Zaznacz stronę

Irygator do zębów to proste w obsłudze urządzenie, które stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej. Stomatolodzy są zgodni, że irygator sprawdzi się dla każdego choć szczególnie polecany jest osobom noszącym aparaty ortodontyczne, zmagającym się z problemem paradontozy, stanów zapalnych dziąseł a także z tendencją do szybkiego odkładania się kamienia nazębnego. Działanie irygatora polega na wytwarzaniu cienkiego strumienia wody wydostającego się pod ciśnieniem z wąskiego otworu w dyszy. Dzięki takiemu rozwiązaniu woda dociera wszędzie tam gdzie nie dotrze szczoteczka ani nić dentystyczna a to pozwala na dokładne usunięcie resztek jedzenia, bakterii i płytki nazębnej z trudno dostępnych miejsc. Wystarczy skierować strumień wody blisko linii dziąseł pod kątem 90 stopni i oczyścić po kolei łuki zębowe. Dostępne na rynku urządzenia możemy podzielić na irygatory stacjonarne oraz bezprzewodowe. To które urządzenie wybierzemy zależy przede wszystkim od Naszej mobilności oraz ilości miejsca w łazience. Irygatory stacjonarne to stosunkowo duże urządzenia składające się z bazy w której umieszczony jest zbiornik na wodę oraz połączonej z nim dyszy umieszczonej na rączce. Zaletą tego urządzenia jest fakt, że dzięki dużemu zbiornikowi na wodę nie trzeba jej często uzupełniać. Bardziej poręcznym rozwiązaniem jest irygator bezprzewodowy, co prawda posiada mniejszy zbiornik na wodę ale zajmuje mniej miejsca i łatwo zabrać go ze sobą w podróż. Sprawdź nasz ranking dobrych i niezawodnych irygatorów i wybierz najlepszy irygator do zębów dla siebie.

Ranking najlepszych irygatorów do zębów

Miejsce 1

Irygator do zębów Philips HX3806/33

Irygator do zębów Philips HX3806/33

W naszym rankingu najlepszych irygatorów na pierwszym miejscu znalazł się irygator do zębów Philips HX3806/33. Rewolucja w nitkowaniu zębów dzięki technologii QuadStream. Technologia Quad Stream umożliwia szybsze i bardziej efektywne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Unikalna końcówka Quad Stream w kształcie litery X rozdziela strumień wody na 4 strumienie, które pokrywają większy obszar między zębami i wzdłuż linii dziąseł. Szybsze, dokładniejsze czyszczenie bez użycia nici dentystycznych. Technologia Pulse Wave prowadzi Cię od zęba do zęba. Delikatne impulsy wody prowadzą od zęba do zęba w trybie dokładnego czyszczenia, dzięki czemu za każdym razem uzyskasz odpowiednią jakość czyszczenia. 2 tryby czyszczenia, 3 poziomy intensywności. Wybierz czyszczenie, które pasuje do Twojego uśmiechu. Tryb czyszczenia zapewnia ciągły strumień wody, co umożliwia skuteczne codzienne czyszczenie. Pulsowanie funkcji głębokiego czyszczenia zapewnia dokładniejsze czyszczenie. Poziom intensywności można wygodnie dostosować. Pełne czyszczenie w 60 sekund. Uzyskaj dostęp do trudno dostępnych miejsc za pomocą nasadki 360 stopni, dzięki której możesz używać urządzenia w dowolnej pozycji. Szybkie, uniwersalne ładowanie za pomocą kabla USB-C. Kabel ładowania USB-C korzysta z tego samego złącza, co większość telefonów komórkowych i tabletów. Jedno naładowanie wystarcza na 14 dni czyszczenia. Pojemność zbiornika 250 ml wystarcza na zalecane 60-sekundowe czyszczenie. Wystarczy obrócić i zdjąć lub użyć bocznych drzwiczek, aby ułatwić napełnianie. Wystarczy skierować, nacisnąć i wyczyścić, aby uzyskać skuteczniejsze czyszczenie przestrzeni między zębami. Skieruj końcówkę między zęby i wzdłuż linii dziąseł i pozwól, aby urządzenie zajęło się tym samo! Standardowa końcówka z jednym strumieniem zwiększa ciśnienie, które umożliwia czyszczenie punktowe i usuwanie resztek jedzenia w razie potrzeby.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Irygator do zębów SEYSSO Oxygen

