Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Drukarka do użytku domowego powinna spełniać określone wymagania, przede wszystkim być tania w eksploatacji, nie zajmować dużo miejsca i mieć korzystny stosunek jakości do ceny. Niedawna pandemia na długi czas zmieniła sposób pracy i nauki ze stacjonarnego na zdalny, choć szkoła wróciła na swoje tory to praca zdalna wciąż przeważa w wielu firmach. Wszystko to sprawia, że niejednokrotnie pojawia się potrzeba wydrukowania pewnych rzeczy w domu, czy to materiałów dla dzieci, raportów z pracy czy też prywatnych zdjęć. Posiadając drukarkę w domu nie musimy prosić znajomych o przysługę czy też udawać się do punktu ksero, mamy możliwość drukowania o każdej porze dnia i nocy a wydatek poniesiony na zakup drukarki szybko się zwróci. Na rynku dostępnych jest wiele modeli w atrakcyjnych cenach, przed wyborem konkretnego urządzenia warto zastanowić się do czego drukarka będzie Nam potrzebna. Czy zależy Nam na wydruku czarno-białym czy też kolorowym, czy wolimy drukarkę atramentową czy też tańszą w eksploatacji drukarkę laserową. Oprócz samej drukarki możemy zdecydować się na urządzenie 3w1, wówczas oprócz drukowania zyskamy możliwość skanowania i faksowania. Technicznymi parametrami warunkującymi komfort użytkowania jest rozdzielczość wydruków oraz szybkość drukowania. Spośród setek dostępnych modeli każdy znajdzie więc sprzęt dostosowany do indywidualnych potrzeb. Jaka drukarka będzie najtańsza? Jaka drukarka sprawdzi się najlepiej? Zobacz zestawienie drukarek do domu przygotowane przez naszych ekspertów.

Jaka drukarka do domu? Ranking drukarek do domu

Miejsce 1

Drukarka do domu Epson EcoTank L3560

Drukarka Epson EcoTank L3560

Drukarka kolorowa do domu Epson EcoTank L3560 to najlepsza drukarka w naszym rankingu, która zbiera same pozytywne opinie i oceny w internecie. Drukuj, skanuj i kopiuj bezprzewodowo przy bardzo niskich kosztach druku dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu atramentowemu z ekranem LCD. Jest ono idealne do domu o dużych potrzebach druku. Dzięki kolorowemu wyświetlaczowi LCD o przekątnej 3,7 cm, drukowaniu zdjęć bez marginesów (do formatu 10 x 15 cm) oraz szybkości drukowania do 15 stron na minutę możesz szybciej wykonywać różne zadania. Ta ekonomiczna drukarka pozwala zaoszczędzić do 90% na kosztach druku i zawiera w zestawie dodatkową butelkę z atramentem wystarczającym nawet na 3 lata. To urządzenie wielofunkcyjne do domu jest bardzo ekonomiczne bo jeden zestaw butelek z atramentem zapewnia wydruk nawet 4300 stron w czerni i 7300 w kolorze, co odpowiada 66 kartridżom (niskie koszty eksploatacji to jej główna zaleta)! Dzięki kompaktowej konstrukcji, obsłudze Apple AirPrint oraz pełnej łączności Wi-Fi i Wi-Fi Direct możesz z łatwością połączyć drukarkę z istniejącą siecią domową i drukować z telefonów komórkowych, tabletów i laptopów. Drukarka EcoTank zapewnia bezproblemowe drukowanie w domu. Pojemniki na atrament o dużej pojemności można uzupełniać bez bałaganu, a butelki z blokadą zaprojektowano tak, aby kolory nie zostały pomieszane. Dzięki technologii PrecisionCore niewymagającej użycia ciepła możesz cieszyć się mniejszym zużyciem energii i mniejszym zapotrzebowaniem na części zamienne. Głowica jest integralną częścią drukarki, dlatego też jej konfiguracja jest bezproblemowa. Tania drukarka wielofunkcyjna A4 Drukowanie, kopiowanie i skanowanie. Rozdzielczość drukowania 4.800 x 1.200 DPI. To najlepsza drukarka ze skanerem do domu w tej kategorii.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Drukarka do domu Brother DCP-L2532DW

