Zaznacz stronę

Pralka ładowana od góry to rozwiązanie idealne w przypadku małych bądź nieustawnych łazienek. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi, zwykle nieprzekraczającego 40 cm i otwieraniu od góry pralka ta zajmuje znacznie mniej miejsca w porównaniu do klasycznych pralek automatycznych. Co istotne taki mechanizm nie wpływa na funkcjonalność pralki czy klasę energetyczną. Dostępne na rynku modele pralek ładowanych od góry posiadają całą gamę różnorodnych programów, dostosowanych nie tylko do materiału z jakiego wykonane są ubrania ale również programy dla alergików, minimalizujące zagniecenia, z dodatkowym płukaniem czy też opcje szybkiego prania. Wiele dostępnych na rynku modeli posiada tak zwaną automatykę wagową, dzięki takiemu rozwiązaniu pralka dobiera ilość wody i czas prania do ilości prania, a to przekłada się na mniejsze rachunki za wodę i prąd. W kwestii oszczędności warto zwrócić uwagę również na klasę energetyczną pralki, te ładowane od góry również mogą posiadać wysoką klasę energooszczędności. Nowoczesne pralki posiadają również opcję opóźnionego startu a część modeli można obsługiwać za pomocą smartfona. Wszystko to sprawia, że niewielka ilość miejsca na pralkę nie musi wiązać się z zakupem gorszego modelu, możemy wybrać pralkę dostosowaną do indywidualnych potrzeb i w dobrej cenie. Sprawdź nasz ranking pralek ładowanych od góry i wybierz najlepszą pralkę dla siebie.

Najlepsze pralki ładowane od góry

Miejsce 1

Pralka ładowana od góry Haier RTXSG47TMCRE-16

Pralka ładowana od góry Haier RTXSG47TMCRE-16

Na pierwszym miejscu w ranking pralek ładowanych od góry znalazła się pralka Haier RTXSG47TMCRE-16 o klasie energetycznej B i ładowności 7 kg. Łatwe otwieranie to rewolucyjne podejście do prania. Teraz masz maksymalny komfort dzięki innowacyjnemu systemowi, który umożliwia delikatne otwieranie bębna jednym dotknięciem. Szybki, wydajny i ekonomiczny cykl prania, który daje lepsze rezultaty i zapewnia najwyższą jakość pielęgnacji Twoich ubrań. Nie musisz już nakładać detergentu bezpośrednio na odzież dzięki technologii Haier Instant Mix, która nanosi skoncentrowaną mieszankę czystej wody i detergentu bezpośrednio na włókna, zapewniając niesamowite rezultaty w rekordowym czasie. Technologia Instant Mix łączy wodę i detergent w jednym, wysoce skoncentrowanym roztworze wlewanym do bębna i głęboko wnikającym w strukturę materiałów. Ekskluzywna powłoka Haier, która zabezpiecza najbardziej wrażliwe obszary Twojej pralki. Anti-Bacterial Treatment (ABT) chroni przed pleśnią i bakteriami wrażliwe miejsca, takie jak szuflada na detergent i uszczelka bębna, zapewniając bardziej higieniczny cykl prania. Usuwanie plam pełną parą. Ta inteligentna funkcja w pralkach Haier rozprowadza parę i detergent wewnątrz bębna, rozluźniając włókna materiałów, co poprawia usuwanie uporczywych zabrudzeń i plam. A to nie wszystko – para sprawia, że ​​prasowanie ubrań jest znacznie łatwiejsze, a często nawet zbędne, dzięki czemu masz więcej czasu na robienie rzeczy, które kochasz. Ubrania po wyjęciu z bębna będą wilgotniejsze niż zazwyczaj, ponieważ para dodawana jest na końcu cyklu, tuż po wirowaniu. Maksymalna prędkość wirowania (obr./min)
1400. Ilość programów 16. Opóźnienie startu do 24 h.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Pralka ładowana od góry Electrolux EW7TN3362SP

