Zaznacz stronę

Aktualizacja: 1 maja.2024 r.

Robot koszący to coraz popularniejsze rozwiązanie w wielu ogrodach, z powodzeniem zastąpi on tradycyjną kosiarkę a przy tym wymaga od Nas minimalnych nakładów energii. Piękny, zadbany trawnik ze szpalerami drzew czy kwiatów to duma każdego pasjonata ogrodnictwa, aby jednak osiągnąć taki efekt musimy regularnie dbać o stan Naszego podwórka, kosić trawę, podlewać rośliny czy też usuwać chwasty. Regularne koszenie trawy, zwłaszcza przy dużych ogrodach to wielogodzinne i absorbujące zajęcie, nie dziwi więc, że producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponują nowoczesne rozwiązania. Robot koszący przypomina roboty sprzątające, po wytyczeniu odpowiedniej trasy wystarczy włączyć urządzenie, które samo skosi trawę ze wskazanego obszaru a następnie wróci do stacji dokującej. Roboty koszące mielą trawę, dzięki temu nie trzeba jej później grabić, a pozostawiona w ogrodzie będzie naturalnym nawozem. Co ważne roboty koszące są urządzeniami bezpiecznymi, wyposażone są w czujniki, które sprawiają, że po podniesieniu urządzenia noże tnące zostają schowane i nie mogą sprawić krzywdy użytkownikowi. Przed wyborem konkretnego urządzenia warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim powinniśmy dobrać robot koszący do wielkości ogrodu, jeśli teren nie jest płaski i posiada nierówności należy sprawdzić maksymalny kąt nachylenia z jakim poradzi sobie urządzenie. Niektóre modele mogą ponadto rozpoznawać już skoszony obszar bądź posiadać czujniki deszczu, dzięki którym robot przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych automatycznie wraca do stacji dokującej. Jaki wybrać robot do koszenia? Zobacz ranking robotów koszących i wybierz najlepszy model robota koszącego dla siebie.

robot koszący

Miejsce 1

Robot koszący Einhell Freelexo 600 BT

Robot koszący Einhell Freelexo 600 BT

Pierwsze miejsce w naszym rzetelnym rankingu robotów zajmuje wysokiej klasy robot koszący do ogrodu Einhell Freelexo 600 BT. Robot koszący zbierający same pozytywne opinie wśród internautów i ekspertów branżowych. Kosiarka automatyczna Einhell FREELEXO 600 BT to wysokowydajny członek rodziny ponad 250 produktów pracujących w systemie Power X-Change z zaawansowaną technologią litowo-jonową firmy Einhell. Każdy akumulator z serii Power X-Change może być łączony z każdym urządzeniem PXC bez ograniczeń. FREELEXO jest sterowany za pomocą aplikacji przez Bluetooth, a ustawienia robota koszącego można dostosować do indywidualnych wymagań. Dodatkowo posiada intuicyjną klawiaturę. Za pomocą aplikacji mobilnej można precyzyjnie zaprogramować czas pracy kosiarki Einhell FREELEXO na każdy konkretny dzień. Aby zabezpieczyć go przed kradzieżą, robot koszący posiada zabezpieczenie kodem PIN oraz sygnał ostrzegawczy. W razie potrzeby, robot koszący do trawy automatycznie powraca stacji ładującej, aby nabrać energii i wyruszyć znów do pracy. Korzystając z trybu koszenia wielostrefowego, ta kosiarka automatyczna nadaje się nawet do złożonych ogrodów o nieregularnych kształtach. Akumulatorowy robot do trawy Freelexo bezpieczeństwa posiada czujniki uderzenia, pochylenia i podnoszenia, dzięki czemu sam wykrywa przeszkody. Robot koszący Freelexo posiada zintegrowany czujnik deszczu. Kosiarka automatyczna posiada regulację wysokości koszenia w zakresie od 20 mm do 60 mm i nadaje się do nachyleń do 35%. Do wygodnego transportu służy uchwyt do przenoszenia. FREELEXO 600 BT zawiera wszystko, co jest potrzebne do instalacji i obsługi kosiarki zautomatyzowanej Einhell serii FREELEXO. Nadaje się do trawników i ogrodów o powierzchni do 600 m2. Zakres dostawy obejmuje: 140m przewodu, 200 haków mocujących, 3 zapasowe ostrza i 4 zaciski łączące. W zestawie znajduje się akumulator 2,5Ah Power X-Change i stacja ładująca. To sprawdzona automatyczna kosiarka do trawy, która zapewnia równomierne koszenie. Chcesz inną? Sprawdź nasz pełny ranking najlepszych urządzeń.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Robot koszący GARDENA Sileno Life 1000

