Zaznacz stronę

Aktualizacja: 11 kwietnia.2024 r.

Szczoteczka soniczna to rodzaj szczoteczki elektrycznej, który w ostatnich latach szturmem podbija rynek. O konieczności regularnego szczotkowania zębów nikogo nie trzeba przekonywać, profilaktyka ta zapobiega rozwojowi próchnicy i innych chorób przyzębia. Jak jednak robić to w sposób poprawny i efektywny? W tej kwestii stomatolodzy pozostają zgodni, najlepszym wyborem są szczoteczki elektryczne, które pozwalają usunąć zdecydowanie więcej płytki nazębnej w porównaniu do zwykłej szczoteczki do zębów. Zasadą działania szczoteczek sonicznych jest wytwarzanie fal dźwiękowych wprawiających w ruch włókna, sprawia to, że łańcuchy bakteryjne są rozrywane a pasta i woda tworzą mikrobąbelki docierające do każdego zakamarka co pozwala na pozbycie się resztek jedzenia i osadu. Co ważne mycie zębów przy użyciu szczoteczki sonicznej nie wymaga dociskania jej główki do zębów, tym samym szczoteczki te idealnie sprawdzą się w przypadku wrażliwych dziąseł, wystarczy przesuwać szczoteczką pod kątem 45 stopni po łuku zębowym. Przy zakupie urządzenia zwróćmy uwagę przede wszystkim na ilość ruchów sonicznych, ich większa ilość pozwala na dokładniejsze czyszczenie zębów. Kolejny parametr to prędkość, w przypadku wrażliwych dziąseł wybierajmy szczoteczki z mniejszą prędkością. Istotny i przede wszystkim praktyczny aspekt to czas pracy urządzenia, zwykle wynosi on 2 tygodnie ale w niektórych modelach to nawet 10 tygodni pracy. Jaka szczoteczka soniczna będzie najlepsza? Sprawdź nasz ranking szczoteczek sonicznych do zębów i wybierz najlepszą szczoteczkę dla siebie.

Ranking najpopularniejszych szczoteczek sonicznych

Miejsce 1

Szczoteczka soniczna PHILIPS Sonicare Prestige SenseIQ Seria 9900 HX9992/12

Szczoteczka soniczna PHILIPS Sonicare Prestige SenseIQ Seria 9900 HX9992/12

Pierwsze miejsce w naszym rankingu szczoteczek sonicznych zajmuje wysokiej klasy szczoteczka PHILIPS Sonicare Prestige SenseIQ Seria 9900 HX9992/12. Szczoteczka soniczna PHILIPS Sonicare Prestige SenseIQ Seria 9900 HX9992/12 to urządzenie, które zbiera same pozytywne opinie w internecie i jest polecane przez wszystkich ekspertów. To pierwsza szczoteczka Philips Sonicare, która wyczuwa Twój sposób mycia zębów i dopasowuje intensywność czyszczenia do Twoich potrzeb! Elektromagnetyczny układ wewnątrz szczoteczki sonicznej Philips zapewnia więcej ruchów końcówki w ciągu 2 minut mycia, niż przez cały miesiąc mycia szczoteczką manualną. Rezultaty stosowania szczoteczki sonicznej Philips udowodnione w badaniach klinicznych. Wysokiej jakości końcówka szczoteczki A3 All-in-One, zaprojektowana we współpracy ekspertami. Posiada trójwymiarowe włókna,które usuwają do 20x więcej płytki nazębnej, nawet z trudno dostępnych miejsc. Podczas czyszczenia szczoteczka Philips Sonicare Prestige 9900 wykorzystuje czujniki do monitorowania nacisku, ruchu i pokrycia — do 100x na sekundę. Czujniki monitorują również czas i częstotliwość szczotkowania. Wizualny czujnik siły nacisku w postaci świetlnej obręczy, u podstawy rączki, informuje jak zbyt mocno przyciskasz szczoteczkę lub zbyt mocno szorujesz zęby. Pierścień świetlny uruchomi się automatycznie i przypomni Ci o konieczności zmniejszenia nacisku lub szorowania, żeby zapewnić bezpieczeństwo dla szkliwa i dziąseł.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Szczoteczka soniczna SEYSSO Carbon Professional<br />