Irygator do zębów SEYSSO Oxygen Travel

Drugi najlepszy irygator w naszym rankingu to irygator do higieny jamy ustnej SEYSSO Oxygen Travel. Irygator SEYSSO Oxygen Travel to profesjonalne urządzenie do codziennej higieny jamy ustnej. Skupiony strumień wody wypłukuje resztki pokarmowe i płytkę bakteryjną z najtrudniej dostępnych miejsc – przestrzeni międzyzębowych, kieszonek dziąsłowych i linii dziąseł. Ciśnienie wody można regulować wybierając spośród trzech programów pracy – Normal, Soft i Pulse. Zastosowany w irygatorze trwały i lekki akumulator litowo-jonowy zapewnia nadzwyczajnie długi czas pracy bez konieczności częstego doładowywania. Jakie korzyści wynikają z korzystania z tego irygatora do zębów SEYSSO Oxygen Travel? 1. Usuwa płytkę nazębną z miejsc niedostępnych dla szczoteczki do zębów. 2. Poprawia ukrwienie dziąseł sprawiając, że stają się one mocniejsze i zdrowsze. 3. Zapewnia uczucie świeżości i pomaga zwalczać przykry zapach z jamy ustnej. 4. Jest efektywniejszy, zdrowszy i łatwiejszy w użyciu niż nici do zębów, wykałaczki i szczoteczki międzyzębowe. 5. Doskonale sprawdza się w czyszczeniu stałych aparatów nazębnych, koron i mostów. Irygator charakteryzuje się wyjątkowo dużym zakresem ciśnienia – od 2,7 do 6,2 bar, co było jak dotąd osiągalne jedynie dla irygatorów stacjonarnych. Irygator do zębów SEYSSO Oxygen Travel posiada 3 programy pracy: – Normal (6,2 bar) – dzięki swojej wysokiej mocy z nadzwyczajną skutecznością oczyszcza nawet bardzo ciasne przestrzenie międzyzębowe. Tryb ten dzięki swojej wyjątkowej specyfice skutecznie oczyści nawet złożoną konstrukcję aparatu ortodontycznego. – Soft (2,7 bar) – łagodny strumień o niskim ciśnieniu idealnie sprawdzi się u osób z nadwrażliwością zębów i zapaleniem lub recesją dziąseł. – Pulse (2,7-6,2 bar) – strumień wody o zmiennym ciśnieniu zapewnia delikatny masaż dziąseł poprawiając ich ukrwienie i kondycję. Średnica otworu wylotowego Końcówki do Irygatora SEYSSO Standard ma tylko 0,6mm, dzięki czemu strumień wody jest idealnie skupiony i precyzyjnie ukierunkowany. Zbiornik na wodę Irygatora SEYSSO Travel ma pojemność 150 ml. Można go łatwo odłączyć od korpusu irygatora, dzięki czemu czyszczenie i napełnianie wodą jest jeszcze łatwiejsze. Czas pracy w pełni naładowanego irygatora to aż do 70 minut. Pozwala to na 14 dni pracy bez ponownego ładowania. Dzięki temu Seysso Oxygen Travel można wyróżnić jako jeden z najdłużej działających irygatorów bezprzewodowych na rynku. Irygator SEYSSO Oxygen Travel posiada w zestawie ładowarkę indukcyjną w formie wygodnej stacji dokującej. Irygator został zaprojektowany tak, aby zapewnić Ci jak najlepszy komfort stosowania. Ergonomiczny kształt zapewnia maksymalną wygodę nawet podczas długiej irygacji. Końcówka może obracać się o 360°, dzięki czemu operowanie kierunkiem strumienia wody jest łatwe i precyzyjne.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Irygator do zębów Panasonic EW1511W503

Irygator do zębów Panasonic EW1511W503

Panasonic EW1511W503 to przenośny irygator do jamy ustnej z technologią ultradźwiękową. Usprawnij swoje codzienne szczotkowanie zębów, używając jednego z najskuteczniejszych irygatorów do jamy ustnej firmy Panasonic — EW1511. Zaawansowana, a zarazem delikatna dla dziąseł dysza ultradźwiękowa pozwala dokładnie usuwać resztki jedzenia, płytkę nazębną i uporczywe bakterie ukryte w kieszonkach dziąsłowych. Używaj go codziennie, aby chronić zęby i dziąsła. Irygator EW1511 wyposażono w wąską dyszę ultradźwiękową zwiększającą prędkość strumienia wody, nawet przy tym samym poziomie ciśnienia wody. Powoduje to powstanie pęcherzyków pary wodnej, które uderzają o powierzchnię zębów i generują fale uderzeniowe wzmacniające siłę czyszczenia. Irygator EW1511 pomaga dbać o zdrowie zębów i dziąseł oraz chronić przed próchnicą. Dzięki technologii ultradźwiękowej silne strumienie wody oczyszczają kieszonki dziąsłowe i usuwają zalegającą płytkę nazębną. Ten wygodny w użyciu i niezwykle skuteczny irygator do jamy ustnej sprawnie wypłukuje resztki jedzenia z miejsc, do których nie dociera tradycyjna szczoteczka, takich jak przestrzenie międzyzębowe oraz pod aparatami i mostami ortodontycznymi, zapewniając kompleksową i skuteczną higienę jamy ustnej. Irygator do jamy ustnej EW1511 jest przeznaczony do używania po szczotkowaniu. To kompleksowe rozwiązanie do usuwania resztek jedzenia, pozwalające dbać o zdrowie zębów i dziąseł. Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych jest łatwe dzięki silnemu strumieniowi wody wzmacnianemu technologią ultradźwiękową, który skutecznie usuwa uporczywe resztki jedzenia. Zaprojektowana z myślą o skuteczności – technologia ultradźwiękowa zapewnia delikatną stymulację dziąseł. Szybkie i sprawne ładowanie w ciągu 1 godziny. Dzięki dwóm dyszom w zestawie i pełnemu ładowaniu w ciągu zaledwie jednej godziny irygator EW1511 jest wygodny i zawsze gotowy do użycia. Pełna kontrola dzięki 5-stopniowej regulacji strumienia wody. Dostosuj urządzenie do swoich preferencji, korzystając z pięciostopniowej regulacji ciśnienia wody (maksymalne ciśnienie wody to ok. 647 kPa). Podczas następnego użycia urządzenie pamięta wybraną intensywność przepływu wody, co jest niezwykle wygodne. Duży zbiornik na wodę o pojemności około 200 ml umożliwia użytkowanie nawet przez 60 sekund. Dzięki wygodnej konstrukcji, elementom sterującym i możliwości użytkowania bezprzewodowo irygator EW1511 pozwala doskonale dbać o higienę jamy ustnej każdego dnia, w każdym miejscu.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Irygator dentystyczny Oclean W10

