z miejsc, do których trudno dotrzeć szczoteczką, takich jak okolice aparatów i mostków ortodontycznych. Wygodna nasadka i trzy tryby czyszczenia sprawiają, że irygator do jamy ustnej łatwo dostaje się w przestrzenie międzyzębowe i sięga dziąseł. Żadna przestrzeń nie jest za ciasna dla tych silnych strumieni wody — skutecznie uporają się one z resztkami jedzenia i płytką nazębną, zapewniając absolutną świeżość i skuteczną higienę jamy ustnej. Maksymalne ciśnienie strumienia wody wynosi 590 kPa, co gwarantuje dokładne czyszczenie. Masz do wyboru cztery tryby. Do urządzenia są dołączone dwie dysze, dwa kolorowe pierścienie i dwie dysze pozwalające łatwo odróżnić nasadki poszczególnych domowników. W celu naładowania bazy wystarczy umieścić ją w ładowarce bezkontaktowej. Ma zbiornik, który można łatwo zdjąć, przepłukać wodą z kranu i ponownie napełnić po każdym użyciu. Pełny zbiornik z wodą wystarcza na 35–120 sekund użytkowania w zależności od trybu. Kompaktowa konstrukcja ułatwia przechowywanie i użytkowanie. Zbiornik o pojemności 130 ml.

Ocena naszego eksperta: 9,3 / 10

Miejsce 8

Irygator do zębów OROMED Oro-Dent PRO

Irygator do zębów OROMED Oro-Dent PRO

Profesjonalny przenośny irygator OROMED gwarantuje pełną skuteczność podczas codziennej higieny jamy ustnej. Dzięki wysokiemu ciśnieniu oraz skupieniu wody, możemy dotrzeć do najtrudniej dostępnych miejsc między zębami i dziąsłami. Pozwala to na wypłukanie resztek pokarmowych i usuwanie zabrudzeń z linii dziąseł, przestrzeni między zębowych, a także kieszonek dziąsłowych. Irygator OROMED posiada w zestawie 4 końcówki do jeszcze lepszego i dokładniejszego czyszczenia jamy ustnej. Irygator OROMED to przenośne urządzenie, które charakteryzuje się mocą typową dla sprzętów stacjonarnych. Obsługuje szeroki zakres ciśnienia wody od 2,7 do 6,2 barów, dzięki czemu jego wykorzystanie zapewnia same korzyści: czyszczenie zębów w miejscach niedostępnych dla szczoteczki, eliminowanie przykrego zapachu, poprawa ukrwienia dziąseł, pielęgnacja aparatów nazębny, mostów i koron. Dostosuj swoje urządzenie do własnych potrzeb! Irygator od OROMED obsługuje trzy zróżnicowane programy pracy, dzięki czemu możesz z niego korzystać w najdogodniejszy dla Ciebie sposób. Program Normal – standardowy tryb pracy z wykorzystaniem ciśnienia wody wynoszącego do 6,2 barów. Pozwala na dokładne czyszczenie stref między zębowych linii dziąseł, a także aparatów ortodontycznych. Program Pulse – strumień wody charakteryzuje się zmiennym ciśnieniem od 2,7 do 6,2 barów. Jest wykorzystywany do masażu dziąseł, poprawiającego ich ukrwienie. Program Soft – delikatny tryb pracy, w ramach którego generowany jest strumień o ciśnieniu 2,7 barów. Gwarantuje bezpieczną higienę jamy ustnej dla osób z nadwrażliwością lub chorobami dziąseł. Obudowa urządzenia ma w pełni ergonomiczny kształt, dlatego jego wykorzystanie będzie bardzo wygodne. Końcówka irygatora obraca się o 360 stopni, dzięki czemu możesz w łatwy i precyzyjny sposób sterować strumieniem wody. Codzienne czyszczenie ułatwiają również dołączone akcesoria.

