Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Czujnik czadu i gazu powinien stanowić podstawowy element wyposażenia każdego mieszkania i domu, w którym wykorzystuje się gaz zarówno do ogrzewania mieszkania, podgrzewania wody i gotowania. Informacje o zatruciach czadem czyli tlenkiem węgla czy wybuchach butli gazowych w domach niejednokrotnie pojawiają się w mediach, zwykle pociągając za sobą ofiary śmiertelne. Zagrożenia tego można jednak uniknąć montując w kuchni i łazience czujnik czadu i gazu, to niepozorne urządzenia może uratować życie i to nie tylko w sezonie grzewczym. W przypadku przekroczenia dopuszczalnego stężenia niebezpiecznych substancji czujnik alarmuje domowników o zagrożeniu i konieczności natychmiastowego opuszczenia pomieszczenia. Nowoczesne czujniki mogą mieć elektroniczny wyświetlacz i pokazywać dokładne stężenie mierzonej substancji lub kolorowe diody, które w zależności od wspomnianego stężenia będą świecić na określony kolor. Co istotne czujniki czadu i gazu nie wykrywają dymu papierosowego co w przypadku palacza w domu zapobiega fałszywym alarmom. Przed zakupem konkretnego modelu warto zwrócić uwagę czy w zestawie znajdują się baterie, jeśli nie konieczne jest ich dokupienie aby urządzenie działało. Jeśli poziom naładowania baterii będzie zbyt niski urządzenie poinformuje Nas o tym fakcie a co za tym idzie konieczności wymiany baterii. Zobacz najlepsze na rynku czujniki czadu oraz gazu i zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

Czujnik czadu i gazu – ranking

Miejsce 1

Czujnik czadu i gazu Eura CGD-50A2

Czujnik czadu i gazu Eura CGD-50A2

Czujnik czadu i gazu Eura CGD-50A2 to numer 1 w naszym rankingu czujników czadu i gazu ziemnego. Czujnik czadu i gazu Eura CGD-50A2 służy do ciągłego monitorowania obecności tlenku węgla oraz gazu ziemnego w powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu maksymalnego bezpiecznego stężenia tych gazów. Do prawidłowego działania nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń, a do jego podłączenia wystarcza jedno wolne zasilające gniazdo sieciowe. Jest niewielki gabarytowo, zamknięty w jednej obudowie. Zastosowano w nim 2 oddzielne, zawansowane technologicznie czujniki – czujnik półprzewodnikowy odpowiedzialny za wykrywanie gazu oraz czujnik elektrochemiczny, który wykrywa tlenek węgla. Elektroniczny układ sterujący pozwala na osiągnięcie wysokiego wskaźnika wykrywalności przy stosunkowo niskiej cenie urządzenia oraz małym poborze prądu. Po wykryciu niebezpiecznego stężenia tlenku węgla lub gazu w powietrzu, urządzenie generuje alarm akustyczny i optyczny. Czujnik czadu i gazu CGD-50A2 należy zainstalować w pomieszczeniu, gdzie istnieje potencjalne zagrożenie związane z wystąpieniem niebezpiecznego stężenia czadu lub wycieku gazu ziemnego. Wybierając miejsce jego lokalizacji należy mieć na względzie, które z możliwych zagrożeń jest najbardziej prawdopodobne. W celu monitorowania pomieszczenia pod kątem obecności: tlenku węgla – urządzenie instaluje się na wysokości głowy (np. wysokość montażu w sypialni to ok. 0,7 m, a w salonie 1,5 m od podłogi). gazu ziemnego – urządzenie powinno być zainstalowane powyżej 1.5 m nad podłogą. Wybierając miejsce instalacji czujnika czadu i gazu CGD-50A2 należy również upewnić się, czy ewentualny alarm akustyczny będzie dobrze słyszalny z innych pomieszczeń budynku. Ponadto każdy egzemplarz czujnika czadu Eura CGD-50A2 został indywidualnie przetestowany w polskim laboratorium, w specjalnej komorze pod kątem zadziałania alarmu optycznego i akustycznego, wywołanego obecnością tlenku węgla w atmosferze. Alarm został uaktywniony w czasie poniżej 3 minut przy stężeniu pomiarowym równym 300 p.p.m. (ilość cząsteczek tlenku węgla w 1 milionie cząsteczek powietrza).