Drukarka Brother DCP-L2532DW

Drukarka do domu lub biura Brother DCP-L2532DW to kolejna pozycja, która musiała się pokazać wysoko w naszym rankingu drukarek domowych. To ciche urządzenie oferuje mnóstwo funkcji, wysoką prędkość druku oraz łączność bezprzewodową, a to wszystko w kompaktowej obudowie. Kompaktowe, monochromatyczne urządzenie laserowe 3 w 1, które sprawdzi się w każdym domu lub małym biurze. Urządzenie DCP-L2532DW oferuje wysoką prędkość druku oraz łączność bezprzewodową, umożliwiającą mobilne drukowanie z telefonów komórkowych i tabletów, a jego konfiguracja i przygotowanie do pracy zajmuje zaledwie kilka minut. Kluczowym czynnikiem dla wielu firm i domów są koszty, dlatego też firma Brother postarała się, aby urządzenie DCP-L2532DW gwarantowało najlepszą relację jakości do ceny. Instalując tonery o zwiększonej wydajności i korzystając z funkcji automatycznego druku dwustronnego można znacząco obniżyć koszt każdego wydruku. Drukuj przy najniższym w swojej klasie poziomie hałasu (poniżej 50dB), nie rezygnując przy tym z szybkości ani z jakości. To kompaktowe urządzenie DCP-L2532DW zapewnia ciche drukowanie z maksymalną prędkością, dzięki czemu spokojnie może stać na biurku, by użytkownik nie musiał odrywać się od swojej pracy. Urządzenie DCP-L2532DW zostało stworzone z myślą o Tobie. Dzięki użyciu do produkcji mocnych i trwałych materiałów i zapewnieniu znakomitego wsparcia technicznego w standardzie, użytkownik może być spokojny, że jego drukarka będzie mu długo służyć. Koszty eksploatacji drukarki są bardzo niskie co sprawia, że to idealny wybór do domowego biura. Chcesz inną tanią drukarkę do domu? Sprawdź nasz ranking i pozostałe oferty.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Drukarka do domu HP Smart Tank 580 All-in-One<br />

Drukarka HP Smart Tank 580

Drukarka do biura lub domu HP Smart Tank 580 All-in-One to trzecia najlepsza pozycja w naszym zestawieniu drukarek do domu. Atrament drukarki HP Smart Tank 580 wystarczający nawet na 3 lata pozwala drukować za ułamek kosztów. Innowacyjna konstrukcja butelek z atramentem firmy HP zapewnia najczystsze i najłatwiejsze napełnianie drukarek HP Ink Tank. Łatwe monitorowanie i utrzymywanie poziomów atramentu, dzięki zintegrowanym czujnikom atramentu. Ciemny, wyrazisty tekst i wyraziste kolorowe grafiki na wszystkich wydrukach. Przyciski z funkcją podpowiedzi zapalają się w odpowiednich momentach i prowadzą użytkownika przez proces drukowania, ułatwiając zarządzanie zadaniami. Bezproblemowa konfiguracja ze wskazówkami z urządzenia przenośnego. Szybkie i niezawodne połączenia, dzięki samonaprawiającej się sieci Wi-Fi®. Chroń natychmiast swoje dokumenty i cenne wspomnienia, dzięki skutecznym zabezpieczeniom przed cyberatakami. Drukowanie i skanowanie z telefonu. Z łatwością wykrywa i kopiuje dokumenty tożsamości oraz drukuje je na jednej stronie. Włącza drukarkę, gdy jest potrzebna, i wyłącza ją, gdy nie jest. Docelowa liczba użytkowników i liczba wydruków: Dla zespołów liczących do 3 użytkowników; Do 800 str./miesiąc. Możliwość druku mobilnego: Aplikacja HP Smart; Apple AirPrint; Mopria Print Service; Hp Print Service Plugin (drukowanie z systemem Android); Wireless Direct. Rozmiary nośników, do dostosowania: od 88,9 × 127 do 215,9 × 355,6 mm. Nośniki: Papier zwykły, matowy papier broszurowy, błyszczący papier broszurowy, papier fotograficzny, koperty oraz inne specjalistyczne papiery do drukarek atramentowych. Jeśli szukasz wysokiej jakości drukarki do domu to koniecznie zainteresuj się tym modelem bo warto.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

