Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Chcesz mieć czyste okna bez smug i zacieków? Zainwestuj w porządną elektryczną myjkę do okien. Myjka do okien to niewielkie urządzenie akumulatorowe, które pomoże Ci skutecznie wyczyścić okna w mieszkaniu lub domu bez pozostawiania smug i zacieków. Te urządzenie będzie pomocne także w czyszczeniu luster, kabin prysznicowych, płytek kuchennych, płytek w łazience i innych powierzchni szklanych. Jaką myjkę do okien wybrać? Jaka myjka od okien sprawdzi się najlepiej? Aby, Wam pomóc wyborze najlepszej myjki postanowiliśmy przeanalizować myjki do okien dostępne na rynku. W rankingu myjek do okien znajdziesz urządzenia takich producentów jak: Karcher, Teesa, Hobot, Thomas, Vileda, Sencor i kilku innych. Do tego wszystkiego nasi eksperci stworzyli poradnik zakupowy o myjkach do okien, który wskaże jakie parametry są istotne przy zakupie myjki do okien. Sprawdź nasz najnowszy aktualizowany ranking myjek do okien i wybierz najlepszą dla siebie.

Ranking najlepszych myjek do okien – jaka myjka od okien sprawdzi się najlepiej?

Miejsce 1

Myjka do okien Kärcher WV 6 Plus

Myjka do okien Kärcher WV 6 Plus

Pierwsze miejsce w naszym rankingu najlepszych myjek do okien zajmuje myjka do okien Kärcher WV 6 Plus. Kärcher WV 6 Plus to najwyższy model myjki do okien od Kärchera. Myjka ta posiada innowacyjne listwy zbierające o dużej powierzchni, wykonane z silikonu. Listwy zbierające w ssawce można łatwo wyjąć i umyć po czyszczeniu. Wyjątkowo długi czas pracy na jednym ładowaniu baterii wynoszący ok. 100 minut przekłada się na wygodne mycie okien, bez przerw koniecznych na ładowanie myjki do okien. Myjka do okien jest wyposażona standardowo w ciekłokrystaliczny wyświetlacz pokazujący pozostały czas pracy. W wyposażeniu środek do czyszczenia okien (koncentrat – 1 x 20 ml), butelka ze spryskiwaczem, pad z mikrofibry, bateria litowo-jonowa oraz ładowarka. Zbiornik na środek czyszczący w tej myjce do okien można łatwo opróżnić, nie wchodząc w kontakt ze środkiem czyszczącym. Czyszczenie okien myjką jest 3x szybsze niż tradycyjnymi metodami. WV dokładnie odsysa wodę z czyszczonej powierzchni (niczym odkurzacz) nie pozostawiając smug ani zacieków. Jakość i niezawodność firmowana przez Kärcher, twórcy myjki do okien. Czas ładowania baterii (min) 170. Wydajność powierzchniowa na 1 ładowanie: Około 300 m² = 100 okien. Ciężar myjki do okien z akumulatorem (kg) 0,8.

