Zaznacz stronę

Odkurzacz wodny to doskonała alternatywa dla tradycyjnego odkurzacza, dzięki niemu nie tylko posprzątamy mieszkanie ale przede wszystkim zatrzymamy kurz, roztocza i inne drobinki w specjalnym zbiorniku na wodę, dzięki czemu przez filtr wylotowy nie będą wydostawać się żadne zanieczyszczenia a powietrze w domu czy mieszkaniu będzie idealnie czyste. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku alergików, pozwalając ograniczyć kontakt z alergenami do koniecznego minimum. Przed zakupem odkurzacza wodnego należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim na rodzaj zastosowanego filtra, najbardziej popularne są filtry HEPA, które zatrzymują do 99% zanieczyszczeń, oraz na wielkość pojemnika na wodę, mały pojemnik będzie odpowiedni do sprzątania niewielkich pomieszczeń, jeśli jednak mamy do uprzątnięcia spory metraż, wybierzmy większy pojemnik, dzięki temu nie będziemy musieli często wymieniać wody. Nie bez znaczenia są również takie parametry jak waga odkurzacza, regulacja mocy czy stopień hałasu. Dla osób chcących mieć dwa urządzenia w jednym na rynku dostępne są odkurzacze wodne z funkcją prania czy mycia. Sprawdź nasz rzetelny ranking najlepszych odkurzaczy wodnych i wybierz najlepszy odkurzacz z filtrem wodnym dla siebie.

Najlepszy odkurzacz wodny - jaki model wybrać?

Miejsce 1

Odkurzacz wodny Thomas MultiClean X10 Parquet

Odkurzacz wodny Thomas MultiClean X10 Parquet

Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych odkurzaczy wodnych zajmuje odkurzacz wodny Thomas MultiClean X10 Parquet o mocy 1700 W. Odkurzacz AQUA+ MULTI CLEAN X10 PARQUET przeznaczony specjalnie do parkietów zapewnia higieniczną czystość w całym domu. Dzięki innowacyjnej technologii filtra wodnego cząsteczki brudu, bakterie, pyłki oraz drobny kurz są w 100% wiązane w wodzie. Odkurzacz z filtrem wodnym czyści na wysoki połysk i zapewnia równomierną moc ssania. Jest również wyjątkowo wygodny w użyciu dzięki nowemu, zintegrowanemu w uchwycie modułowi zdalnego sterowania. Zapewnia on wydajne i łagodne czyszczenie parkietu dzięki specjalnej, opatentowanej ssawce, która umożliwia jednoczesne ścieranie na mokro i odkurzanie. Doskonale usuwa zabrudzenia i kurz z dywanów. A dzięki układowi mycia i odkurzania, tak jak odkurzacz piorący, czyści płytki i twarde posadzki na wysoki połysk. Zastosowany w tym modelu filtr wodny zapewnia nie tylko wyjątkową czystość podłóg i obić, lecz również dobre warunki w pomieszczeniu: odkurzacz wiąże cząsteczki kurzu w filtrze wodnym – wydmuchiwane z niego powietrze jest świeże jak po letnim deszczu! Model MULTI CLEAN X10 PARQUET: maksymalny komfort czyszczenia parkietu, płytek i dywanów – WYPRODUKOWANY W NIEMCZECH. Odkurzanie na sucho – do wyboru za pomocą systemu filtrów AQUA+ lub worka na brud. Przeznaczona do czyszczenia na mokro, łagodna ssawka do czyszczenia parkietów. Długość kabla 8 m. 3-stopniowa moc ssania z funkcją ECO-Control. Specjalny filtr higieniczny, nadający się do prania. Zintegrowany w uchwycie moduł zdalnego sterowania do regulacji siły ssania oraz włączania i wyłączania urządzenia.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Odkurzacz wodny Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO

