Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Myszka gamingowa to obok wygodnego fotela gamingowego i dobrej jakości klawiatury podstawowe wyposażenie pokoju każdego zapalonego gracza komputerowego, niezależnie od tego czy grami komputerowymi zajmuje się jako pasjonat czy też jako profesjonalista. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że myszka gamingowa znacząco różni się od tradycyjnej myszki komputerowej. Przede wszystkim chodzi tutaj o płynność ruchów w grze i natychmiastową transmisję sygnału z myszki do komputera, wszystko to sprawia, że nie musimy obawiać się niespodziewanych przerw w grze. Na rynku do wyboru mamy modele przewodowe i bezprzewodowe, te pierwsze dają gwarancję, że w trakcie gry nie wyczerpie się akumulator, z drugiej strony bezprzewodowa myszka gamingowa pozwala uniknąć przypadkowego najechania na kabel i przerwania działania urządzenia. Każde z tych urządzeń może mieć czujnik optyczny lub laserowy, myszki z czujnikami laserowymi są bardziej precyzyjne i czulsze. Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest ilość przycisków na myszce, a tych może być 10 a nawet 19, taki wachlarz daje możliwość dowolnego zaprogramowania przycisków w zależności od rodzaju gry i indywidualnych potrzeb. Warto zainwestować w myszkę z podświetleniem, co z pewnością ułatwi jej użytkowanie w nocy, a osoby leworęczne z pewnością będą zadowolone z modelu dedykowanego dla nich. Jaką myszkę gamingową wybrać i kupić w 2024? Zobacz nasz ranking myszek gamingowych i wybierz najlepszą myszkę dla siebie.

Ranking myszek gamingowych

Miejsce 1

Myszka gamingowa Asus Rog Harpe Ace Aim Lab Edition

Myszka gamingowa Asus Rog Harpe Ace Aim Lab Edition

Myszka gamingowa Asus Rog Harpe Ace Aim Lab Edition to najlepsza myszka według naszym ekspertów, tóra musiała się znaleźć na pierwszym miejscu. Myszka dla graczy ROG Harpe Ace Aim Lab Edition to ultralekka, ważąca tylko 54 gramy bezprzewodowa myszka gamingowa o przetestowanej przez profesjonalistów konstrukcji obudowy, z sensorem optycznym ROG AimPoint o rozdzielczości 36 000 DPI, technologią połączenia bezprzewodowego ROG SpeedNova, trzema trybami połączeń, mikroprzełącznikami ROG, pięcioma programowalnymi przyciskami i funkcjami ustawień profilu do zapewnienia synergii – z narzędziem Aim Lab Settings Optimizer. Aim Lab Settings Optimizer: oprogramowanie służące zapewnieniu synergii analizuje mocne strony użytkownika i jego styl rozgrywki, aby stworzyć indywidualną konfigurację ustawień myszki dostosowaną do gracza. Trzy tryby połączenia: niezrównaną elastyczność użytkowania dzięki połączeniu przewodowemu przez USB, połączeniu bezprzewodowemu RF na paśmie 2,4 GHz o niskim poziomie opóźnień, a ponadto możliwości sparowania z maksymalnie trzema urządzeniami w trybie Bluetooth®. Taśma do myszki poprawiająca przyczepność: zapewnia lepszy chwyt i ulepsza wygląd. Kabel ROG Paracord i nóżki myszki wykonane w 100% z PTFE: wykonanie z wysokiej jakości materiałów ułatwia płynne i szybkie ruchy myszką. Firmy ROG i Aim Lab nawiązały współpracę, aby stworzyć najlepszą możliwą myszkę do rozgrywek e-sportowych – ROG Harpe Ace Aim Lab Edition. Myszka gamingowa Asus Rog Harpe Ace Aim Lab Edition otrzymuje same pozytywne opinie w internecie co świadczy o jej wysokiej jakości. Wybierz porządną myszkę gamingową lub sprawdź inne dobre myszki dla graczy w naszym rankingu.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Myszka gamingowa Razer Viper Ultimate