Irygator do zębów Oclean W10

W naszym rankingu najlepszych irygatorów do zębów nie mogło zabraknąć irygatora dentystycznego Oclean W10. Irygator do zębów Oclean W10 to urządzenie, którego praca jest oparta na wodzie oraz powietrzu. To najskuteczniejsze połączenie, by dokładnie czyścić przestrzenie międzyzębowe i eliminować płytkę nazębną, aby móc cieszyć się zdrowymi i czystymi zębami. Irygator jest urządzeniem służącym do dokładnego czyszczenia przestrzeni między zębowych lub innych ciężko dostępnych miejsc jamy ustnej wodą lub specjalnym płynem pod ciśnieniem. Oclean W10 to irygator niewielki i przenośny, zatem może Ci towarzyszyć gdziekolwiek jesteś! Irygator dentystyczny Oclean W10 wykorzystuje zaawansowaną technologię, ukierunkowaną na profesjonalną higienę jamy ustnej. Jeśli lubisz gadżety i postęp technologiczny nie jest Ci obcy, z pewnością nasze urządzenie przypadnie Ci do gustu. Irygator dentystyczny Oclean W10 został wyposażony w aż pięć trybów nitkowania (mocny, standardowy, delikatny, impulsowy oraz tryb irygacji strumieniem punktowym) i 4 wysokowydajne dysze: – standardową, która posłuży do czyszczenia przestrzeni między zębami – dyszę ortodontyczną z włosiem, która idealnie sprawdzi się w czyszczeniu zębów z aparatami ortodontycznymi -dyszę z nasadką silikonową, która generuje wyższe ciśnienie punktowe, ze specjalnie wyprofilowanym zakończeniem – dyszę do czyszczenia języka. Oclean W10 nie sprawia żadnych problemów w przenoszeniu i transporcie. Wszystko to dzięki temu, że ma niewielkie rozmiary. Dodatkowo Producent wyposażył ten model w pasek, który sprawia, że pewniej trzymamy irygator w ręce.Szczególnie osoby w trakcie leczenia ortodontycznego mają problemy z dokładnym oczyszczaniem jamy ustnej. Dlatego zaleca im się stosowanie irygatorów, które są bardzo pomocne w usuwaniu ukrytych zabrudzeń i resztek jedzenia. Co więcej, to urządzenie usuwa również przebarwienia, które powstają na aparacie ortodontycznym. Irygator Xiaomi Oclean W10 został wyposażony w baterię 1400mAh, dzięki której możliwe jest jego użytkowanie przez cały miesiąc bez konieczności ładowania. Główny przycisk na urządzeniu jest podświetlony i gdy będzie on czerwony, to znak, że trzeba podłączyć irygator pod ładowarkę, ponieważ poziom baterii jest niski. Naładowanie urządzenia do pełna zajmuje około 5 godzin! Przy 1,400 impulsach na minutę, Oclean W10 dostarcza strumień wody o średnicy 0,66 mm dla skutecznego i precyzyjnego czyszczenia resztek jedzenia między zębami. Silny strumień wody z łatwością dociera do miejsc trudno dostępnych zapewniając niezrównaną pielęgnację jamy ustnej, zębów i dziąseł. Irygator Xiaomi Oclean W10 jest niewielki, a jego konstrukcja jest antykorozyjna, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać go do płukania jamy ustnej z płynem. Dzięki temu mamy jeszcze większą pewność, że zdrowie naszej jamy ustnej jest chronione. Poprzez używanie irygatora Oclean W10 skutecznie oczyszczasz trudnodostępne miejsca, troszczysz się o dziąsła i zapobiegasz powstawaniu nieświeżego oddechu. Zbiornik na wodę ma pojemność 200 ml. Pełne ładowanie w przeciągu około 300 minut! W trybie najmocniejszym woda wystarcza na 55 sekund ciągłego działania. W trybie pulsującym na 65 sekund, a w trybie delikatnym na niecałe 70 sekund. Ważne! Irygator Oclean W10 co 15 sekund robi bardzo krótką przerwę, by dać nam znać, że warto zmienić strefę czyszczenia (np. lewą stronę na prawą). Innymi słowy standardowo takie przerwy będą wykonywane po 15, 30, 45 i 60 sekundzie. 5 trybów czyszczenia (mocny, normalny, delikatny, punktowy oraz przerywany|impulsowy). Irygator Oclean W10 dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych – różowym i zielonym.