Miejsce 2

Myjka do okien LEIFHEIT Dry & Clean 51003

Myjka do okien LEIFHEIT Dry & Clean 51003

Myjka do okien LEIFHEIT, która umożliwia 35 minut ciągłej pracy. Myjka z drążkiem i myjką Window Washer marki Leifheit to idealny zestaw do czyszczenia wszystkich szyb, luster, okien i płytek. Niezawodna konstrukcja i wysokiej jakości materiały sprawiają, że praca z odkurzaczem i dołączonymi akcesoriami jest łatwa i przyjemna. Model Dry&Clean dobrze leży w dłoni dzięki poręcznemu uchwytowi. Zasila go wymienny akumulator, którego ładowanie trwa ok. 180 min. Funkcja czuwania uruchamia pełną moc urządzenia dopiero podczas kontaktu z czyszczoną powierzchnią, co pozwala na 38 min ciągłej pracy i umycie ok. 110 m² powierzchni. Odkurzacz nadaje się do użytku pod dowolnym kątem – umożliwia to 360° zakres obrotu. Ssawka ze ściągaczką odkurzacza Dry&Clean marki Leifheit ma szerokość 28 cm. Drążek z systemem Click o długości 43 cm pozwala na dotarcie w trudno dostępne miejsca. Dwustronna myjka Window Washer posiada nakładkę do jednoczesnego czyszczenia okien, ram i narożników. Nakładkę można prać w pralce w temperaturze 60˚C. Wszystkie te akcesoria sprawiają, że sprzątanie jest o wiele skuteczniejsze. Odkurzacz łatwo utrzymać w czystości – duży otwór zbiornika umożliwia wylanie brudnej wody i dokładne przepłukanie po skończonej pracy. Zarówno odkurzacz do szyb Dry&Clean, jak i myjka Window Washer zostały wyposażone w system Click, więc pasują do wszystkich drążków marki Leifheit z tym systemem. Odkurzacz i myjkę wyprodukowano w Europie.

 

Miejsce 3

Myjka do okien Karcher WV 5 Plus N 1.633-453.0

Myjka do okien Karcher WV 5 Plus N 1.633-453.0

Myjka do okien Karcher WV 5 Plus N 1.633-453.0 to wysokiej jakości urządzenie, które jest polecane przez ekspertów branżowych. Sprzęt zbiera same pozytywne opinie co świadczy o wysokiej jakości tej myjki do okien. Szybkie i proste czyszczenie okien jest teraz jeszcze łatwiejsze! Pojemna bateria i trzystopniowy wskaźnik LED pokazujący stopień jej naładowania. Rozładowaną baterię można łatwo wyjąć i zastąpić naładowaną (drugi akumulator dostępny jest do dokupienia jako opcjonalne wyposażenie). Niska waga i mały poziom emitowanego hałasu przekładają się na bardziej komfortowe czyszczenie okien. Zbiornik wody brudnej jest łatwy do opróżnienia. Gumowany uchwyt pozwala pewniej trzymać urządzenie podczas czyszczenia okien. Ssawka WV 5 posiada regulowaną odległość czyszczenia. Regulacja jest pomocna w przypadku czyszczenia okna wzdłuż silikonowego łączenia szyby z futryną. By gumowe listwy myjki nie najeżdżały na silikon wystarczy ustawić odpowiednią odległość czyszczenia od futryny okna. W wyposażeniu wąska ssawka 170 mm, środek do czyszczenia okien (koncentrat – 1 x 20 ml), butelka ze spryskiwaczem, pad z mikrofibry, ssawka, bateria litowo-jonowa oraz ładowarka. Jeśli szukasz dobrej i niezawodnej myjki elektrycznej do okien to koniecznie zainteresuj się tym modelem bo warto.

  Miejsce 4

  Myjka do okien Vileda Windomatic Power 153230

  Myjka do okien Vileda Windomatic Power 153230

  Elektryczna ściągaczka do okien Vileda Windomatic Power wyposażona w akumulator ładowany elektrycznie, który działa 40 minut w trybie podstawowym. Innowacyjna ściągaczka do szyb Windomatic dokładnie usuwa zanieczyszczenia, pozostawiając powierzchnię lśniącą i wolną od smug i zacieków. Po naładowaniu pozwala na umycie około 80-120 m2 powierzchni. Możliwe stosowanie do wszelkiego rodzaju szyb – okiennych, luster, kabin prysznicowych czy szyb samochodowych. Myjka do okien Vileda Windomatic Power została wyposażona w przycisk POWER, który pozwala na zwiększenie mocy ssącej o 50%. Elektryczna myjka do okien Vileda posiada ruchomą głowicę, która zapewnia idealne dotarcie ściągaczki do czyszczonych powierzchni. Elastyczna głowica Windomatic Power zapewnia ponadto precyzyjne dotarcie do rogów i krawędzi już przy pierwszym zasysaniu. Zbiornik ze zgromadzonym płynem usunąć można bez wysiłku, naciskając na odpowiedni przycisk. Pojemniki można zmyć w zmywarce lub pod bieżącą wodą.