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Czujnik czadu i gazu Zamel CTG-02

Czujnik czadu i gazu Zamel CTG-02

Drugie miejsce w naszym rankingu czujników czadu i gazu zajmuje czujnik Zamel CTG-02. Czujnik CTG-02 służy do ciągłego monitorowania niebezpiecznego stężenia zarówno tlenku węgla jak i gazu ziemnego oraz propan butan w powietrzu. W momencie wykrycia niebezpiecznego stężenia urządzenie załącza alarm dźwiękowy i optyczny a także wyświetla poziom stężenia i rodzaj wykrytego gazu na wyświetlaczu LCD. Zasilany jest sieciowo (zasilacz w komplecie) ale posiada także awaryjne zasilanie bateryjne dzięki czemu będzie działał nawet po zaniku zasilania w instalacji. Wyposażony jest w zaawansowane czujniki półprzewodnikowe i elektrochemiczne oraz w układ autodiagnostyczny który sygnalizuje uszkodzenie czujnika. Jest zgodny z najnowszą normą dla czujników czadu: PN-EN50291-1:2018. Każdy egzemplarz czujników czadu produkowanych przez firmę ZAMEL jest testowany w specjalistycznej komorze testowej i otrzymuje certyfikat poprawnej pracy (wykrywanie stężenia tlenku węgla na poziomie 300ppm w czasie poniżej 3 minut). Żywotność czujnika czadu i gazu Zamel CTG-02 7 lat. Sygnalizacja optyczna i dźwiękowa alarmu (90 dB).

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Czujnik czadu i gazu Gazex Dk-24

Czujnik czadu i gazu Gazex Dk-24

Czujnik czadu i gazu Gazex Dk-24 to kolejny czujnik 2w1, który musiał się znaleźć wysoko w naszym zestawieniu. Domowe detektory gazów typu DK-nn służą do ciągłego monitorowania obecności gazów wybuchowych, tlenku węgla lub freonów w pomieszczeniach mieszkalnych i pomocniczych, zagrożonych emisją tych gazów. Wykrycie niebezpiecznego stężenia gazu sygnalizowane jest włączeniem optycznej i akustycznej sygnalizacji alarmowej oraz aktywowane są odpowiednie wyjścia alarmowe. Detektory wyposażono w wymienny moduł sensora, co gwarantuje prostą i tanią eksploatację. Czujnik czadu i gazu Gazex Dk-24 najlepiej umiejscowić w takich miejscach jak: kotłownie olejowe lub gazowe (z kotłami bez czujnika wypływu spalin); kuchnie i łazienki wyposażone w urządzenia gazowe np. kuchenki, piecyki, podgrzewacze wody (z otwartą komorą spalania); pomieszczenia, w których znajdują się urządzenia gazowe, takie jak: zawory, liczniki gazu, butle, zbiorniki, przewody gazowe (piwnice, korytarze); pomieszczenia z kominkiem lub z piecami opalanymi węglem lub drewnem; pomieszczenia ogrzewane przenośnymi piecykami na propan-butan; przydomowe garaże; kotłownie opalane paliwem stałym; szkolne pracownie fizyko-chemiczne; pomieszczenia z urządzeniami klimatyzacyjnymi lub chłodniczymi (wycieki freonów). Jak widać obszar zastosowań tego typu czujnika jest bardzo szeroki. Niska cena urządzenia powoduje, że warto zainwestować w bezpieczeństwo. Wszystkie detektory są wzorcowane we własnym Laboratorium Wzorcującym GAZEX działającym zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025 (akredytacja PCA nr AP150).