 

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Irygator do zębów GÖTZE & JENSEN IR900

Irygator do zębów GÖTZE & JENSEN IR900

Irygator GÖTZE & JENSEN IR900 to urządzenie zaprojektowane do codziennej irygacji jamy ustnej, czyli walki ze szkodliwymi bakteriami. Za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem wyczyścisz nim przestrzenie między zębowe, krawędzie zębów, dziąsła, a nawet język. Jest świetnym uzupełnieniem tradycyjnego szczotkowania zębów i doskonałym zamiennikiem nici dentystycznej, która nie jest zbyt wygodna i popularna w użyciu. Zwykłe szczoteczki, zarówno manualne, jak i elektryczne nie zawsze docierają w szczeliny, gdzie gromadzą się bakterie odpowiadające za choroby zębów, dziąseł i powodujące nieświeży oddech. Jeśli zależy Ci na dokładniejszej higienie zębów – sięgnij po irygator GÖTZE & JENSEN IR900. Czyści dokładnie, pod ciśnieniem, dlatego wszędzie dotrze i ze wszystkim świetnie sobie poradzi. Po użyciu pozostawi Cię z uczuciem czystości i świeżości w jamie ustnej. Irygator GÖTZE & JENSEN IR900 pracuje w trzech trybach. Każdy z nich jest zdefiniowany do innej pielęgnacji jamy ustnej oraz języka w zależności od wrażliwości zębów i dziąseł użytkownika: • Program NORMAL służy do standardowego czyszczenia jamy ustnej. • Program SOFT należy używać do delikatnych i wrażliwych zębów oraz dziąseł. • Program PULSE można wykorzystywać podczas pielęgnacji języka, bardzo trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej oraz montażu skomplikowanych aparatów ortodontycznych. Irygator GÖTZE & JENSEN IR900 jest wyposażony w wodoodporną rączkę i został zaprojektowany do używania w łazience. Aby naładować urządzenie, należy podłączyć ładowarkę do gniazda elektrycznego i umieścić irygator w bazie ładującej. Czas ładowania akumulatora [min]
360. Czas działania do 15 dni.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Irygator do zębów Waterpik WP-100E Ultra

Irygator do zębów Waterpik WP-100E Ultra

Irygator Waterpik WP-100/112 Ultra z pokrywą i siedmioma końcówkami to dobry i niezawodny irygator do zębów. Waterpik Ultra to nowoczesny irygator w 93% skuteczniejszy w profilaktyce zapalenia dziąseł od tradycyjnych metod czyszczenia nitką dentystyczną. Badania naukowe dowiodły że po 28 dniach używania irygatora nastąpiło w 40%-93% obniżenie krwawienia i zapalenia dziąseł. Zdrowsze dziąsła już po 14 dniach. Irygator Waterpik Ultra usuwa bakterie głęboko między zębami i poniżej dziąseł, gdzie czyszczenie tradycyjną szczoteczką nie daje rezultatów. Masuje dziąsła, nadając w efekcie ich silny i zdrowy wygląd. Idealny do czyszczenia wokół stałych aparatów ortodontycznych, dzięki zastosowaniu specjalnej końcówki. 10 stopni regulacji ciśnienia (od 5 do 90 Psi). Zbiornik z pokrywą ułatwia utrzymać go w czystości i przechowywać załączone akcesoria. WP Ultra to nowoczesny irygator w 93% skuteczniejszy w profilaktyce zapalenia dziąseł w porównaniu z tradycyjnymi metodami czyszczenia nitką dentystyczną. Badania naukowe dowiodły że po 28 dniach używania irygatora nastąpiło znaczące obniżenie krwawienia i zapalenia dziąseł. Usuwa on bakterie znajdujące się głęboko między zębami oraz poniżej linii dziąseł, gdzie czyszczenie tradycyjną szczoteczką nie daje wystarczających rezultatów. Dodatkowo, masuje dziąsła, wpływając na ich piękny i zdrowy wygląd. Waterpik Ultra doskonale nadaje się do czyszczenia aparatów ortodontycznych. Dzięki zastosowaniu specjalnej końcówki dociera tam, gdzie nie ma możliwości dotarcia zwykła szczoteczka do zębów, dzięki czemu skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia oraz szkodliwe bakterie. Posiada aż 10 stopni regulacji ciśnienia (od 5 do 90 Psi), nowy, elegancki wygląd oraz zbiornik z pokrywą ułatwiający utrzymywanie go w czystości. Każdy irygator jest niezwykle skuteczny i posiada aż 2 lata gwarancji. Irygatory WP Ultra wykorzystywane są do codziennych zabiegów czyszczących jamę ustną. Urządzenie to przypomina powszechnie znaną elektryczną szczoteczkę do zębów, jednak zamiast standardowej główki z włosiem, wyposażone jest w specjalną dyszę, która wystrzeliwuje strumień wody. Irygatory są więc niezwykle wygodne oraz łatwe w obsłudze, dlatego też polecane są osobom w każdym wieku. Strumień wody doskonale oczyszcza zęby ze szkodliwej płytki nazębnej, gwarantując utrzymanie zębów w dobrej kondycji. Irygator Waterpik Ultra jest również w stanie dotrzeć do miejsc, których nie doczyści zwykła szczoteczka oraz nić dentystyczna. Badania przeprowadzone przez niezależne uniwersytety dowodzą że produkty Waterpik są znacznie bardziej efektywne od tradycyjnych metod utrzymywania higieny jamy ustnej. Skutecznie zmniejszają zapalenie i krwawienie dziąseł, powodując redukcję płytki nazębnej. WP Ultra to nowy standard w higienie jamy ustnej, który znajduje coraz więcej zwolenników.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Irygator do zębów Panasonic EW1211W845