Pralka ładowana od góry Electrolux EW7TN3362SP

Drugie miejsce w zestawieniu najlepszych pralek ładowanych od góry zajmuje dobra i niezawodna pralka Electrolux EW7TN3362SP o klasie energetycznej B i ładowności 6 kg. Pralka ładowana od góry PerfectCare 700 z systemami SteamCare i SensiCare, opcją SoftPlus, funkcją Eco TimeManager i programem Antyalergicznym. Pralka ładowana od góry Electrolux EW7TN3362SP z serii 700 z systemem SteamCare zmniejsza o jedną trzecią ilość zagnieceń na praniu. W ostatniej fazie programu wprowadza do bębna parę, dzięki czemu tkaniny są znacznie gładsze. A wszystko to bez wysokiej temperatury i wysiłku związanego z prasowaniem. System SensiCare waży każdy ładunek prania i automatycznie dostosowuje parametry cyklu, aby zapewnić optymalny czas jego trwania. Zapobiega to zbyt długiemu praniu i sprawia, że odzież dłużej zachowuje swój atrakcyjny wygląd. Dzięki programowi SoftPlus pranie dłużej jest miękkie w dotyku i pachnie świeżością. Zapewnia on równomierne rozprowadzenie płynu zmiękczającego przed ostatnim płukaniem, by perfekcyjnie chronić tkaniny. Korzystaj z możliwości energooszczędnego prania dzięki opcji Eco TimeManager. Oszczędzaj wodę i energię, dostosowując czas prania do własnych potrzeb i nie tracąc na jakości. Ubrania zostaną wyprane dokładnie i skutecznie. Łatwo wkładaj i wyjmuj pranie z pralki dzięki systemowi miękkiego otwierania drzwi. Otwierana za pomocą przycisku pokrywa i miękko otwierające się wewnętrzne drzwiczki zapewniają łatwy i bezpieczny dostęp do bębna. A ponieważ otwór bębna znajduje się na górze, lepiej widoczna jest jego zawartość.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Pralka ładowana od góry AEG LTN7C562P

Pralka ładowana od góry AEG LTN7C562P

W naszym rankingu pralek ładowych od góry musiała się znaleźć wysoko ta dobra pralka AEG LTN7C562P o klasie energetycznej B i pojemności 6 kg. Technologia ProSteam® w ładowanej od góry, pozwalającej zaoszczędzić miejsce pralce AEG serii 7000 wykorzystuje właściwości pary do odświeżania odzieży i usuwania z niej zagnieceń. W ten sposób pozwala bez wysiłku uzyskać nieskazitelne efekty codziennego prania. Technologia ProSteam® umożliwia zakończenie prania fazą parową w celu ograniczenia zagnieceń lub użycie oddzielnego programu parowego do odświeżenia odzieży. Dzięki technologii ProSense® każdy ładunek prania jest ważony, aby zapewnić doskonały efekt prania w jak najkrótszym czasie. Pozwala to ograniczyć zużycie tkanin i blaknięcie kolorów ubrań. Funkcja SoftPlus sprawia, że płyn zmiękczający dociera do każdego włókna tkanin, dzięki czemu ubrania stają się miększe i delikatniejsze w dotyku niż kiedykolwiek przedtem, a dzięki ochronie tkanin – także bardziej trwałe. Dzięki otwieranej za pomocą przycisku pokrywie i miękko otwierającym się drzwiczkom bębna wkładanie i wyjmowanie prania jest łatwiejsze i bezpieczniejsze niż kiedykolwiek dotąd. Pełny dostęp z góry. Energooszczędny silnik inweterowy zapewnia najwyższą efektywność i trwałość, a także doskonałą skuteczność prania niezależnie od wybranego programu. Pralka AEG to najlepszy sposób na to, aby Twoje ubrania dłużej wyglądały jak nowe. Także te, które są dla Ciebie czymś więcej niż tylko ładnie skrojonym kawałkiem tkaniny. Maks. prędkość wirowania: 1451. Zużycie wody na cykl programu Eco (UE 2017/1369) [l] 43. Zużycie energii na 100 cykli w programie Eco (UE 2017/1369) [kWh] 48. Wymiary pralki (GxSxW) [cm]: 60 x 40 x 89.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Pralka ładowana od góry Whirlpool MTDLR65241BS PL/N