Odkurzacz wodny Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO

Na drugim miejscu w rankingu najlepszych odkurzaczy wodnych uplasował się odkurzacz wodny Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO o mocy 2100 W. Odkurzacz AquaWash&Clean posiada szeroki wachlarz specjalistycznych akcesoriów. Teraz możesz wyprać dywany I tapicerkę meblową, zebrać rozlane płyny lub po prostu odkurzyć twarde powierzchnie czy dywany – za pomocą jednego, wielofunkcyjnego urządzenia! Odkurzanie dywanów może być wyzwaniem. Z turboszczotką dokładnie usuniesz nitki, włókna i włosy z dywanów. Dzięki szybko obracającemu się wałkowi z włosiem turboszczotka wyczesze zanieczyszczenia z dywanów szybciej niż uniwersalna szczotka. Dzięki naprawdę dużemu zasięgowi odkurzania możesz swobodnie i bez przerw odkurzyć wiele pomieszczeń. Oszczędzasz czas i energię – nie musisz się schylać ani przełączać odkurzacz do kolejnego gniazdka. Konstrukcja odkurzacza pozwala na swobodne rołożenie się worka i wykorzystanie dostępnego miejsca w komorze, również wykorzystując miejsce w jej górej części. Worek przymocowany do uchytu nie oganicza żaden koszyczek. Dzięki temu worek wystarczy na dłużej i rzadziej się go wymienia – oszczędność czasu i pieniędzy. Parkiet i inne delikatne powierzchnie wymagają łagodnej pielegnacji. Szczotka do parkietu odkurzy dokładnie nawet szczególnie delikatne powierzchnie. Dzięki miękkiemu, naturalnemu włosiu chroni podłogę przed zarysowaniami. Zintegrowany schowek na małe akcesoria zapewnia, że są one zawsze pod ręką. Jeśli w trakcie odurzania pomieszczenia chcesz przejść do odkurzania kanapy, wystarczy wyjąć odpowiednią małą ssawkę ze schowka. A ponieważ te małe ssawki są zawsze na miejscu, to nie musisz się już martwić, że je zgubisz. Sprytne i wygodne rozwiązanie. Rzadsze wymiany worka i niższe koszty eksploatacji dzięki dużej pojemności worka: 3,5 l. Elektroniczna regulacja siły ssania. Zmywalny filtr antyalergiczny HEPA.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Odkurzacz wodny THOMAS Aqua+ Pet & Family Plus