Szczoteczka soniczna SEYSSO Carbon Professional

Szczoteczka soniczna SEYSSO Carbon Professional umożliwia profesjonalną pielęgnację jamy ustnej w zaciszu własnego domu. Nawet do 96 000 drgań sonicznych na minutę w programie Whitening! Dzięki temu szczoteczka lepiej usuwa z zębów płytkę nazębną i przebarwienia powstałe po wypiciu kawy, herbaty czy po paleniu tytoniu. 3 programy pozwalające na zmianę częstotliwości od 62 do aż 96 tysięcy ruchów sonicznych na minutę. Szczoteczka Soniczna SEYSSO Professional wykonana została z najwyższej jakości materiałów. Matowa, przyjemna w dotyku powłoka pokrywająca szczoteczkę sprawia, że nie wyślizguje się ona podczas szczotkowania. Czas działania szczoteczki to aż 6 tygodni, przy użytkowaniu dwa razy dziennie, przez 2 minuty. Niezwykle wydajny akumulator pozwala na wyróżnienie SEYSSO Professional jako jednej z najdłużej działających wśród szczoteczek sonicznych. Zastosowana w szczoteczce technologia DCT+ pozwala na dokładniejsze czyszczenie oraz lepszą dystrybucję składników pasty do dziąseł i zębów. Timer, który pomaga w przestrzeganiu zalecanego przez stomatologów czasu mycia zębów. Doceniona na międzynarodowych targach stomatologicznych w Krakowie, szczoteczka soniczna SEYSSO Professional została odznaczona Medalem Najwyższej Jakości Targów KRAKDENT® 2017. Podróżowanie z Twoją szczoteczką soniczną jeszcze nigdy nie było tak komfortowe! Eleganckie etui z zamknięciem magnetycznym posiada również funkcję ładowarki.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Szczoteczka soniczna PHILIPS Sonicare 9900 Prestige HX9992/11 SenseIQ

Szczoteczka soniczna PHILIPS Sonicare 9900 Prestige HX9992/11 SenseIQ

Trzecie miejsce w naszym zestawieniu najlepszych szczoteczek sonicznych zajmuje szczoteczka soniczna PHILIPS Sonicare 9900 Prestige HX9992/11 SenseIQ z czasem działania do 14 dni. Podczas szczotkowania technologia SenseIQ wykrywa ciśnienie, ruch, pokrycie i nie tylko nawet 100 razy na sekundę. Następnie dostosowuje intensywność, jeśli naciskasz zbyt mocno. Inteligencja SenseIQ eliminuje konieczność zgadywania i domyślania się w poszczególnych trybach szczotkowania, dzięki czemu można cieszyć się lepszym, bezwysiłkowym szczotkowaniem. Szczoteczka Philips Sonicare 9900 Prestige została zaprojektowana z myślą o Tobie. Najnowocześniejsza technologia jest wygodna i nie wymaga od Ciebie żadnego wysiłku. Na szczęście wyniki mówią wszystko. Czyść zęby bez kompromisów dzięki wysokiej jakości główkom szczoteczki A3 typu All-in-One. Model tej szczoteczki sonicznej ma nachylone włosie, co pozwala usunąć do 20 razy więcej płytki nazębnej, nawet z trudno dostępnych miejsc. Trójkątne końcówki umożliwiają usunięcie nawet o 100% więcej plam w czasie krótszym niż dwa dni. Dłuższe włosie lepiej czyści dziąsła, które są nawet 15-krotnie zdrowsze w zaledwie dwa tygodnie. Wszystko to bez konieczności zmiany główki szczoteczki. Czy wiesz, że główki szczoteczki stają się mniej skuteczne po 3 miesiącach użytkowania? Funkcja BrushSync™ przypomni Ci o zbliżającym się terminie wymiany. Spersonalizowane porady z aplikacji Philips Sonicare. Aplikacja Philips Sonicare jest oparta na sztucznej inteligencji i doskonale współpracuje ze szczoteczką. Zapewnia Ci przekazywane w czasie rzeczywistym informacje dotyczące nacisku, ruchu, pokrycia, czasu trwania i częstotliwości. Dzięki niej możesz też wyświetlać raporty o postępach według dnia, tygodnia, miesiąca i roku. Otrzymuj spersonalizowane rekomendacje i praktyczne kroki umożliwiające lepsze szczotkowanie. W międzyczasie funkcja automatycznej synchronizacji zapewnia aktualność danych szczotkowania w aplikacji, nawet jeśli podczas szczotkowania nie masz aplikacji przy sobie. Dostosowuje się do Ciebie w czasie rzeczywistym, gdy szczotkujesz zbyt mocno. Podczas czyszczenia szczoteczka Philips Sonicare 9900 Prestige wykorzystuje czujniki do wykrywania nacisku, ruchu i pokrycia — do 100 razy na sekundę. Czujniki monitorują również czas i częstotliwość szczotkowania. Gdy szczotkujesz zęby, nawet 62 000 ruchów włosia i dynamiczne działanie płynów pozwalają wyczyścić trudno dostępne miejsca, pozostawiając jamę ustną wyjątkowo świeżą i czystą. Pierścień świetlny na końcu uchwytu delikatnie przypomni Ci o konieczności zmniejszenia nacisku lub szorowania. Prestiżowy futerał podróżny z łączem USB pozwala zabrać szczoteczkę w dowolne miejsce. Ta luksusowa szczoteczka jest o 18 mm krótsza od DiamondClean i została wykonana z wysokiej jakości materiałów, dzięki którym jest przyjemna dla oka i miła w dotyku.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Szczoteczka soniczna Oral-b Pulsonic Slim Luxe 4500

