Zaznacz stronę

Aktualizacja: 11 kwietnia.2024 r.

Okap podszafkowy to rodzaj okapu, który doskonale sprawdzi się w przypadku małych kuchni ze względu na swój kompaktowy rozmiar oraz wysoką wydajność. Ten typ okapu montuje się w szafce nad płytą grzewczą lub kuchenką, a jego rozmiar można z powodzeniem dobrać do wielkości szafki i może wynosić od 60 do ponad 100cm. Niezależnie od typu okapu jaki wybierzemy projektując kuchnię, musimy pamiętać, że to obowiązkowy sprzęt w kuchni. Okap pochłania nieprzyjemne zapachy i wilgoć dzięki, czemu w kuchni będzie zawsze świeże powietrze. Na rynku dostępne są dwa rodzaje okapów podszafkowych, pracujące w trybie otwartym i zamkniętym a mówiąc prościej wyciągi lub pochłaniacze, różnią się one sposobem montażu. Okap pełniący rolę wyciągu montuje się do przewodu kominowego lub systemu wentylacyjnego, powoduje to, że zanieczyszczone powietrze jest usuwane na zewnątrz budynku. Z kolei okap pełniący rolę pochłaniacza wybierany jest do mieszkań, w których nie ma możliwości podłączenia się do zewnętrznej instalacji, w takim przypadku w okapie montuje się filtry, które oczyszczają kilkukrotnie powietrze, które z powrotem trafia do pomieszczenia. Parametry na które należy zwrócić uwagę przy zakupie okapu to przede wszystkim wydajność urządzenia, rodzaj filtra oraz głośność pracy. Urządzenia dostępne na rynku mają często dodatkowe opcje takie jak timer, wyświetlacz LCD czy też czujnik zapachu. Z pewnością każdy znajdzie urządzenie dopasowane do swoich potrzeb i możliwości. Sprawdź nasz ranking dobrych i niezawodnych okapów podszafkowych i wybierz najlepszych okap podszafkowy dla siebie.

Ranking okapów podszafkowych - top 10 modeli

Miejsce 1

Okap podszafkowy ELECTROLUX KFG726X

Okap podszafkowy ELECTROLUX KFG726X

Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych okapów podszafkowych zajmuje okap podszafkowy ELECTROLUX KFG726X o szerokości 54 cm i klasie energetycznej A. Okap zintegrowany z funkcją H2H wykonany ze stali szlachetnej to dobry i nizawodny okap. Funkcja Hob2Hood® automatycznie kontroluje ustawienia okapu. W ten sposób podczas gotowania siła wyciągu zmienia się zależnie od zmian temperatury płyty i liczby działających pól grzejnych. Pozwala to bardziej skupić się na przyrządzaniu pysznych potraw. Okap podszafkowy jest wyposażony w praktyczną funkcję Hob2Hood, która automatycznie steruje działaniem okapu i jego oświetleniem. Pozwól, aby to funkcja H2H regulowała siłę wyciągu i skup całą uwagę na gotowaniu. Wydajny silnik okapu podszafkowego zapewnia, że kuchnia jest wolna od niepożądanych oparów i zapachów powstających podczas gotowania. Szybko i skutecznie oczyszcza powietrze. Ciesz się profesjonalnym oświetleniem w swojej kuchni. Diody LED zużywają znacznie mniej energii niż inne rodzaje oświetlenia, zapewniając przy tym doskonałe warunki gotowania, dzięki czemu posiłki można przygotowywać z większą pewnością siebie i sprawniej. Niezawodny filtr przeciwtuszczowy pozwala zawsze cieszyć się czystością w kuchni. Gdy ulegnie zabrudzeniu, można go łatwo umyć lub wymienić na nowy. Dzięki temu kuchnia dłużej będzie czysta. Liczba stopni regulacji mocy w tym okapie podszafkowym: 3 + intensywny. Wydajność pracy (max./min.): 580 / 300 m³/h. Roczne zużycie energii [kWh]: 54,7. Min. poziom hałasu [dB(A)]: 54. Maks. poziom hałasu [dB(A)]: 67. Poziom hałasu, tryb intensywny [db(A)]: 70. Możliwa praca w trybie wywiewowym i recyrkulacyjnym, jeśli jest zainstalowany filtr węglowy (opcja).