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Czujnik czadu KIDDE K7DCO

Czujnik czadu KIDDE K7DCO

Czujnik czadu KIDDE K7DCO to wysokiej jakości urządzenie w które warto zainwestować, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Czujnik tlenku węgla z wyświetlaczem K7DCO wyposażony w sensor elektrochemiczny Kidde, gwarantujący 10-letni okres pracy. Zasilanie bateryjne umożliwia zamontowanie detektora w optymalnym miejscu w pomieszczeniu oraz zapewnia ochronę także w przypadku zaniku napięcia zasilania w sieci. Wbudowany wyświetlacz LCD pokazuje poziom stężenia tlenku węgla w zakresie od 0 do 999 PPM. Pomiary koncentracji CO wykonywane są co sekundę. Przekroczenie dopuszczalnego poziomu CO sygnalizowane jest optycznie (czerwona dioda LED) oraz akustycznie (głośny, pulsacyjny alarm dźwiękowy o sile 85dB). Czujnik posiada przycisk testu / resetowania umożliwiający sprawdzenie działania urządzenia i zresetowanie sygnalizacji alarmowej, a także przycisk po naciśnięciu, którego wyświetla się najwyższy wykryty poziom CO zapisany w pamięci czujnika. Czujnik ma także funkcję informującą o aktywacji alarmu w ciągu ostatnich 14 dni. Dzięki temu użytkownik może upewnić się, czy podczas jego nieobecności w pomieszczeniu nie doszło do emisji tlenku węgla. Układ kontroli sprawności monitoruje na bieżąco m.in.: sensor, wewnętrzne obwody oraz stan baterii. W przypadku nieprawidłowej pracy lub niskiego poziomu naładowania baterii miga żółta kontrolka LED, na panelu LCD wyświetlana jest odpowiednia informacja graficzna oraz włącza się ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Dodatkowo czujnik został wyposażony w funkcję testu symulacyjnego umożliwiającą szybkie sprawdzenie prawidłowej odpowiedzi sensora na gaz testowy CO. Dzięki specjalnej konstrukcji, odpornej na wstrząsy, detektor został dopuszczony do użytku nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w przyczepach kempingowych, kamperach i na łodziach. Po 10 latach od aktywacji zasilania czujnik przypomni o konieczności wymiany urządzenia. K7DCO jest oznakowany znakiem budowlanym B potwierdzającym spełnienie wymagań polskiej normy PN-EN 50291-1:2018+AC:2021 dla domowych detektorów tlenku węgla. Badania zostały wykonane przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy im. Józefa Tuliszkowskiego (CNBOP-PIB). Ponadto posiada certyfikat BSI potwierdzający spełnienie wymagań normy BS EN 50291-1:2018 wystawiony przez British Standards Institution. Dodatkowo czujnik K7DCO posiada certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań BS EN 50291-2:2019 (PN-EN 50291-2:2020) i dopuszczający urządzenie do użytku w pojazdach kempingowych i łodziach. Zgodność z ww. normą została potwierdzona przez niezależną jednostkę badawczą British Standards Institution.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Czujnik czadu SETTI+ SS526

Czujnik czadu SETTI+ SS526

Czujnik tlenku węgla SETTI+ SS526 wykrywa niebezpieczny tlenek węgla w około 12 sekund. Gdy pojawi się niebezpieczeństwo zatrucia, czujnik zareaguje, włączając alarm dźwiękowy i świetlny. Alarm dźwiękowy jest wystarczająco głośny, by zaalarmować Cię nawet w trakcie snu. SETTI+ SS526 wyposażono w moduł WiFi, który pozwala na bezpośrednie połączenie się z innymi urządzeniami Smart Home. Dzięki niemu otrzymasz także powiadomienie w aplikacji, dzięki czemu możesz zareagować, nawet jeśli nie będzie Cię wtedy w domu. Czujnik tlenku węgla SETTI+ SS526 jest zgodny z normą EN50291-1:2018, więc możesz mieć pewność, że nie zawiedzie Cię w niebezpiecznej sytuacji. Montaż i instalacja urządzenia jest prosta, lecz powinno zostać zainstalowane przez osobę kompetentną. Czujnik czadu SETTI+ SS526 to sprzęt, który pozwoli zadbać o bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. Niska cena urządzenia sprawia, że warto zainwestować w tego typu rozwiązanie. Czujnik czadu SETTI+ SS526 to wysokiej jakości sprzęt, który musiał się znaleźć w naszym rankingu czujników czadu.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Czujnik czadu FireAngel FA3820