Szczoteczka soniczna Oral-b Pulsonic Slim Luxe 4500

Szczoteczka soniczna Oral-b Pulsonic Slim Luxe 4500 to dobrej jakości szczoteczka, która zapewnia zdrowsze dziąsła w 4 tygodnie. Dzięki wyjątkowo wąskiej, superlekkiej rączce szczoteczka bardzo dobrze leży w ręce oraz nadaje się do użytku w domu i w podróży. Wydłużona główka szczoteczki drga dzięki zastosowaniu łagodnej technologii dźwiękowej, wykonując aż 31 000 ruchów na minutę i delikatnie usuwając przebarwienia powierzchniowe. Możesz wybrać 1 z 3 trybów zapewniających komfort: tryb czyszczenia codziennego, polerowania i delikatnego czyszczenia. Dodatkowa ochrona dziąseł dzięki wibrującym włóknom o zaokrąglonych końcach 3 tryby czyszczenia: tryb czyszczenia codziennego, polerowania i delikatnego czyszczenia. Profesjonalny timer przypomina również o konieczności czyszczenia zębów przez 2 minuty zgodnie z zaleceniami dentystów. Dla czystszych, zdrowszych zębów i naturalnego wybielania. Lepsze usuwanie płytki nazębnej w porównaniu ze zwykłą szczoteczką manualną. W zestawie: 1 soniczna szczoteczka elektryczna do zębów w kolorze czarnym matowym, 2 końcówki, 1 etui podróżne, 1 ładowarka. Akumulator zapewnia nawet do 2 tygodni szczotkowania po 1 ładowaniu.

 