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Okap podszafkowy Miele DAS 2620

Okap podszafkowy Miele DAS 2620

Okap podszafkowy Miele DAS 2620 o szerokości 60 cm o klasie energetycznej A ze sterownikiem EasySwitch umożliwiającym wygodną obsługę. Za filtrami tłuszczu znajduje się Miele CleanCover: Zamiast ostrych metalowych krawędzi i podzespołów elektrycznych jest tu tylko zamknięta, gładka powierzchnia. Jest ona wyjątkowo łatwa do czyszczenia i zapobiega dotknięciu kabli i elementów silnika. Miele zapewnia najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa. Wyciągi kuchenne Miele są wyposażone w 10-warstwowy stalowy filtr tłuszczu. Wierzchnia warstwa oraz ramka filtra wykonane są z wysokowartościowej stali szlachetnej. Podczas wygodnego czyszczenia filtra tłuszczu w zmywarce nie powstają żadne widoczne przebarwienia. Dzięki temu filtry tłuszczu Miele przez długi czas zachowują swój nienaganny wygląd. Po 10 godzinach wyciąg kuchenny wyłącza się automatycznie. Tym samym nawet w przypadku błędu w obsłudze zagwarantowane jest najwyższe bezpieczeństwo. W wyciągach kuchennych Miele, w trybie zamkniętego obiegu powietrza, poza filtrem tłuszczu zawsze stosowany jest także filtr z węgla aktywnego. Ten filtr Miele efektywnie eliminuje zapachy. Wydajność przepływu powietrza – poziom roboczy 1 (m³/h) 195. Wydajność przepływu powietrza – poziom roboczy 2 (m³/h) 295. Wydajność przepływu powietrza – poziom roboczy 3 (m³/h) 410. Wydajność przepływu powietrza – poziom Booster 1 (m³/h) 555. Szerokość korpusu okapu w mm 596. Wysokość korpusu okapu w mm 36. Głębokość korpusu okapu w mm 273. Równomierne oświetlenie LED.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Okap podszafkowy SEENERGY Hit Line Vetro 52 WH

Okap podszafkowy SEENERGY Hit Line Vetro 52 WH

Okap podszafkowy SEENERGY Hit Line Vetro 52 WH do pełnej zabudowy. Występuje w dwóch rozmiarach 52 oraz 72 cm. Wykonany ze stali oraz szkła. Oświetlenie – listwa LED o mocy 6W. Możliwość pracy jako wyciąg lub pochłaniacz. Sterowany dotykowo oraz za pomocą pilota dodanego w zestawie. Wydajność tego okapu podszafkowego wynosi od 259 do 480 m³/h. Poziom hałasu jaki emituje ten okap podszafkowy SEENERGY Hit Line Vetro 52 wynosi 56,2/65,9 dB. Bardzo łatwe sterowanie za pomocą przycisków dotykowych. Wydajność na 1 biegu: 229. Wydajność na 2 biegu: 359. Wydajność na 3 biegu: 480. Filtr przeciwtłuszczowy przystosowany do mycia w zmywarce. Praca jako wyciąg lub pochłaniacz. Niezależne sterowanie oświetleniem. Bardzo dobry okap podszafkowy, który będzie się bardzo dobrze prezentował w każdej nowoczesnej kuchni. Ten okap podszafkowy zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Z tym okapem podszafkowym Twoja kuchnia będzie świeża jak przed gotowaniem.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Okap podszafkowy Amica OMC6661BG