Odkurzacz wodny THOMAS Aqua+ Pet & Family Plus

Trzecie miejsce w naszym rankingu zajmuje dobry i niezawodny odkurzacz wodny THOMAS Aqua+ Pet & Family Plus o mocy 1700 W. Odkurzacz do usuwania sierści zwierząt, wyposażony w specjalne ssawki do sierści, posiadający dodatkowo system natrysku pod ciśnieniem do czyszczenia na mokro, jest znacznym ułatwieniem przy usuwaniu głęboko tkwiącego brudu i sierści zwierząt. System filtrów wodnych odkurzacza AQUA+ PET & FAMILY dba też o to, by sierść zwierząt i cząstki brudu zostały związane w systemie filtrów – co służy znacznej poprawie jakości powietrza w pomieszczeniu. Sierść zwierząt i cząstki brudu zostają higienicznie usunięte wraz z brudną wodą. W oparciu o doświadczenia uzyskane w drodze wieloletnich badań, firma THOMAS doszła do następującego wniosku: gruntowną czystość i świeżość w domu można zapewnić wyłącznie używając wody. Z tego właśnie powodu opracowano wyjątkową technologię THOMAS AQUA+. Technologia ta daje też wiele korzyści ludziom posiadającym zwierzęta domowe: odkurzacz do usuwania sierści THOMAS AQUA+ PET & FAMILY PLUS wykorzystuje dużą moc ssania, jest wyposażony w specjalne szczotki i ssawki oraz wiąże kurz i brud w wodzie. Decydując się na zakup odkurzacza do sierści zwierząt marki Thomas zyskuje się pewność, że sprzęt nie straci najwyższej mocy ssania w trakcie pracy i dokładnie usunie włoski które mocno przylegają do mebli tapicerowanych lub dywanów. Zestawy akcesoriów oraz różne tryby pracy zapewniają wszechstronne działanie odkurzacza Aqua+ Pet & Family Plus, z których można korzystać w zależności od potrzeb domowników. Odkurzacz THOMAS AQUA+ PET & FAMILY PLUS został zaprojektowany specjalnie na potrzeby właścicieli zwierząt i dzięki wyjątkowym funkcjom użytkowym sprawia, prace domowe stają się znacznie łatwiejsze. Przy pomocy odkurzacza do sierści zwierząt firmy THOMAS usuwanie sierści kotów i psów, a także brudu jest bardzo skuteczne. I to bez użycia worka! Dzięki funkcji odkurzania na mokro odkurzacz ten jest w stanie szybko i dokładnie zbierać płyny. Spryskująca ssawka sześciokątna ułatwia usuwanie plam i śladów zabrudzeń. Przy pomocy specjalnej ssawki o szerokości 190 mm, sierść jest bez problemu usuwana z materiałów. Thomas Aqua+ Pet & Family Plus jest odkurzaczem piorącym tapicerki i dywany, dzięki temu poradzi sobie nie tylko z najdrobniejszymi cząstkami brudu, rozlanymi płynami, uporczywymi plamami lub włosami na dywanie i tapicerce. Funkcja prania zapewni również czyste i świeże powietrze w mieszkaniu. Za pomocą filtra wodnego i funkcji prania jest to idealny odkurzacz dla alergików. Natomiast wymiana filtra jest niezwykle prosta i higieniczna, wystarczy wlać do środka litr czystej wody, a po zakończeniu sprzątania opróżnić i opłukać pojemnik.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Odkurzacz wodny Karcher DS 6 1.195-220.0

Odkurzacz wodny Karcher DS 6 1.195-220.0

Odkurzacz wodny Karcher DS 6 1.195-220.0 to bardzo dobrej jakości odkurzacz z filtrem wodnym o mocy 650 (W). Odkurzacz wodny Karcher DS 6 1.195-220.0 skutecznie odkurza dywany, tapicerkę i podłogi twarde usuwając roztocza, pyłki i zarodniki grzybów. Nie wymaga stosowania worków filtracyjnych. Dzięki wyjmowanemu zbiornikowi jest łatwy i wygodny w obsłudze oraz w czyszczeniu. Wielostopniowy system filtracji w tym odkurzaczu sprawia, że powietrze wylotowe jest znacznie czystsze od powietrza w odkurzanym pomieszczeniu. Wielostopniowy system filtracji: – gwarantuje, że powietrze wylotowe jest oczyszczone nawet z mikroskopijnych cząstek brudu w 99,9% – największe cząstki zanieczyszczeń zostają uwięzione w kąpieli wodnej. – zmywalny filtr pośredni wyłapuje unoszące się nad wodą cząsteczki kurzu. – mikrofiltr HEPA 12 zatrzymuje roztocza i ich wydzieliny, pyłki, zarodniki grzybów i inne cząsteczki o wielkości powyżej 0,3 μm. Wyjmowany zbiornik można wyczyścić pod kranem. Nie musisz dźwigać całego odkurzacza – szybko, łatwo i bez zbędnego wysiłku. Akcesoria można wygodnie przechowywać w schowku na obudowie odkurzacza dzięki czemu podczas pracy zawsze znajdują się „pod ręką”. Wyposażenie tego odkurzacza z filtrem wodnym: Wąż ssący, 2.1 m, Teleskopowa rura ssąca, Przełączana ssawka podłogowa, Ssawka szczelinowa, Ssawka do tapicerki, Filtr HEPA 12 (EN1822:1998), Praktyczna pozycja parking, Przechowywanie wyposażenia na urządzeniu, Odpieniacz „FoamStop”, Filtr zabezpieczający silnik odkurzacza.