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

PHILIPS Sonicare ProtectiveClean Seria 5100 HX6859/29

Szczoteczka soniczna PHILIPS Sonicare ProtectiveClean Seria 5100 HX6859/29

Szczoteczka soniczna PHILIPS Sonicare ProtectiveClean Seria 5100 HX6859/29 to dobra szczoteczka soniczna, która zadowoli niejednego użytkownika. Do 62 tys. ruchów szczotkujących na minutę. Nałóż główkę szczoteczki W2 Optimal White, aby usuwać powierzchniowe przebarwienia i odsłonić naturalny bielszy uśmiech. Badania kliniczne wykazały, że gęsto ułożone, umieszczone centralnie włosie zapewnia efekt wybielenia już po 1 tygodniu. Ta szczoteczka oferuje trzy programy pracy, dzięki czemu pozwala dostosować szczotkowanie do własnych potrzeb. Program Clean to standardowy program do doskonałego czyszczenia zębów, program White jest idealny do usuwania przebarwień, a program Gum Care to dodatkowa minuta szczotkowania z mniejszą mocą, podczas której można delikatnie masować dziąsła. Bezpieczne i delikatne szczotkowanie we wrażliwych miejscach, aparatach ortodontycznych i wypełnieniach. Zaawansowana technologia soniczna Philips Sonicare wtłacza wodę w szczeliny międzyzębowe i usuwa płytkę nazębną pociągnięciami szczoteczki. Zbyt mocne szczotkowanie może uszkodzić zęby i dziąsła. Aby temu zapobiec, szczoteczka Philips Sonicare ProtectiveClean emituje delikatny, pulsujący dźwięk, który przypomina o konieczności zmniejszenia nacisku. Rączka i główka szczoteczki tworzą rozwiązanie pozwalające generować inteligentne przypomnienia o konieczności wymiany. Technologia BrushSync rejestruje, jak długo używasz główki szczoteczki i jak mocno szczotkujesz. Gdy nadejdzie czas na jej wymianę, zaświeci się wskaźnik na rączce i usłyszysz krótki sygnał dźwiękowy. Dzięki temu rozwiązaniu masz pewność, że główka szczoteczki jest skuteczna. Szczoteczka QuadPacer informuje, kiedy upływa optymalny czas szczotkowania każdej części jamy ustnej. Z kolei SmarTimer sygnalizuje, że szczotkowanie trwa już zalecane dwie minuty. Wysokiej klasy futerał podróżny pozwala na higieniczne przechowywanie szczoteczki w podróży, a dzięki kompaktowej podstawie ładującej nie zabraknie Ci zasilania. Po pełnym naładowaniu można regularnie używać szczoteczki przez dwa tygodnie, a ładowarka ułatwia nawet dłuższe wyjazdy.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Szczoteczka soniczna Meriden Sonic+ Professional

Szczoteczka soniczna Meriden Sonic+ Professional

Innowacyjna szczoteczka Meriden Sonic+ Professional to połączenie wyjątkowego designu z nową technologią a zastosowanie Twin Engine pozwala na jeszcze dokładniejsze szczotkowanie dzięki czemu efekty widać już po kilku dniach. Szczoteczka łączy w sobie najlepsze cechy technologii sonicznej jakimi jest prędkość 31 tysięcy ruchów szczotkujących na minutę a co za tym idzie usunie do 100% więcej płytki nazębnej niż zwykła szczoteczka manualna. Meriden Sonic+ Professional jest przeznaczona do czyszczenia zębów, dziąseł i języka. Szczoteczka Professional została wykonana z niezwykłą dbałością o każdy szczegół. Jej kształt, powłoka soft touch przyjemna w dotyku i kolorystyka przykuwają uwagę sprawiając, że szczoteczka pasuje do każdego wnętrza. Meriden Sonic+ Professional to szczoteczka, która jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom, posiada aż 5 odmiennych trybów szczotkowania, każdy o innej mocy, częstotliwości oraz sposobie drgań. Tryb White – To specjalny program wybielający, który delikatnie usuwa wszelkie przebarwienia zapewniając bielsze zęby już w 7 dni! Tryb ten zmienia częstotliwość drgań a jej prędkość wzrasta. Tryb Daily – Program przeznaczony do codziennego szczotkowania generuje aż 31 tysięcy ruchów szczotkujących na minutę. Tryb Polish – Krótki program o dużej częstotliwości drgań, służący do polerowania i rozjaśniania zębów, nadając im połysk i perłowy odcień. Tryb Massage – Delikatny, wydłużony program zapewniający przyjemny masaż dziąseł poprawiający ich wygląd i ukrwienie. Tryb Study – Wyjątkowy program gwarantujący nowemu użytkownikowi proces adaptacyjny. Szczoteczka w tym trybie będzie stopniowo zwiększała częstotliwość drgań od pierwszego użycia. Szczoteczka została wyposażona w mocny akumulator a jej pełne naładowanie wystarczy aż do 3 tygodni . Wbudowany wskaźnik naładowania baterii, ułatwia proces ładowania wydłużając jej żywotność. Po pełnym naładowaniu akumulatora wskaźnik naładowania gaśnie. Wbudowany zegar przypomina co 30 sekund o zmianie części jamy ustnej co pozwala dokładnie wyczyścić każdą część, a po upływie 2 minut zegar przypomina o konieczności zakończenia szczotkowania, co pozwala przestrzegać czasu mycia zalecanego przez stomatologów. Znajdująca się w zestawie elegancka jednak praktyczna i wytrzymała ładowarka, która pełni funkcję etui pozwala zabrać szczoteczkę ze sobą nawet w długą podróż. Dzięki temu gadżetowi można zapomnieć o rozładowanym akumulatorze i ładować wszędzie tam gdzie jest potrzeba.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Szczoteczka soniczna OCLEAN X10