  Miejsce 5

  Myjka do okien Karcher WV 2 Premium Black Edition

  Myjka do okien Karcher WV 2 Premium Black Edition

  Myjka do okien Karcher WV 2 Premium Black Edition to urządzenie, które umożliwia nam 35 minut pracy na jednym ładowaniu. Czarny kolor, żółte listwy gumowe i zbiornik na brudną wodę wyróżniają ten limitowany model myjki do okien. W wyposażeniu wąska ssawka 170 mm, środek do czyszczenia okien (koncentrat – 1 x 20 ml), butelka ze spryskiwaczem Extra, pad z mikrofibry, ssawka, bateria litowo-jonowa oraz ładowarka. Czas pracy na jednym ładowaniu baterii został wydłużony o 40% w porównaniu do standardowej wersji WV 2. Doskonała myjka do okien od Karchera do wszystkich płaskich wodoopornych powierzchni: okien, luster, kafelków, kabin prysznicowych i innych. Wskaźnik LED zintegrowany z przyciskiem pozwala łatwo określić stan naładowania myjki do okien od Karchera. Czyszczenie okien myjką jest 3x szybsze niż tradycyjnymi metodami. Niska waga urządzenia ułatwia czyszczenie okien. Łatwe i szybkie opróżnianie bez kontaktu z brudem. Jakość i niezawodność firmowana przez Kärcher, twórcy myjki do okien.

  Miejsce 6

  Myjka do okien BOSCH GlassVac

  Myjka do okien BOSCH GlassVac

  Myjka do okien BOSCH GlassVac to urządzenie, które czas pracy akumulatora myjki GlassVAC wynosi 30 minut – to wystarczająco dużo czasu, by oczyścić do 35 okien lub powierzchnię 105 m². Akumulatorowa myjka do okien wykorzystuje doświadczenia branży motoryzacyjnej Bosch. Opatentowana powłoka gumowa „power protection plus” zapewnia czystość bez smug i krótszy czas czyszczenia bez irytujących dźwięków. Kompaktowa konstrukcja ułatwia obsługę i umożliwia pracę także w miejscach trudno dostępnych. Myjka jest przeznaczona do mycia szyb w domu i w samochodzie, luster, płytek, kabin prysznicowych oraz do usuwania pary i rozlanych płynów. Kompaktowa konstrukcja i wysokość zaledwie 22 cm umożliwiają myjce do okien czyszczenie wąskich powierzchni; po użyciu myjkę można przechowywać wygodnie przechowywać, bez zajmowania dużej ilości miejsca. Czas ładowania tej myjki do okien to tylko 130 min. Pojemność zbiornika na brudną wodę 100 ml. Waga
  tej myjki do okien to 0,70 kg.

  Miejsce 7

  Myjka do okien Karcher WV 1 Plus 1.633-203.0

  Myjka do okien Karcher WV 1 Plus 1.633-203.0

  Szybkie i proste czyszczenie okien teraz jeszcze łatwiejsze! Myjka WV 1 posiada pojemną baterię i diodę LED pokazującą stan jej naładowania. Niska waga przekłada się na komfortowe czyszczenie okien. Zintegrowany z urządzeniem, zbiornik wody brudnej jest łatwy do opróżnienia. W wyposażeniu środek do czyszczenia okien (koncentrat – 1 x 20 ml), butelka ze spryskiwaczem, pad z mikrofibry, ssawka 250 mm, bateria litowo-jonowa oraz ładowarka. Szerokość ssawki (mm) 250. Pojemność zbiornika brudnej wody (ml) 100. Czas pracy na 1 ładowaniu baterii (min) 25. Czas ładowania baterii (min) 150. Typ baterii Akumulator litowo-jonowy.