Okap podszafkowy Amica OMC6661BG

Okap podszafkowy Amica OMC6661BG o szerokości 60 cm i klasie energetycznej B to dobry i niezawodny okap podszafkowy, który sprawdzi się w każdej kuchni. Ubrania, zasłony czy narzuty przesiąknięte kuchennymi zapachami? Nie z okapami Amica! Okapy Amica wyposażone zostały w nowoczesne i niezwykle wydajne turbiny, które całkowicie usuną kuchenne zapachy. Zyskaj pełen komfort pracy w kuchni! Reguluj barwę oświetlenia tak, by dostosować kolorystykę do pozostałych świateł w pomieszczeniu. Korzystaj z zimnego światła, by przygotować posiłek w komfortowych warunkach. Przełącz na ciepłe barwy, by stworzyć relaksujący nastrój. Niech atmosfera będzie zawsze na najwyższym poziomie. Zależy Ci na dobrym doświetleniu blatu w kuchni? A może lubisz, kiedy we wnętrzu pojawia się przyjemnie przyciemnione światło? Korzystaj z wygodnej funkcji zwiększania intensywności światła, kiedy przygotowujesz posiłek. Zbuduj przyjemną atmosferę zmniejszając moc oświetlenia. Okap, poza tym że pozbędzie się z kuchni przykrych zapachów, będzie pełnić funkcję stylowego i eleganckiego oświetlenia. Siedzisz wygodnie, a trzeba wyłączyć okap? Użyj pilota i nie ruszaj się z miejsca! Możesz na odległość włączać i wyłączać urządzenie, regulować jego moc, a nawet przyciemnić światło, by uprzyjemnić atmosferę po posiłku… Taka wygoda! Zapomnij o uciążliwym czyszczeniu brudu gromadzącego się w okolicach przycisków! Okapy Amica wyposażone zostały w panele dotykowe umieszczone pod szklaną powłoką. Dzięki temu nie tylko szybko i bez przeszkód przetrzesz panel, ale zyskasz łatwy dostęp do wszystkich funkcji okapu. Przekonaj się, jak wciągający może być komfort! Często, mimo że gotowanie czy smażenie zostało już zakończone, powietrze w kuchni wciąż wymaga oczyszczenia. Dzięki Funkcji czasowego włączenia możesz ustawić czas, przez jaki Twój okap będzie pracował, po zakończeniu przygotowywania posiłku, by usunąć wszystkie niepożądane zapachy. A jak już oczyści powietrze, samoczynnie się wyłączy. Rozsmakuj się w wygodzie i odetchnij pełną piersią. Energooszczędny panel LED zachwyci Cię swoim unikatowym designem i naturalnym światłem emitowanym całą powierzchnią. Korzystaj z funkcji PowerBooster podczas smażenia ryb lub grillowania mięs. Błyskawicznie pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów. Liczba stopni pracy wentylatora 4. Maksymalna wydajność w trybie wyciąg 621 m³/h. Poziom hałasu maksymalny w trybie wyciąg 63 dB.

 

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Okap podszafkowy BOSCH DHL555BL