Myszka gamingowa Razer Viper Ultimate

Myszka gamingowa Razer Viper Ultimate to druga najlepsza myszka w naszym rankingu myszek gamingowych, która zadowoli nawet najbardziej wymagających graczy. Osiągnij kolejny poziom absolutnej kontroli dzięki Razer Viper 8K Hz — oburęcznej myszce do gier e-sportowych z rzeczywistą częstotliwością odpytywania 8000 Hz, zapewniającą najwyższą prędkość i najniższe opóźnienia, jakie kiedykolwiek osiągnięto. Technologia Razer™ HyperPolling przewyższa standardy branżowe dzięki rzeczywistej częstotliwości odpytywania 8000 Hz — wysyła do 8 razy więcej danych w ciągu sekundy i zmniejsza opóźnienie z 1 do 1/8 milisekundy. W przeciwieństwie do myszy o niższych częstotliwościach sondowania, w przypadku których ruch kursora może wykazywać niespójne mikrozacięcia, technologia Razer™ HyperPolling zapewnia ultrapłynny ruch kursora — różnica, która jest jeszcze bardziej widoczna na monitorach o wysokiej częstotliwości odświeżania. Dzięki wiodącej w branży dokładności rozdzielczości wynoszącej 99,6%, nawet najdelikatniejszy ruch tej oburęcznej myszy do gier e-sportowych jest śledzony w sposób spójny. Wyposażony w inteligentne funkcje, czujnik staje się jeszcze dokładniejszy, pozwalając na osiągnięcie niesamowitego poziomu precyzji podczas rozgrywek. Ciesz się szybszą i płynniejszą kontrolą dzięki jednej z najlżejszych myszy do gier na rynku. Bądź gotowy do rywalizacji w dowolnym miejscu dzięki maksymalnie 5 przechowywanym profilom, które zapewniają dostęp do optymalnych skrótów klawiszowych, makr i dwukrotnie większej liczby danych wejściowych dzięki funkcji Razer HyperShift. Ta oburęczna mysz do gier e-sportowych może ślizgać się po dowolnej powierzchni dzięki nóżkom myszy wykonanym z najczystszego, najwyższej jakości PTFE. Aby zapewnić bezpieczniejsze przeciągnięcia, mysz ma gumowe uchwyty, które w pełni zakrywają lewą i prawą stronę — uformowane jako część obudowy, aby nigdy się nie odkleiły. Rozdzielczość: 20000dpi. Zasięg: 15m. Liczba przycisków: 8 przycisków.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Myszka gamingowa SteelSeries Prime Wireless

Myszka gamingowa SteelSeries Prime Wireless

Myszka gamingowa SteelSeries Prime Wireless to bezprzewodowa mysz do gier dla zawodowców w bardzo atrakcyjnej cenie, która musiała się wysoko pokazać w naszym rankingu. Gdy każdy inny przełącznik na planecie z czasem staje się powolny i gąbczasty, optyczny przełącznik magnetyczny Prestige Optical Magnetic™ w Prime zachowuje działanie przez 100 milionów kliknięć, co czyni go najbardziej niezawodnym przełącznikiem na świecie. Połączenie czujnika optycznego, ponadwymiarowej sprężyny i połączenia magnetycznego gwarantuje brak opóźnień, odbić i daje niezmiennie wyraźne kliknięcia przez cały czas eksploatacji. Dzięki współpracy z ponad 100 najlepszymi graczami e-sportowymi na świecie przy jej projektowaniu, bezprzewodowa mysz Prime Wireless pod każdym względem służy jednemu celowi: zwycięstwie. Quantum 2,0 Wireless to nasza zupełnie nowa, prekursorska technologia łączności bezprzewodowej z zaawansowaną optymalizacją dwukanałową, gwarantująca wydajność na miarę łączności przewodowej, bez jakiejkolwiek utraty pakietów. Czujnik TrueMove Air został zaprojektowany we współpracy z PixArt, uznanego na świecie pioniera w innowacjach czujników i technologii, aby zostawić w tyle konkurencję dzięki prawdziwemu śledzeniu 1 do 1 i śledzeniu pochyłu w celu wyeliminowania niechcianego śledzenia podczas opuszczeń pod kątem, przechylonych uderzeń i szybkich przesunięć. Szybkie regulacje są konieczne dla zawodowców i zawsze łatwo dostępne w serii myszy Prime. Wybieraj spośród 4 częstotliwości raportowania i nawet 5 wstępnie ustawionych lub dostosowanych wartości CPI bezpośredni na myszy, aby szybko dostosować ustawienia najbardziej odpowiednie do gry. Od precyzyjnych minimalnych przesunięć po szerokie wymachy – najlepsi gracze na świecie pomogli nam osiągnąć doskonały kształt i wagę zaledwie 80 g. Zmniejszają one zmęczenie ręki przy unoszeniu i obniżaniu myszki bez uszczerbku na wytrzymałości. Nowa, łatwa w czyszczeniu teksturowana powierzchnia górna zapewnia pewny chwyt bez poślizgów podczas długich i intensywnych sesji grania.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Myszka gamingowa ASUS ROG Spatha X