 

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Odkurzacz wodny THOMAS Cycloon Hybrid Led Parquet

Odkurzacz wodny THOMAS Cycloon Hybrid Led Parquet

Odkurzacz wodny THOMAS Cycloon Hybrid Led Parquet z silnikiem o mocy 1700 W to dobry i niezawodny odkurzacz, który łączy w jednym urządzeniu zalety odkurzacza wodnego oraz odkurzacza cyklonowego. Odkurzacz hybrydowy Thomas Cycloon Hybrid LED Parquet jest specjalnie skonstruowany tak, aby ułatwić Ci solidne sprzątanie z pomocą filtra wodnego lub szybkie porządki z wykorzystaniem unikatowego filtra cyklonowego. Silnik o maksymalnej mocy 1700W pozwala na dokładne zasysanie wszystkich nieczystości, rozlanych płynów czy błota, sprawiając, że podłoga jest solidnie czysta. Dołączona do zestawu unikatowa szczotka z oświetleniem LED pomaga w sprzątaniu trudnodostępnych, ciemnych zakątków np. pod meblami i w kątach, dając Ci pewność, że żadne drobinki kurzu nie umknęły Twojej uwadze. Bogaty zestaw dodatkowych akcesoriów w standardzie – ssawek i szczotek pomoże Ci w zadaniach specjalnych. Z nimi łatwo zadbasz o idealny wygląd podłóg, tapicerek oraz mebli. Dokładność wyjątkowego filtra cyklonowego. Jego specjalna, 3-komorowa konstrukcja generuje aż 12 cyklonów dla doskonałego oddzielania zanieczyszczeń od powietrza, dzięki czemu zatrzymuje ponad 99% pyłków. Łatwo napełnisz go i opróżnisz bez konieczności rozbierania na małe elementy, wystarczy, że po zakończonym sprzątaniu wylejesz brudną wodę, w której zostały “uwięzione” wszelkie zanieczyszczenia – wprost do kanalizacji. 3-stopniowa regulacja mocy wraz z funkcją ECO ułatwi Ci dopasowanie trybu pracy do Twoich indywidualnych potrzeb. Unikatowy filtr wodny idealnie oddziela najdrobniejsze zanieczyszczenia od powietrza, a innowacyjny system dysz Wet Jet System maksymalnie podnosi skuteczność odkurzania wodnego, unieruchamiając w wodzie już na wlocie do pojemnika kurz, piasek i inne zanieczyszczenia nie pozwalając im wydostać się na zewnątrz, dlatego w odkurzanym pomieszczeniu powietrze staje się higienicznie czyste. Dzięki filtrowi wodnemu wspieranemu filtrem HEPA13 odkurzacz wychwyci nawet najdrobniejsze cząsteczki, a powietrze w pomieszczeniu pozostanie świeże i pozbawione zarówno alergenów jak i przykrych zapachów.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Odkurzacz wodny MPM MOD-30

Odkurzacz wodny MPM MOD-30

Odkurzacz z filtrem wodnym Aquarian MOD-30 MPM o wyjątkowo dużej mocy 2400 W to bardzo dobrej jakości odkurzacz w przystępnej cenie. Odkurzacz MOD-30 posiada filtr wodny, który pochłania zdecydowanie więcej alergenów i pyłków, niż klasyczny odkurzacz. Odkurzacz z filtrem wodnym MOD-30 posiada 4-stopniowy system filtrowania. Obecny w urządzeniu filtr HEPA 13 stanowi wysoką barierę dla wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki obecności filtra HEPA 13, który wyłapuje 99,98% cząstek kurzu sprzęt sprawdzi się w domu alergika lub miłośnika zwierząt. Odkurzacz z filtrem wodnym MOD-30 został wyposażony w zestaw wymiennych akcesoriów. Wybranie odpowiednich końcówek dostosowanych do sprzątanej powierzchni pomoże zaoszczędzić czas i zapewni świetne rezultaty. Do zestawu dołączono głowicę podłogowo-dywanową, przystawkę szczelinową, szczotkę do żaluzji, szczotkę okrągłą. Co więcej, zestaw zawiera również odświeżacz powietrza. Wystarczy, że parę kropel dodasz do wody lub naniesiesz na filtr HEPA a przyjemny, świeży zapach będzie unosił się w powietrzu.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 7