Irygator do zębów Panasonic EW1211W845

Irygator PANASONIC EW-1211 DentaCare to przenośny irygator do jamy ustnej z dwoma strumieniami wody. Urządzenie zostało zaprojektowane w celu zapewnienia optymalnej higieny jamy ustnej i ochrony zębów oraz dziąseł. Aby szybko osiągnąć imponujące efekty, można skorzystać z trybu JET z pulsującym strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem, który sprawnie usuwa bakterie z kieszonek dziąsłowych. Kiedy zęby są bardziej wrażliwe, można skorzystać z trybów AIR IN REGULAR lub AIR IN SOFT. Pulsujący strumień wody wymieszanej z powietrzem delikatnie masuje dziąsła i usuwa uporczywy kamień oraz resztki jedzenia. Urządzenie nie tylko porządnie czyści zęby i dziąsła, ale również sprawnie obsługuje produkty ortodontyczne (aparaty, mostki i protezy). Mocny strumień wody wypłukuje resztki jedzenia z miejsc, do których trudno dotrzeć szczoteczką, takich jak okolice aparatów i mostków ortodontycznych. Wygodna nasadka i trzy tryby czyszczenia sprawiają, że irygator do jamy ustnej łatwo dostaje się w przestrzenie międzyzębowe i sięga dziąseł. Żadna przestrzeń nie jest za ciasna dla tych silnych strumieni wody — skutecznie uporają się one z resztkami jedzenia i płytką nazębną, zapewniając absolutną świeżość i skuteczną higienę jamy ustnej. Maksymalne ciśnienie strumienia wody wynosi 590 kPa, co gwarantuje dokładne czyszczenie. Masz do wyboru cztery tryby. Do urządzenia są dołączone dwie dysze, dwa kolorowe pierścienie i dwie dysze pozwalające łatwo odróżnić nasadki poszczególnych domowników. W celu naładowania bazy wystarczy umieścić ją w ładowarce bezkontaktowej. Ma zbiornik, który można łatwo zdjąć, przepłukać wodą z kranu i ponownie napełnić po każdym użyciu. Pełny zbiornik z wodą wystarcza na 35–120 sekund użytkowania w zależności od trybu. Kompaktowa konstrukcja ułatwia przechowywanie i użytkowanie. Zbiornik o pojemności 130 ml.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Irygator do zębów OROMED Oro-Dent PRO

Irygator do zębów OROMED Oro-Dent PRO

Profesjonalny przenośny irygator OROMED gwarantuje pełną skuteczność podczas codziennej higieny jamy ustnej. Dzięki wysokiemu ciśnieniu oraz skupieniu wody, możemy dotrzeć do najtrudniej dostępnych miejsc między zębami i dziąsłami. Pozwala to na wypłukanie resztek pokarmowych i usuwanie zabrudzeń z linii dziąseł, przestrzeni między zębowych, a także kieszonek dziąsłowych. Irygator OROMED posiada w zestawie 4 końcówki do jeszcze lepszego i dokładniejszego czyszczenia jamy ustnej. Irygator OROMED to przenośne urządzenie, które charakteryzuje się mocą typową dla sprzętów stacjonarnych. Obsługuje szeroki zakres ciśnienia wody od 2,7 do 6,2 barów, dzięki czemu jego wykorzystanie zapewnia same korzyści: czyszczenie zębów w miejscach niedostępnych dla szczoteczki, eliminowanie przykrego zapachu, poprawa ukrwienia dziąseł, pielęgnacja aparatów nazębny, mostów i koron. Dostosuj swoje urządzenie do własnych potrzeb! Irygator od OROMED obsługuje trzy zróżnicowane programy pracy, dzięki czemu możesz z niego korzystać w najdogodniejszy dla Ciebie sposób. Program Normal – standardowy tryb pracy z wykorzystaniem ciśnienia wody wynoszącego do 6,2 barów. Pozwala na dokładne czyszczenie stref między zębowych linii dziąseł, a także aparatów ortodontycznych. Program Pulse – strumień wody charakteryzuje się zmiennym ciśnieniem od 2,7 do 6,2 barów. Jest wykorzystywany do masażu dziąseł, poprawiającego ich ukrwienie. Program Soft – delikatny tryb pracy, w ramach którego generowany jest strumień o ciśnieniu 2,7 barów. Gwarantuje bezpieczną higienę jamy ustnej dla osób z nadwrażliwością lub chorobami dziąseł. Obudowa urządzenia ma w pełni ergonomiczny kształt, dlatego jego wykorzystanie będzie bardzo wygodne. Końcówka irygatora obraca się o 360 stopni, dzięki czemu możesz w łatwy i precyzyjny sposób sterować strumieniem wody. Codzienne czyszczenie ułatwiają również dołączone akcesoria.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 9