Pralka ładowana od góry Whirlpool MTDLR65241BS PL/N

Wolnostojąca pralka ładowana od góry Whirlpool MTDLR65241BS PL/N o ładowności 6,5 kilograma to urządznie, które jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku niewielkich powierzchni. Szybkie i skuteczne wirowanie z prędkością 1200 obrotów na minutę. Wyjątkowa technologia 6-ty Zmysł dynamicznie dostosowuje ustawienia do każdego prania, tak aby zapewnić jak najlepszą pielęgnację tkanin. Funkcja FreshCare pomaga zachować świeżość ubrań poprzez delikatne wirowanie po zakończeniu programu, dzięki czemu ubrania są świeże, suche i gotowe do nałożenia. Delikatny ruch drzwiczek pralki Whirlpool MTDLR65241BS PL/N umożliwia łatwiejsze niż kiedykolwiek wkładanie i wyjmowanie prania. Dzięki funkcji Drum Up, która automatycznie odpowiednio ustawia bęben, z łatwością rozładujesz swoją pralkę. Opcja szybkie zapewnia idealne rezultaty prania, na jakie zasługujesz, w krótszym czasie. System zabezpieczający Aqua Stop w razie wycieku gwarantuje natychmiastowe odcięcie dopływu wody do Twojego urządzenia. Zabezpieczenie przed dziećmi zapobiega przypadkowemu włączeniu urządzenia przez niemowlę lub dziecko. Program dziecięce gwarantuje, że ubranka Twojego dziecka będą dokładnie wypłukane, co zapobiega ich szorstkości i zapewnia komfort maluchowi. Pasek postępu programu sprawia, że w prosty i intuicyjny sposób możesz śledzić postęp cyklu prania. Wyświetlacz pokazujący czas pozostały do końca cyklu to proste i intuicyjne rozwiązanie, dzięki któremu wiesz, kiedy Twoje pranie będzie gotowe. Pralka Whirlpool ma zabezpieczenie przed wyciekami i przypadkowym wypływem wody, dla Twojego spokoju.

 

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Pralka ładowana od góry Amica DWA1T610DLS

Pralka ładowana od góry Amica DWA1T610DLS

Pralka ładowana od góry Amica DWA1T610DLS o klasie energetycznej D i ładowności 6 kilogramów to bardzo dobrej jakości pralka wolnostojąca. Pranie dostosowane do poziomu zabrudzeń. Wybierz lekki, mocny lub bardzo mocny poziom zabrudzenia, a pralka sama dopasuje parametry prania, dobierze czas oraz niezbędną ilość wody. Nie chcesz wybierać między oszczędnością wody a jakością prania? Czujnik poziomu wody automatycznie dobierze wodę do programu oraz rodzaju i ilości odzieży. SilentWash to dodatkowa funkcja umożliwiająca dezaktywowanie fazy wirowania dla wybranych programów. To doskonała opcja dla rodzin z małymi dziećmi, a także wszystkich tych, którzy uruchamiają pranie na noc. Pralka ładowana od góry Amica DWA1T610DLS posiada 16 programów prania. Ważone zużycie energii na 100 cykli – cykl prania 64 kWh/100. Ważone zużycie wody – cykl prania 43 l/100. Prędkość wirowania 1000 RPM. To niedroga pralka ładowana od góry, którą warto wziąć pod uwagę kupując tego typu urządzenie.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Pralka ładowana od góry CANDY CST 06LET/1-S

