Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Płyta indukcyjna dwupalnikowa to doskonała alternatywa tradycyjnej czteropalnikowej płyty indukcyjnej, w sytuacji gdy nie dysponujemy dużą ilością miejsca w kuchni i każdy centymetr jest na wagę złota, bądź nie lubimy gotować i częściej wybieramy opcję jedzenia na mieście. Szerokość płyty indukcyjnej dwupalnikowej zwykle nie przekracza 50 cm, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzi się w małej kuchni. Przed wyborem konkretnego modelu warto sprawdzić z jakiego materiału wykonana jest płyta, może to być stal nierdzewna jak również szkło ceramiczne, fakt ten determinuje odpornośc płyty na uszkodzenia, a także późniejszą łatwość czyszczenia. Kolejnym istotnym parametrem jest także napięcie jakiego potrzebuje płyta indukcyjna do działania. W nowych mieszkaniach nie powinno to stanowić problemu, ale lepiej upewnić się, że w gniazdku jest wystarczająca ilość woltów, a podłączenie samej płyty powierzyć fachowcowi. W przeciwnym razie możemy bowiem stracić gwarancję w razie jakichkolwiek problemów z działaniem urządzenia. Płyty ceramiczne dwupalnikowe dostępne są w różnych kolorach i designach, dzięki temu możemy sprzęt ten dopasować do pozostałych mebli kuchennych i utrzymać jednolitą barwę w pomieszczeniu. Spośród setek dostępnych modeli każdy znajdzie więc sprzęt dostosowany do jego potrzeb i możliwości finansowych. Zobacz nasz rzetelny ranking płyt indukcyjnych dwupalnikowych i wybierz najlepszą do swojej kuchni.

Ranking płyt indukcyjnych dwupalnikowych

Miejsce 1

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Whirlpool WS Q0530 NE

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Whirlpool WS Q0530 NE

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Whirlpool WS Q0530 NE to najlepsza pozycja w naszym rankingu kuchenek indukcyjnych dwupalnikowych. Whirlpool WS Q0530 NE to sprzęt, który jest bardzo dobrze oceniany przez klientów i ekspertów branżowych co świadczy o wysokiej jakości tego urządzenia. Nowy panel użytkowania zapewnia łatwiejszą interakcję z płytą grzejną. Pokazuje dokładnie strefy gotowania, dzięki czemu konsument może łatwo kontrolować każdą strefę. Funkcja Rozpuszczanie pozwala Ci gotować w bardzo niskich temperaturach – to idealne rozwiązanie, gdy rozpuszczasz czekoladę, masło lub przygotowujesz lekkie, delikatne sosy. Technologia indukcyjna ogrzewa naczynie, a nie powierzchnię płyty, dzięki czemu ilość ciepła, które rozprasza się w powietrzu, nie przekracza 10% a potrawy są perfekcyjnie ugotowane. Ustawienie prawidłowego poziomu grzania nie stanowi już problemu dzięki 4 specjalnym wstępnie ustawionym funkcjom — do 4 dla każdej strefy gotowania. Wystarczy wybrać program, a płyta automatycznie ustawi najlepszy poziom ciepła dla żądanej metody gotowania. Łatwo dostępne i intuicyjne elementy sterujące są wygodnie umieszczone na panelu przednim Twojej płyty kuchennej, zapewniając niezapomniane doświadczenia kulinarne. Funkcja Eco Booster oszczędza do 10% energii (w porównaniu do standardowych funkcji booster). Analizuje moc, czas i energię potrzebną do gotowania wody przez maksymalnie 9 minut, a następnie przełącza się automatycznie na niższą moc, aby utrzymać wodę na poziomie wrzenia. Dzięki funkcji zarządzanie mocą możesz ustawić moc płyty grzejnej i uniknąć przeciążenia obwodu w swoim domu. Dzięki TouchControl precyzyjna kontrola płyt grzewczych jest na wyciągnięcie ręki. Płyta grzejna Whirlpool ma palnik o mocy 3 kW dla szybszego, bardziej wydajnego podgrzewania. Szukając płyty indukcyjnej dwupalnikowej do swojej kuchni zobacz koniecznie ten model bo warto się nim zainteresować.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Bosch PIB375FB1