Robot koszący GARDENA Sileno Life 1000

Robot koszący GARDENA Sileno Life 1000 to drugi najlepszy produkt w naszym rankingu robotów koszących. Robot koszący GARDENA Sileno Life łączący w sobie dużą wydajność i precyzję pracy z wygodą koszenia, znakomicie sprawdzi się w przypadku trawników średniej wielkości. Weź swojego smartfona i za pośrednictwem aplikacji GARDENA Bluetooth® wprowadź wielkość trawnika, wybrane dni i preferowane godziny pracy. Aplikacja GARDENA Bluetooth®przeprowadzi Cię w sposób intuicyjny przez całą instalację wstępną. Twój robot koszący sam ułoży program pracy i będzie gotowy, bez dalszego zawracania Ci głowy. Za pośrednictwem technologii Bluetooth® można łatwo i wygodnie sterować SILENO life z odległości do 10 metrów. Kosiarka samodzielnie obliczy optymalny czas koszenia, a aplikacja GARDENA Bluetooth®, wyposażona w asystenta planowania, pomoże Ci odpowiednio zadbać w ogród. Za sprawą wyjątkowo cichego silnika, kosiarkę charakteryzuje najniższy poziom hałasu w tej klasie, zaledwie 57dB(A). Zaawansowana funkcja CorridorCut bez trudu przeprowadza kosiarkę przez wąskie przejazdy i miejsca trudno dostępne, o szerokości zaledwie 60 centymetrów. Funkcja ta pozwoli nawet kosiarce wydostać się ze ślepego zaułka. Robot koszący samodzielnie ustala odpowiednią częstotliwość koszenia, korzystając z funkcji SensorControl, która dostosowuje tryb pracy do tempa wzrostu trawy. Twój sprytny mały pomocnik skosi trawę najwydajniej, jak to możliwe. Ten nieustraszony automatyczny pracownik nie zwalnia tempa, niezależnie od pogody czy ukształtowania terenu. SILENO life samodzielnie skosi trawę, nawet podczas deszczu. Inteligentny robot koszący zauważy, jeżeli podłoże będzie zmrożone lub oszronione i zatrzyma program pracy do czasu, gdy temperatura się podniesie. Przewód ograniczający określa, które fragmenty ogrodu mają być koszone przez SILENO life. Z kolei przewód doprowadzający prowadzi kosiarkę niezawodnie i w pełni automatycznie przez tereny pracy. Twoja kosiarka bez problemu pokona wąskie przejścia, a także stoki o nachyleniu do 35 procent. Po wykonaniu pracy, niestrudzony robot-ogrodnik powróci do stacji ładującej na zasłużone doładowanie energią. Maszyna kosi całkowicie samodzielnie, pozostawiając Ci więcej czasu na ulubione zajęcia w ogrodzie. Kosiarkę SILENO life można bez trudu umyć wodą z węża – nic prostszego!