Ocena naszego eksperta: 9,1 / 10

Miejsce 9

Irygator do zębów SEYSSO Planet

Irygator do zębów SEYSSO Planet

Irygator do zębów SEYSSO Planet to profesjonalny irygator dentystyczny, zapewniający dokładne czyszczenie zębów i przestrzeni międzyzębowych. Lekka, praktyczna rączka na długim (1 m) przewodzie pozwala na łatwe operowanie strumieniem wody w jamie ustnej. Jeden pełen zbiornik wystarcza na dokładną irygację całej jamy ustnej. Jego duża pojemność (600 ml), łatwość montażu i demontażu oraz kompaktowy schowek na końcówki w pokrywie, sprawiają, że irygator SEYSSO Planet jest urządzeniem wyjątkowo praktycznym i przyjaznym dla użytkownika. Wysokie ciśnienie wody pozwala na łatwe oczyszczenie bardzo ciasnych przestrzeni międzyzębowych, bruzd zębowych oraz łuków i zamków aparatu. Podczas pierwszego użycia rekomendujemy wybranie niskiego ciśnienia, a następnie zwiększanie go do osiągnięcia optymalnego poziomu. 2 programy pracy – Clean, do codziennej irygacji oraz Massage, przeznaczony do masażu dziąseł. Ciśnienie w każdym programie można zmieniać dzięki 10-stopniowej regulacji. Irygator został wyposażony w automatyczny timer, który odmierza 2 minuty irygacji i dzieli je na cztery 30-sekundowe interwały. Do irygatora dołączone są cztery końcówki: końcówka standardowa – do codziennej irygacji i trzy końcówki funkcyjne – do języka, do kieszonek dziąsłowych i do stałych aparatów ortodontyczych. Dysponuje wysokim ciśnieniem wody – aż do 7,6 bara. Tak silny i skupiony strumień z łatwością wypłukuje płytkę bakteryjną i resztki pokarmowe nawet z najtrudniej dostępnych miejsc w jamie ustnej.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Miejsce 10

Irygator do zębów Teesa Easy Care TSA8001

Irygator do zębów Teesa Easy Care TSA8001

Nawet najlepsza szczoteczka do zębów nie usunie w pełni wszystkich resztek pokarmowych, bakterii i kamienia nazębnego, dlatego, aby jeszcze lepiej zadbać o higienę jamy ustnej, wypróbuj irygator do zębów Teesa Easy Care. Stosowanie go codziennie ograniczy ryzyko powstawania próchnicy oraz innych chorób zębów i dziąseł. Zapomnij o częstych wizytach u dentysty i zadbaj o zdrowy, piękny uśmiech każdego dnia. Poza zapewnieniem czystości przestrzeni międzyzębowych, Easy Care zadba o kondycję Twoich dziąseł. Mechanizm działania irygatora sprawia, że nie tylko czyści i masuje dziąsła, ale także, w przeciwieństwie do tradycyjnych nici dentystycznych, nie podrażnia ich. Easy Care posiada zmienne tryby pracy, generujące strumień wody pod różnym ciśnieniem. Oprócz zwykłego i delikatnego, irygator dentystyczny Teesa Easy Care dysponuje także trybem pulsacyjnym, który pomaga usuwać zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc. Irygator bezprzewodowy to wyższy komfort użytkowania. Brak kabla zapewnia swobodę ruchu w domu, a oprócz tego pozwala zabrać go ze sobą w podróż. Co ważne, akumulator w modelu Easy Care pozwala na ok. 45 minut działania, dlatego nie musisz martwić się o jego częste ładowanie. Cierpisz na nadwrażliwość dziąseł? A może nosisz aparat? To nie powód, aby rezygnować z kompleksowej higieny jamy ustnej. Irygator stomatologiczny Easy Care posiada 3 wymienne końcówki – delikatną, standardową oraz ortodontyczną. Zdecyduj, która będzie dla Ciebie najlepsza. 3 Tryby pracy: – Zwykły (6,2 bar) – Delikatny (3,1 bar) – Pulsujący (2,7 – 6,2 bar).