<br />
Drukarka do domu Epson EcoTank L6270 to urządzenie wielofunkcyjne

Drukarka Epson EcoTank L6270

Drukarka do domu Epson EcoTank L6270 to urządzenie wielofunkcyjne, które przyda się w każdym domu i zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ciesz się dwustronnym drukowaniem przy bardzo niskich kosztach za sprawą tej szybkiej wielofunkcyjnej drukarki atramentowej z ADF, która idealnie sprawdza się w zapracowanych domach i małych biurach. Oszczędzaj do 90% na kosztach druku dzięki drukarkom EcoTank bez kartridży firmy Epson. Wbudowane pojemniki na atrament są łatwe do napełniania dzięki specjalnie zaprojektowanym, wysoce wydajnym butelkom z atramentem. Ze względu na brak kartridży do wymiany, różnorodne opcje łączności i automatyczny podajnik dokumentów jest to idealna drukarka dla wszystkich osób wymagających wysokiej jakości druku przy nieprawdopodobnie niskim koszcie wydruku strony. Drukarkę Epson EcoTank L6270 można z łatwością zintegrować z istniejącą infrastrukturą domową i drukować z telefonów komórkowych, tabletów czy laptopów. Ponadto aplikacja Epson Smart panel pozwala sterować drukarką za pomocą urządzenia inteligentnego. Drukuj dokumenty i zdjęcia, konfiguruj, monitoruj i rozwiązuj problemy z poziomu telefonu lub tabletu. Kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 6,1 cm, automatyczne drukowanie dwustronne, podajnik dokumentów na 30 arkuszy, przedni podajnik papieru na 250 arkuszy oraz szybkość drukowania do 15,5 strony na minutę ułatwiają wykonywanie różnych zadań. W zestawie atrament nawet na 3 lata, który obejmuje 14 100 stron w czerni oraz 5200 stron w kolorze. Szybkość druku: 33 Str./min. Monochromatyczny (papier zwykły), 20 Str./min. Colour (papier zwykły), 69 sekund(y) na zdjęcie 10 x 15 cm (błyszczący papier fotograficzny Premium Glossy Photo Paper).

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Drukarka Canon PIXMA G640

Drukarka Canon PIXMA G640

Drukarka do domu Canon PIXMA G640 to porządny produkt w bardzo atrakcyjnej cenie. PIXMA G640 to pierwsza wielofunkcyjna drukarka z serii PIXMA G z sześcioma uzupełnianymi zbiornikami na atrament barwnikowy. Umożliwia ekonomiczne drukowanie z niezrównaną fotograficzną jakością i w dużych nakładach. Drukowanie wysokiej jakości zdjęć z rozszerzoną gamą kolorów. Wydruk do 3800 fotografii formatu 10 × 15 cm z jednego zestawu butelek. Szybkie kopiowanie i skanowanie dokumentów. Drukowanie z urządzeń obsługujących łączność Wi-Fi. Dwuwierszowy wyświetlacz LCD. Szybkie uzyskiwanie informacji i dostosowywanie ustawień. Możliwość podawania nośników od tyłu. Możliwość podawania nośników od tyłu. Rozdzielczość drukowania:
Maks. 4800 × 1200 dpi. Technologia druku: 2 głowice drukujące FINE (lewa: BK/R/Gy, prawa: C/M/Y). Obsługiwane systemy operacyjne: Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 z dodatkiem SP1 Działanie można zagwarantować tylko w przypadku komputerów z fabrycznie zainstalowanym systemem Windows 7 lub nowszym.
Sterownik drukarki i narzędzie IJ Printer Assistant Tool są dostępne w przypadku poniższych systemów operacyjnych. Windows Server 2008 R2 SP1, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows Server 2019. Mac: od OS X 10.12.6 do macOS 10.1. Chrome OS. Mobilne systemy operacyjne: iOS®, iPadOS, Android™. Zastanawiasz się nadal jaką drukarkę wybrać? Zobacz nasz pełny ranking top 10.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Drukarka Brother DCP-T525W