Ocena naszego eksperta: 9,9 / 10

Miejsce 3

Robot koszący STIHL iMOW® RMI 422

Robot koszący STIHL iMOW® RMI 422

Robot koszący STIHL iMOW® RMI 422 to kolejny robot koszący, który musiał się znaleźć wysoko w naszym zestawieniu automatycznych kosiarek. Jeśli chcesz całkowicie zautomatyzować koszenie trawy na małym lub średnim trawniku do 800 m², kompaktowy robot koszący STIHL iMOW® RMI 422 jest idealnym rozwiązaniem. Robot STIHL zasilany jest zintegrowaną baterią litowo-jonową. Posiada funkcję mulczowania. Podczas koszenia trawa zostaje rozdrobniona na małe cząstki, które stanowią naturalny nawóz dla podłoża. Takie działanie pomaga w utrzymaniu zdrowego i gęstego trawnika. Wielopoziomowa regulacja wysokości koszenia gwarantuje, że trawa zostanie przycięta dokładnie na oczekiwaną wysokość. Doskonale radzi sobie nawet na nierównym terenie z pochyłościami do 35%. To kompaktowe urządzenie jest bardzo łatwe i intuicyjne w konfiguracji. Na podstawie wielkości ogrodu kosiarka iMOW® automatycznie ustali indywidualny, dynamiczny plan koszenia umożliwiający optymalne koszenie trawnika w dogodnym czasie. Instalacja wymaga zestawu instalacyjnego. Roboty koszące STIHL iMOW® spełniają wszystkie obowiązujące normy bezpieczeństwa. Mimo to robot koszący nie jest zabawką. Podczas jego pracy szczególnie dzieci i zwierzęta powinny przebywać poza obszarem roboczym. Więcej informacji można znaleźć w instrukcji obsługi. Postaw na dobrego i niezawodnego robota koszącego od znanego producenta.

Ocena naszego eksperta: 9,7 / 10

Miejsce 4

Robot koszący Stiga Stig G1200

Robot koszący Stiga Stig G1200

Robot koszącya STIGA G 1200 dba o Twój ogród w taki sam sposób, jak Ty! 1200 mkw z akumulatorem 5 Ah. Ma zaledwie 55 cm długości i waży mniej niż 9 kg, STIGA G 1200 może bez wysiłku manewrować wokół przeszkód bez pozostawiania śladów na trawniku. Co więcej, dzięki doskonałemu wyważeniu STIGA G 1200 bez problemu radzi sobie z nierównym podłożem i może pokonywać wzniesienia do 24 °. Dwa elektroniczne „mózgi” STIGA G 1200 'a (płyta zasilająca i płyta główna) uczą się, kiedy i gdzie ciąć. Ze względów bezpieczeństwa czujniki miękkich przeszkód zatrzymują STIGA G 1200 na torach w momencie, gdy napotka jakąkolwiek przeszkodę. Czujniki deszczu firmy STIGA przesyłają go również z powrotem do stacji dokującej przy pierwszych oznakach deszczu. Możesz nawet podłączyć STIGA G 1200 'a do swojego smartfona i kontrolować jego cięcie i ustalać harmonogram. Za pomocą aplikacji możesz również ustawić do 5 punktów Go-To-Cut, czyli punktów na drucie, od których STIGA G 1200 zacznie koszenie – aby zapewnić swojemu ogrodowi, niezależnie od tego, jak wygląda, równe cięcie. Dla utrzymania dobrej kondycji Twojego robota należy regularnie czyścić go w sposób wskazany w instrukcji obsługi. Zdejmowany beznarzędziowo korpus górny oraz klasa ochrony IPX5 ułatwi to zadanie. Korzystanie z pełnej funkcjonalności produktu wymaga zainstalowania aplikacji STIGA.GO. Nabywca ma obowiązek aktualizowania aplikacji. Wymagania sprzętowe dla aplikacji: Android 5.0 lub nowszy iPhone Wymaga systemu iOS w wersji 11.0 lub nowszej. iPod touch Wymaga systemu iOS w wersji 11.0 lub nowszej. Mac Wymaga systemu macOS w wersji 11.0 lub nowszej oraz Maca z czipem Apple M1 lub nowszym.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 5