Pralka ładowana od góry CANDY CST 06LET/1-S

Pralka ładowana od góry CANDY CST 06LET/1-S to dobra i niezawodna pralka o klasie energetycznej D i ładowności 6 kilogramów. Pozwól, aby firma Candy pomagała Ci dzień po dniu w praniu: rezultaty będą po prostu niesamowite. Zielone światło dla komfortu i łatwości użytkowania: koniec z marnowaniem czasu, energii, pieniędzy i wysiłku. Skorzystaj z zalet wysokiego otworu w drzwiach: nie musisz już obciążać pleców, aby załadować pranie. Pralki Candy Smart są również urządzeniami podłączonymi do sieci: czerp korzyści z łączności NFC, która pomaga poprawić jakość prania, łatwo i bezpośrednio ze smartfona. Rozbudowane czujniki wagowe wykrywają wielkość ładunku i automatycznie dostosowują ilość zużywanej wody i energii elektrycznej. Dzięki tym urządzeniom zużycie wody, czasu i energii elektrycznej może być nawet o 70% mniejsze! Najlepsze połączenie czasu i wydajności. Pralki Candy pozwalają wybierać między nie mniej niż czterema cyklami, które trwają krócej niż godzinę, ale są w 100% skuteczne. Funkcja inteligentnej kontroli zapewnia uproszczone zarządzanie i dłuższą wydajność. Informuje o stanie urządzenia, monitorując jego pracę. W przypadku błędu lub nieprawidłowego działania inteligentny przewodnik pomoże Ci samodzielnie znaleźć rozwiązanie. Dzięki funkcji Moje Statystyki możesz kontrolować najczęściej używane programy i dowiedzieć się, jak zoptymalizować proces prania. Funkcja Smart Cycles umożliwia pobranie najlepszego cyklu dla Twojego stylu życia i zapewnia dodatkowe programy, które pozwolą znaleźć optymalne rozwiązanie, by najlepiej zadbać o Twoje ubrania. Z funkcją opóźnionego startu pranie będzie gotowe, kiedy tylko zechcesz. Pozwala ona zaprogramować początek cyklu prania z maksymalnym opóźnieniem do 24 godzin. Koniec z obawami o nieprzyjemne zapachy powstające w wyniku pozostawienia mokrej bielizny wewnątrz pralki. Koniec z marnowaniem zużycia energii. Smart Touch to technologia łączności „zbliżeniowej” Candy. W zależności od produktu, może ona wzbogacić twoje urządzenie o dodatkowe funkcje lub dać Ci praktyczne wskazówki w celu maksymalizacji użyteczności urządzenia. Bezpośredniego ze swojego smartfonu dowiesz się również jak rozwiązać ewentualne problemy w działaniu urządzenia. Maksymalna prędkość wirowania (obr./min) 1000. Ilość programów w tej pralce to 17. Ważone zużycie energii – 100 cykli, Eko 40-60 to 65 kWh. Zużycie wody to 41 litrów.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Pralka ładowana od góry Electrolux EW6TN4261P

Pralka ładowana od góry Electrolux EW6TN4261P

Pralka ładowana od góry Electrolux EW6TN4261P to pozycja, której nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu najlepszych pralek ładowych od góry. Pralka ładowana od góry Electrolux EW6TN4261P o pojemności 6 kilogramów i klasie energetycznej D to dobre i niezawodne urządzenie. Pralka ładowana od góry PerfectCare 600 z systemem SensiCare, programem antyalergicznym, funkcją Eco TimeManager, opcją SoftPlus oraz certyfikatem Woolmark Blue. Ładowana od góry pralka serii 600 z systemem SensiCare dostosowuje długość programu do wielkości ładunku. Dlatego niezależnie od tego, ile odzieży załadujesz do prania, pralka dostosuje ilość wody i energii oraz długość cyklu, by doskonale pielęgnować prane ubrania. Dzięki temu dwukrotnie dłużej wyglądają one jak nowe. Dzięki programowi SoftPlus pranie dłużej jest miękkie w dotyku i pachnie świeżością. Zapewnia on równomierne rozprowadzenie płynu zmiękczającego przed ostatnim płukaniem, by perfekcyjnie chronić tkaniny. Korzystaj z możliwości energooszczędnego prania dzięki opcji Eco TimeManager. Oszczędzaj wodę i energię, dostosowując czas prania do własnych potrzeb i nie tracąc na jakości. Program Antyalergiczny z certyfikatem Swissatest to wysoko wydajny cykl prania, który usuwa ponad 99,99% bakterii i wirusów z odzieży. Pranie w temperaturze powyżej 60°C zmniejsza obecność alergenów. Program z certyfikatem Woolmark Blue pozwoli bez obaw prać w pralce wełniane rzeczy. Cykl prania przebiega równie delikatnie jak pranie ręczne. Dzięki temu rzeczy zachowają fason i miękkość, a Ty będziesz cieszyć się nimi dłużej.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Pralka ładowana od góry HAIER RTXSG48TCE/1-16