Irygator do zębów SEYSSO Planet

Irygator do zębów SEYSSO Planet

Irygator do zębów SEYSSO Planet to profesjonalny irygator dentystyczny, zapewniający dokładne czyszczenie zębów i przestrzeni międzyzębowych. Lekka, praktyczna rączka na długim (1 m) przewodzie pozwala na łatwe operowanie strumieniem wody w jamie ustnej. Jeden pełen zbiornik wystarcza na dokładną irygację całej jamy ustnej. Jego duża pojemność (600 ml), łatwość montażu i demontażu oraz kompaktowy schowek na końcówki w pokrywie, sprawiają, że irygator SEYSSO Planet jest urządzeniem wyjątkowo praktycznym i przyjaznym dla użytkownika. Wysokie ciśnienie wody pozwala na łatwe oczyszczenie bardzo ciasnych przestrzeni międzyzębowych, bruzd zębowych oraz łuków i zamków aparatu. Podczas pierwszego użycia rekomendujemy wybranie niskiego ciśnienia, a następnie zwiększanie go do osiągnięcia optymalnego poziomu. 2 programy pracy – Clean, do codziennej irygacji oraz Massage, przeznaczony do masażu dziąseł. Ciśnienie w każdym programie można zmieniać dzięki 10-stopniowej regulacji. Irygator został wyposażony w automatyczny timer, który odmierza 2 minuty irygacji i dzieli je na cztery 30-sekundowe interwały. Do irygatora dołączone są cztery końcówki: końcówka standardowa – do codziennej irygacji i trzy końcówki funkcyjne – do języka, do kieszonek dziąsłowych i do stałych aparatów ortodontyczych. Dysponuje wysokim ciśnieniem wody – aż do 7,6 bara. Tak silny i skupiony strumień z łatwością wypłukuje płytkę bakteryjną i resztki pokarmowe nawet z najtrudniej dostępnych miejsc w jamie ustnej.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Irygator do zębów Teesa Easy Care TSA8001

Irygator do zębów Teesa Easy Care TSA8001

Nawet najlepsza szczoteczka do zębów nie usunie w pełni wszystkich resztek pokarmowych, bakterii i kamienia nazębnego, dlatego, aby jeszcze lepiej zadbać o higienę jamy ustnej, wypróbuj irygator do zębów Teesa Easy Care. Stosowanie go codziennie ograniczy ryzyko powstawania próchnicy oraz innych chorób zębów i dziąseł. Zapomnij o częstych wizytach u dentysty i zadbaj o zdrowy, piękny uśmiech każdego dnia. Poza zapewnieniem czystości przestrzeni międzyzębowych, Easy Care zadba o kondycję Twoich dziąseł. Mechanizm działania irygatora sprawia, że nie tylko czyści i masuje dziąsła, ale także, w przeciwieństwie do tradycyjnych nici dentystycznych, nie podrażnia ich. Easy Care posiada zmienne tryby pracy, generujące strumień wody pod różnym ciśnieniem. Oprócz zwykłego i delikatnego, irygator dentystyczny Teesa Easy Care dysponuje także trybem pulsacyjnym, który pomaga usuwać zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc. Irygator bezprzewodowy to wyższy komfort użytkowania. Brak kabla zapewnia swobodę ruchu w domu, a oprócz tego pozwala zabrać go ze sobą w podróż. Co ważne, akumulator w modelu Easy Care pozwala na ok. 45 minut działania, dlatego nie musisz martwić się o jego częste ładowanie. Cierpisz na nadwrażliwość dziąseł? A może nosisz aparat? To nie powód, aby rezygnować z kompleksowej higieny jamy ustnej. Irygator stomatologiczny Easy Care posiada 3 wymienne końcówki – delikatną, standardową oraz ortodontyczną. Zdecyduj, która będzie dla Ciebie najlepsza. 3 Tryby pracy: – Zwykły (6,2 bar) – Delikatny (3,1 bar) – Pulsujący (2,7 – 6,2 bar).