Robot koszący NAC RLM1500-DY

Robot koszący NAC RLM1500-DY

Robot koszący do trawy NAC RLM1500-DY z ultrasonicznym czujnikiem wykrywania przeszkód oraz możliwością sterowania za pomocą aplikacji. Robot koszący NAC RLM1500-DY to wyjątkowo proste w instalacji i obsłudze urządzenie, przeznaczone jest do trawnika o powierzchni do 1500 m2. Robot posiada 2 programy do wyboru – tryb manualny oraz tryb automatyczny. W trybie manualnym można ustawić dzienny czas pracy kosiarki. Zalecany czas pracy w ciągu dnia dla powierzchni roboczej 1500 m2 to 12 godzin dziennie. Po wciśnięciu przycisku START robot rozpocznie koszenie. Tryb automatyczny – sterowany za pomocą aplikacji ze smartfona. Dzięki modułowi Bluetooth kosiarka automatyczna może być połączona bezpośrednio z telefonem komórkowym za pośrednictwem aplikacji. Za pomocą aplikacji można ustawić indywidualne ustawienia pracy robota, m.in. dni pracy i godziny pracy oraz obszary do koszenia. Koszenie może odbywać się zarówno w dzień jak i w nocy. Wyposażony jest w opatentowany system cięcia 3w1 (cięcie, ściółkowanie, rozgarnianie), odcięte końcówki trawy są na tyle małe, że ich grabienie jest zbędne a pozostałości po koszeniu nawożą trawnik. Regulacja wysokości koszenia jest możliwa za pomocą pokrętła umieszczonego na górnej obudowie. Zakres regulacji wysokości 20-60 mm. Robot koszący jest wyposażony w czujniki ultradźwiękowe. Umożliwiają one wykrycie stałych przeszkód wyższych niż 10 cm, takich jak ściany, ogrodzenia i meble ogrodowe. Po wykryciu przeszkody robot koszący zatrzyma się, wycofa, a następnie będzie kontynuować koszenie w innym kierunku. Robot nie zderzy się z tymi przeszkodami. Wygodę i bezpieczeństwo zapewnia zestaw czujników, w które został wyposażony robot: ultrasoniczny czujnik napotkania przeszkody, czujnik deszczu, czujnik nachylenia, czujnik podnoszenia.

Ocena naszego eksperta: 9,2 / 10

Miejsce 6

Robot koszący BOSCH Indego S+ 500

Robot koszący BOSCH Indego S+ 500

Robot koszący BOSCH Indego S+ 500 to automatyczna kosiarka trawnikowa, która przeznaczona jest do mniejszych ogrodów o powierzchni do 500 m². Funkcja LogiCut umożliwia kosiarce Indego koszenie trawnika równoległymi pasami, dzięki czemu praca jest szybsza. Pozwala to nie tylko zachować piękny i zdrowy wygląd trawnika, lecz także oszczędza więcej energii podczas pracy i w mniejszym stopniu obciąża akumulator. System LogiCut określa kierunek koszenia dla każdego cyklu, aby zapobiegać pozostawianiu trwałych śladów po koszeniu. Dzięki systemowi LogiCut kosiarka Indego jest inteligentna. Wie, w których miejscach ogrodu już była, a w których jeszcze nie. Kosiarka Indego S+ 500 z funkcją SmartMowing tworzy plan pracy w oparciu o wielkość trawnika, prognozę pogody oraz indywidualne preferencje, co oznacza, że nie ma już konieczności ręcznego programowania urządzenia. Kosiarka Indego może skosić nawet 3 trawniki, jeśli ich łączna powierzchnia nie przekracza 500 m². Funkcja SmartMowing wykorzystuje najnowszą prognozę pogody, aby automatycznie unikać niekorzystnych warunków pogodowych, umożliwiając koszenie w optymalnych warunkach. Kosiarka Indego wykorzystuje czujniki zderzeniowe. Umożliwia to kosiarce Indego łatwe wykrywanie przeszkód i omijanie ich, aby kontynuować koszenie według zaplanowanej trasy. Kosiarka Indego rozpocznie następny cykl pełnego koszenia od funkcji Border Cut, zapewniając czyste wykończenie krawędzi trawnika. Funkcja SpotMow umożliwia kosiarce Indego precyzyjne koszenie określonych, małych fragmentów o powierzchni do 9 m², dzięki czemu idealnie nadaje się do koszenia trawy pod meblami ogrodowymi. System mulczowania pozwala równomierne rozprowadzać ścinki trawy, zapewniając prawidłowe nawożenie i dobrą kondycję trawnika.