Szczoteczka soniczna OCLEAN X10

Oclean X10 to nowa szczoteczka soniczna firmy Oclean informująca Cię o tym, jak dobrze szczotkujesz zęby. Z Oclean X10 nie pominiesz żadnego miejsca podczas szczotkowania – Twoje zęby będą czyste, jak nigdy dotąd. Dzięki informacji zwrotnej na wyświetlaczu szczoteczki, po każdym szczotkowaniu wiesz czy Twoje zęby są idealnie czyste lub czy są strefy, które należy wyszczotkować ponownie. Z Oclean X10 doczyścisz wszystkie obszary jamy ustnej! Podczas każdego mycia szczoteczka dokładnie przeanalizuje Twój sposób szczotkowania i natychmiast po myciu pokaże na wyświetlaczu efekty. Wskaże pominięte miejsca, które możesz poprawić od razu, za pomocą jednego przycisku – dla najlepszych rezultatów! Szczoteczka posiada unikalnie zaprojektowany, 6-osiowy czujnik żyroskopowy, który dzieli jamę ustną na 8 strefy, wykrywa ruchy szczotkowania, analizuje je i po każdym szczotkowaniu przekazuje informacje o skuteczności zabiegu na ekranie. Na modelu jamy ustnej uzyskasz informację w 2 kolorach: strefa biała – zęby doskonale wyszczotkowane, strefa pomarańczowa – zęby niedostatecznie czyste, do poprawy. Szczoteczka soniczna Oclean X10 wyposażona jest w bezszczotkowy silnik typu Maglev o dużej mocy, wykonujący 80000 ruchów sonicznych/minutę. Gwarantuje to doskonałą moc czyszczenia zębów i znacznie lepsze efekty szczotkowania niż przy użyciu szczoteczki manualnej. Szczoteczka Oclean X10 posiada 5 trybów szczotkowania, dopasowanych do potrzeb Twoich zębów: Czyszczenie, Wybielanie, Masowanie, Wrażliwy, Polerowanie. Dodatkowo każdy z trybów posiada 5 poziomów intensywności czyszczenia, żeby jak najbardziej dostosować się do potrzeb użytkownika. Oclean X10 jest bardzo wygodna w użyciu. Posiada 2 minimalistyczne przyciski sterujące funkcjami szczoteczki. Łatwo i intuicyjnie dostosuj tryb i intensywność szczotkowania za pomocą fizycznych klawiszy. Po pełnym naładowaniu szczoteczka może być używana aż przez około 2 miesiące (60 dni), zakładając szczotkowanie 2 razy dziennie po 2 minuty. Złącze Usb-C umożliwia szybkie ładowanie w 3,5 h. Użyj kabla dołączonego do zestawu lub dowolnego kabla Usb-C np. od telefonu. Zastosowana w szczoteczce technologia „WhisperClean” firmy Oclean redukuje hałas do poziomu poniżej 45 dB, nawet podczas pracy z maksymalna mocą. Szczoteczka jest znacznie cichsza niż większość konkurencyjnych produktów, które emitują hałas na poziomie ok. 60-70 dB. Nowo opracowana funkcja automatycznego wybudzania, wykrywa, kiedy użytkownik podnosi szczoteczkę i sprawia, że jest ona gotowa do działania. Szczoteczka Oclean X10 jest w pełni wodoodporna, więc możesz jej bezpiecznie używać w wannie lub pod prysznicem i myć wodą. Główka szczoteczki wyposażona jest w wysokiej jakości włosie marki DuPont, zapewniające ochronę dziąseł i szkliwa. Porowata powierzchnia na odwrocie główki służy do czyszczenia języka. Doskonale zaprojektowane końcówki szczotkujące w połączeniu z wysoką mocą silnika i odpowiednio dobranymi trybami czyszczenia gwarantują higienę jamy ustnej na bardzo wysokim poziomie.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Szczoteczka soniczna Sencor SOC 3311BK