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 11

Irygator do zębów Blaupunkt DIR501

Irygator do zębów Blaupunkt DIR501

Irygator Blaupunkt DIR501 to urządzenie służące do zachowania odpowiedniej higieny jamy ustnej, które stanowi doskonałe uzupełnienie tradycyjnego szczotkowania i jest świetnym zamiennikiem nielubianej przez wielu nici dentystycznej. Ze względu na to, że wiele bakterii powodujących problemy z zębami i nieświeżym oddechem znajduje się w trudno dostępnych miejscach oraz przestrzeniach międzyzębowych, zwykłe szczoteczki, zarówno te manualne jak i elektryczne, nie zawsze radzą sobie z całkowitym ich usunięciem. Z zadaniem tym świetnie radzi sobie wysokiej jakości irygator DIR501 marki Blaupunkt. Urządzenie skutecznie usuwa zanieczyszczenia i bakterie, dzięki wysokiemu ciśnieniu wody, którą należy wlać do odpowiedniego pojemnika. Następna czynność to wybranie odpowiedniego programu, włączenie urządzenia i przyłożenie dyszy, z której wydobywa się płyn, do czyszczonej powierzchni. Odpowiednie ciśnienie wody skutecznie wypłucze zanieczyszczenia oraz resztki pokarmu, pozostawiając jamę ustną, a zwłaszcza przestrzenie międzyzębowe, idealnie czyste. Ciśnienie można regulować w zakresie 40-90 PSI, a efektywna pompa wody pozwoli na uzyskanie do 1400 pulsacji strumienia na minutę. Irygator DIR501 może pracować w trzech trybach. Pierwszy z nich – delikatny, przeznaczony jest głównie dla osób z odsłoniętymi szyjkami zębowymi i nadwrażliwością. Strumień wypuszczany przez dysze irygatora ma mniejsze ciśnienie i nie powoduje ewentualnych podrażnień dziąseł. Drugi tryb – codzienny, jest przeznaczony dla większości użytkowników, a urządzenie zachowuje w nim optymalne parametry pracy. Ostatni tryb – pulsacyjny cechuje się zróżnicowaną siłą strumienia dla uzyskania jeszcze lepszej efektywności czyszczenia. Urządzenia zostało wyposażone w dwuminutowy timer, dzięki któremu użytkownik wie, ile czasu należy poświęcić na czyszczenie. Solidna, ergonomiczna obudowa zapewnia wygodny chwyt urządzenia w trakcie pracy, a jej nowoczesny design ucieszy oko estetów. Irygator jest urządzeniem bezprzewodowym, co korzystnie wpływa na komfort pracy. Zbiornik na wodę o pojemności 150 ml sprawi, że nie trzeba go za często uzupełniać. W zestawie z irygatorem znajdują się dwie wymienne dysze, dostępne w ofercie marki Blaupunkt jako dodatkowe akcesorium ACC026.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 12

Irygator do zębów Media-Tech Dental Flossjet MT6512

Irygator do zębów Media-Tech Dental Flossjet MT6512

Irygator do zębów Media-Tech Dental Flossjet MT6512 to przenośny irygator do zębów – urządzenie służące do przepłukiwania jamy ustnej. Wykorzystuje pulsujący strumień wody pod ciśnieniem do usuwania płytki bakteryjnej i resztek pokarmowych z powierzchni stycznych zębów oraz z miejsc poniżej linii dziąseł. Mniejsze gabaryty to ważna cecha, kiedy chcemy zabrać irygator ze sobą w podróż – łatwiej wygospodarować miejsce w walizce na taki mały sprzęt. Będziemy mogli dzięki temu zadbać o higienę jamy ustnej nawet podczas urlopu. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi możesz go mieć zawsze przy sobie. Działa do 8 godzin na jednym ładowaniu. 3 tryby pracy: normalny, delikatny i poprawiony tryb pulsacyjny. Doskonale usuwa płytkę nazębną, główną przyczynę próchnicy. Zbiorniczek (150ml) na wodę lub płyn do płukania ust. 3 rodzaje końcówek w zestawie (do czyszczenia języka, dziąseł oraz przestrzeni w okolicach aparatu). Niedrogi i niezawodny irygator do zębów, który warto kupić.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Kupując dobrej jakości irygator do zębów zapewnisz sobie profesjonalną higienę jamy ustnej każdego dnia. Dla Ciebie mój zespół przeanalizował dostępne na Polskim rynku irygatory, aby zbudować zestawienie najlepszych irygatorów. Mam nadzieje, że nasz ranking ułatwi Ci wybór najlepszego irygatora.

Ekspert od irygatorów do zębów

Jak powstał ranking najlepszych irygatorów na rynku?