Ocena naszego eksperta: 8,9 / 10

Miejsce 11

Irygator do zębów Blaupunkt DIR501

Irygator do zębów Blaupunkt DIR501

Irygator Blaupunkt DIR501 to urządzenie służące do zachowania odpowiedniej higieny jamy ustnej, które stanowi doskonałe uzupełnienie tradycyjnego szczotkowania i jest świetnym zamiennikiem nielubianej przez wielu nici dentystycznej. Ze względu na to, że wiele bakterii powodujących problemy z zębami i nieświeżym oddechem znajduje się w trudno dostępnych miejscach oraz przestrzeniach międzyzębowych, zwykłe szczoteczki, zarówno te manualne jak i elektryczne, nie zawsze radzą sobie z całkowitym ich usunięciem. Z zadaniem tym świetnie radzi sobie wysokiej jakości irygator DIR501 marki Blaupunkt. Urządzenie skutecznie usuwa zanieczyszczenia i bakterie, dzięki wysokiemu ciśnieniu wody, którą należy wlać do odpowiedniego pojemnika. Następna czynność to wybranie odpowiedniego programu, włączenie urządzenia i przyłożenie dyszy, z której wydobywa się płyn, do czyszczonej powierzchni. Odpowiednie ciśnienie wody skutecznie wypłucze zanieczyszczenia oraz resztki pokarmu, pozostawiając jamę ustną, a zwłaszcza przestrzenie międzyzębowe, idealnie czyste. Ciśnienie można regulować w zakresie 40-90 PSI, a efektywna pompa wody pozwoli na uzyskanie do 1400 pulsacji strumienia na minutę. Irygator DIR501 może pracować w trzech trybach. Pierwszy z nich – delikatny, przeznaczony jest głównie dla osób z odsłoniętymi szyjkami zębowymi i nadwrażliwością. Strumień wypuszczany przez dysze irygatora ma mniejsze ciśnienie i nie powoduje ewentualnych podrażnień dziąseł. Drugi tryb – codzienny, jest przeznaczony dla większości użytkowników, a urządzenie zachowuje w nim optymalne parametry pracy. Ostatni tryb – pulsacyjny cechuje się zróżnicowaną siłą strumienia dla uzyskania jeszcze lepszej efektywności czyszczenia. Urządzenia zostało wyposażone w dwuminutowy timer, dzięki któremu użytkownik wie, ile czasu należy poświęcić na czyszczenie. Solidna, ergonomiczna obudowa zapewnia wygodny chwyt urządzenia w trakcie pracy, a jej nowoczesny design ucieszy oko estetów. Irygator jest urządzeniem bezprzewodowym, co korzystnie wpływa na komfort pracy. Zbiornik na wodę o pojemności 150 ml sprawi, że nie trzeba go za często uzupełniać. W zestawie z irygatorem znajdują się dwie wymienne dysze, dostępne w ofercie marki Blaupunkt jako dodatkowe akcesorium ACC026.

Ocena naszego eksperta: 8,7 / 10

Miejsce 12

Irygator do zębów Haxe RST5012 HX721

Irygator do zębów Haxe RST5012 HX721

Bezprzewodowy irygator do jamy ustnej to idealne rozwiązanie dla osób dbających o higienę i zdrowie zębów. W codziennej pielęgnacji ,urządzenie jest uzupełnieniem szczoteczki sonicznej. Ułatwi pielęgnację jamy ustnej u osób noszących aparat ortodontycznych. Bezprzewodowy irygator zasilany jest za pomocą wbudowanego akumulatora. Jego mały rozmiar i niska waga to atut dla osób podróżujących. Dzięki jego mobilności można zabrać go na wakacje, w podróż służbową czy nawet do pracy. Pozwala to na oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych po każdym posiłku. Trzy tryby pracy SOFT, NORMAL i PULSE pozwalają na wybranie optymalnego ciśnienia. Irygator pozwala na usunięcie do 99% płytki nazębnej, a tym samym zmniejsza ryzyko powstawania kamienia. Końcówki w zestawie: – 2 dysze podstawowe do czyszczenia linii dziąseł i przestrzeni międzyzębowych. – 1 końcówka ortodontyczna do dokładnego oczyszczania obszaru wokół aparatu dentystycznego. – 1 skrobak do języka do usuwania resztek pokarmu i bakterii z powierzchni języka. Tani i dobry irygator, który zamyka nasze zestawienie najlepszych irygatorów do zębów na rynku.