Czujnik czadu FireAngel FA3820

Czujnik FireAngel FA3820 to najwyższej klasy urządzenie służące do ochrony przed zatruciem tlenkiem węgla. Dzięki unikalnej konstrukcji FA3820 zapewnia szybką reakcję nawet przy wykryciu śladowych ilościach tlenku węgla w powietrzu. Czujnik posiada 10-letnią wbudowaną baterię litową, której nie trzeba wymieniać przez cały okres użytkowania. W razie wykrycia zagrożenia, detektor ostrzeże wyraźną sygnalizacją optyczną oraz głośnym alarmem o natężeniu 85 dB. Jedną z najważniejszych cech urządzenia jest unikalna technologia, która pozwala na zwiększenie czułości sensora w momencie wykrycia niewielkiej ilości tlenku węgla. Niezawodność i wysoka jakość urządzenia potwierdza certyfikat BSI zgodności z normą EN50291-1:2018 oraz EN50291-2:2019. Czujnik FA3820 spełnia również wymogi dotyczące najnowszych przepisów dotyczących wyrobów budowlanych i posiada Znak Budowlany B. Urządzenie posiada 10-letni okres gwarancji i żywotności. Czujnik tlenku węgla (czadu) należy zainstalować w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie do spalania paliwa (kotłownia, łazienka, salon itp). Montaż dodatkowych czujników zaleca się w pomieszczeniach, w których użytkownicy spędzają dużo czasu (np. sypialnia lub salon).

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Czujnik czadu KIDDE K5DCO

Czujnik czadu KIDDE K5DCO

Czujnik tlenku węgla z wyświetlaczem KIDDE K5DCO to sprzęt, który musi się znaleźć w każdym domu. Czujnik tlenku węgla z wyświetlaczem K5DCO wyposażony w sensor elektrochemiczny Kidde, gwarantujący 10-letni okres pracy. Zasilanie bateryjne umożliwia zamontowanie detektora w optymalnym miejscu w pomieszczeniu oraz zapewnia ochronę także w przypadku zaniku napięcia zasilania w sieci. Wbudowany wyświetlacz LCD pokazuje poziom stężenia tlenku węgla w zakresie od 0 do 999 PPM. Pomiary koncentracji CO wykonywane są co sekundę. Przekroczenie dopuszczalnego poziomu CO sygnalizowane jest optycznie (czerwona dioda LED) oraz akustycznie (głośny, pulsacyjny alarm dźwiękowy o sile 85dB). Czujnik posiada przycisk testu / resetowania umożliwiający sprawdzenie działania urządzenia i zresetowanie sygnalizacji alarmowej, a także przycisk po naciśnięciu, którego wyświetla się najwyższy wykryty poziom CO zapisany w pamięci czujnika. Czujnik ma także funkcję informującą o aktywacji alarmu w ciągu ostatnich 14 dni. Dzięki temu użytkownik może upewnić się, czy podczas jego nieobecności w pomieszczeniu nie doszło do emisji czadu. Układ kontroli sprawności monitoruje na bieżąco m.in.: sensor, wewnętrzne obwody oraz stan baterii. W przypadku nieprawidłowej pracy lub niskiego poziomu naładowania baterii miga żółta kontrolka LED, na panelu LCD wyświetlana jest odpowiednia informacja graficzna oraz włącza się ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Dodatkowo czujnik został wyposażony w funkcję testu symulacyjnego umożliwiającą sprawdzenie odpowiedzi sensora na gaz testowy CO. K5DCO jest oznakowany znakiem budowlanym B potwierdzającym spełnienie wymagań polskiej normy PN-EN 50291-1:2018+AC:2021 dla domowych detektorów tlenku węgla. Badania zostały wykonane przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy im. Józefa Tuliszkowskiego (CNBOP-PIB). Ponadto posiada certyfikat BSI potwierdzający spełnienie wymagań normy BS EN 50291-1:2018 wystawiony przez British Standards Institution.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Czujnik czadu FireAngel Fa3322