Pralka ładowana od góry HAIER RTXSG48TCE/1-16

Pralka ładowana od góry HAIER RTXSG48TCE/1-16 o pojemności 8 kilogramów i klasie energetycznej F. Pralka wolnostojąca ładowana od góry HAIER RTXSG48TCE/1-16 o wymiarach S x G x W (cm) 41x60x86. Ładowane od góry pralki Haier to ultrawydajna seria urządzeń, które nie tylko zapewniają profesjonalne rezultaty w domu, ale także oszczędzają energię i czas podczas pracy. Firma Haier jest zaangażowana w dostarczanie rozwiązań spełniających indywidualne wymagania, dostosowane do każdych potrzeb. Dlatego seria ładowanych od góry pralek jest dostępna w modelach o pojemności do 8 kg, co oznacza, że ​​zmieszczą się w każdym domu, bez względu na rozmiar i ilość prania, które musisz wykonać. Szybki, wydajny i ekonomiczny cykl prania, który daje lepsze rezultaty i zapewnia najwyższą jakość pielęgnacji Twoich ubrań. Nie musisz już nakładać detergentu bezpośrednio na odzież dzięki technologii Haier Instant Mix, która nanosi skoncentrowaną mieszankę czystej wody i detergentu bezpośrednio na włókna, zapewniając niesamowite rezultaty w rekordowym czasie. Technologia Instant Mix łączy wodę i detergent w jednym, wysoce skoncentrowanym roztworze wlewanym do bębna i głęboko wnikającym w strukturę materiałów. Ładowane od góry pralki Haier o pojemności 8 kg, umożliwiają pranie większej ilości odzieży i tkanin za jednym razem, oszczędzając czas, który możesz przeznaczyć na rzeczy, które kochasz. Zmniejszając liczbę cykli prania, które musisz wykonywać w ciągu roku, pomagasz jednocześnie oszczędzać energię i wodę! Ekskluzywna powłoka Haier, która zabezpiecza najbardziej wrażliwe obszary Twojej pralki. Anti-Bacterial Treatment (ABT) chroni przed pleśnią i bakteriami wrażliwe miejsca, takie jak szuflada na detergent i uszczelka bębna, zapewniając bardziej higieniczny cykl prania.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 9

Pralka ładowana od góry Amica DWA1T712DLS

Pralka ładowana od góry Amica DWA1T712DLS

W naszym rankingu najlepszych pralek ładowanych od góry nie mogło zabraknąc pralki Amica DWA1T712DLS o ładowności 7 kg i klasie energetycznej D. Pralka ładowana od góry Amica DWA1T712DLS to tania i niezawdona pralka. W pralce ładowanej od góry Amica DWA1T712DLS zrobisz pranie dostosowane do poziomu zabrudzeń. W zależności od potrzeb wybierz lekki, mocny lub bardzo mocny poziom zabrudzenia, a pralka ładowana od góry Amica DWA1T712DLS sama dopasuje parametry prania, dobierze czas oraz niezbędną ilość wody. Nie chcesz wybierać między oszczędnością wody a jakością prania? Czujnik poziomu wody, który znajduje się w tej pralce ładowanej od góry automatycznie dobierze wodę do programu oraz rodzaju i ilości odzieży. Dodatkowa funkcja umożliwiająca dezaktywowanie fazy wirowania dla wybranych programów. To doskonała opcja dla rodzin z małymi dziećmi, a także wszystkich tych, którzy uruchamiają pranie na noc. Dzięki wymiennym łożyskom, ich awaria nie powoduje konieczności wymiany pralki. Łożyska można w prosty sposób wymienić samodzielnie lub przy pomocy serwisanta. Dzięki wymiennym grzałkom ich awaria nie powoduje konieczności wymiany pralki. Grzałki można w prosty sposób wymienić samodzielnie lub przy pomocy serwisanta.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Pralka ładowana od góry Indesit BTW S6230P PL/N