Ocena naszego eksperta: 8,5 / 10

W kolejnym tygodniu pracy skupiliśmy się na pięknym uśmiechu i zdrowych zębach a wszystko to za sprawą testowania irygatorów do zębów. Dla części zespołu było to pierwsze i z pewnością nie ostatnie spotkanie ze sprzętem. Irygator to doskonały sposób na uzupełnienie higieny jamy ustnej. Zachęcamy do zapoznania się z rankingiem najlepszych irygatorów oraz krótkim poradnikiem zakupowym. 

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał ranking najlepszych irygatorów na rynku?

Rosnąca popularność irygatorów do zębów sprawiła, że nowe mniej lub bardziej profesjonalne modele pojawiają się na sklepowych półkach z prędkością światła. Zanim więc rozpoczęliśmy testowanie produktów dokładnie zapoznaliśmy się z bogatą ofertą, opisami irygatorów i parametrami technicznymi. Pod lupę wzięliśmy marki Sencor, Oral-B, Panasonic, Meriden, Waterpik, Soocas, Teesa, OROMED, Oclean, Philips, RAVEN, SEYSSO, Götze & Jensen, ETA, Camry i Eldom. Po analizie teoretycznej przyszedł czas na praktykę, sprawdziliśmy jak pracuje się z danym irygatorem, jakie ma możliwości i jakie są Nasze odczucia. Oceny wystawione przez Nasz zespół połączyliśmy z opiniami innych użytkowników, które dostępne były w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert)), na forach internetowych, w serwisie aukcyjnym Allegro, na grupach Facebookowych, blogach z recenzjami oraz innych rankingach produktowych. Finalnym dziełem jest zaprezentowany przez Nas ranking najlepszych irygatorów do zębów, ranking na bieżąco aktualizowany i nie sponsorowany przez żadną firmę.

Jaki irygator do zębów wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Kupując dany sprzęt nie ważne czy to irygator do zębów czy też pralka, powinniśmy mieć przekonanie, że dokonaliśmy dobrego wyboru a sprzęt posłuży Nam na długi czas. Jak tego dokonać gdy nie jesteśmy ekspertami w dziedzinie małego i dużego AGD? Oczywiście możemy zdać się na wiedzę i doświadczenie sprzedawcy, warto jednak wcześniej zapoznać się z Naszym poradnikiem zakupowym, i wiedzieć o co zapytać przed transakcją.