Drukarka Brother DCP-T525W

Drukarka Brother InkBenefit Plus DCP-T525W to kompaktowe urządzenie 3 w 1 z łącznością bezprzewodową i ekonomicznym systemem napełniania zbiornika z atramentem, które świetnie sprawdzi się w każdym domu. Zapewnia nie tylko wysoką jakość drukowania, kopiowania i skanowania, ale również pozwala zaoszczędzać pieniądze, a zwłaszcza im więcej drukujesz. W przypadku korzystania z urządzenia DCP-T525W nie musisz stać przy drukarce, aby wykonać swoje zadania. Oprócz połączenia Hi-Speed USB urządzenie posiada również wbudowaną łączność bezprzewodową, dzięki temu możesz drukować z urządzenia przenośnego. Wraz z urządzeniem DCP-T525W otrzymasz dwie butelki czarnego atramentu (wydajność do 7500 stron) oraz w po jednej w kolorze: cyjan (wydajność do 5000 stron), magenta (wydajność do 5000 stron) i żółtym (wydajność do 5000 stron). Usprawni to Twoją pracę i znacznie obniży koszty wydruku. Model DCP-T525W oferuje prędkość druku do 9,5 obrazów na minutę w kolorze i 17 obrazów na minutę w czerni, dzięki czemu szybko i łatwo wydrukujesz wielostronicowe dokumenty. Ponadto możesz polegać na wysokiej jakości wydrukach w rozdzielczości 1200 x 6000 dpi. Wszystkie drukarki tej serii mają wytrzymałą konstrukcję oraz są wyposażone w wiele funkcji. Ponadto nowy system uzupełniania tuszu nigdy nie był łatwiejszy. Drukarka Brother DCP-T525W to dobra i niezawodna drukarka, która przyda się w każdym domu. Ta drukarka będzie najtańsza w eksploatacji.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Drukarka Canon PIXMA G3460

Drukarka Canon PIXMA G3460

Wysokiej jakości wydajne i ekonomiczne drukowanie wyraźnych dokumentów i atrakcyjnych zdjęć w domu i biurze dzięki wielofunkcyjnej, bardzo wydajnej drukarce Canon PIXMA G3460 o dużej szybkości drukowania MegaTank z funkcją łączności Wi-Fi i obsługą usług w chmurze oraz szerokiej gamy nośników. Drukarka Canon PIXMA G3460 to urządzenie, które zbiera bardzo dużo pozytywnych opinii. Praca wielofunkcyjnym urządzeniu z łącznością to nie tylko przyjemność, ale i oszczędność, dzięki wydajnemu drukowaniu w dużych nakładach. Wysoka niezawodność, stale imponująca jakość i możliwość kreatywnego podejścia do wszystkich rodzajów mediów. 4 łatwo napełniane zbiorniki z atramentem. Prosta obsługa dzięki 2-wierszowemu wyświetlaczowi LCD. Technologia druku: 2 głowice drukujące FINE (z czarnym i kolorowym atramentem). Szybkość drukowania w trybie monochromatycznym: około 10,8 obr./min. Szybkość drukowania w kolorze: około 6,0 obr./min. Szybkość drukowania fotograficznego: Zdjęcie 10 × 15 cm bez ramki: około 45 s. Wydajność kaset (zwykły papier): Drukowanie kolorowych dokumentów A4 Czarny: 6000 stron (tryb ekonomiczny: 7600 stron Kolorowe: 7700 stron.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Drukarka Xerox WorkCentre 3025