Okap podszafkowy BOSCH DHL555BL

Okap podszafkowy BOSCH DHL555BL o szrokości 53 cm o klasie energetycznej C, który można zamontować także pod wyspą kuchenną. Im cichszy okap, tym łatwiej jest się skupić na przyrządzaniu posiłków lub na rozmowach w kuchni. Dlatego ten wyjątkowo cichy okap cechuje ograniczona do minimum emisja hałasu. To znakomite rozwiązanie dla otwartych lub połączonych z jadalnią kuchni – praca okapu jest praktycznie niezauważalna. Powietrze w kuchni należy wymieniać od 6 do 12 razy na godzinę, aby zapewnić przyjemne wrażenia z gotowania. Aby to osiągnąć, należy dobrać ilość doprowadzanego powietrza lub moc okapu odpowiednio do objętości pomieszczenia. Dzięki filtrom przeciwtłuszczowym atmosfera w kuchni jest zawsze świeża; przed, podczas i po gotowaniu. Wysoki poziom filtracji: specjalny filtr wychwytuje nawet do 85% tłuszczu z oparów powstających podczas gotowania. Światło LED: doskonałe, bardzo energooszczędne oświetlenie płyty grzewczej. Tryb intensywny: efektywnie i szybko usuwa silne zapachy kuchenne. W przypadku pracy w trybie otwartym (wywiew powietrza na zewnątrz) powietrze jest oczyszczane przez filtr przeciwtłuszczowy, a następnie odprowadzane na zewnątrz, co zapewnia optymalną jakość powietrza w kuchni. Praca w obiegu otwartym lub zamkniętym. Do zamontowania pod przystosowaną do tego szafką, kominem, a także nad kuchnią o zabudowie wyspowej. Średnie zużycie energii: 79.8 kWh/rok. Do pracy w obiegu zamkniętym, niezbędny jest filtr węglowy sprzedawany oddzielnie. 3 stopniowa regulacja oraz tryb intensywny. Wydajność wentylatora obieg otwarty zgodnie z normą EN 61591: max. tryb norm.362 m³/h, intensywny 618 m³/h. Poziom hałasu zgodnie z normą EN 60704-2-13 w obiegu otwartym: maks. tryb norm.:56dB(A) re 1 pW tryb int.:68 dB(A) re 1 pW. Wymiary urządzenia (WxSxG): 255 x 530 x 380 mm.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Okap podszafkowy Whirlpool WCT 64 FLS X

Okap podszafkowy Whirlpool WCT 64 FLS X

Okap podszafkowy Whirlpool WCT 64 FLS X o szerokości 53.4 cm i klasie energetycznej C to dobry i niezawodny okap kuchenny. Zwiększona wydajność energetyczna i ekonomiczność. Oświetlenie LED to 10-krotnie dłuższa żywotność niż w przypadku tradycyjnych żarówek i o 90% mniejsze zużycie energii. Doskonała praca, wyjątkowe oszczędności. Okapy Whirlpool stworzono tak, by dawały doskonałe rezultaty, zmniejszając koszty energii. Ten okap do zabudowy Whirlpool jest łatwy w montażu i stworzony, by doskonale pasować do zabudowy Twojej kuchni. Okap Whirlpool ma trzy prędkości, co daje Ci pełną kontrolę nad jego wydajnością. Okap Whirlpool ma dwie wbudowane żarówki zapewniające idealne oświetlenie, dzięki któremu zawsze widzisz, co jest gotowane. Ciesz się bezustannie świeżym powietrzem w swojej kuchni. Okap Whirlpool ma węglowy filtr powietrza, który skutecznie chroni Twoją kuchnię przed nieprzyjemnymi zapachami i tłuszczem. Elastyczne możliwości montażu. Okap Whirlpool może pracować w trybie wywiewowym lub recyrkulacyjnym (wymaga filtra), dzięki czemu urządzając swoją kuchnię, możesz cieszyć się całkowitą swobodą. Łatwe sterowanie. Okap Whirlpool ma prosty, łatwy w użyciu analogowy interfejs. Doskonałe wyczucie czasu. Okap Whirlpool ma intuicyjny minutnik, dla większej wygody. Okap do zabudowy to doskonałe rozwiązanie do kuchni, w których nie znajduje się on bezpośrednio na widoku. Okap Whirlpool jest sterowany suwakiem, który zapewnia łatwą obsługę urządzenia. Natężenie przepływu powietrza przy minimalnej 218 m³/h. Natężenie przepływu powietrza przy maksy-malnej 332 m³/h.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Okap podszafkowy Gorenje BHI611ES