  Miejsce 8

  Myjka do okien Sencor SCW 3001YL

  Myjka do okien Sencor SCW 3001YL

  Myjka do okien Sencor SCW 3001YL to urządzenie, które z daleka przypomina kolorostykę urządzeń od Karchera. Czas pracy tej myjki do okien wynosi 20 minut co umożliwi umycie 50 okien. Akumulatorek 3,6 V litowo-jonowy gwarantuje ciągłość eksploatacji przy niskiej wadze urządzenia. Nie pozostawia smug i zacieków. Oszczędza czas i energię.
  Przeźroczysty zbiornik na wodę o pojemności 200 ml. Mop wykonany ze specjalnego materiału przeznaczonego do czyszczenia gładkich powierzchni, doskonale nadaje się do mycia okien i powierzchni szklanych. Praktyczny spryskiwacz środków do utrzymywania czystości z wbudowanym mopem 2 w 1 ułatwi i przyspieszy sprzątanie. Brak kontaktu z brudną wodą, dzięki przemyślanemu użyciu spryskiwacza. Możliwość pracy pod wszystkimi kątami. Wskaźnik naładowania. Ergonomiczna rączka gwarantuje komfortową eksploatację zarówno dla praworęcznych, jak i leworęcznych użytkowników. Niski poziom emitowanego hałasu.
  Czas ładowania akumulatorka: 4 godz. Pojemność zbiornika wody brudnej: 100 ml .Pojemność zbiornika spryskiwacza: 200 ml. Waga z akumulatorkiem: 770 g.

  Miejsce 9

  Myjka do okien ETA Finestro 3262 90000

  Myjka do okien ETA Finestro 3262 90000

  Myjka do okien ETA Finestro ma szerokie zastosowanie. Nie tylko znacząco ułatwia proces mycia klasycznych okien, ale również pomoże wyczyścić: okna dachowe, lustra, kabiny prysznicowe, a także płytki ceramiczne. Zapomnij o strumieniach wody spływających po oknach, bólu pleców i niepotrzebnym wysiłku. Obsługa ETA Finestro jest niesamowicie łatwa w obsłudze. Za jednym zamachem ściera się i jednocześnie zasysa nadmiar wody wraz z zanieczyszczeniami. Dodatkowo pracę ułatwi ci brak zbędnych kabli, jako że urządzenie zasilane jest przez wydajny akumulator Li-On. Ergonomicznie ukształtowany uchwyt, który łatwo mieści się w dłoni, zapewnia wygodną obsługę. Myjka zasilana jest przez akumulator litowo-jonowy, który działa do 35 minut na jednym ładowaniu, zaś jego ponowne naładowanie do 100% zajmuje zaledwie 2,5 godziny. Specjalne kontrolki powiadomią Cię w odpowiednim czasie zarówno o niskim poziomie baterii, jak i o zakończeniu jej ładowania. Używając pojemnika ze spryskiwaczem, o objętości 370 ml, a także za pomocą odpowiednich środków czyszczących i zdejmowanego mopa, z łatwością usuniesz z powierzchni szyby nawet najbardziej oporne zanieczyszczenia. Myjka do okien ETA Finestro, z praktyczną ściągaczką o szerokości 28 cm skutecznie przeprowadzi cały proces. Zasysa ona nadmiar wilgoci wraz z zanieczyszczeniami do pojemnika zbiorczego, który łatwo można opróżnić i umyć, dzięki czemu bez problemu utrzymasz ją w czystości.