Myszka gamingowa ASUS ROG Spatha X

Myszka gamingowa ASUS ROG Spatha X to wysokiej jakości myszka do gier, która zadowoli profesjonalnych graczy. Myszka gamingowa ASUS ROG Spatha X to bezprzewodowa mysz gamingowa z dwoma trybami połączeń (przewodowym / bezprzewodowym 2,4 GHz), z magnetyczną podstawką z funkcją ładowania, 12 programowalnymi przyciskami, specjalnie dostrojonym czujnikiem ROG 19 000 DPI, ekskluzywnymi gniazdami przełączników typu Push-Fit, mikroprzełącznikami ROG, kablem ROG Paracord oraz oświetleniem Aura Sync RGB. Czas pracy baterii do 67 godzin w trybie bezprzewodowym z wyłączonym RGB. A kiedy akumulator się wyczerpie, zaledwie 15 minut ładowania przez USB-C lub stację dokującą zapewni do 12 godzin intensywnej rozgrywki w trybie bezprzewodowym. Przełączniki ROG Micro oferują stałą siłę nacisku do kliknięcia i żywotność na poziomie 70 milionów naciśnięć. Rygorystyczne standardy produkcyjne ROG gwarantują, że każdy przycisk myszy utrzymuje współczynnik odchyleń w sile nacisku na poziomie +/-5 gram-siła, co zapewnia stabilne wrażenia podczas klikania. Podniesiony mechanizm przycisków dla szybszych reakcji i większej responsywności podczas klikania. Przycisk do regulacji DPI w kółku przewijania pozwala na wygodne dostosowanie precyzji. Ekskluzywne oprogramowanie Armoury Crate do intuicyjnej konfiguracji ustawień. Oświetlenie ROG Aura RGB jest zintegrowane w znaku logo, kółku przewijania i przyciskach bocznych myszy ROG Spatha X. Można dopasować efekty świetlne, korzystając z niemalże nieskończonego spektrum kolorów i szeregu dynamicznych efektów. Dodatkowo maksymalnie pięć profili można zapisywać w pamięci wewnętrznej, aby zawsze zabierać ze sobą preferowane ustawienia. Jeśli szukasz profesjonalnej myszki do gier to postaw na ten model lub sprawdź inne w naszym zestawieniu najlepszych myszek gamingowych.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Myszka gamingowa SteelSeries Rival 3