Odkurzacz wodny Bosch Serie 4 AquaWash&Clean BWD41700

Odkurzacz wodny Bosch Serie 4 AquaWash&Clean BWD41700

Odkurzacz wodny Bosch AquaWash&Clean BWD41700 o mocy 1700 W to wielofunkcyjny odkurzacz do odkurzania na mokro i sucho. Pierze dywany i tapicerkę, odkurza na sucho z workiem wymiennym lub bez worka, do pojemnika z wodą z funkcją filtra wodnego. Odkurzacz AquaWash&Clean posiada szeroki wachlarz specjalistycznych akcesoriów. Teraz możesz wyprać dywany I tapicerkę meblową, zebrać rozlane płyny lub po prostu odkurzyć twarde powierzchnie czy dywany – za pomocą jednego, wielofunkcyjnego urządzenia! Dzięki dużemu pojemnikowi na wodę – aż 5 l , możesz wyczyścić więcej powierzchni bez konieczności częstego przerywania pracy. Kiedy to będzie konieczne, pojemnik na wodę może być łatwo wyjęty z urządzenia i opróżniony. Konstrukcja odkurzacza pozwala na swobodne rołożenie się worka i wykorzystanie dostępnego miejsca w komorze, również wykorzystując miejsce w jej górej części. Worek przymocowany do uchytu nie oganicza żaden koszyczek. Dzięki temu worek wystarczy na dłużej i rzadziej się go wymienia – oszczędność czasu i pieniędzy. Zintegrowany schowek na małe akcesoria zapewnia, że są one zawsze pod ręką. Jeśli w trakcie odurzania pomieszczenia chcesz przejść do odkurzania kanapy, wystarczy wyjąć odpowiednią małą ssawkę ze schowka. A ponieważ te małe ssawki są zawsze na miejscu, to nie musisz się już martwić, że je zgubisz. Sprytne i wygodne rozwiązanie. Higieniczny filtr PureAir wydmuchuje powietrze, które jest czystsze niż powietrze otoczenia, ponieważ filtruje 99,9% drobnych cząsteczek kurzu, bakterii i zanieczyszczeń. Ponieważ filtr jest zmywalny, nie ponosisz dodatkowych kosztów.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Odkurzacz wodny MPM Bora MOD-47

Odkurzacz wodny MPM Bora 2400 MOD-41

Odkurzacz wodny MPM Bora MOD-41 to niedrogi odkurzacz z filtrem wodnym o mocy 2400 W. Odkurzacz z filtrem wodnym BORA 2400 MOD-41 to urządzenie, które spełni oczekiwania wymagających i z łatwością poradzi sobie z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Skutecznie i dokładnie odkurzy dywany, wykładziny i tapicerkę. Posiada też funkcję zbierania wody. Bogaty zestaw wymiennych szczotek i głowic pozwala dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków. Odkurzacz z filtrem wodnym BORA 2400 MOD-41 wyposażony jest w odpowiedniej konstrukcji głowicę podłogowo-dywanową, turboszczotkę, szczotkę parkietową, małą turboszczotkę, przystawkę szczelinową, szczotkę do żaluzji, szczotkę do tapicerki, uchwyt na akcesoria i odświeżacz powietrza. Odkurzacz z filtrem wodnym BORA 2400 MOD-41 to duża moc i dokładność. Urządzenie posiada trzystopniowy system filtrowania, a dzięki filtrowi HEPA 13 z możliwością płukania, łatwo usuniesz zebrane w trakcie pracy zanieczyszczenia. Duży, zamykany podciśnieniem pojemnik na wodę zapewnia komfort użytkowania. Dzięki podwójnej mocy ssania odkurzacz z filtrem wodnym BORA 2400 MOD-41 dokładnie oczyści dywany, wykładzinę i tapicerkę także z trudnych zanieczyszczeń, w tym z sierści domowych zwierząt. Odkurzacz z filtrem wodnym BORA 2400 MOD-41 to urządzenie lekkie, łatwe w wygodnym manewrowaniu. Jego zasięg to 9 metrów, a pracę znacznie ułatwiają metalowa rura teleskopowa, ergonomiczna składana rączka do przenoszenia odkurzacza i przycisk automatycznego zwijania przewodu.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Odkurzacz wodny ZILAN ZLN8945