Szczoteczka soniczna Sencor SOC 3311BK

Szczoteczka soniczna Sencor SOC 3311BK to model szczoteczki sonicznej, który usuwa płytkę nazębną kilkakrotnie sprawniej niż podczas zwykłego mycia. Szczoteczka soniczna Sencor SOC 3311BK dba o zdrowie twoich dziąseł dzięki specjalnemu ustawieniu oscylacji. Inteligentny timer rozdziela mycie na 4 etapy dla najlepszego efektu z użyciem technologii Quadpacer. Kontrolka stanu baterii. Ergonomiczny kształt rączki gwarantuje przyjemne użycie. Niezwykle niskie zużycie energii. Klasa wodoszczelności IPX7 (ochrona przed zanurzeniem w wodzie). Wytrzymałość baterii nawet 45 dni przy codziennym myciu. Wymienne końcówki szczoteczki. Technologia magnetycznej izolacji hałasu zapewnia cichą pracę <65 dB (A. Zawartość opakowania: 1 korpus szczoteczki, 2 końcówki do szczoteczek podstawowe, 1 stacja ładująca ze stojakiem, 1 etui podróżne ze złączem USB i sterylizatorem UV z baterią Etui: zmieści 1 korpus szczoteczki, 2 końcówki czyszczące albo 1 końcówkę czyszczącą i 1 pastę do zębów. To dobra szczoteczka dla osób z nadwrażliwością zębów.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Szczoteczka soniczna 4Swiss ST212 Sensitive Care Golden Edition

Szczoteczka soniczna 4Swiss ST212 Sensitive Care Golden Edition

Szczoteczka soniczna 4Swiss ST212 Sensitive Care Golden Edition została zaprojektowana ze szczególną troską o zdrowie Twoich zębów i dziąseł oraz jakość użytkowania. Innowacyjna technologia 5 trybów czyszczenia oraz 10 stopni intensywności, to gwarancja maksymalnego komfortu, precyzyjnej pielęgnacji oraz doskonałego dopasowania do potrzeb każdego użytkownika. Wyjątkowo atrakcyjny design Golden Edition sprawia, że szczoteczka spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Częstotliwość od 26000 do 38000 ruchów szczotkujących/1min (52000 – 76000 uderzeń/1min). Funkcje produktu: Czyszczenie języka /Wybielanie zębów /Codzienne czyszczenie/Delikatne czyszczenie/ Pielęgnacja dziąseł. Czas ładowania: 10-16 godz. Klasa wodoszczelności: IPX7 (Pozwala na zanurzenie w wodzie do 30 minut na głębokość do 1 metra). Do 25 dni bez ponownego ładowania.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Szczoteczka soniczna PHILIPS Sonicare HX6800/44

Szczoteczka soniczna PHILIPS Sonicare HX6800/44

W naszym rankingu najlepszych szczoteczek sonicznych nie mogło zabraknąć szczoteczki sonicznej PHILIPS Sonicare HX6800/44 z 62000 ruchami sonicznymi. Nałóż główkę szczoteczki W2 Optimal White, aby usuwać powierzchniowe przebarwienia i odsłonić naturalny bielszy uśmiech. Badania kliniczne wykazały, że gęsto ułożone, umieszczone centralnie włosie zapewnia efekt wybielenia już po 1 tygodniu. Zaawansowana technologia soniczna Philips Sonicare wtłacza wodę w szczeliny międzyzębowe i usuwa płytkę nazębną pociągnięciami szczoteczki. Technologia soniczna jest przystosowana do aparatów ortodontycznych, wypełnień, koron i lakieru. Pomaga zapobiegać powstawaniu próchnicy i poprawia stan zdrowia jamy ustnej. Możesz nie zauważyć, że szczotkujesz zbyt mocno, ale Twoja szczoteczka elektryczna z czujnikiem nacisku na pewno to zarejestruje. Jeśli będziesz zbyt mocno naciskać na dziąsła, szczoteczka wyda pulsujący dźwięk, aby przypomnieć, że należy szczotkować delikatniej. Łączy rączkę z główką szczoteczki. Ta wykorzystująca mikrochip technologia wykrywa i synchronizuje główkę szczoteczki z rączką. Rączka i główka szczoteczki tworzą rozwiązanie pozwalające generować inteligentne przypomnienia o konieczności wymiany. Program łatwego startu daje możliwość stopniowego, delikatnego zwiększania intensywności szczotkowania podczas pierwszych 14 użyć nowej szczoteczki. Technologia BrushSync w tej szczoteczce sonicznej rejestruje, jak długo używasz główki szczoteczki i jak mocno szczotkujesz. Gdy nadejdzie czas na jej wymianę, zaświeci się wskaźnik na rączce i usłyszysz krótki sygnał dźwiękowy. Dzięki temu rozwiązaniu masz pewność, że główka szczoteczki jest skuteczna. QuadPacer informuje, kiedy upływa optymalny czas szczotkowania każdej części jamy ustnej. Z kolei SmarTimer sygnalizuje, że szczotkowanie trwa już zalecane dwie minuty. Czas pracy baterii tej szczoteczki sonicznej wynosi do 2 tygodni na jednym ładowaniu. Szczoteczka PHILIPS Sonicare HX6800/44 nie jest droga a przy tym niezawodna.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Szczoteczki soniczne są o wiele bardziej skuteczniejsze w usuwaniu płytki nazębnej, przebarwień po wypiciu kawy, herbaty, paleniu tytoniu niż zwykłe szczoteczki. Dla Ciebie sprawdziliśmy większość szczoteczek sonicznych na rynku, aby wybrać do zestawienia szczoteczek sonicznych tylko te najlepsze. Mam nadzieje, że z naszym rankingiem szczoteczek sonicznych wybór dobrej i niezawodnej szczoteczki będzie dziecinnie prosty. Życzę udanych zakupów.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał ranking szczoteczek sonicznych?