Okap podszafkowy Gorenje BHI611ES

Okap podszafkowy Gorenje BHI611ES o szerokości 53.4 cm i klasie energetycznej D to tani i niezawodny okap podszafkowy. Model ten został wyposażony w oświetlenie LED. Diody LED w porównaniu z innymi systemami oświetlenia są wyjątkowo ekonomiczne, emitują światło zbliżone do światła naturalnego, zużywają minimalną ilość energii, a ponadto charakteryzują się wyjątkowo długim (nawet trzykrotnie dłuższym) okresem żywotności. Dobrze dobrany i prawidłowo zainstalowany okap kuchenny z oświetleniem LED stanowi istotny element wyposażenia kuchni nie tylko z punktu widzenia estetyki, ale i funkcjonalności. Działanie pochłaniacza polega na tym, że zasysa on powietrze przesycone parą i zapachami, a po przefiltrowaniu kieruje je z powrotem do pomieszczenia. Jeżeli w mieszkaniu nie ma możliwości podłączenia okapu bezpośrednio do przewodu wentylacyjnego, dobrym alternatywnym rozwiązaniem będzie instalacja pochłaniacza. Pochłaniacz zasysa powietrze poprzez filtr węglowy skutecznie pochłaniający zapachy oraz parę wodną, po czym oczyszczone powietrze kieruje z powrotem do pomieszczenia. Pochłaniacze są łatwe w montażu i stanowią wygodne rozwiązanie dla mieszkań w blokach, w których zwykle montaż okapów kominowych wymagających podłączenia do przewodów wentylacyjnych napotyka na trudności. Filtr węglowy należy wymieniać 1-2 razy w roku, w zależności od częstotliwości używania pochłaniacza. W dzisiejszych domach kuchnia jest nowym punktem centralnym, który z kolei zwraca uwagę na poziom hałasu wytwarzany przez okapy kuchenne. W ciągu ostatnich kilku lat wydajność okapów znacznie się zwiększyła, a materiały pochłaniające dźwięk są coraz częściej stosowane w wielu okapach kuchennych Gorenje. Wydajność na 1 biegu 290 m³/h. Wydajność na 2 biegu 340 m³/h. Wydajność na 3 biegu 370 m³/h. Roczne zużycie energii 70.7 kWh.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Okap podszafkowy Amica OSC6212B

Okap podszafkowy Amica OSC6212B

Okap podszafkowy Amica OSC6212B o szerokości 60 cm i klasie energetycznej C. Model ten został wyposażony w innowacyjny system energooszczędnego oświetlenia diodowego. Diody LED są niezwykle żywotne oraz emitują jasne, przyjemne światło, które nie męczy oczu. Wybierz okap Amica i korzystaj z najlepszych rozwiązań! Maksymalna wydajność tego okapu podszafkowego w trybie wyciąg wynosi 163 m³/h. Okap podszafkowy Amica OSC6212B posiada 3 stopnie regulacji pracy wentylatora. Ten model okapu podszafkowego od Amica może pracować w trybie pochłaniacza lub wentylatora. Poziom hałasu minimalny w trybie wyciąg 53 dB. Poziom hałasu maksymalny w trybie wyciąg 63 dB. Roczne zużycie energii 39.1 kWh. Prosty i elegancki okap podszafkowy, który sprawdzi się w każdej kuchni. Bardzo atrakcyjna cena tego okapu podszafkowego i możliwości sprawiają, że nie można przejść obojętnie obok tego okapu.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Okap podszafkowy Globalo Agendero 60.2 Black

Okap podszafkowy Globalo Agendero 60.2 Black

Okap podszafkowy Globalo Agendero 60.2 Black o szerokości 60 cm i klasie energetycznej B. Ogromnym plusem okapu do zabudowy Agendero 60.2 Black jest jego absolutnie dyskretny charakter. Z powodzeniem można go umieścić w niemalże każdej szafce, dzięki czemu zabiera bardzo niewielką ilość miejsca. Maksymalna wydajność: 575 m3/h. Stal lakierowana w kolorze czarnym. Klawisze Soft Touch. Po podłączeniu okapu podszafkowego do kanału wentylacyjnego może ono pracować jako wyciąg, trwale wyprowadzając pełne oparów powietrze z kuchni. Nie zawsze jednak mamy taką techniczną możliwość – w takim przypadku możemy zainstalować okap podszafkowy Agendero w trybie pochłaniacza, którego zadaniem jest oczyszczanie powietrza w obiegu zamkniętym. Okap Agendero posiada wbudowany filtr aluminiowy pochłaniający tłuste cząstki. W trybie pochłaniacza należy dodatkowo zamówić komplet filtrów węglowych ASC 200 (2 sztuki), który sprawi, że znikną przykre zapachy. Oświetlenie w postaci paska LED o mocy 5 W jest energooszczędne i doskonale rozjaśnia miejsce pracy. Klawisze Soft Touch (łatwe i wygodne w obsłudze) wraz z praktycznym wyświetlaczem umożliwiają sterowanie sprzętem. Okap do zabudowy Agendero posiada aż 4 stopnie wydajności, których głośność leży w przedziale od 48 do 66 dB. Okap Agendero jest chętnie wybierany do kuchni zamkniętych jak i tych większych otwartych na inne pomieszczenia. Bardzo dobrze sprawdza się w nowoczesnych meblach kuchennych jak i w bardziej klasycznych, gdzie dominuje styl angielski, a okap umieszcza się w specjalnie przygotowanych konstrukcjach.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Okap podszafkowy MPM 61-PX-71