Odkurzacz wodny ZILAN ZLN8945

Odkurzacz wodny bezworkowy ZILAN ZLN8945 o mocy 2000 W będzie przydatnym urządzeniem w każdym mieszkaniu lub domu. Dzięki skoncentrowanej mocy 2000W tego odkurzacza wodnego, szybko usuniesz rozlane płyny, błoto, a także mniejsze przedmioty. Odkurzacz ZILAN ZLN8945 wyposażony jest w worek materiałowy wielokrotnego użytku o pojemności aż 8 litrów. Odkurzacza ZILAN ZLN8945 można używać zarówno „na sucho” (z workiem), jak i „na mokro”, stosując filtr wodny (bez worka). Korzystanie z tego odkurzacza jest bajecznie proste bo po sprzątaniu wystarczy wylać brudną wodę, wraz z zanieczyszczeniami. Ponad 99,9% cząstek pyłu i alergenów jest filtrowanych w filtrze wodnym. Roztocza, pyłki, bakterie, pleśń i wirusy, są precyzyjnie usuwane przez system filtrujący tego odkurzacza wodnego. Posiada końcówki, dzięki którym, odkurzysz nawet w najciaśniejszych zakamarkach swojego mieszkania, domu, biura. Odkurzacz Zilan jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Wypróbuj, a przekonasz się, że odkurzanie nigdy nie było tak proste! Dodatkowo, do każdego odkurzacza dostajesz GRATIS 50ml ekskluzywnych perfum, które możesz dodać do wody. Moc ssania tego odkurzacza wodnego to: 2300 mm H2O (196 mbar).

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Miejsce 10

Odkurzacz wodny Blaupunkt VCW401

Odkurzacz wodny Blaupunkt VCW401

Nasze zestawienie najlepszych odkurzaczy wodnych zamyka odkurzacz Blaupunkt z filtracją wodną VCW401. Model VCW401 marki Blaupunkt oferuje odkurzanie na mokro i tradycyjnie na sucho w trakcie którego nieczystości trafiają do zbiornika na kurz o pojemności 20 l, co sprawdza się podczas sprzątania większego mieszkania. Doskonałą moc ssania, sięgającą do 20 kPa, zapewnia mocny silnik o mocy nominalnej 1500 W, którego moc maksymalna dochodzi do 2200 W przy bardzo dużym obciążeniu. Taka moc ssania zapewnia komfortowe czyszczenie powierzchni płaskich, jak również dywanów. Na korzyść odkurzacza VCW401 przemawia również jego wszechstronność. Użytkownik ma wybór, czy chce korzystać z filtracji wodnej, czy jednak stosować worki do odkurzacza. W przypadku kiedy odkurzacz potrzebny jest szybciej i tylko na krótkie sprzątanie – użycie worka skraca czas potrzebny na późniejsze oczyszczenie zbiornika. Dodatkowo odkurzacz posiada funkcję nadmuchu. Po umieszczeniu rury w wylocie powietrza, otrzymujemy praktyczną dmuchawę do wykorzystania w garażu, czy ogrodzie. Akcesoria: ssawko-szczotka uniwersalna podłogowa, ssawka szczelinowa, ssawka tapicerska, metalowa teleskopowa rura, wzmocniony wąż. Przepływ powietrza 1,8 m3/min (30 l/s), podciśnienie 20 kPa. Głośność odkurzacza wodnego wynosi poniżej 80 dB.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Odkurzacze wodne to bardzo skuteczne odkurzacze, które sprawdzą się w każdym mieszkaniu, domu lub biurze. Dla Ciebie zbudowaliśmy zestawienie najlepszych odkurzaczy wodnych, aby ułatwić Ci wybór najlepszego urządzenia. Ranking odkurzaczy wodnych ma Ci pomóc w wyborze odkurzacza wodnego a nie za Ciebie zdecydować jakie urządzenie wybrać i kupić.