Ocena naszego eksperta: 9,1 / 10

Miejsce 7

Robot koszący EINHELL Freelexo 500 BT

Robot koszący EINHELL Freelexo 500 BT

Robot koszący EINHELL Freelexo 500 BT to wysokowydajny członek rodziny ponad 200 produktów pracujących w systemie Power X-Change z zaawansowaną technologią litowo-jonową firmy Einhell. Każdy akumulator z serii Power X-Change może być łączony z każdym urządzeniem PXC bez ograniczeń. Kosiarka automatyczna Einhell FREELEXO 500 BT jest sterowana za pomocą aplikacji przez Bluetooth, a ustawienia robota koszącego można dostosować do indywidualnych wymagań. Dodatkowo posiada intuicyjną klawiaturę. Za pomocą aplikacji można precyzyjnie zaprogramować czas pracy kosiarki Einhell FREELEXO na każdy konkretny dzień. Aby zabezpieczyć go przed kradzieżą, robot koszący posiada zabezpieczenie kodem PIN oraz sygnał ostrzegawczy. W razie potrzeby automatycznie powraca stacji ładującej aby nabrać enegrii i wyruszyć znów do pracy. Korzystając z trybu koszenia wielostrefowego, ta kosiarka automatyczna nadaje się nawet do złożonych ogrodów o nieregularnych kształtach. System czujników bezpieczeństwa posiada czujniki uderzenia, pochylenia i podnoszenia, dzięki czemu robot do koszenia trawy sam wykrywa przeszkody. Robot koszący EINHELL Freelexo 500 BT posiada zintegrowany czujnik deszczu. Kosiarka automatyczna posiada regulację wysokości koszenia w zakresie od 20 mm do 60 mm i nadaje się do nachyleń do 35%. Do wygodnego transportu służy uchwyt do przenoszenia. FREELEXO 500 BT zawiera wszystko, co jest potrzebne do instalacji i obsługi kosiarki zautomatyzowanej Einhell serii FREELEXO. Nadaje się do trawników o powierzchni do 500 m2. Zakres dostawy obejmuje 130m przewodu, 190 haków mocujących, 3 ostrza i 4 zaciski łączące. W zestawie znajduje się akumulator 2,5Ah Power X-Change i stacja ładująca.

Ocena naszego eksperta: 8,9 / 10

Miejsce 8

Robot koszący EINHELL Freelexo 350

Robot koszący EINHELL Freelexo 350

Robot koszący Freelexo 350 to wysokowydajny członek rodziny ponad 250 produktów pracujących w systemie Power X-Change z zaawansowaną technologią litowo-jonową firmy Einhell. Każdy akumulator z serii Power X-Change może być łączony z każdym urządzeniem PXC bez ograniczeń. FREELEXO jest sterowany za pomocą intuicyjnej klawiatury, a ustawienia robota koszącego można dostosować do indywidualnych wymagań. Aby zabezpieczyć go przed kradzieżą, robot koszący posiada zabezpieczenie kodem PIN oraz sygnał ostrzegawczy. W razie potrzeby automatycznie powraca stacji ładującej aby nabrać energii i wyruszyć znów do pracy. System czujników bezpieczeństwa posiada czujniki uderzenia, pochylenia i podnoszenia, dzięki czemu kosiarka sama wykrywa przeszkody. Posiada zintegrowany czujnik deszczu. Robot do koszenia trawy posiada regulację wysokości koszenia w zakresie od 20 mm do 60 mm i nadaje się do nachyleń do 35%. Do wygodnego transportu służy uchwyt do przenoszenia. FREELEXO 350 zawiera wszystko, co jest potrzebne do instalacji i obsługi kosiarki zautomatyzowanej Einhell serii FREELEXO. Nadaje się do trawników o powierzchni do 350 m2. Zakres dostawy obejmuje 110m przewodu, 150 haków mocujących, 3 ostrza i 4 zaciski łączące. W zestawie znajduje się akumulator 2,0Ah Power X-Change i stacja ładująca. Porządny i niedrogi robot koszący, który zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Postaw na robota koszącego od sprawdzonego producenta lub sprawdź inne w naszym rankingu.