Drukarka Xerox WorkCentre 3025

Drukarka Xerox WorkCentre 3025 to monochromatyczna drukarka wielofunkcyjna, która świetnie znajdzie zastosowanie w każdym domu. Drukowanie, kopiowanie, skanowanie (oraz faksowanie przy użyciu WorkCentre 3025NI). Najlepsza dla osób indywidualnych lub niewielkich zespołów roboczych. Skanuj kolorowe, czarno-białe obrazy oraz zdjęcia w odcieniach szarości z rozdzielczością do 600 x 600 dpi. Wbudowana łączność Wi-Fi. Prędkość drukowania do 20 str./min. Funkcje standardowe Kopia, Druk, Skanowanie. Maksymalne dopuszczalne obciążenie Do 15,000 stron miesięcznie. Prędkość procesora 600 MHz. Pamięć drukowania (standardowa) 128 MB W standardzie. Podłączenie High-Speed USB 2.0, Wi-Fi b/g/n. Maksymalna rozdzielczość wydruku 600 x 600 dpi (rozdzielczość interpolowana 1200 x 1200). Funkcje drukowania: Sterownik dwukierunkowy, Drukowanie broszur, Regulacja jasności, Regulacja kontrastu, Niestandardowy rozmiar strony, Ustawienia sterownika Earth Smart, Poprawianie krawędzi, Dopasowanie do strony, Monitorowanie zadań, N-stron, Wybór papieru według atrybutu, Drukowanie plakatu, Kolejność druku, Zmniejszanie/Powiększanie, Skalowanie, Pomiń puste strony, Zapisywanie i przywoływanie ustawień sterownika, Tryb oszczędzania tonera, Znaki wodne. Wymiary Minimalne (sz x g x w) 406 x 360 x 257 mm. Waga 7.5 kg (min.).

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Drukarka HP LaserJet M140we

Drukarka HP LaserJet M140we

Drukarka HP LaserJet M140we to najmniejsze wielofunkcyjne urządzenie laserowe firmy HP w swojej klasie, zaprojektowane z myślą o wydajności i oszczędności czasu, dzięki aplikacji HP Smart. W zestawie z HP+, inteligentnym systemem drukowania, który zapewnia łączność i gotowość do drukowania niemal z każdego miejsca. Zapomnij o wyczerpanym tonerze i oszczędzaj nawet do 50%, dzięki usłudze Instant Ink dla drukarek laserowych. Drukarka HP+ połączona z chmurą jest bardziej inteligentna – sama dba i aktualizacje i gotowość do druku. Zyskaj możliwość wysokiej jakości skanowania oraz udostępniaj dokumenty do Dropbox, Dysku Google, poczty e-mail – praktycznie z dowolnego miejsca. Aplikacja HP Smart pomaga zaoszczędzić czas, wysyłając mobilny faks ze smartfona, tabletu lub komputera. Postaw na szybkość druku rzędu 21/20 stron na minutę. Łatwe radzenie sobie z zadaniami i możliwość korzystania z wielu funkcji na jednym urządzeniu – drukowania, skanowania i kopiowania. Szybkie rozpoczęcie pracy dzięki prostej konfiguracji, która prowadzi użytkownika przez każdy krok za pomocą aplikacji HP Smart. Ta niezwykle mała drukarka laserowa zapewnia wyjątkową jakość każdego wydruku. Jakość druku w czerni (tryb best) Do 600 × 600 dpi.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Drukarka HP Envy 6020e