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Bosch PIB375FB1

Drugie miejsce w rankingu najlepszych płyt indukcyjnych dwupalnikowych zajmuje wysokiej jakości płyta indukcyjna dwupalnikowa Bosch PIB375FB1. Płyta indukcyjna dwupalnikowa Bosch PIB375FB1 posiada eleganckie, atrakcyjne wzornictwo z przednim szlifem i metalowymi listwami z boku. Jeśli chcesz szybko i łatwo przyrządzić posiłek, skorzystaj z pomocy PowerBoost. Ta praktyczna funkcja zwiększa moc, zapewniając ultraszybkie nagrzewanie. Aktywuj tę opcję na swojej płycie indukcyjnej, aby zagotować duże ilości wody – i podgrzewaj naczynia nawet o 35% szybciej niż na najwyższym poziomie mocy. Wbudowany wskaźnik zużycia energii: pokazuje zużycie energii podczas ostatniego gotowania. Zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci: blokuje panel sterowania płyty przed przypadkową zmianą ustawień. Timer z wyłączeniem pola grzewczego: wyłącza odpowiednie pole grzewcze po osiągnieciu nastawionego czasu gotowania. Płyty indukcyjne wytwarzają ciepło tylko tam, gdzie jest potrzebne — w podstawie naczynia. Co to oznacza dla Ciebie? Większe bezpieczeństwo i wygodę! Niższa temperatura płyty chroni przed oparzeniem dłoni zarówno dorosłych, jak i dzieci. Co więcej, dzięki płycie indukcyjnej można zagotować dwa litry wody dwukrotnie szybciej niż na płycie szklano-ceramicznej, co pozwala także zaoszczędzić mnóstwo energii. Funkcja QuickStart wykrywa miejsce usytuowania naczynia na płycie i automatycznie wyświetla odpowiednią strefę grzania na panelu sterowania. Możesz od razu zacząć gotowanie i wybrać odpowiedni poziom grzania dla swojego naczynia, bez zbędnej zwłoki. Płyta o szerokości 30 cm: miejsce na garnki i patelnie 2 szt. Wielkość i moc strefy grzewczej przedniej: 210 mm, 2.2 kW (maks. moc 3.7 kW). Wielkość i moc strefy grzewczej, tylna: 145 mm, 1.4 kW (maks. moc 2.2 kW). 17 poziomów mocy: dostosuj precyzyjnie ciepło dzięki 17 poziomom mocy (9 poziomów podstawowych oraz 8 pośrednich). Wymiary urządzenia (WxSxG mm): 51 x 306 x 527.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Gorenje IT321KR

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Gorenje IT321KR

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Gorenje IT321KR to urządzenie, które musiało się pokazać w naszym zestawieniu najlepszych płyt indukcyjnych dwupalnikowych. Płyta indukcyjna dwupalnikowa Gorenje IT321KR to urządzenie o bardzo ciekawym wzornictwie, które świetnie będzie komponowało się w każdej nowoczesnej kuchni i nie tylko. Ponownie aktywuj swoje ustawienia. Ta funkcja jest bardzo pomocna, gdy nieoczekiwanie wyłączasz kuchenkę. Masz 5 sekund na przywołanie ostatnio użytych ustawień na płycie grzewczej, co staje się bardzo przydatne, gdy gotujesz więcej niż jedną potrawę. W ciągu 5 sekund po prawidłowym wyłączeniu płyty kuchennej ponownie włącz płytę kuchenną i w ciągu następnych 5 sekund naciśnij przycisk StopGo. Powiadomienie o czasie. Zaprojektowany, aby pomóc w ustalaniu czasu dla gotowania jajek, herbaty, makaronu lub cokolwiek innego. Funkcja nie jest połączona ze strefami gotowania, działa niezależnie. Ustaw czas, kiedy upłynie usłyszysz specjalny dźwięk. Koniec z rozgotowanym makaronem, niechcianymi jajkami na twardo lub zapomnianymi torebkami w filiżance. Niektóre ustawienia mogą zostać ustawione zgodnie z własnymi upodobaniami. Możesz wyzerować długość dźwięku i poziom głośności. Teraz Twoja kuchnia może być w zgodzie z Twoim stylem gotowania, dźwięk jest głośny i wyraźny, lub cichy i spokojny. Funkcja ChildLock Pro jest przeznaczona specjalnie dla rodzin z małymi dziećmi. Pozostawienie dzieci w kuchni bez opieki nigdy nie było bezpieczniejsze, ponieważ ta opcja uniemożliwia im włączenie płyty. W bardziej zaawansowanych modelach funkcja ta może być aktywowana w trybie ustawiania użytkownika, który automatycznie blokuje płytę kuchenną przy każdym wyłączeniu. W przeciwnym razie można zablokować płytę kuchenną, naciskając symbol. Do zabudowy, Szerokość: 300 mm, Wysokość: 54 mm.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Electrolux LIT30230C