Ekspert od odkurzaczy wodnych

Jak stworzyliśmy ranking najlepszych odkurzaczy wodnych?

Nasz ranking dobrych i niezawodnych odkurzaczy z filtrem wodnym stworzyliśmy po przeprowadzaniu testów i analiz 15 modeli odkurzaczy wodnych różnych firm. Nasz zespół przetestował odkurzacze z filtrem wodnym od takich firm jak: Bosch, Sencor, MPM, Thomas, Karcher, Zilan, Blaupunkt i kilku innych. Po przeprowadzonych testach postanowiliśmy sprawdzić jak wyglądają opinie w internecie na temat odkurzaczy wodnych. Opinie o odkurzaczach filtrem wodnym sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), blogach branżowych, rankingach produktowych, forach internetowych, stronach producentów i kilku innych miejscach. Po zebraniu tych wszystkich informacji o odkurzaczach wodnych przekazaliśmy materiały do naszej redakcji. Nasza redakcja we współpracy z nami stworzyła czytelny i rzetelny ranking odkurzaczy wodnych. Mamy nadzieje, że nasz ranking odkurzaczy wodnych będzie niezastąpionym pomocnikiem przy wyborze i zakupie odkurzacza z filtrem wodnym do Twojego mieszkania, domu lub biura. Ranking odkurzaczy wodnych jest stale aktualizowany przez nasz zespół ekspertów, dzięki temu masz pewność, że zawsze widzisz aktualne zestawienie najlepszych urządzeń na rynku.

Jak wybrać najlepszy odkurzacz wodny? Czym kierować się przy zakupie odkurzacza z filtrem wodnym?

Na rynku nie ma zbyt wielu odkurzaczy wodnych. Wybór dobrego i niezawodnego odkurzacza wodnego może być kłopotliwy dla osoby, która nie zna się na tego typu urządzeniach. Jaki odkurzacz z filtrem wodnym wybrać? Jaki odkurzacz wodny wybrać? Czym kierować się przy wyborze odkurzacza wodnego? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku zakupowym, który został przygotowany przez ekspertów. Przed zakupem nowego odkurzacza wodnego zwróć uwagę na te parametry:

Moc odkurzacza wodnego – Moc odkurzacza z filtrem wodnym to najważniejszy parametr, który trzeba wziąć pod uwagę kupując dobry i niezawodny odkurzacz wodny. Parametr ten jest wyrażany w Watach (W). Jeśli chcesz wybrać dobry odkurzacz wodny to wybierz urządzenie z jak największą mocą, dzięki temu będziesz mieć pewność, że odkurzacz będzie wydajny i niezawodny. Odkurzacz wodny o dużej mocy poradzi sobie z każdym rodzajem zanieczyszczeń w Twoim mieszkaniu, domu.