Myszka gamingowa SteelSeries Rival 3

Myszka gamingowa SteelSeries Rival 3 to tania myszka gamingowa, która zadowli wymagających graczy. Zapewnia niezwykły poziom trwałości i wykorzystuje tę samą najnowszą technologię, co nasza profesjonalna linia produktów dla graczy, w tym olśniewające podświetlenie Prism i nowy czujnik zorientowany na wydajność. Mysz Rival 3 oferuje prawdziwe śledzenie 1 do 1 za sprawą lekkiego czujnika zaprojektowanego specjalnie do tego modelu. Dzięki zakresowi od 200 do 8 500 CPI (liczby na cal) możesz grać z niesamowitą dokładnością, szybkością i konsekwencją. Każdy element został zaprojektowany od podstaw z niezwykle wytrzymałych materiałów, które mają trwać przez lata. Zastosowano wysokiej jakości polimer i takie same przełączniku wytrzymujące 60 milionów kliknięć, co stosowane w naszych najdroższych myszach. Lekkie materiały o ergonomicznym kształcie pomagają zmniejszyć obciążenie dłoni i ramion, zapewniając komfort bez wysiłku przez wiele godzin intensywnej rozgrywki. Wbudowana pamięć pozwala na zapisywanie częstotliwości odpytywania, skrótów klawiszowych i 5 ustawień CPI bezpośrednio w myszy, dzięki czemu łatwo można używać idealnych ustawień podczas kolejnych sesji grania i poza domem. Oprogramowanie SteelSeries Engine odblokowuje imponujący arsenał aplikacji Engine, dzięki którym dostosowanie 3-strefowego oświetlenia RGB jest łatwe i intuicyjne. Aplikacje Discord i GameSense Engine umożliwiają prezentację powiadomień na czacie, wydarzeń w grze i nie tylko. Praworęczny kształt myszy Rival 3 został zaprojektowany z myślą o najwyższym zapotrzebowaniu gracza na komfort. Niezależnie od tego, czy chwycisz mysz paznokciami, czy opuszkami palców, kształt zapewni doskonały komfort podczas długich i intensywnych sesji grania.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Myszka gamingowa Logitech G502 X Plus

Myszka gamingowa Logitech G502 X Plus

Myszka gamingowa Logitech G502 X Plus to najnowszy dodatek do legendarnej rodziny G502. Zaprojektowana na nowo i wyposażona w najbardziej innowacyjne technologie do gier, w tym nasze pierwsze hybrydowe przełączniki LIGHTFORCE, profesjonalną technologię łączności bezprzewodowej LIGHTSPEED, podświetlenie LIGHTSYNC RGB i czujnik optyczny 25K. G502 X PLUS jest również kompatybilna z technologią POWERPLAY – więc nigdy nie zabraknie jej zasilania. Przełomowe hybrydowe przełączniki optyczno-mechaniczne osiągają wyższy poziom szybkości i niezawodności poprzez aktywację optyczną. Mechaniczna aktywacja zachowuje wyraźne, dotykowe sprzężenie zwrotne, które gracze uwielbiają. Technologia LIGHTSYNC umożliwia dynamiczne podświetlenie z pełnym spektrum kolorów z całkowitą kontrolą około 16,8 miliona wspaniałych kolorów na matrycy 8 diod LED. Aktywne wykrywanie gry automatycznie przyciemnia podświetlenie, gdy poruszysz je ręką, oszczędzając w ten sposób baterię. Dostosuj wszystko za pomocą oprogramowania G HUB, w tym efekty sterowane przez multimedia i zaawansowaną personalizację. Profesjonalna łączność, teraz z uaktualnionym protokołem, który zapewnia o 68% szybszą reakcję niż poprzednia generacja. Dzięki niesamowitej wydajności technologii LIGHTSPEED, G502 X PLUS zapewnia nawet 130 godzin pracy na baterii przy wyłączonym podświetleniu RGB oraz 37 godzin, gdy RGB jest ustawione jako zawsze włączone. Myszka gamingowa Logitech G502 X Plus posiada najbardziej zaawansowany czujnik do gier, który osiąga submikronową dokładność przy zerowym wygładzaniu, filtrowaniu i przyspieszaniu. Dzięki doskonałemu śledzeniu i inteligentnemu zużyciu energii, czujnik HERO 25K zapewnia niezrównaną wydajność, energooszczędność i precyzję. Przewijaj lżejszym kółkiem swobodnie w trybie błyskawicznym. Wystarczy jedno kliknięcie, aby przełączyć się na tryb zapadkowy w celu precyzyjnego przewijania. Przechylaj w lewo i w prawo, aby uzyskać dwa dodatkowe, w pełni programowalne elementy sterujące. Dzięki unikalnemu rozwiązaniu ładowania bezprzewodowego Twoja mysz G502 X PLUS będzie zawsze naładowana, zarówno w stanie spoczynku, jak i podczas gry. Dzięki technologii POWERPLAY rozładowane baterie to melodia przeszłości. Nigdy więcej nie martw się o ładowanie myszy.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Myszka gamingowa Genesis Krypton 555