Ranking szczoteczek sonicznych, który jest widoczny na tej stronie powstał w oparciu o przeprowadzone testy i analizy ponad 100 modeli szczoteczek. Testowaliśmy i analizowaliśmy szczoteczki soniczne takich firm jak: Götze & Jensen, ETA, Sencor, OROMED, Meriden, Oral-B, Philips, Panasonic, Vesta, Teesa, Medivon, SEYSSO, 4Swiss, Soocas, Oclean, RAVEN, IONPA, Vitammy, Xiaomi i kilku innych producentów. Po zakończeniu testów i analiz szczoteczek sonicznych przyszedł czas na sprawdzenie opinii w internecie na temat każdej szczoteczki sonicznej, aby mieć jeszcze lepszy obraz o danych modelach. Opinie o szczoteczkach sonicznych sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), blogach branżowych, rankingach produktowych. Po sprawdzeniu opinii w internecie zebrany materiał przekazaliśmy do naszej redakcji. Nasza redakcja z naszą pomocą stworzyła ten dobry i sprawdzony ranking najlepszych szczoteczek sonicznych na rynku. Ranking jest stale aktualizowany i nie jest sponsorowany przez żadnego z producentów. Masz pewność, że w zestawieniu szczoteczek sonicznych widzisz tylko najlepsze urządzenia. Mamy nadzieje, że nasz ranking szczoteczek sonicznych będzie pomocnym narzędziem przy zakupie dobrej szczoteczki sonicznej.

Jak wybrać szczoteczkę soniczną? Czym kierować się przy wyborze szczoteczki sonicznej?

Decydując się na zakup szczoteczki sonicznej można się pogubić wśród tylu dostępnych modeli o różnych parametrach. Którą szczoteczkę soniczną wybrać? Jaką szczoteczkę soniczną wybrać? Jaka jest najlepsza szczoteczka soniczna? W naszym poradniku zakupowym po szczoteczkach sonicznych wyjaśniamy na jakie parametry należy zwrócić, aby kupić dobrą i niezawodną szczoteczkę soniczną. Przed zakupem zwróć uwagę na te parametry:

Ilość ruchów sonicznych [ruchów/min] – To najważniejszy parametr na który należy zwrócić uwagę kupując nową szczoteczkę soniczną. W ofercie sklepów można spotkać szczoteczki soniczne, które mają ilość ruchów sonicznych od 31 000 do 96 000 na minutę. Im więcej szczoteczka ma ruchów sonicznych tym dokładniej czyści i jest lepsza.

Tryby pracy szczoteczki sonicznej – Bardzo ważny parametr, który trzeba wziąć pod uwagę kupując dobrą szczoteczkę soniczną. Różne szczoteczki soniczne posiadają różne tryby pracy. W szczoteczka sonicznych spotykamy takie tryby pracy jak: Tryb codzienny, Tryb wybielania, Tryb masowania, Tryb delikatny, Tryb polerowania, Tryb głębokiego czyszczenia, Tryb pielęgnacji dziąseł, Tryb czyszczenia języka. Wybierz szczoteczkę soniczną, która posiada jak najwięcej trybów pracy.