Drukarka HP Envy 6020e

Nasze zestawienie najlepszych drukarek do domu zamyka tania i niezawodna drukarka HP Envy 6020e. Ta drukarka jest przeznaczona do użytku wyłącznie z wkładami wyposażonymi w nowy lub używany obwód elektroniczny firmy HP. Wykorzystuje ona także dynamiczne zabezpieczenia do blokowania wkładów z modyfikowanym nieoryginalnym obwodem elektronicznym. Okresowe aktualizacje oprogramowania sprzętowego pozwolą utrzymać skuteczność tych zabezpieczeń oraz zablokują wcześniej działające wkłady. Używany obwód elektroniczny firmy HP umożliwia korzystanie z używanych, regenerowanych i powtórnie napełnionych wkładów. Rozpocznij szybko pracę dzięki prostej konfiguracji, która prowadzi Cię przez wszystkie kroki, aby z łatwością połączyć się z każdym urządzeniem. Łatwe drukowanie, skanowanie i kopiowanie codziennych dokumentów ze smartfona za pomocą aplikacji HP Smart. Dzięki subskrypcji Instant Ink nigdy nie zabraknie Ci atramentu. Drukarka HP+ połączona z chmurą jest bardziej inteligentna – sama dba i aktualizacje i gotowa do druku. Zachowaj ciągłą łączność dzięki Bluetooth® i szybko rozpoczynaj drukowanie ze smartfonu lub tabletu z łatwą konfiguracją. Oszczędność czasu i papieru podczas drukowania dokumentów firmowych i codziennego użytku dzięki automatycznemu drukowaniu dwustronnemu. Szybkie i łatwe drukowanie bezpośrednio z inteligentnego panelu sterowania – przyciski pojawiają się tylko wtedy, gdy są potrzebne. Drukarka HP+ jest zawsze gotowa do pracy oraz zapewnia bezpieczniejsze, wydajniejsze i bardziej ekologiczne drukowanie. Sprzęt, który sprawdzi się w domu.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Wybór dobrej drukarki do domu, która będzie niezawodna i tania w codziennej eksploatacji to nie lada wyczyn. Dla Ciebie ja i mój zespół przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy 200 modeli drukarek, aby wybrać 10 najlepszych do domowego zastosowania.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał ranking drukarek przeznaczonych do domu?

Ranking drukarek przeznaczonych do domu, który jest zaprezentowany na naszej stronie powstał po przeanalizowaniu i przetestowaniu 200 modeli drukarek różnych firm. Poświęciliśmy ponad 30 dni, aby zbudować najlepszy ranking drukarek domowych w internecie. Budując ten rzetelny ranking drukarek przeznaczonych do domu braliśmy po uwagę następujące rzeczy: Koszt eksploatacji, Cenę urządzenia, Opinie w internecie, Parametry techniczne. Analizowaliśmy i testowaliśmy drukarki następujących firm: Canon, HP, Epson, Brother, Xerox. Następnym krokiem w budowie tego rankingu dobrych i niezawodnych drukarek do domu było sprawdzenie opinii w internecie. Opinie o drukarkach do zastosowań domowych analizowaliśmy w takich miejscach jak: w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), na Allegro, na forach internetowych, na blogach z recenzjami, rankingach produktowych. Po tych wszystkich czynnościach usiedliśmy z naszym zespołem i uszeregowaliśmy urządzenia w naszym zestawieniu i opisaliśmy całe zestawienie prostym i zrozumiałym językiem. Ranking 2024 z kategorii drukarek domowych stworzony przez nasz zespół jest stale aktualizowany, dzięki czemu możesz mieć pewność, że widzisz w nim tylko aktualne i najlepsze produkty dostępne rynku.

Jaką drukarkę do domu kupić? Czym kierować przy zakupie?

Wybór i zakup dobrej jakości drukarki do domu to bardzo duże wyzwanie. W ofercie sklepów możemy znaleźć bardzo dużo modeli drukarek domowych o różnej jakości. Jaką drukarkę do domu wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie drukarki do domu? Jaka najlepsza drukarka do domu? Jaką drukarkę kupić? Jaka drukarka do domu HP czy Canon? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku zakupowym, który został przygotowany przez ekspertów branżowych.

Typ drukarki – Istnieją dwa główne typy drukarek: atramentowe i laserowe. Drukarki atramentowe są zazwyczaj tańsze w zakupie, ale koszt tuszu może być wyższy. Są one idealne do drukowania zdjęć i dokumentów z bogatymi kolorami. Drukarki laserowe są zazwyczaj droższe, ale toner jest bardziej wydajny i tańszy w eksploatacji. Są one idealne do drukowania dużych ilości tekstów i dokumentów czarno-białych.