Myszka gamingowa Genesis Krypton 555

Myszka gamingowa Genesis Krypton 555 to niedrogra myszka wysokiej jakości. Sercem Krypton 555 jest topowy sensor optyczny Pixart PAW3333, którego możliwości zadowolą nawet najbardziej wymagających graczy. Maksymalna szybkość śledzenia kursora na poziomie 300 ips oraz maksymalna akceleracja wynosząca 35G zapewnią nieprawdopodobne osiągi i natychmiastową reakcję w każdej rozgrywce. Dodatkowo, 6 – poziomowy przycisk DPI pozwoli błyskawicznie dostosować prędkość kursora do preferencji użytkownika w zakresie od 200 do 8000 DPI. Mysz wzbogacono o niezwykle efektowne podświetlenie RGB z efektem PRISMO, które rozświetli Twoje stanowisko w dowolnie wybranym kolorze i nada mu zjawiskowego charakteru. Wszystkie ustawienia dotyczące podświetlenia w łatwy sposób skonfigurujesz przy pomocy dedykowanego oprogramowania. Mysz wyposażono w niezwykle wytrzymałe mechaniczne przełączniki przycisków o żywotności aż do 60 milionów kliknięć. Przełączniki w połączeniu z odpornym na przetarcia przewodem typu Paracord zagwarantują trwałość przez długie lata intensywnego użytkowania. Krypton 555 posiada 7 przycisków programowalnych, dzięki którym jedno kliknięcie może dzielić Cię od zaawansowanego combo. Przypisz poszczególnym klawiszom swoje ulubione funkcje i skróty, nagrywaj makra i zyskaj przewagę nad przeciwnikiem! Profilowana konstrukcja myszy oraz jej ergonomiczny kształt nie obciążą nadgarstka podczas rozgrywki, dzięki czemu nawet najdłuższe sesje gamingowe nie zmęczą dłoni gracza. Ultra lekki korpus (70 g) zagwarantuje maksymalną kontrolę podczas szybkich ruchów. Kształt myszy zadowoli w szczególności graczy używających chwytu typu Palm i Claw grip. Mysz posiada wbudowaną pamięć, dzięki której nie musisz konfigurować ustawień po każdym uruchomieniu PC. Krypton 555 zapamięta wszystkie Twoje ustawienia nawet po podłączeniu do innego komputera, dlatego bez problemu możesz wziąć swoją myszkę w podróż lub na turniej.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Myszka gamingowa DELL Alienware AW720M

Myszka gamingowa DELL Alienware AW720M

Mysz bezprzewodowa Alienware Tri-Mode do gier to klasa sama w sobie pod względem wyglądu dzięki legendarnej konstrukcji Alienware i oświetleniu AlienFX RGB. Korzystaj z wyjątkowej wydajności dzięki rozdzielczości 26 000 DPI, śledzeniu do 650 IPS i czujnikom obsługującym maksymalne przyspieszenie do 50 G. Zmniejsz też opóźnienie w rejestrowaniu kliknięcia oraz zwiększ precyzję i dokładność dzięki trwałym przełącznikom optycznym oraz unikalnym, magnetycznym, niezależnym przyciskom (lewemu i prawemu), które są szybsze, sztywniejsze i bardziej wytrzymałe niż przyciski działające w oparciu o bardziej tradycyjne mechanizmy. Mysz można podłączyć do komputera za pomocą bezprzewodowego odbiornika USB-C oraz prowadzić rozgrywkę wydajnie i bez opóźnień nawet przez 140 godzin. Możesz też korzystać z myszy nawet przez 420 godzin dzięki połączeniu Bluetooth. Ładowanie magnetyczne można łatwo uruchomić i zakończyć, więc możesz korzystać ze stale naładowanej myszy bez utraty wydajności. Dzięki szybkiemu ładowaniu zaledwie 5 minut ładowania zapewnia rozgrywkę nawet przez 20 godzin. Siedem programowalnych przycisków i para uchwytów 3D na kciuki w połączeniu ze smuklejszą, bardziej symetryczną konstrukcją sprawia, że mysz lepiej leży w dłoni bez względu na to, czy korzysta z niej osoba lewo- czy praworęczna. Gładka w dotyku i odporna na plamy powierzchnia prezentuje się świetnie w eleganckim kolorze Lunar Light — to sprzęt zapewniający równie wyjątkowe wrażenia podczas gry, jak i wydajność.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Myszka gamingowa Logitech G502 Hero