Rodzaj filtra odkurzacza wodnego – Kupując odkurzacz wodny warto zwrócić uwagę na to jakie filtry obsługuje dany model poza filtrem wodnym. Warto wybrać odkurzacz wodny z filtrem HEPA, który wychwyci nawet najdrobniejsze cząsteczki, a powietrze w pomieszczeniu pozostanie świeże i pozbawione zarówno alergenów jak i przykrych zapachów. Najlepiej, aby nasz odkurzacz wodny posiadał filtr HEPA z możliwością płukania.

Pojemność zbiornika w odkurzaczu wodnym – Pojemność zbiornika na zanieczyszczenia w odkurzaczu wodnym to drugi najważniejszy parametr na, który trzeba zwrócić uwagę kupując tego typu odkurzacz. Parametr ten jest wyrażony w litrach (l). Im większa jest pojemność zbiornika odkurzacza z filtrem wodnym tym rzadziej trzeba przerywać pracę na opróżnianie zbiornika. Odkurzacze z dużym zbiornikiem na zanieczyszczenia świetnie się sprawdzą w miejscach, gdzie jest duży metraż mieszkania, domu, biura.

Zasięg pracy odkurzacza wodnego – Bardzo ważny parametr, który informuje w jakiej odległości od gniazka możemy pracować przy pomocy naszego odkurzacza wodnego. Im większy zasięg pracy odkurzacza wodnego tym większa wygoda w użytkowaniu i żadsze przerwy na przełączenia między gniazdkami.

Poziom hałasu odkurzacza wodnego – Ważny parametr na, który warto zwrócić uwagę jeśli źle znosimy głośnie urządzenia. Odkurzacze z natury są dość głośnie, więc warto wybierać wśród odkurzaczy, które mają najmniejszą ilość decybeli (dB).

Waga odkurzacza wodnego – Ważny parametr odkurzacza z filtrem wody na który powinny zwrócić uwagę osoby, które planują przenosić odkurzacz wodny między piętrami, pokojami, budynkami. Im mniejsza waga odkurzacza wodnego tym łatwiejsza obsługa.

Najczęściej zadawane pytania o odkurzacze wodne:

Co to jest odkurzacz wodny?

Odkurzacz wodny to rodzaj odkurzacza w którym zastosowano filtr wodny. W tego typu odkurzaczach zanieczyszczenia podczas odkurzania trafiają do zbiornika z wodą. Dzięki technologii filtra wodnego cząsteczki brudu, bakterie, pyłki oraz drobny kurz są w 100% wiązane w wodzie.

Jak działa odkurzacz wodny?

Działanie odkurzacza wodnego jest podobne do odkurzacza klasycznego z tym, że zanieczyszczenia podczas odkurzania zamiast trafiać do worka, klasycznego zbiornika trafiają do pojemnika, który jest wypełniony wodą.

Gdzie sprawdzi się odkurzacz wodny?

Odkurzacz wodny to urządzenie, które sprawdzi się w każdym mieszkaniu, biurze lub domu. Tego typu urządzenia są polecane głównie alergikom bo zatrzymują 99,98% zanieczyszczeń.

Czy warto kupić odkurzacz z filtrem wodnym?

Odkurzacz z filtrem wodnym to urządzenie, które warto kupić bo jest jednym z najskuteczniejszych odkurzaczy na rynku. Odkurzacze wodne są polecane alergikom z racji tego, że zatrzymują 99,98% zanieczyszczeń.

Ile kosztuje odkurzacz z filtrem wodnym?

Odkurzacz z filtrem wodnym (odkurzacz wodny) kosztuje od 349 zł do około 2000 zł.

Ile kosztuje odkurzacz wodny?

Odkurzacz wodny (odkurzacz z filtrem wodnym) kosztuje od 349 zł do około 2000 zł.

Jaki odkurzacz z filtrem wodnym forum?

Na forach internetowych polecane są głównie odkurzacze wodne takich producentów jak: Thomas, MPM, Karcher. Użytkownicy bardzo sobie chwalą odkurzacze wodne tych producentów za trwałość i niezawodność.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

 

5/5 - (48 votes)
Opinie o rankingach