Okap podszafkowy MPM 61-PX-71

Okap podszafkowy MPM 61-PX-71 o szerokości 60 cm i klasie energetycznej C to doskonały pomocnik do gotowania w małym metrażu. Jest energooszczędny, ponieważ to klasa energetyczna C. Jego kolejnym atutem jest wydajność, czyli 175 m3/h. Dodatkowo jest bardzo cichy, bo poziom hałasu waha się od 53 do 63 dB w zależności od wybranego trybu pracy. Okap do zabudowy MPM-61-PX-71 może pracować jako wyciąg lub pochłaniacz. Sam możesz zdecydować, który z funkcji lub jaki tryb pracy są dla Ciebie najwygodniejsze. Okap posiada w zestawie aluminiowy filtr siatkowy. Pasujący filtr węglowy mata lub stały montowany na silnik możesz dokupić do urządzenia. Zakres prędkości tego okapu podszafkowego: 3-stopniowy. Sterowanie: manualne suwakowe. Niezależne sterowanie oświetleniem. Wydajność min/max: 107/175 m3 /h. Poziom hałasu: LWA = 53-63dB. Oświetlenie: żarówka LED 4W. Okap bardzo dobrze się sprawdzi w kawalerkach.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Okap podszafkowy to urządzenie, które musi znaleźć się w każdej kuchni. Zdaje sobie sprawę, że bardzo ciężko jest znaleźć ten najlepszy okap podszafkowy wśród tak wielu ofert dostępnych na rynku. Nasi eksperci przeanalizowali rynek okapów podszafkowych, aby ułatwić Ci wybór najlepszego urządzenia. Mam nadzieje, że nasz ranking okapów podszafkowych ułatwi Ci podjęcie decyzji zakupowej.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał ten ranking okapów podszafkowych?

Ranking najlepszych okapów podszafkowych, który jest widoczny tutaj powstał w oparciu o przeprowadzone przez nasz zespół testy i analizy tych urządzeń. Aby stworzyć ten ranking przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy dla Ciebie ponad 100 modeli okapów podszafkowych różnych producentów. Do testów i analiz wzieliśmy okapy podszafkowe takich producentów jak: Amica, Akpo, Electrolux, Beko, Bosch, Elica, Miele, Faber, Franke, VDB, MPM, Finlux, SeeNERGY, Gorenje, Whirlpool, Globalo, Maan, Concept, Candy, Finlux, Lanila, Teka i wielu innych. Po naszych testach i analizach mieliśmy już jakiś obraz o tych urządzeniach, ale chcieliśmy jeszcze nasze wyniki badań uzupełnić o to jak dane modele okapów podszafkowych są oceniane przez użytkowników internetu. Postanowiliśmy prześwietlić opinie o okapach podszafkowych w internecie. Sprawdzaliśmy opinie o okapach podszafkowych w takich miejscach jak: na forach internetowych, stronach producentów, blogach z recenzjami, rankingach produktowych, sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych) i kilku innych miejscach. Po zakończeniu tych wszystkich czynności przekazaliśmy całość zebranego materiału o okapach podszafkowych do naszej redakcji, która stworzyła ten rzetelny ranking okapów podszafkowych. Mamy nadzieje, że nasza praca nie poszła na marne i dzięki temu rankingowi znajdą Państwo odpowiedni okap podszafkowy do swojej kuchni. Warto tutaj dodać, że nasz ranking okapów podszafkowych jest stale aktualizowany przez nasz zespół, dzięki czemu produkty w nim umieszczone nie stają się przestarzałe.