Ranking irygatorów do zębów, który jest widoczny na tej stronie powstał po przeprowadzonych testach i analizach ponad 50 modeli tych urządzeń. Nasz zespół testował i analizował irygatory do zębów takich producentów jak: Sencor, Oral-B, Panasonic, Meriden, Waterpik, Soocas, Teesa, OROMED, Oclean, Philips, RAVEN, SEYSSO, Götze & Jensen, ETA, Camry, Eldom i wielu innych firm. Po testach i analizach tych urządzeń postanowiliśmy sprawdzić opinie w internecie. Opinie o irygatorach do zębów sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), forach internetowych, serwisie aukcyjnym Allegro, grupach na Facebooku, blogach z recenzjami oraz innych rankingach produktowych. Gdy zakończyliśmy nasze prace to usiedliśmy z naszą redakcją i zbudowaliśmy ten niezależny ranking irygatorów. Mamy nadzieje, że nasz ranking dobrych i niezawodnych irygatorów do zębów będzie pomocnym narzędziem przy wyborze i kupnie irygatora. Ranking jest stale aktualizowany przez nasz zespół, aby były widoczne w nim najnowsze i najlepsze irygatory na rynku.

Jaki irygator do zębów wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Wybór i kupno irygatora do zębów nie należy do najłatwiejszych zadań z racji tak wielu dostępnych modeli różnych firm. Przy zakupie irygatora nie można kierować się wyłącznie producentem, ceną, wyglądem. Na rynku dostępne są irygatory, które są bardzo dobrej jakości jak i te, które są troszkę gorsze. Jaki irygator do zębów kupić? Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie irygatora? Jak wybrać irygator? Zobacz nasz poradnik zakupowy po irygatorach w którym nasi eksperci wymieniają najważniejsze parametry, które trzeba wziąć pod uwagę jeśli chcemy kupić dobre i niezawodne urządzenie. Przed zakupem irygatora dentystycznego zwróć uwagę na te parametry:

Rodzaj zasilania irygatora do zębów – wybierając irygator do czyszczenia zębów warto zwrócić uwagę jak zasilany jest dany model. Na rynku można spotkać irygatory do zębów, które są zasilane sieciowo oraz akumulatorowo. My ze swojej strony radzimy wybrać irygator, który jest zasilany sieciowo bo dzięki temu urządzenie będzie działało na 100% mocy. Irygatory akumulatorowe to fajne uzupełnienie dla osób, które często podróżują.

Pojemność zbiornika na wodę irygatora do zębów – to bardzo ważny parametr, który trzeba wziąć pod uwagę kupując dobry irygator. Im większa pojemność zbiornika tym lepiej doczyścimy naszą jamę ustną bez problematycznych przerw. Najlepiej jest wybrać irygator, który posiada pojemność zbiornika na wodę minimum 600 ml.

Różne tryby pracy irygatora do zębów – kupując irygator do zębów warto zwrócić uwagę jakie tryby pracy umożliwia dany model. Na rynku można spotkać najczęściej irygatory, które mają od 2 do 5 trybów pracy. Tryby pracy w irygatorze są odpowiedzialne za intensywność irygacji.

Ilość końcówek w irygatorze do zębów – kupując nowy irygator warto zwrócić ile końcówek jest dołączonych w zestawie. Im więcej irygator będzie posiadał końcówek dołączonych w zestawie tym lepiej.

Najczęściej zadawane pytania o irygatory:

Czym jest irygator do zębów?

Irygator do zębów (irygator dentystyczny) to urządzenie do pielęgnacji jamy ustnej, które wykorzystuje pulsujący strumień wody pod ciśnieniem do usuwania płytki bakteryjnej i resztek pokarmowych z powierzchni stycznych zębów oraz z miejsc poniżej linii dziąseł.

Do czego służy irygator do jamy ustnej?

Irygator do jamy ustanej to urządzenie, które służy do usuwania płytki bakteryjnej i resztek pokarmowych z powierzchni stycznych zębów oraz z miejsc poniżej linii dziąseł za pomocą strumienia wodnego.

Czy warto używać irygatora do zębów?

Irygator do zębów to urządzenie, które warto wykorzystywać w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Urządzenie to wytwarza strumień wody pod ciśnieniem, który pomaga w usuwaniu płytki bateryjnej i resztek pokarmowych z powierzchni stycznych zębów.

Czy irygator usuwa kamień nazębny?

Irygator to urządzenie, które nie usuwa bezpośrednio kamienia nazębnego. Irygator do czyszczenia zębów to urządzenie, które służy do pielęgnacji jamy ustnej a nie do usuwania kamienia nazębnego.

Jak działa irygator?

Irygator do zębów to urządzenie, które czyści jamę ustną za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem. Intensywność irygatora możemy regulować poprzez tryby pracy.

Ile kosztuje irygator do zębów?

Ceny irygatorów do zębów są bardzo zróżnicowane. Najtańszy irygator możemy kupić za ok. 100 zł. Najdroższy irygator kosztuje ok. 600 zł. Jak widać ceny irygatorów są bardzo różne. Nie kieruj się wyłacznie ceną irygatora przy wyborze. Wybierz irygator dostosowany do swoich potrzeb.

Jaki irygator do zębów forum?

Na forach internetowych bardzo chwalone są irygatory Waterpik oraz Philips. Nie kieruj się wyłącznie opiniami na forum przy wyborze irygatora do zębów bo dość często jest w takich miejscach przeprowadzana szeptanka.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

 

5/5 - (61 votes)
Opinie o rankingach