Ocena naszego eksperta: 8,7 / 10

Miejsce 9

Robot koszący GARDENA Sileno City 250

Robot koszący GARDENA Sileno City 250

Robot koszący GARDENA Sileno City 250 to wydajny robot koszący do trawników o powierzchni do 250 m². Cichy, wszechstronny i inteligentnie zaprojektowany—taki właśnie jest robot koszący GARDENA SILENO city 250 m². SILENO city, zapewniający dużą wydajność i wygodę koszenia, znakomicie sprawdzi się w przypadku mniejszych trawników. Dzięki aplikacji GARDENA Bluetooth® wystarczy wziąć do ręki smartfona, wpisać wielkość trawnika, wybrane dni i czas rozpoczęcia koszenia. Twój robot koszący sam ułoży program pracy i będzie gotowy, bez dalszego zawracania Ci głowy. Za pośrednictwem technologii Bluetooth® można łatwo i wygodnie sterować SILENO city z odległości do 10 metrów. Kosiarka sama obliczy wymagany czas koszenia, a asystent planowania w aplikacji GARDENA Bluetooth® pomoże Ci odpowiednio zadbać w ogród. Dzięki cichemu silnikowi o najniższym poziomie hałasu 57 dB(A) w tej klasie, ani Ty, ani Twoi sąsiedzi nie zauważycie nawet, że robot pracuje. Zaawansowana funkcja CorridorCut bez trudu przeprowadza kosiarkę przez wąskie przejazdy i miejsca trudno dostępne, o szerokości zaledwie 60 centymetrów. Funkcja ta pozwoli nawet kosiarce wydostać się ze ślepego zaułka. Robot koszący samodzielnie ustala częstotliwość koszenia, korzystając z funkcji SensorControl, która dostosowuje tryb pracy do tempa wzrostu trawy. Twój sprytny mały pomocnik skosi trawę najwydajniej, jak to możliwe. Ten nieustraszony automatyczny pracownik nie zwalnia tempa, niezależnie od pogody czy ukształtowania terenu. SILENO city samodzielnie skosi trawę, nawet podczas deszczu. Inteligentny robot koszący zauważy, jeżeli podłoże będzie zmrożone lub oszronione i zatrzyma program pracy do czasu, gdy temperatura się podniesie. Przewód ograniczający określa, które fragmenty ogrodu mają być koszone przez SILENO city. Z kolei przewód doprowadzający prowadzi kosiarkę niezawodnie i w pełni automatycznie przez tereny pracy. Kosiarka z łatwością przedostanie się przez wąskie przejazdy i na koniec powróci do stacji ładującej. Maszyna kosi całkowicie samodzielnie, pozostawiając Ci więcej czasu na ulubione zajęcia w ogrodzie. Nawet teren o nachyleniu do 35 procent nie stanowi problemu. Kosiarkę SILENO city można bez trudu umyć wodą z węża – nic prostszego! Z SILENO city koszenie staje się takie proste. Usiądź i odpręż się, podczas gdy robot koszący wykona całą ciężką pracę za Ciebie. Będziesz się zastanawiać, jak dotąd radziłeś sobie bez niego! Aplikacja GARDENA Bluetooth®przeprowadzi Cię w sposób intuicyjny przez instalację wstępną.