Okap podszafkowy – jak wybrać? Czym kierować się przy zakupie?

Mamy świadomość tego, że bardzo ciężko jest wybrać dobry i niezawodny okap podszafkowy, który oprócz tego, że będzie ładnie wyglądał będzie bardzo dobrze pracował. Na rynku jest bardzo dużo okapów podszafkowych różnych producentów. Jak wybrać najlepszy okap podszafkowy? Na co zwrócić uwagę przy zakupie okapu podszafkowego? Jaki okap podszafkowy kupić? Na te i inne pytania związane z okapami podszafkowymi znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku zakupowym, gdzie tłumaczymy na jakie parametry warto zwrócić wybierając okap podszafkowy. Przed zakupem okapu podszafkowego koniecznie zwróć uwagę na te parametry:

Wymiary okapu podszafkowego – to najważniejszy parametr na, który trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okapu podszafkowego. Ogólnie panuje taka zasada, że okap podszafkowy powinien być tej samej szerokości co nasza płyta elektryczna lub indukcyjna. Na rynku najczęściej spotykamy okapy podszafkowe o szerokości 60 cm, ale jest też dość dużo modeli o niestandardowej szerokości. Dopasuj okap podszafkowy do swojej kuchenki oraz szafki.

Wydajność maksymalna okapu podszafkowego – to drugi najważniejszy parametr na, który musimy zwrócić uwagę, aby nasz okap podszafkowy był wydajny. Parametr ten podają producenci okapów podszafkowych w m3/h. Wybierając okap podszafkowy musisz przeliczyć powierzchnię w której będzie znajdował się okap w m3. Liczymy to według wzoru: powierzchnia m2 pomieszczenia x wyskość. Skuteczny okap podszafkowy musi przefiltrować minimum 6x w ciągu 1 godziny powierzchnię (m3) pomieszczenia. Wybierz okap podszafkowy, który będzie miał zapas jeśli chodzi o jego wydajność maksymalną.

Klasa energetyczna okapu podszafkowego – bardzo ważny parametr, który warto wziąć pod uwagę kupując okap podszafkowy bo od tego parametru zależy jak bardzo nasz okap będzie prądożerny. Klasy energetyczne podaje się w skali od A do G. Wybierz okap podszafkowy z jak najlepszą klasą energetyczną, która będzie jak najbliżej A.

Sterowanie okapu podszafkowego – wybierając nowy okap podszafkowy do kuchni warto zwrócić uwagę jakie jest serowanie w okapie. Okapy podszafkowe mogą mieć sterowanie elektroniczne, sensorowe te lepsze lub mechaniczne. Wybierz okap podszafkowy, którym będzie się łatwo sterowało.

Filtry przeciwtłuszczowe w okapie podszafkowym – kupując okap podszafkowy zwróć uwagę jaki filtr przeciwtłuszczowy posiada okap. Na rynku można spotkać okapy podszafkowe, które posiadają filtry podszafkowe wielokrotnego użytku (filtr aluminiowy, filtr metalowy, filtr ze stali szlachetnej) lub takie, które trzeba co jakiś czas wymieniać (filtr akrylowy, filtr fizelinowy ). Dla wygody lepiej wybrać okap poszafkowy, który posiada filtr wielokrotnego użytku.

Poziom hałasu okapu podszafkowego [dB] – okapy to urządzenia, które dość głośno działają. Producenci podają poziom hałasu w decybelach (dB). Im mniej będzie posiadał decybeli okap podszafkowy tym ciszej będzie chodził.