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Electrolux LIT30230C

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Electrolux LIT30230C to dobra i niezawodna płyta Domino SLIM-FIT ze sterowaniem dotykowym DirectTouch i opcją Booster. Technologia indukcyjna szybko i precyzyjnie dostarcza ciepło we właściwe miejsce, a przylegający obszar pozostaje chłodny i bezpieczny w dotyku. Ponadto natychmiast reaguje na zmiany ustawienia temperatury. Jej gładka powierzchnia jest łatwa do czyszczenia. Połącz w zestawie modułową płytę grzejną z innymi płytami tego typu firmy Electrolux, aby uzyskać dostosowane do własnych potrzeb połączenie różnych technologii gotowania: gazowej, indukcyjnej i promiennikowej. Oddzielne dotykowe elementy sterujące płyty indukcyjnej są wyposażone w przyciski „plus” i „minus”, aby umożliwiać precyzyjną regulację temperatury. Dotykowe sterowanie ustawieniami zapewnia pełną kontrolę nad procesem gotowania. Precyzja na każdym etapie przyrządzania potrawy jest gwarancją doskonałego smaku. Wybierz funkcję PowerBoost, aby włączyć tryb szybkiego podgrzewania. To idealny sposób na szybkie zagotowanie wody, a także rozgrzanie garnka lub patelni. Regulowany zegar pomoże Ci łatwo kontrolować cały proces gotowania. Można go ustawić na maks. 60 minut, aby precyzyjnie odmierzyć potrzebny czas. Po upływie tego czasu wyłącza wybrane pole grzejne, a ponadto może także pełnić funkcję minutnika, gdy nie będziesz używać płyty. Dzięki funkcji blokady Twoje ustawienia pozostaną niezmienione, nawet gdy panel zostanie przypadkowo dotknięty. Oznacza to także, że możesz bezpiecznie wycierać powierzchnię kuchenki, nie zakłócając procesu gotowania. Wymiary (S x G) [mm]: 290×520.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 5

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Siemens iQ700 EX375FXB1E

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Siemens iQ700 EX375FXB1E

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Siemens iQ700 EX375FXB1E to produkt wysokiej jakości, który posiada 17 poziomów mocy (9 poziomów podstawowych oraz 8 pośrednich). Płyty domino o szerokości 30 i 40 cm można łączyć wedle życzenia, np. używając ceramicznych płyt indukcyjnych wraz z gazową płytą na wok. Dostępny jest również grill typu lava oraz frytkownica. Elementy domino można złożyć tak, aby uzyskać idealny wygląd płyty grzejnej. Dzięki flexinduction strefa gotowania poszerza się automatycznie, dostosowując grzanie do większych naczyń (o średnicy do 24 cm). Jeśli jedna strefa nie wystarcza do objęcia naczynia, płyta przejmuje kontrolę i aktywuje więcej induktorów dla równomiernego grzania. Umożliwia to również korzystanie z teppanyaki lub nakładki do grillowania o długości do 40 cm. Innowacyjna technologia touchSlider pozwala regulować temperaturę stref gotowania poprzez bezpośrednie dotknięcie podziałki lub przesunięcie po niej palcem. Regulacja temperatury w oparciu o czujniki odbywa się w krokach co pół stopnia, aż do maksimum wynoszącego 9. Funkcja powerMove Plus w płytach flexInduction pozwala korzystać z trzech różnych etapów grzania bez konieczności ręcznego przełączania temperatury. Najwyższą temperaturę uzyskuje się w przedniej części płyty. Kolejne strefy gotowania (po środku średnia temperatura, a z tyłu podtrzymanie ciepła) są aktywowane automatycznie poprzez przesunięcie na nie naczynia. Użyj powerBoost, aby zwiększyć moc strefy indukcyjnej nawet do 50%. Dzięki temu zaoszczędzisz nawet 35% czasu, jakiego zwykle wymaga podgrzewanie garnków. Poświęć mniej czasu na czekanie, a więcej na przyrządzanie, doprawianie i serwowanie świetnych posiłków. Timer z funkcją wyłączenia bezpiecznie odłącza strefę gotowania po upływie nastawionego czasu gotowania. Wymiary urządzenia (WxSxG mm): 51 x 302 x 520.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 6