Czas pracy szczoteczki sonicznej – Czas pracy szczoteczki na pełnym naładowaniu to bardzo ważny parametr, który warto wziąć pod uwagę kupując szczoteczkę soniczną. Parametr ten informuje jak długo szczoteczka będzie działać na jednym ładowaniu podczas korzystania ze szczoteczki 2 razy dziennie. Wybierz szczoteczkę soniczną, która ma jak najdłuższy czas pracy na jednym ładowaniu, dzięki temu nie będziesz musiał jej zbyt często ładować.

Funkcje dodatkowe szczoteczki sonicznej – Jeśli decydujemy się na zakup dobrej szczoteczki sonicznej to warto zobaczyć jakie funkcje oferuje dany model. Producenci oferują różne funkcje w szczoteczkach sonicznych np. czujnik siły nacisku, sygnalizator czasu mycia, sterowanie smartfonem, przypomnienie o wymianie końcówki i wiele innych. Wybierz szczoteczkę z jak największą ilością przydatnych funkcji.

Najczęściej zadawane pytania o szczoteczki soniczne:

Czym jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna to rodzaj szczoteczki elektrycznej do zębów, która jest o wiele bardziej skuteczniejsza w myciu zębów od zwykłej elektrycznej szczoteczki za sprawą technologii fal dźwiękowych. Szczoteczki soniczne są delikatniejsze dla zębów niż klasyczne szczoteczki.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna to urządzenie, które emituje fale dźwiękowe i wykonuje podczas jednej minuty od 31 000 do 96 000 obrotów. To wszystko sprawia, że szczoteczki soniczne są o wiele bardziej skuteczniejsze od zwykłych szczoteczek elektrycznych w czyszczeniu zębów.

Ile kosztuje szczoteczka soniczna?

Najtańszą szczoteczkę soniczną możemy kupić za ok. 50 zł. Za dobrą szczoteczkę soniczną musimy zapłacić w przedziale od 250 zł do 800 zł. Za najlepszą szczoteczkę soniczną na rynku będziemy musieli zapłacić ponad 1000 zł.

Czy szczoteczki soniczne są dobre?

Szczoteczki soniczne to bardzo dobre urządzenia, które o wiele lepiej czyszczą zęby oraz są delikatniejsze dla zębów i dziąseł.

Czy szczoteczka soniczna jest lepsza od elektrycznej?

Szczoteczka soniczna jest lepsza od szczoteczki elektrycznej za sprawą tego, że wykonuje o wiele większą liczbę obrotów liczoną w tysiącach. Do tego szczoteczki soniczne są delikatniejsze dla naszych zębów i dziąseł w porównaniu do tradycyjnych szczoteczek elektrycznych.

Jaka szczoteczka soniczna Forum?

Przeglądając fora internetowe i wątki o szczoteczkach sonicznych można zauważyć, że najbardziej polecane są szczoteczki soniczne firmy Philips.

Jaka tania szczoteczka soniczna?

Szukając taniej szczoteczki sonicznej można znaleźć takie modele szczoteczek jak: 1)RAVEN ESOS005B (40000 ruchów/min, 4 tryby pracy: czyszczenie, delikatny, masowanie, wybielanie) koszt około 200 zł. 2)Oclean X Pro ( 84000 ruchów/min, trzy tryby: pracy czyszczenie, masowanie, wybielanie) koszt ok. 250 zł. 3)SEYSSO Carbon Basic (82000 ruchów/min, trzy tryby: codzienny, delikatny, masowanie) koszt od 200 do 250 zł. Te trzy tanie szoteczki soniczne są najbardziej polecane przez użytkowników internetu.

Czy szczoteczka soniczna usuwa kamień?

Szczoteczki soniczne nie usuwają kamienia nazębnego. Te urządzenia służą do codziennej pielęgnacji zębów.

Czy szczoteczka soniczna wybiela?

Szczoteczki soniczne nie wybielają zębów jak profesjonalne paski, żele do wybielania zębów. Te urządzenia służą do codziennej pielęgnacji zębów.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

 

5/5 - (44 votes)
Opinie o rankingach