Pralka ładowana od góry Indesit BTW S6230P PL/N

Pralka ładowana od góry Indesit BTW S6230P PL/N to dobra i niezawodna pralka o ładowności 6 kilogramów i klasie energetycznej D, która w Internecie zbiera same pozytywne opinie. Szybkie i skuteczne wirowanie z prędkością 1200 obrotów na minutę. Cykl Extra Wash to idealne rozwiązanie na pozbycie się wszystkich uporczywych, wyschniętych zabrudzeń, takich jak kawa lub czekolada. Wybierz tę opcję w połączeniu z dowolnym szybkim cyklem, aby cieszyć się niezrównanymi efektami prania. Program Bawełna 60 gwarantuje wspaniałe efekty prania przedmiotów z bawełny w 60° w zaledwie 59 minut. Program Syntetyczne 40 skutecznie usuwa plamy z tkanin syntetycznych, wykorzystując pranie w niskiej temperaturze 40° w zaledwie 59 minut. Poziom emitowanego hałasu:76. Zużycie wody w litrach na cykl programu Eco:43. Ważony pobór energii w kWh na 100 cykli prania programu Eco 40-60:64. Wymiary pralki ładowanej od góry Indesit BTW S6230P PL/N (GxSxW) 60 x 40 x 90 cm.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Pralki ładowane od góry to idealne rozwiązanie do małych łazienek. Dla Was mój zespół przeanalizował pralki ładowane od góry, aby wybrać tylko najlepsze urządzenia jakie są na rynku. Mam nadzieje, że nasz ranking pralek ładowanych od góry ułatwi Ci wybór najlepszej pralki do Twojego mieszkania.

Ekspert od pralek ładowanych od góry

Jak powstał ranking pralek ładowanych od góry?

Do zbudowania tego rzetelnego rankingu pralek ładowanych od góry przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy większość modeli dostępnych na rynku. Do naszych testów i analiz wybraliśmy pralki ładowane od góry z takich firm jak: Amica, AEG, Electrolux, Candy, Whirlpool, Indesit, Haier. Przetestowaliśmy łącznie 40 pralek ładowanych od góry, aby wybrać do naszego zestawienia tylko najlepsze urządzenia. Po przeprowadzonych wewnętrznych testach postanowiliśmy sprawdzić co sądzą użytkownicy tego typu pralek w internecie. Opinie o pralkach ładowanych od góry sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, w sklepach internetowych, stronach producentów, na Allegro i wielu innych miejscach. Po wykonaniu tych wszystkich czynności sprawdzających usiedliśmy z naszą redakcją i stworzyliśmy ten ranking dobrych i niezawodnych pralek ładowanych od góry. Mamy nadzieje, że nasze zestawienie rankingowe znacznie ułatwi Państwu wybór najlepszej pralki ładowanej od góry. Zestawienie pralek ładowanych od góry nie jest sponsorowane przez żadnego producenta.

Jaką pralkę ładowaną od góry kupić? Poradnik zakupowy

Zakup pralki ładowanej od góry może przysporzyć trochę problemów osobom, które nie znają się na tego typu urządzeniach. Producenci oferują różnej jakości pralki ładowane od góry. Jak wybrać pralkę ładowaną od góry? Czym kierować się przy zakupie dobrej pralki ładowanej od góry. Na co zwrócić uwagę przy zakupie pralki ładowanej od góry? Zobacz nasz przewdonik zakupowy i znajdź odpowiedź na te pytania i nie tylko. W przewodniku zakupowym nasi eksperci wyjaśniają na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę jeśli chce się kupić dobrą i niezawodną pralkę ładowaną od góry.

Klasa energetyczna pralki ładowanej od góry – Klasa energetyczna to najważniejszy parametr na jaki trzeba zwrócić uwagę kupują pralkę ładowaną od góry bo od niego uzależnione są nasze rachunki za prąd. Na rynku można spotkać pralki ładowane od góry z klasami energetycznymi od B do F. Jeśli zależy nam na jak najmniejszych rachunkach za prąd to warto zdecydować się na urządzenie o klasie energetycznej B lub C.