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Amica PI3510U

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Amica PI3510U

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Amica PI3510U to urządzenie, które zużywa do 40% mniej energii w porównaniu z płytą ceramiczną. To znacznie niższe rachunki za prąd i większa troska o środowisko naturalne. Postaw na oszczędność! Nie trać czasu w kuchni, przeznacz go na przyjemności! Pomoże Ci w tym funkcja PowerBooster, która zwiększa moc grzania i pozwala na szybsze przygotowanie potraw. Wodę 0,4 l zagotujesz nawet w 60 sekund! Krótszy czas gotowania czy smażenia, to także mniejsza strata cennych substancji odżywczych. Szybko i zdrowo! Wybierz pole, połóż garnek, a płyta sama dostosuje powierzchnię grzania do jego wielkości i kształtu. Pole nagrzewa wyłącznie dno garnka, dzięki temu unikamy strat energetycznych. Korzystanie z płyty indukcyjnej jest ekonomiczne i, co niezwykle ważne, bezpieczne. Jajko na miękko już nigdy nie okaże się jajkiem na twardo. Skorzystaj z wbudowanego timera i z łatwością kontroluj czas gotowania – niezależnie na każdym polu grzejnym. Kiedy czas minie, płyta automatycznie wyłączy pole grzewcze i powiadomi Cię o tym sygnałem dźwiękowym. A jeśli wolisz, wykorzystaj timer jako minutnik. Płyta indukcyjna da Ci pełną kontrolę nad czasem spędzanym w kuchni. Koniec z brudem w szczelinach między płytą a blatem! Płyty indukcyjne Amica zaprojektowane zostały w taki sposób, by można je było osadzić w blacie bez pozostawiania szczelin czy zagłębień, w których gromadzą się zanieczyszczenia. Od teraz praca w kuchni będzie czystą przyjemnością! Funkcja wskaźnika ciepła poinformuje Cię o tym, czy pole indukcyjne jest rozgrzane po zdjęciu garnka z płyty. Kiedy temperatura pola przekracza 60 ⁰C na panelu sterowania wyświetlana jest wielka litera H. Gdy temperatura znajduje się w przedziale od 45 ⁰C do 60 ⁰C, na wyświetlaczu widać małą literę h. Zwiększ bezpieczeństwo pracy w kuchni! Wymiary płyty indukcyjnej SxG [cm]: 30 x 52.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 7

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Siemens iQ100 EH375FBB1E

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Siemens iQ100 EH375FBB1E

Płyta indukcyjna Siemens iQ100 EH375FBB1E to urządzenie, które zadowoli nawet wymagających użytkowników. Innowacyjna technologia touchSlider pozwala regulować temperaturę stref gotowania poprzez bezpośrednie dotknięcie podziałki lub przesunięcie po niej palcem. Regulacja temperatury w oparciu o czujniki odbywa się w krokach co pół stopnia, aż do maksimum wynoszącego 9. Użyj powerBoost, aby zwiększyć moc strefy indukcyjnej nawet do 50%. Dzięki temu zaoszczędzisz nawet 35% czasu, jakiego zwykle wymaga podgrzewanie garnków. Poświęć mniej czasu na czekanie, a więcej na przyrządzanie, doprawianie i serwowanie świetnych posiłków. Timer z funkcją wyłączenia bezpiecznie odłącza strefę gotowania po upływie nastawionego czasu gotowania. Gotowanie wydajniejsze energetycznie dzięki wskaźnikowi zużycia energii. Błyskawicznie gorąca. Błyskawicznie zimna. Skorzystaj z zalet technologii powerInduction marki Siemens. Ciepło jest przewodzone bezpośrednio do naczyń i ich zawartości poprzez cewki indukcyjne, bez podgrzewania płyty grzejnej. To oznacza: krótki czas nagrzewania, wyższy poziom bezpieczeństwa i łatwość w czyszczeniu płyty grzejnej. Naciskając przycisk blokady przed uruchomieniem przez dzieci, możesz szybko i łatwo zabezpieczyć każdą płytę indukcyjną przed niedozwolonym użyciem. Blokada dziecięca odłącza wszystkie funkcje płyty za dotknięciem jednego przycisku. Blokadę można zdjąć, naciskając przycisk ponownie i przytrzymując go przez kilka sekund.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Berg BRGI303N