Najczęściej zadawane pytania o okapy podszafkowe:

Co to jest okap podszafkowy?

Okap podszafkowy to rodzaj okapu kuchennego do zabudowy, który montuje się pod szafką kuchenną lub w szafce kuchennej. Kompaktowy okap podszafkowy możemy zamontować w każdej kuchni bo urządzenie to nie zajmuje dużo przestrzeni jak ma to miejsce w przypadku okapu kominowego. Okap podszafkowy może działać w dwóch trybach pracy: pochłaniacz lub wyciąg.

Jak zamontować okap podszafkowy?

Okap podszafkowy jak sama nazwa wskazuje montujemy w szafce kuchennej lub pod szafką. Okap podszafkowy możemy zamontować tak, aby działał w trybie pochłaniacza lub wyciągu. Jeśli będziemy chcieli zamontować okap podszafkowy , aby działał w trybie wyciągu musimy podłączyć go do wentylacji mieszkania.

Gdzie sprawdzi się okap podszafkowy?

Okap podszafkowy to urządzenie, które najlepiej sprawdzi się w małych kuchniach, gdzie nie możemy sobie pozwolić na zamontowanie większego okapu np. kominowego.

Jak wybrać dobry okap podszafkowy?

Wybierając dobry okap podszafkowy musimy zwrócić uwagę na wydajność urządzenia, aby nasz okap podszafkowy przefiltrował całą powierzchnię w m3 nawet 6 krotnie. Drugą ważną rzeczą jest to, aby jego rozmiar był równy szerokości płyty elektrycznej, indukcyjnej na, której będziemy gotować.

Ile kosztuje okap podszafkowy?

Najtańszy okap podszafkowy można już kupić za niecałe 200 zł. Ile trzeba przeznaczyć na dobry okap podszafkowy? Za dobry okap podszafkowy będziemy musieli zapłacić od 400 zł do 1000 zł. Za najlepsze okapy podszafkowe trzeba będzie zapłacić od 1000 zł do 4000 zł. Nie kieruj się wyłącznie ceną przy wyborze okapu. Wybierz okap podszafkowy dostosowany do Twojej kuchni i portfela.

Jak działa okap kuchenny podszafkowy?

Okap kuchenny podszafkowy może działać w dwóch trybach: Jako pochłaniacz, gdzie pobiera powietrze i filtruje przez filtr węglowy i zwraca oczyszczone powietrze do pomieszczenia. Jako wyciąg, gdzie pobiera powietrze i wypuszcza je przez rurę do wentylacji mieszkania.

Czy okap podszafkowy można podłączyć do komina?

Okap podszafkowy można podłączyć do komina (wentylacji) bo urządzenie to może działać w trybie pochłaniacza lub wyciągu, gdzie jest podłączane do komina/wentylacji.

Jaki okap podszafkowy polecacie Forum?

Przeglądając forach internetowe i wątki, które są poświęcone okapom podszafkowym można zobaczyć, że najbardziej polecane są okapy od takich producentów jak: Groenje, Electrolux, Amica, Bosch, Franke. Wybierać okap podszafkowy nie kieruj się wyłącznie opiniami na forach internetowych bo dość często w takich miejscach jest prowadzona szeptanka.

Jakiej firmy okap podszafkowy?

Okap podszafkowy najlepiej kupić od sprawdzonej firmy np. Amica, Akpo, Electrolux, Beko, Bosch, Elica, Miele, Faber, Franke, VDB, MPM, Finlux, SeeNERGY, Gorenje, Whirlpool, Globalo, Maan, Concept, Candy, Finlux, Lanila, Teka. Wybierając sprawdzoną firmę mamy pewność, że nasz okap podszafkowy posłuży nam na długie lata.

Gdzie kupić okap podszafkowy?

Okap podszafkowy możemy kupić w sklepach stacjonarnych lub w sklepach internetowych: (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), na Allegro lub za pomocą porównywarek cenowych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

 

5/5 - (18 votes)
Opinie o rankingach