Myszka gamingowa Logitech G502 Hero

Myszka gamingowa Logitech G502 Hero to wysokiej jakości mysz dla graczy, która posiada zaawansowany czujnik optyczny zapewniający maksymalną precyzję śledzenia ruchów, podświetlenie RGB z możliwością dostosowania, niestandardowe profile gier, czułość od 200 do 25 600 dpi i ciężarki z możliwością zmiany pozycji. Czujnik HERO 25K osiąga precyzję pozwalającą uczestniczyć w zawodach oraz zapewnia najbardziej spójny czas reakcji. Ustawienia DPI można dostosować za pomocą oprogramowanie Logitech G HUB. Przechodź między maksymalnie pięcioma ustawieniami DPI w górę i w dół, jednym kliknięciem. Trzy wskaźniki DPI informują o aktualnym ustawieniu. Możesz dostosować ustawienia DPI w oprogramowaniu Logitech G HUB lub używać domyślnych ustawień, bezpośrednio po wyjęciu z pudełka. Używaj oprogramowania Logitech G HUB, aby zapisywać ustawienia we wbudowanej pamięci myszy i korzystaj z nich, gdziekolwiek jesteś. Zapisane ustawienia będą działać na każdym komputerze bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania lub logowania się. Odblokuj kółko przewijania, aby korzystać z ciągłego, błyskawicznego przewijania i przemieszczać się szybko po długich stronach, lub zablokuj je, aby korzystać z trybu pojedynczego kliknięcia umożliwiającego precyzyjne przewijanie. Masywne, metalowe kółko gwarantuje pewną, płynną i odpowiednią kontrolę w każdym trybie. Dostosuj sposób przesuwania myszy, by działał na Twoją korzyść. Pięć konfigurowalnych ciężarków 3,6 g dostarczanych wraz z myszą G502 HERO można umieścić z przodu, tyłu, centralnie oraz z prawej lub lewej strony. Eksperymentuj z pozycjami i równowagą, aby odkryć idealne ustawienie pozwalające zoptymalizować działanie urządzenia podczas grania. Technologia LIGHTSYNC to podświetlenie RGB nowej generacji dostosowywane do gry, dźwięku lub ekranu, aby zapewnić jeszcze lepsze wrażenia. Wybieraj z pełnego spektrum ok. 16,8 miliona kolorów oraz synchronizuj animacje i efekty podświetlenia z innymi urządzeniami Logitech G. Podświetlenie można szybko i łatwo dostosować za pomocą oprogramowania Logitech G HUB.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Myszka gamingowa HP Omen Reactor