Rodzaj drukarki – Szukając drukarki do zastosowań domowych musimy się dobrze zastosować jaki rodzaj drukarki będzie najlepszy dla nas. Na rynku najczęściej spotykamy następujące drukarki: urządzenia wielofunkcyjne, Urządzenia wielofunkcyjne laserowe, Urządzenia wielofunkcyjne atramentowe, Drukarki laserowe, Drukarki atramentowe. Naszym zdaniem do domowego drukowania najlepiej sprawdzają się urządzenia wielofunkcyjne, które oprócz drukowania umożliwiają kopiowanie, skanowanie i wysyłanie faksów.

Druk w kolorze – Na rynku można spotkać drukarki domowe, które mogą drukować w kolorze czyli różnych barwach lub takie, które drukują na czarno. Naszym zdaniem lepiej jest wybrać urządzenie, które drukuje w kolorze bo nigdy nie wiemy kiedy nam się przyda taka funkcjonalność.

Szybkość druku (str/min) – Kupując drukarkę do domu warto zwrócić uwagę jaka jest szybkość druku w czerni i kolorze. Producenci podają tą informację w ilości stron na minutę. Warto wybrać urządzenie, które nie jest najwolniejsze jeśli zamierzamy dużo rzeczy drukować w swoim domu.

Koszt eksploatacji – To bardzo ważny parametr, który trzeba wziąć pod uwagę kupując dobrą drukarkę do domu. Ceny tuszy lub tonera mogą znacznie różnić się między modelami drukarek. Warto zwrócić uwagę, aby tusze były jak najtańsze oraz posiadały tanie zamienniki.

Łączność – Wiele nowoczesnych drukarek do domu oferuje łączność bezprzewodową, co umożliwia drukowanie bezpośrednio z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety.

Najczęściej zadawane pytania o drukarki do domu:

Co to jest drukarka?

Drukarka to urządzenie, które po połączeniu z komputerem, laptopem lub innym urządzeniem umożliwia przenoszenie tekstu, obrazu na papier.

Jaką wybrać drukarkę do użytku domowego?

Szukając drukarki do użytku domowego najlepiej zdecydować się na urządzenie wielofunkcyjne, które oprócz drukowania umożliwi nam skanowanie, kopiowanie dokumentów.

Jaka drukarka do domu tania w eksploatacji?

Najlepsza drukarka do domu, która jest tania w eksploatacji to drukarka Epson EcoTank L3560. Ta ekonomiczna drukarka pozwala zaoszczędzić do 90% na kosztach druku i zawiera w zestawie dodatkową butelkę z atramentem wystarczającym nawet na 3 lata. Jeden zestaw butelek z atramentem zapewnia wydruk nawet 4300 stron w czerni i 7300 w kolorze, co odpowiada 66 kartridżom!

Ile kosztuje drukarka do domu?

Ceny drukarek do użytku domowego są bardzo zróżnicowane. Najtańszą drukarkę do domu można już kupić za ok. 200 zł. Za najdroższą drukarkę do domu trzeba będzie zapłacić nawet 4000 zł np. Urządzenie wielofunkcyjne EPSON EcoTank L8180. Na rynku jest bardzo dużo modeli drukarek w różnych cenach, które świetnie się sprawdzą w domu.

Jakiej firmy drukarka do domu?

Decydując się na zakup drukarki do domu warto postawić na sprawdzony sprzęt od porządnego producenta. Najlepsze drukarki do zastosowań domowych produkują takie firmy jak: Canon, HP, Epson, Brother, Xerox.

Gdzie kupić drukarkę do domu?

Drukarkę domową można kupić bez problemu w popularnych sklepach: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert. Szukając drukarki do domu warto sprawdzić ich ceny na Allegro oraz w porównywarkach cenowych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (66 votes)
Opinie o rankingach