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Berg BRGI303N

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Berg BRGI303N to sprzęt, który musiał się pojawić w naszym zestawieniu. Dobra i niezawodna płyta indukcyjna za rozsądne pieniądze.
Czas gotowania można ustawić za pomocą funkcji timera. Po upływie tego czasu pole grzewcze wyłącza się automatycznie. Funkcja booster zwiększa wydajność cieplną i pozwala na szybsze przygotowanie potraw. Krótszy czas gotowania lub smażenia oznacza również mniejszą utratę cennych składników odżywczych. Wskaźnik ciepła resztkowego pokazuje stopień nagrzewania się płyty grzewczej, co chroni przed poparzeniem, a także pozwala na kontrolę temperatury potrawy. Wyposażony w 2 pola indukcyjne booster Sterowanie czujnikami 9 poziomów mocy + wzmacniacz Podłączenie do 230 V Blokada sterowania Dodatkowe funkcje: timer, automatyczne wyłączanie, wskaźnik ciepła resztkowego Czerwony wyświetlacz Wersja czarna bez ramki Szerokość 30 cm. Płyty BERG gwarantują najwyższą jakość i niezawodność, nowoczesne wzornictwo w dobrej cenie.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Płyta indukcyjna dwupalnikowa MPM-30-IM-09

Płyta indukcyjna dwupalnikowa MPM-30-IM-09

Płyta indukcyjna MPM-30-IM-09 posiada możliwość stopniowania mocy od 1 do 9, co pozwoli Ci na dopasowanie odpowiedniej intensywności grzania i zapewni większe poczucie kontroli nad gotowaniem. Dzięki funkcji STOP/GO możesz je błyskawicznie przerwać, aby po chwili do niego powrócić bez potrzeby zmiany ustawień. Nie musisz przez cały czas pilnować gotowania, bo z płytą indukcyjną MPM-30-IM-09 nic Ci nie wykipi! Duże naczynia o niestandardowym kształcie nie są wyzwaniem dla płyty indukcyjnej MPM-30-IM-09, dzięki strefie Flex Zone i funkcji rozpoznawania wielkości naczynia. Mniejszy rozmiar oraz opcja zabudowania jej na równi z blatem czynią ją doskonałym rozwiązaniem szczególnie do kuchni o niewielkim metrażu. Płyta indukcyjna MPM-30-IM-09 wyposażona została także w funkcję Booster do przyśpieszenia procesu podgrzewania. Pozwoli Ci zaoszczędzić wiele czasu spędzanego w kuchni, który będziesz mógł spożytkować na inne domowe czynności. Płyta indukcyjna MPM-30-IM-09 ze sterowaniem sensorowo suwakowym posiada automatyczne czasowe wyłączniki ochronne oraz zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci, więc podczas jej użytkowania nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Ma również timer elektroniczny, zegar i funkcję podtrzymywania stałej temperatury, która wynosi około 55±15°C dla 2L wody, a także zabezpieczenie przed przegrzaniem. Wymiary (sz x w x g): 290x510x 60 mm.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Miejsce 10