  • Sposób zasilania –  Podstawowym pytaniem jakie może zadać Nam sprzedawca będzie pytanie czy interesuje Nas irygator stacjonarny czy bezprzewodowy? Każdy z tych sprzętów na swoje plusy i minusy. Irygator zasilany sieciowo może mieć duże gabaryty, wówczas potrzebujemy miejsca w łazience, co w przypadku małego pomieszczenia może być problematyczne. Rekompensatą wielkości jest jednak zdecydowanie więcej możliwości, irygatory stacjonarne mają większy zakres regulacji, moc, ilość programów czyszczących i duży pojemnik na wodę. Na drugim biegunie będą irygatory bezprzewodowe, zasilane akumulatorowo, które bez problemu zabierzemy w podróż czy schowamy do szafki, te urządzenia również sporą potrafią i zadbają o Nasze zęby. Co wybrać powinno zależeć więc głównie od tego czy szukamy urządzenia profesjonalnego z najwyższej półki, jak często wyjeżdżamy i jakim budżetem dysponujemy.
  • Ilość trybów pracy – Dostępne na rynku modele mogą posiadać od dwóch do pięciu trybów pracy, przy czym niekoniecznie musimy wybierać irygator posiadający najwięcej opcji, niekoniecznie bowiem wszystkich będziemy używać. Sprawdźmy co oferuje producent, a także czy możemy manewrować ciśnieniem strumienia wody. 
  • Pojemność zbiornika na wodę – Na jedno mycie zębów przy pomocy irygatora potrzebujemy około 250 ml wody, taka pojemność zbiornika to więc absolutne minimum aby nie przerywać pracy w połowie. W przypadku większych zbiorników na wodę trzeba wziąć pod uwagę komfort użytkowania, praca z irygatorem powinna być przyjemna i lekka a nie obciążająca.
  • Akcesoria – Do każdego irygatora producenci oferują Nam różnorodne końcówki, czasami mogą to być tylko dwie podstawowe ale w niektórych modelach jest ich zdecydowanie więcej bo nawet siedem. Warto zaopatrzyć się w końcówkę do czyszczenia języka i masażu dziąseł, a także jeśli jest taka potrzeba do aparatów ortodontycznych. Pamiętajmy także aby regularnie, raz na pół roku wymieniać końcówki, co zapewni efektywną pracę urządzenia.  
  • Cena – Rozpiętość cenowa irygatorów jest dość duża, określmy więc budżet jakim dysponujemy przed zakupem i wybierzmy najlepszy sprzęt w danej półce cenowej. Pamiętajmy, że niekoniecznie najdroższe znaczy najlepsze, oczywiście jeśli chcemy zainwestować w profesjonalny sprzęt to z pewnością dobry wybór, ale w korzystnej cenie także możemy otrzymać irygator, który będzie miał bardzo dobre parametry, bez problemu usunie resztki jedzenia i zadba o Nasz uśmiech. 

Mamy nadzieję, że lektura Naszego poradnika zakupowego pomoże w dokonaniu najlepszego wyboru.

Najczęściej zadawane pytania o irygatory:

Czym jest irygator do zębów?

Irygator do zębów (irygator dentystyczny) to urządzenie do pielęgnacji jamy ustnej, które wykorzystuje pulsujący strumień wody pod ciśnieniem do usuwania płytki bakteryjnej i resztek pokarmowych z powierzchni stycznych zębów oraz z miejsc poniżej linii dziąseł.

Do czego służy irygator do jamy ustnej?

Irygator do jamy ustanej to urządzenie, które służy do usuwania płytki bakteryjnej i resztek pokarmowych z powierzchni stycznych zębów oraz z miejsc poniżej linii dziąseł za pomocą strumienia wodnego.

Czy warto używać irygatora do zębów?

Irygator do zębów to urządzenie, które warto wykorzystywać w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Urządzenie to wytwarza strumień wody pod ciśnieniem, który pomaga w usuwaniu płytki bateryjnej i resztek pokarmowych z powierzchni stycznych zębów.

Czy irygator usuwa kamień nazębny?

Irygator to urządzenie, które nie usuwa bezpośrednio kamienia nazębnego. Irygator do czyszczenia zębów to urządzenie, które służy do pielęgnacji jamy ustnej a nie do usuwania kamienia nazębnego.

Jak działa irygator?

Irygator do zębów to urządzenie, które czyści jamę ustną za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem. Intensywność irygatora możemy regulować poprzez tryby pracy.

Ile kosztuje irygator do zębów?

Ceny irygatorów do zębów są bardzo zróżnicowane. Najtańszy irygator możemy kupić za ok. 100 zł. Najdroższy irygator kosztuje ok. 600 zł. Jak widać ceny irygatorów są bardzo różne. Nie kieruj się wyłacznie ceną irygatora przy wyborze. Wybierz irygator dostosowany do swoich potrzeb.

Jaki irygator do zębów forum?

Na forach internetowych bardzo chwalone są irygatory Waterpik oraz Philips. Nie kieruj się wyłącznie opiniami na forum przy wyborze irygatora do zębów bo dość często jest w takich miejscach przeprowadzana szeptanka.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

 

5/5 - (61 votes)
Opinie o rankingach