  Miejsce 10

  Elektryczna myjka do okien Clatronic WC 3528

  Elektryczna myjka do okien Clatronic WC 3528

  Elektryczna myjka do okien Clatronic WC 3528 to urządzenie, którego czas pracy na jednym ładowaniu wynosi 40 minut. Jedną wadą tej myjki jest bardzo długi czas ładowania, który wynosi aż 16 godzin. Idealna do mycia płaskich powierzchni: okien, oszklonych drzwi, luster, ścianek prysznicowych, szyb samochodowych, itp. Funkcja mycia/zasysania 2w1: – mycie bez kapania za pomocą ssawki o szerokości 270 mm – dokładne mycie za pomocą przystawki z mikrofibry o szerokości 310 mm. W zestawie spryskiwacz i przystawka z mikrofibry (do prania w pralce). Łatwa i wygodna w użyciu z powodu lekkiej wagi (600 g). Lampka świeci się na zielono gdy bateria jest w pełni naładowana. Certyfikat TEST DEUTSCHLANDS BESTE został przyznany na podstawie badań przeprowadzonych przez „Germanys best household electronics”. W ramach testu porównane zostały produkty z ponad 20 000 marek z 274 segmentów rynkowych.

  Nikt z nas nie przepada za tradycyjnym myciem okien bo jest to męcząca czynność, której efekty są różne. Na szczęście są takie urządzenia jak elektryczne myjki do okien, które bardzo ułatwiają mycie okien i skracają czas, który jest niezbędny do uzyskania znakomitych efektów. Sprawdź nasz ranking myjek do okien i zainwestuj w urządzenie, które wyczyści Twoje okna nie pozostawiając smug.

  Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Jak powstał nasz ranking najlepszych myjek do okien?

  Nasi eksperci do zbudowania tego rzetelnego rankingu myjek do okien przetestowali i przeanalizowali ponad 50 różnych modeli myjek dostępnych na rynku. Przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy dla Was myjki do okien do takich producentów jak: Ariete, Electrolux, Karcher, Hobot, Leifheit, Bosch, Sencor, Mamibot, Jimmy, Cecotec, Hutt, Black-Decker, Eta, Alpine, Vileda, Dunlop, Thomas, Webber, Ecovacs, Clatronic, Teesa. Po naszych testach i analizach myjek do okien postanowiliśmy prześwietlić opinie dostępne w internecie na temat każdej myjki. Opinie na temat myjek do okien sprawdzaliśmy na forach internetowych, Allegro, stronach producentów oraz w sklepach internetowych, takich jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Po tych wszystkich czynnościach zebrane materiały przekazaliśmy naszym redaktorom, którzy stworzyli ten rzetelny ranking myjek do okien. Mamy nadzieje, że z naszym rankingiem zakup nowej myjki do okien będzie dziecinnie prosty. Nasz ranking myjek do okien jest aktualizowany kilka razy w miesiącu bo zależy nam, aby znajdowały się w nim najlepsze urządzenia na rynku.

  Jaką myjkę do okien kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  Zakup myjki do okien jest niby banalnie prosty, ale na rynku jest dostępnych ponad 50 modeli. Niektóre elektryczne myjki do okien są skutecze a inne troszkę mniej. Jak wybrać najlepszą myjkę do okien? Czym kierować się przy wyborze myjki do okien? Na co zwrócić uwagę przy zakupie myjki do okien? Nasi eksperci stworzyli bardzo pomocy poradnik zakupowy, który pokaże na jakie parametry warto zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszą akumulatorową myjkę do okien. Przed zakupem myjki do okien zwróć uwagę na te parametry:

  Czas pracy myjki do okien [min] – to bardzo ważny parametr na który trzeba zwrócić uwagę kupując myjkę okien. Jeśli posiadasz mieszkanie lub dom, który ma dużą ilość okien to wybierz myjkę do okien, której czas pracy jest jak największy na jednym ładowaniu akumulatora. Na rynku można znaleźć myjki do okien, których czas pracy na akumulatorze wynosi od 20 do 100 minut. Wybierając myjkę do okien, której czas pracy wynosi do 100 minut na jednym ładowaniu możesz umyć do 300 m2 powierzchni, co umożliwia umycie około 100 okien.