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Beko HDMI32400DT

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Beko HDMI32400DT

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Beko HDMI32400DT to dobra i niezawodna płyta dwupalnikowa, która posiada 9 poziomów gotowania. Płyta indukcyjna dwupalnikowa Beko HDMI32400DT posiada panel sterowania, który jest w pełni dotykowy co znacznie ułatwia gotowanie w Twojej kuchni. Płyta indukcyjna dwupalnikowa Beko HDMI32400DT posiada funkcję Booster, która polega na tym, że możemy przez krótki okres włączyć pełną moc danego pola grzewczego. Płyta indukcyjna dwupalnikowa Beko HDMI32400DT posiada mechanizm, który automatycznie wykrywa naczynia na niej postawione. Dostosuje moc grzania do naczynia, a także wykryje jego obecność! Jeśli szukasz dobrej jakości płyty indukcyjnej dwupalnikowej to zainteresuj się tym model bo warto.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Płyta indukcyjna dwupalnikowa to świetne rozwiązanie do małych kuchni lub kuchni, gdzie często się nie gotuje w domu. Dla Ciebie ja i mój zespół przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy te urządzenia, aby wybrać 10 najlepszych do naszego zestawienia.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak zbudowaliśmy nasz ranking?

Ranking płyt indukcyjnych dwupalnikowych, który jest dostępny na tej stronie powstał po przeanalizowaniu i przetestowaniu ponad 30 urządzeń różnych producentów. Do budowy naszego rankingu przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy urządzenia następujących firm: Amica, Bosch, Electrolux, Whirlpool, Beko, Siemens, Teka, Candy, Akpo, MPM, Franke, TCL, Gorenje i kilku innych. Po tych czynnościach postanowiliśmy sprawdzić opinie o płytach indukcyjnych dwupalnikowych w internecie. Tego typu analiza dała nam znacznie szerszy obraz na te urządzenia. Opinie o płytach indukcyjnych dwupalnikowych analizowaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, na grupach na Facebooku, na Allegro, na blogach z recenzjami, na rankingach produktowych oraz w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych). Na końcu usiedliśmy z naszym zespołem i zbudowaliśmy ten rzetelny ranking płyt indukcyjnych dwupalnikowych. Mamy nadzieje, że nasze zestawienie najlepszych płyt indukcyjnych dwupalnikowych będzie pomocne przy zakupie płyty do Twojej kuchni. Ranking płyt dwupalnikowych jest stale aktualizowany przez nasz zespół ekspertów, dzięki czemu nie staje się przestarzały.

Czym kierować się przy zakupie?

Wybór i zakup płyty indukcyjnej z dwoma planikami może nie należeć do najłatwiejszych zadań. Różnic producenci płyt indukcyjnych z 2 palnikami oferują urządzenia o różnej jakości. Jak wybrać indukcję z 2 palnikami? Na co zwrócić uwagę kupując kuchenkę indukcyjną dwupalnikową? Jaką kuchenkę indukcyjną dwupalnikową kupić? Na te i inne pytania związane z kuchenkami indukcyjnymi 2 palnikowymi znajdziesz odpowiedzi w naszym poradniku zakupowym. Nasz poradnik zakupowy został przygotowany przez ekspertów z 10 letnim doświadczeniem ze sprzętami AGD, które nabywali pracując w znanych sklepach z AGD/RTV i serwisach.
 
Moc przyłączeniowa (W) – Kupując płytę indukcyjną 2 palnikową musimy zwrócić na moc przyłączeniową urządzenia. Ten parametr podawany przez producentów iforumuje nas o całkowitym zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Szczególnie trzeba zwrócić na to uwagę posiadają starą lub słabą instalację elektryczną w kuchni. Na rynku możemy spotkać płyty indukcyjne 2 palnikowe, które mają moc przyłączeniową o wartościach: od 3000 W do 7400 W.
 
Sterowanie płyty grzewczej – Dla wygody warto zwrócić uwagę na to jakie sterowanie posiada płyta indukcyjna 2 palnikowa, którą chcemy kupić. Na rynku możemy spotkać płyty 2 palnikowe, które posiadają sterowanie mechaniczne lub elektrocznine. Warto postawić na wygodę i wybrać indukcję dwupalnikową ze sterowaniem dotykowym.
 
Łączenie pól grzejnych – W przypadku płyt indukcyjnych 2 palnikowych bardzo mało występuje modeli, które umożliwiają łączenie pól grzejnych. Na rynku idzie spotkać płyty w których można połączyć pola grzejne co umożliwia nam gotowanie na niestandardowych naczyniach lub większych garnkach np. płyta indukcyjna SIEMENS EX375FXB1E.
 