Czujnik czadu FireAngel Fa3322

Czujnik FireAngel FA3322 to najwyższej klasy urządzenie służące do ochrony przed zatruciem tlenkiem węgla. Unikalna konstrukcja FA3322 zapewnia szybką reakcję nawet przy wykryciu śladowych ilości tlenku węgla w powietrzu. Detektor posiada wbudowany wyświetlacz LCD, który pokazuje wskazania temperatury, wilgotności, a co najważniejsze poziom CO w pomieszczeniu. Jedną z najważniejszych cech urządzenia jest unikalna technologia, która pozwala na zwiększenie czułości sensora w momencie wykrycia niewielkiej ilości tlenku węgla. Wbudowany system kontroli ma trzy poziomy ostrzegania – zmieniający kolor wyświetlacza w zależności od rodzaju zagrożenia. W momencie wykrycia tlenku węgla, czujnik poinformuje wyraźną sygnalizacją optyczną i głośnym alarmem o natężeniu 85 dB. Urządzenie posiada również system ostrzegania przed zbyt wysoką lub niską temperaturą i wilgotnością. Niezawodność i wysoką jakość urządzenia potwierdza certyfikat BSI zgodności z normą EN50291-1:2018 oraz EN50291-2:2019. Czujnik FA3322 spełnia również wymogi dotyczące najnowszych przepisów dotyczących wyrobów budowlanych oraz posiada Znak Budowlany B. Urządzenie ma 10-letni okres gwarancji i żywotności.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Czujnik czadu JIKAIDA JKD-512COM

Czujnik czadu JIKAIDA JKD-512COM

Czujnik czadu JIKAIDA JKD-512COM to idealne rozwiązanie, które umożliwia aktywną ochronę przed pożarem oraz wysokim stężeniem tlenku węgla. Czujnik czadu JIKAIDA JKD-512COM posiada wbudowane 2 sensory w jednej obudowie. Pierwszy z nich to czujnik dymu, który monitoruje w sposób ciągły powietrze, sprawdzając obecność produktów, które powstają w procesie spalania dzięki czemu potrafi wykrywać pożar w jego początkowej fazie. Czujnik tlenku węgla CO (czadu) wykrywa zbyt wysokie stężenie tego gazu, który co roku jest przyczyną śmierci lub zatruć wielu osób. Zarówno w przypadku wykrycia pożaru jak również w przypadku przekroczenia granicznej zawartości tlenku węgla w powietrzu uruchomiony zostaje bardzo głośny alarm dźwiękowy o sile 85dB, oraz na czujniku zaświeca się dioda LED. Zasilanie bateryjne umożliwia instalację czujnika w najbardziej optymalnym miejscu oraz zapewnia ochronę również w przypadku zaniku napięcia zasilania w sieci. Zalecane miejsca montażu: w pobliżu kuchni, w pokoju dziennym, salonie, jadalni, sypialni, piwnicy, na strychu oraz miejsca, w których używane są urządzenia elektryczne mogące być zarzewiem ognia oraz urządzenia będące potencjalnym źródłem tlenku węgla np. kominek, elektryczne lub gazowe ogrzewacze pomieszczeń itp.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Czujnik gazu EURA GD-00A2