Myszka gamingowa HP Omen Reactor

Myszka gamingowa HP Omen Reactor to tania i dobra myszka, który musiała się pojawić w naszym zestawieniu najlepszych myszek dla graczy. Zdobądź przewagę konkurencyjną dzięki bardzo szybkim przełącznikom optomechanicznym i dostosuj swój sposób na komfortowe zwycięstwo. Pożegnaj się z opóźnieniami. Dzięki wiodącej w branży technologii przełącznika optomechanicznego wykrywanie wiązki światła zapewnia czas reakcji na kliknięcie na poziomie 0,2 ms – 3-krotnie krótszy niż w przypadku tradycyjnego mechanicznego przełącznika myszy. Szybsze reakcje w grach i wydłużona trwałość – aż 50 mln kliknięć. Bez względu na rodzaj uchwytu, wybierz jedną z wielu pozycji podpórki pod dłoń, aby cieszyć się komfortem podczas rozgrywki. Ciesz się spokojnym użytkowaniem dzięki standardowej rocznej ograniczonej gwarancji HP. Wyposażona w najbardziej zaawansowany czujnik optyczny klasy eSports 16 000 dpi, gwarantujący najwyższą szybkość i precyzję. Pierwszy w branży metalowy przewód USB leży płasko, nie splątuje się i ma dużą trwałość. Dostosowywane podświetlenie i efekty z paletą 16,8 milionów kolorów z OMEN Command Center. Zapewnij sobie komfort w długich rozgrywkach dzięki ergonomicznemu kształtowi dla osób praworęcznych i oparciu kciuka. Dostosuj styl grania dzięki sześciu konfigurowalnym przyciskom myszy, w tym do zmiany wartości dpi w trakcie rozgrywki. Utoruj sobie drogę do zwycięstwa za pomocą oprogramowania OMEN Command Center, które zapewnia pełną kontrolę nad urządzeniami z serii OMEN. Dostosowuj podświetlenie, działanie i funkcje przycisków – moc jest Twoja.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Myszka gamingowa to sprzęt, który musi kupić każdy gracz, który chce osiągać sukcesy w grach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ciężko jest kupić dobrą myszkę gamingową gdy na rynku jest tak wiele modeli o różnych parametrach. Dla Ciebie przeanalizowaliśmy te urządzenia i zbudowaliśmy rzetelny ranking, aby ułatwić Ci wybór najlepszej myszki do gier.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał nasz ranking myszek gamingowych?

Ranking myszek dla graczy, który prezentujemy na naszej stronie powstał po przetestowaniu i przeanalizowaniu 500 modeli urządzeń różnych firm. Testowaliśmy i analizowaliśmy myszki gamingowe takich firm jak: Roccat, Mad Dog, Logitech, Steel Series, Natec, A4tech, Esperanza, Razer, Redragon, Genesis, Defender, Corsair, Modecom, HP, Havit, Cooler Master, Krux, SPC Gear, Hiro, Fury, Yenkee, Mionix, Denver, Canyon, Trust, Acer, Blow, Gembird, Asus i wielu innych. Po naszych wewnętrznych badaniach postanowiliśmy sprawdzić opinie o myszkach gamingowych w internecie. Opinie o myszkach gamingowych analizowaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, na grupach na Facebooku, na Allegro, na blogach z recenzjami, na rankingach produktowych oraz w sklepach internetowych: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Po zebraniu tych wszystkich informacji usiedliśmy i uszeregowaliśmy nasz ranking myszek dla graczy i opisaliśmy całe zestawienie prostym i zrozumiałym językiem. Ranking jest stale aktualizowany, dzięki czemu oferty w nim umieszczone nie stają się przestarzałe. Ranking myszek gamingowych naszego autorstwa nie jest sponsorowany przez żadną firmę, które produkuje te urządzenia.

Czym się kierować wybierając myszkę gamingową?

Wybór i zakup dobrej jakości myszki gamingowej to dość trudne zadanie z racji tego, że na rynku jest bardzo dużo modeli myszek dla graczy o różnej jakości. Na co zwrócić uwagę przy zakupie myszy gamingowej? Jaką myszkę gamingową kupić? Jaką myszkę gamingową wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie myszki gamingowej? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz poniżej w naszym poradniku zakupowym, który został przygotowany przez naszych ekspertów.
 
Rozdzielczość myszki (DPI) – DPI (dots per inch) to bardzo ważny parametr na, który trzeba zwrócić uwagę przy zakupie myszki gamingowej. Im więcej myszka będzie miała DPI tym bardziej będzie czulsza i tym któtszą będzie pokonywała drogę. Wybór DPI w myszce powinien być dostosowany do potrzeb gracza. Na rynku można spotkać myszki dla graczy, które mają wartość DPI: od 100 DPI do 36000 DPI.
 