Ocena naszego eksperta: 8,5 / 10

Miejsce 10

Robot koszący Husqvarna Automower 105

Robot koszący Husqvarna Automower 105

Nasze zestawienie najlepszych robotów koszących zamyka wysokiej jakości robot koszący Husqvarna Automower 105. Kompaktowa 3-kołowa kosiarka automatyczna do efektywnego koszenia trawy na otwartych przestrzeniach. Przeznaczona do mniejszych trawników o powierzchni do 600 m², a także może obsługiwać zbocza o nachyleniu do 25%. Jest łatwa w użyciu i oferuje personalizację ustawień. Obudowa w kolorze białym dostępna jako opcja. Niewielki, kompaktowy rozmiar i niska waga zapewniają lepszą zwrotność w małych ogrodach i ułatwiają przenoszenie między trawnikami. Łatwa do przechowywania. Równomierny efekt koszenia na całym trawniku dzięki możliwości rozpoczęcia koszenia w dwóch różnych miejscach wzdłuż opatentowanego przewodu doprowadzającego, poza stacją ładującą. Im większa powierzchnia trawnika, tym bardziej przydatne różne punkty rozpoczynania koszenia. Jeśli trawnik jest podzielony na oddzielne obszary, w ramach instalacji można utworzyć dodatkowy obszar. Aby skonfigurować obszar dodatkowy, należy ułożyć przewód ograniczający tak, aby utworzyć wyspę wokół obszaru dodatkowego. Po zainstalowaniu konieczne będzie przenoszenia kosiarki między tymi dwoma obszarami, a kosiarka będzie kosić w danym obszarze przez wybrany okres lub do wyczerpania akumulatora. Kiedy kosiarka Automower® potrzebuje więcej mocy, samodzielnie odnajduje drogę do stacji ładującej. Wybierając to urządzenie, możesz mieć pewność, że podczas aktywnego użytkowania wytwarza ono mniej dwutlenku węgla niż tradycyjny produkt spalinowy. To zasilane akumulatorowo urządzenie nie emituje CO2 podczas użytkowania, zapewniając jednocześnie moc i jakość, jakich można oczekiwać od produktów firmy Husqvarna.

Ocena naszego eksperta: 8,3 / 10

Roboty koszące to bardzo popularne urządzenia, które tak jak roboty sprzątającego odniosły sukces w naszym kraju. W dzisiejszych czasach każdy z nas jest zabiegany i stara się pewne obowiązki zautomatyzować, aby mieć więcej czasu dla siebie. Dla Ciebie ja i mój zespół przeanalizowaliśmy te urządzenia i zbudowaliśmy ranking. Mamy nadzieje, że dzięki naszemu zestawieniu znajdziesz dobrego i niezawodnego robota do swojego trawnika lub ogrodu.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał nasz ranking robotów koszących do trawy?

Ranking robotów koszących trawę, który jest widoczny na naszej stronie powstał o przetestowaniu i przeanalizowaniu 100 robotów różnych firm. Testowaliśmy i analizowaliśmy kosiarki automatyczne następujących firm: Gardena, Einhell, Ambrogio, Nac, Yard Force, Bosch, Dedra, Worx, Wiper, Ecoflow, Zucchetti, Cedrus, Cramer, Honda, Husqvarna i kilku innych. Następnie postanowiliśmy przeanalizować opinie o robotach koszących w internecie. Opinie o robotach koszących analizowaliśmy w takich miejscach jak: w sklepach internetowych, na forach internetowych, na grupach na Facebooku, na blogach z recenzjami sprzętów AGD, na stronach producentów i wielu innych miejscach. Po tych wszystkich czynnościach usiedliśmy z naszym zespołem i uszeregowaliśmy produkty w naszym rankingu oraz opisaliśmy całe zestawienie prostym i zrozumiałym językiem. Ranking robotów koszących trawę jest stale aktualizowany przez nasz zespół, dzięki czemu nasz ranking nie staje się przestarzały. Mamy nadzieje, że z naszym rankingiem wybiorą Państwo najlepszego robota do swojego trawnika.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie robota koszącego?