Czujnik gazu EURA GD-00A2

Czujnik gazu EURA GD-00A2 to urządzenie, które zamyka nasze zestawienie najlepszych czujników czadu i gazu. Sygnalizator gazu GD-00A2 służy do ciągłego monitoringu obecności gazów wybuchowych w otaczającym go powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu maksymalnego bezpiecznego stężenia takich gazów. Instaluje się go w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo wycieku gazu z instalacji lub urządzeń nim zasilanych. Do prawidłowego działania nie wymaga żadnych innych dodatkowych urządzeń, przewodów zasilających ani baterii. Jest niewielki gabarytowo, zamknięty w jednej obudowie. Do jego instalacji wystarcza jedno zasilające gniazdo sieciowe ~230V/50Hz. Zastosowano w nim zaawansowany technologicznie czujnik półprzewodnikowy oraz elektroniczny układ kontrolny, pozwalające na osiągniecie wysokiego wskaźnika wykrywalności przy stosunkowo niskiej cenie urządzenia. Z chwilą przekroczenia ustawionego fabrycznie stężenia gazu < 10% LEL, zostaje włączona sygnalizacja alarmowa optyczna i akustyczna. Rozwiązanie takie zwiększa prawdopodobieństwo uchronienia użytkownika przed ryzykiem zatrucia lub eksplozji wyciekającego gazu. Gaz ziemny jest gazem bezbarwnym, o słabym zapachu i lżejszy od powietrza. W połączeniu z tlenem w powietrzu tworzy mieszaninę palną i wybuchową. Sygnalizatory obecności gazu ze względu na uwarunkowania techniczne (np. możliwość okresowych zaników lub zmian napięcia w sieci, awaria urządzenia, itp.) oraz specyfikę pomieszczeń, w których urządzenia te mogą być montowane, nie dają całkowitej pewności wykrycia gazu a jedynie znacznie podnoszą prawdopodobieństwo wcześniejszego wykrycia jego niebezpiecznego stężenia. Stąd należy pamiętać, iż urządzenia te należy testować zgodnie z załączoną instrukcja obsługi oraz dokonywać okresowych przeglądów stanu instalacji wentylacyjnych i kominowych oraz urządzeń, z których może wyciekać gaz.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Zdecydowałeś się na zakup czujnika czadu i gazu, ale nie wiesz jakie urządzenie kupić? Dla Ciebie Ja i mój zespół przeanalizowaliśmy, przetestowaliśmy różne czujniki, aby wybrać najlepsze do naszego rankingu. Porównaj urządzenia w naszym rankingu i wybierz czujnik czadu i gazu, który spełni Twoje oczekiwania i zadba o Twoje bezpieczeństwo.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał nasz ranking czujników czadu i gazu?

Ranking czujników czadu i gazu ziemnego, który jest widoczny na naszej stronie powstał po przeanalizowaniu oraz przetestowaniu 45 urządzeń różnych firm. Analizowaliśmy i testowaliśmy czujniki czadu i gazy następujących firm: Orno, Setti+, Vogel, Eura, Kidde, Lanberg, Honeywell, El Home, Ferguson, Asiko, Xblitz, Netatmo, Jikaida i kilku innych. Każdy świadomy użytkownik internetu zdaje sobie sprawę, że opinie w internecie o produktach są cennym źródłem informacji przed zakupem sprzętu. Dla Ciebie przeanalizowaliśmy opinie o czujnikach czadu i gazu w takich miejscach jak: na forach internetowych, w sklepach internetowych, na stronach producentów, na Allegro i wielu innych miejscach. Po tych wszystkich czynnościach uszeregowaliśmy produkty w naszym rankingu oraz opisaliśmy nasze zestawienie prostym i zrozumiałym językiem. Nasz rzetelny ranking czujników czadu i gazu jest stale aktualizowany, dzięki czemu produkty w nim umieszczone nie stają się przestarzałe. Mamy nadzieje, że nasz ranking ułatwi Ci wybór odpowiedniego czujnika do Twojego domu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie czujnika czadu i gazu?