Pojemność pralki ładowanej od góry [kg] – To drugi najważniejszy parametr, który trzeba wziąć pod uwagę kupując pralkę ładowaną od góry. Od pojemności wyrażonej w kilogramach zależne jest ile prania wypierzemy w naszej pralce ładowanej od góry podczas jednego załadunku. Producenci pralek ładowanych od góry oferują urządzenia, które posiadają pojemność od 5 kg do 8 kg. Wybierz pralkę ładowaną od góry z odpowiednią pojemnością dostosowaną do ilości domowników.

Poziom hałasu w pralce ładowanej od góry – To trzeci najważniejszy parametr zakupowy na, który warto zwrócić uwagę kupując pralkę ładowaną od góry. Parametr ten informuje nas jak głośno będzie pracować nasza pralka ładowana od góry i jest wyrażany w decybelach (dB). Kupując nową, dobrą pralkę ładowaną od góry warto wybierać spośród urządzeń, które mają jak najmniejszą ilość decybeli.

Programy prania w pralce ładowanej od góry – Kupując pralkę ładowaną od góry warto zwrócić uwagę jakie programy prania oferuje dany model. Producenci w swoich pralkach ładowanych od góry oferują urządzenia z takimi programami jak: 20 stopni, bawełna, bawełna – eko, codzienny, delikatny, eco, eco 40-60, krótki, mieszane, odkażanie, płukanie, pranie ręczne, pranie ręczne dla wełny, pranie wstępne, syntetyki, szybki, szybki 30 min, ulubiony, wełna/pranie ręczne i wiele innych. Wybierz pralkę z jak największą ilością przydatnych programów prania.

Najczęściej zadawane pytania o pralki ładowane od góry:

Co to jest pralka ładowana od góry?

Pralka ładowana od góry to rodzaj pralki w której pranie ładuje się do bębna od góry. Pralki ładowane od góry to urządzenia, które świetnie się sprawdzą w małych łazienkach z racji swoich małych gabarytów +/- (GxSxW w cm) 60 x 40 x 90.

Która pralka lepsza ładowana od góry czy od frontu?

Nie ma znaczenia jaki rodzaj pralki wybierzemy bo zarówno pralki ładowane od góry jak i ładowane od frontu działają tak samo dobrze. Wybierając najlepszą pralkę trzeba zwrócić na parametry techniczne bo to od nich zależy, która pralka będzie najlepsza.

Gdzie wsypać proszek do pralki ładowanej od góry?

Proszek do pralki ładowanej od góry wsypujemy do pojemnika, który jest umiejscowiony po wewnętrznej stronie pokrywy pralki lub na obudowie pralki.

Gdzie wlać płyn do prania w pralce ładowanej od góry?

Płyn do prania w pralce ładowanej od góry wlewamy do pojemnika, który jest umiejscowiony po wewnętrznej stronie pokrywy pralki lub na obudowie pralki.

Jak działa pralka ładowana od góry?

Pralka ładowana od góry działa tak samo jak standardowa pralka z tym, że sposób ładowania jest od góry.

Ile kosztuje pralka ładowana od góry?

Ceny pralek ładowanych od góry są zróżnicowane. Najtańszą pralkę ładowaną od góry można kupić za ok. 1200 zł. Za dobrej jakości pralkę ładowaną od góry będziemy musieli zapłacić od 1400 zł do 2400 zł. Najdroższe są pralki ładowane od góry od AEG, które kosztują ponad 2500 zł.

Gdzie kupić pralkę ładowaną od góry?

Pralkę ładowaną od góry można kupić w sklepach jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych, na Allegro lub za pomocą porównywarek cenowych.

Gdzie sprawdzi się pralka ładowana od góry?

Pralka ładowana od góry to doskonałe rozwiązanie dla małych łazienek lub kawalerek, gdzie nie ma miejsca na standardowej wielkości pralkę.

Jakie firmy oferują pralki ładowane od góry?

Na rynku niewielu producentów pralek oferuje pralki ładowane od góry. Najpopularniejsi producenci pralek ładowanych od góry to Amica, AEG, Electrolux, Candy, Whirlpool, Indesit, Haier.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

 

5/5 - (77 votes)
Opinie o rankingach