  Czas ładowania myjki do okien [h] – to bardzo ważny parametr jeśli zamierzasz często używać myjki do okien, zapomnisz o jej regularnym ładowaniu lub urządzenie się rozładuje podczas pracy. Na rynku możemy spotkać myjki do okien, gdzie akumulator może się ładować w przedziale od 1,5 do 6 godzin w zależności od wybranego modelu. Warto kupić myjkę, której czas ładowania jest jak najkrótszy, dzięki czemu nie trzeba będzie zbyt długo czekać na to, aby znów pracować z tym urządzeniem.

  Wydajność myjki do okien [m2] – ważny parametr na który warto zwrócić uwagę przed zakupem nowej myjki do okien. Parametr ten informuje nas jaką powierzchnię wyrażoną w [m2] jest wstanie wyczyścić nasza myjka podczas jednego ładowania.

  Zbiornik brudnej wody myjki do okien [ml] – podczas czyszczenia myjka do okien zasysa brudną wodę do wbudowanego zbiorniczka. Na rynku możemy spotkać myjki do okien, które mają różnej pojemności zbiorniczki. Warto wybrać myjkę z jak największym zbiorniczkiem wody, aby zbyt często nie latać do łazienki w celu opróżnienia zbiorniczka brudnej wody.

   

  Najczęściej zadawane pytania o myjki do okien:

  Co to jest myjka do okien?

  Myjka do okien to urządzenie akumulatorowe bezprzewodowe do mycia okien. Urządzenie te o wiele bardziej skuteczniejsze niż tradycyjne myjki do okien. Dzięki akumulatorowej myjce do okien umyjesz swoje okna szybko bez pozostawiania smug.

  Jakie są rodzaje myjek do okien?

  Wyróżniamy trzy rodzaje myjek do okien: myjki do okien akumulatorowe, myjki do okien parowe, automatyczne myjki (roboty).

  Jaka jest najlepsza myjka do okien forum?

  Przeszukując różne fora internetowe widzimy, że najlepsze myjki do okien na forach internetowych to produkty od Karchera. Użytkownicy polecają te urządzenia wszystkim. Nasze testy też pokazały, że myjki do okien Karchera są bardzo solidnymi produktami.

  Ile kosztuje myjka do okien?

  Najtańszą myjkę do okien (Myjka do okien VILEDA Windomatic Power 153230) możemy kupić za 149 zł. Czas pracy tego urządzenia wynosi 40 minut, wydajność 120 (m2). Najdroższe modele myjek od okien mogą kosztować ok. 500 zł np. Myjka do okien KARCHER WV 6. Za te pieniądze otrzymamy profesjonalną myjkę do okien, której czas pracy wynosi 100 minut i wydajność 300 (m2). Nie zawsze cena myjki odzwierciedla jej jakość. Wybierz myjkę dostosowując ją do swoich potrzeb.

  Jaka myjka do okien Karcher czy Vileda?

  Myjki do okien Karchera są o wiele lepsze niż myjki do okien Vileda patrząc na ich parametry i przeprowadzając testy. Karcher oferuje myjki do okien, które mają jako jedyne bardzo długi czas pracy na jednym ładowaniu, ok. 100 minut. Minusem myjki do okien Vileda jest dość długi czas ładowania.

  Która myjka do okien Karcher jest najlepsza?

  Najlepsza myjka do okien od Karchera to Myjka do okien KARCHER WV 6 Premium Home Line 1.633-530.0. Czas ładowania tej myjki wynosi tylko 2,5 (h) a czas pracy to aż 100 minut. Wydajność tej myjki według producenta to 300 (m2).

  Czy warto kupić myjkę do okien?

  Naszym zdaniem warto kupić myjkę do okien bo te urządzenia są o wiele bardziej skuteczniejsze niż mycie okien ściągaczkami ręcznymi. Dzięki temu urządzeniu umyjesz okna szybko i skutecznie, bez pozostawiania smug na oknach lub innych powierzchniach szklanych.

  Paweł Zacharczuk

  Paweł Zacharczuk

  Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

  kontakt

  W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

   

  5/5 - (31 votes)
  Opinie o rankingach