Wybór i zakup dobrego czujnika czadu i gazu to dość trudne zadanie dla osób, które pierwszy raz w życiu kupują tego typu urządzenie. Na rynku można spotkać różne czujniki czadu i gazu o różnej jakości. Jaki czujnik czadu i gazu wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie czujnika czadu i gazu? Jaki czujnik czadu i gazu kupić? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz poniżej w naszym poradniku zakupowym.
 
Rodzaj czujnika – Szukając czujnika czadu i gazu możemy natrafić na urządzenia, które można podzielić na: Czujniki czadu i gazu 2w1 czyli urządzenia, które wykrywają tlenek węgla (czad) oraz ulatniający się gaz ziemny jednocześnie. Czujniki czadu to urządzenia, które wykrywają tlenek węgla tzw. czad. Czujniki gazu to urządzenia, które wykrywają ulatniający się gaz ziemny np. w nieszczelnych instalacjach. To jakie urządzenie wybierzesz jest uzależnione od tego czym ogrzewasz mieszkanie oraz jaką instalację posiadasz.
 
Komunikaty wydawane – Kupując czujnik czadu i gazu warto zwrócić jak sygnalizowane są komunikaty przez urządzenie. Te urządzenia mogą wydawać komunikaty poprzez sygnał dźwiękowy, optyczne, aplikacja mobilna. Naszym zdaniem warto celować w czujniki, które wydają komunikaty na różne sposoby.
 
Zgodny z normami – Bardzo ważny parametr na, który trzeba zwrócić uwagę przy zakupie czujnika czadu i gazu to to czy urządzenie jest zgodne z normami np. PN-EN 50291-1:2018+AC:2021 dla domowych detektorów tlenku węgla.

Najczęściej zadawane pytania o czujniki czadu i gazu:

Co to jest czujnik czadu i gazu?

Czujnik czadu i gazu to niewielkich rozmiarów urządzenie 2w1, które monitoruje stężenie tlenku węgla (czad) oraz ulatniający się gaz ziemny.

Co to jest czujnik czadu?

Czujnik czadu to niewielkich rozmiarów urządzenie, które wykrywa obecność tlenku węgla (czad) w pomieszczeniu, aby zapobiec zatruciu tlenkiem węgla. Urządzenie po wykryciu obecności tlenku węgla w pomieszczeniu alarmuje poprzez sygnały optyczne, dźwiękowe lub powiadomienie w aplikacji.

Co to jest czujnik gazu?

Czujnik gazu to niewielkich rozmiarów urządzenie, które po wykryciu nadmiernej ilości gazu w powietrzu sygnalizuje o tym.

Czy czujnik czadu reaguje na gaz?

Czujnik czadu nie wykrywa ulatniającego się gazu, ale są urządzenia 2w1, które wykrywają różne zagrożenia już tak.

Ile kosztuje czujnik czadu i gazu?

Ceny czujników czadu i gazu nie są wygórowane. Najtańszy czujnik tlenku węgla (czadu) można kupić na 89 zł. Najdroższy czujnik można kupić za ok. 400 zł.

Jakiej firmu czujnik czadu i gazu?

Szukając czujnika czadu i gazu warto postawić na sprawdzonego producenta. Najlepsze czujniki czadu i gazu produkują następujące firmy: Orno, Setti+, Vogel, Eura, Kidde, Lanberg, Honeywell, El Home, Ferguson, Asiko, Xblitz, Netatmo, Jikaida.

W jakich sklepach można kupić czujnik czadu?

Czujnik czadu można kupić w takich sklepach jak: RTV EURO AGD, Media Expert, Leroy Merlin, Castorama, Obi.

Gdzie kupić czujnik czadu i gazu?

Czujnik czadu i gazu można kupić w popularnych sklepach z AGD np. RTV EURO AGD, Media Expert i kilku innych. Tego typu urządzenia można kupić bez problemu w marketach budowlanych typu: Leroy Merlin, Castorama, Obi. Przed zakupem urządzenia warto też sprawdzić oferty na Allegro oraz w porównywarkach cenowych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (34 votes)
Opinie o rankingach