Wybór i zakup dobrego robota koszącego trawę nie należy do najłatwiejszych zadań bo na rynku jest bardzo dużo modeli o różnej jakości. Jakiego robota koszącego kupić? Czym kierować się przy wyborze robota koszącego trawę? Jaki robot koszący kupić? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku zakupowym, który znajduje się poniżej.

Zalecana powierzchnia – Producenci robotów koszących podają informację do jakich powierzchni przeznaczony jest ich produkt. Informacja ta jest podawana w metrach kwadratowych. Warto tutaj zwrócić uwagę, że zalecana powierzchnia, którą podaje producent w karcie produktu to nie jest informacja, która mówi nam ile metrów może robot koszący skosić na jednym ładowaniu. Przy dużych powierzchniach trawników roboty koszące wracają do bazy i koszą trawę etapami. Na rynku można spotkać roboty koszące, które mają zalecaną powierzchnię od 250 m2 do 3000 m2.

Maksymalny czas pracy – Drugi parametr na, który trzeba zwrócić uwagę kupując robota koszącego. Maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu wyrażany jest w minutach i zależności od modelu może wynosić od 60 do 180 minut. Jeśli masz duży trawnik to wybierz kosiarkę automatyczną z jak największym maksymalnym czasem pracy.

Szerokość koszenia – To bardzo ważna informacja na, którą warto zwrócić uwagę kupując robota koszącego. Na rynku można spotkać roboty koszące, które mają szerokość koszenia podaną w milimetrach od 160 do 260. Jeśli masz zamiar kosić duży trawnik to zdecyduj się na robota z jak największą szerokością koszenia.

Harmonogram pracy – Szukając robota koszącego warto zwrócić uwagę czy model, który nam się podoba posiada funkcję harmonogramu pracy. Funkcja ta umożliwia nam zaprogramowanie koszenia w interesujących nas dniach i godzinach.

Sterowanie smartfonem – Bardzo pomocna funkcja, którą musi posiadać nowoczesny robot koszący. Dzięki tej funkcji możesz sterować robotem bez konieczności przebywania przy urządzeniu.

Najczęściej zadawane pytania o roboty koszące:

Co to jest robot koszący?

Robot koszący nazywany kosiarką automatyczną to urządzenie, które działa podobnie do robota sprzątającego z tym, że zamiast sprzątania przeznaczony jest do koszenia trawy.

Czy robot koszący ma sens?

Zakup robota koszącego ma sens jeśli posiadamy trawnik a nie posiadamy wolnego czasu, aby kosić go w sposób tradycyjny. Warto również mieć na uwadze to, że tego typu urządzenia pozwalają nam ustawić harmonogram koszenia i w sposób automatyczny pielęgnować nasz trawnik.

Czy robot koszący zbiera trawę?

Robot koszący to urządzenie, które nie zbiera trawy.

Czy warto kupić robot koszący?

Jeśli posiadamy trawnik i chcemy o niego zadbać w sposób automatyczny to warto kupić tego typu urządzenie. Kupując tego typu urządzenie masz pewność, że Twój trawnik będzie zawsze idealnie skoszony.

Ile kosztuje robot do koszenia trawy?

Ceny robotów koszących są bardzo zróżnicowane. Najtańsze roboty koszące kosztują ok. 2000 zł. Najbardziej zaawansowane roboty do koszenia trawy mogą kosztować ponad 30000 zł (Automower® 450X NERA z zestawem instalacyjnym Husqvarna EPOS™).

Gdzie kupić robota koszącego?

Robota do koszenia trawy można kupić w Sklepach typu Media Expert, sklepach internetowych, na Allegro, za pomocą porównywarek cenowych.

Jakie firmy robot koszący?

Szukając robota do koszenia trawy warto postawić na sprzęt od sprawdzonej firmy, takiej jak: Gardena, Einhell, Ambrogio, Nac, Yard Force, Bosch, Dedra, Worx, Wiper, Ecoflow, Zucchetti, Cedrus, Cramer, Honda, Husqvarna.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (22 votes)
Opinie o rankingach