Rodzaj myszki – Szukając myszki gamingowej musimy się zastanowić jaki rodzaj myszki chcemy kupić. Na rynku można spotkać następujące rodzaje myszek gamingowych: 1) bezprzewodowe myszki gamingowe, 2) przewodowe myszki gamingowe, 3) przewodowe i bezprzewodowe myszki gamingowe. Najpopularniejsze na rynku są przewodowe myszki dla graczy. Rodzaj myszki gamingowej musisz dobrać do własnych potrzeb. Zarówno jedne jak drugie mają plusy i minusy.
 
Czujnik myszki – Na rynku można spotkać 2 typy myszek gamingowych z następującymi czujnikami: optycznym i laserowym. Myszki gamingowe z czujnikiem optycznym są mniej czułe od tych z czujnikiem laserowym. Wybierz myszkę gamingową i czujnik w niej zastosowany do swoich preferencji i potrzeb.
 
Ergonomia – To bardzo ważny parametr na, który trzeba zwrócić uwagę przed zakupem myszki do gier.  To jak myszka do gier leży w Twojej dłoni, jest niezwykle ważne, szczególnie podczas długotrwałego grania. Kształt, rozmiar i materiał powierzchni myszy mogą wpływać na komfort użytkowania. Przed zakupem koniecznie sprawdź w sklepie stacjonarnym jak leży dany model myszki w Twojej dłoni.
 
Liczba przycisków myszy – Wybierając myszkę do gier warto zwrócić ile przycisków posiada model, który Ci się podoba. Im więcej przycisków w myszce dla graczy tym lepiej. W ofercie sklepów można spotkać myszki gamingowe, które mają liczbę przycisków programowalnych od 1 do 24. Dobierz ilość przycisków w myszce do swoich potrzeb.

Najczęściej zadawane pytania o myszki gamingowe:

Co to jest myszka gamingowa?

Myszka gamingowa to rodzaj myszki komputerowej, który jest zaprojektowany specjalnie dla graczy. Charakteryzuje się szeregiem cech i technologii, które mają na celu poprawę wydajności i komfortu podczas grania.

Czym się różni myszka gamingowa od zwykłej?

Różnice między myszką gamingową a zwykłą polegają na tym, że myszki gamingowe są specjalnie zaprojektowane pod graczy. Myszki gamingowe mają wyższe wartości DPI, posiadają więcej przycisków programowalnych, podświetlenie RGB, wygodniejsze podczas długotrwałego grania.

Jaka myszka lepsza do gier przewodowa czy bezprzewodowa?

Do gier najlepiej sprawdzają się myszki przewodowe bo dzięki temu mamy pewność, że myszka nie rozładuje się podczas emocjonującej rozgrywki. Do tego myszki przewodowe mają stabilne połączenie i nie muszą być ładowane.

Czy myszka ma znaczenie w grach?

Dobra myszka gamingowa to must have każdego gracza. Bez porządnej myszki gamingowej nie da się grać efektywnie i wygodnie.

Ile kosztuje myszka gamingowa?

Ceny myszek gamingowych są bardzo zróżnicowane. Najtańszą myszkę gamingową można kupić za ok. 11 zł np. Mysz DEFENDER Сyber MB-560L. Najdroższe myszki gamingowe mogą kosztować ponad 800 zł np. Mysz RAZER Naga V2 Pro. Na rynku jest bardzo dużo modeli myszek dla graczy w różnym przedziale cenowym, więc każdy znajdzie myszkę dostosowaną do swojego budżetu i wymagań.

Jacy są polecani producenci myszek gamingowych?

Polecani producenci myszek gamingowych to: Roccat, Mad Dog, Logitech, Steel Series, Natec, A4tech, Esperanza, Razer, Redragon, Genesis, Defender, Corsair, Modecom, HP, Havit, Cooler Master, Krux, SPC Gear, Hiro, Fury, Yenkee, Mionix, Denver, Canyon, Trust, Acer, Blow, Gembird, Asus.

Gdzie kupić myszkę gamingową?

Myszkę gamingową można bez problemu kupić w sklepach AGD/RTV typu: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert. Szukając myszki gamingowej warto sprawdzić oferty na Allegro lub specjalistycznych sklepach dla graczy.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (28 votes)
Opinie o rankingach