Wskaźnik ciepła resztkowego – W większości nowoczesnych płyt indukcyjnych wskaźnik ciepła resztkowego to standard, ale występują też płyty indukcyjne 2 palnikowe, które nie posiadają go. Kupując płytę indukcyjną 2 palnikową zwróć uwagę czy płyta, którą chcesz kupić posiada ten wskaźnik. Wskaźnik ciepła resztkowego to mechanizm, który pokazuje nam za pomocą światła czy płyta indukcyjna jest nagrzana. Gaśnie on gdy płyta indukcyjna osiągnie temperaturę poniżej 50ºC. Tego typu rozwiązanie jest bardzo przydatne i zabezpiecza nas przed poparzeniami.

Najczęściej zadawane pytania:

Co to jest płyta indukcyjna?

Płyta indukcyjna to AGD, które służy do gotowania potraw lub innych rzeczy np. wody, mleka. Urządzenie to wytwarza odpowienie pole magnetyczne po położeniu naczynia i podgrzewa zawartość w naczyniu. Płyta indukcyjna może posiadać od 2 do nawet 10 pól grzejnych.

Dla kogo płyta indukcyjna 2 palnikowa?

Płyta indukcyjna 2 palnikowa to świetne rozwiązanie do małych pomieszczeń, gdzie nie możemy sobie pozwolić na standardowej wielkości płytę indukcyjną lub dla osób, które rzadko gotują.

Jak działa płyta indukcyjna dwupalnikowa?

Płyta indukcyjna dwupalnikowa działa tak samo jak standardowa płyta indukcyjna, gdzie po położeniu garnka, patelni wytwarzane jest pole magnetyczne, które podgrzewa naczynie.

Jakie funkcje powinna posiadać płyta indukcyjna dwu palnikowa do zabudowy?

Płyta indukcyjna dwu palnikowa do zabudowy powinna posiadać takie funkcje jak: Booster, zabezpieczenia, wykrywanie wielkości naczyń, wskaźnik ciepła resztkowego, timer.

Jakie są wymiary płyty indukcyjnej 2 palnikowej?

Płyty indukcyjne 2 palnikowe mają takie wymiary podawane w cm jak: 30 x 52, 28.8 x 52, 29 x 52, 45 x 51, 30 x 51, 30.2 x 52, 29 x 51, 30.6 x 52.7, 90 x 51.

Jakiej firmy płyta indukcyjna dwu palnikowa?

Kupując płytę indukcyjną dwu palnikową warto postawić na sprawdzoną firmę, taką jak: Samsung, Electrolux, Whirlpool, Siemens, Amica.

Ile kosztuje płyta indukcyjna dwu palnikowa?

Ceny płyt indukcyjnych dwu palnikowych nie należą do zbyt wysokich. Najtańszą płytę indukcyjną dwu palnikową można kupić za ok. 600 zł. Za najdroższą płytę indukcyjną dwu palnikową trzeba zapłacić ok. 2500 zł.

Gdzie kupić płytę indukcyjną dwu palnikową?

Płytę indukcyjną dwu palnikową możemy kupić w różnych sklepach z AGD/RTV np. Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert. Dobrym pomysłem na kupno płyty indukcyjnej jest sprawdzenie ofert na Allegro oraz w porównywarkach cenowych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

Źródła:

https://www.whirlpool.pl/plyta-indukcyjna-szklanoceramiczna-whirlpool-ws-q0530-ne-869991589810/p
https://www.bosch-home.pl/lista-produktow/gotowanie-i-pieczenie/plyty-grzewcze/plyty-indukcyjne/PIB375FB1E
https://pl.gorenje.com/produkty/gotowanie-i-pieczenie/plyty-grzejne/HOB-BI3BA-T0-IT321KR-GOR/p/000000000000731822
https://www.electrolux.pl/kitchen/cooking/hobs/induction-hob/lit30230c/
https://www.siemens-home.bsh-group.com/pl/lista-produktow/gotowanie-i-pieczenie/plyty-grzewcze/plyty-domino/EX375FXB1E
https://www.amica.pl/plyta-indukcyjna-pi3510u
https://www.siemens-home.bsh-group.com/pl/lista-produktow/gotowanie-i-pieczenie/plyty-grzewcze/plyty-domino/EH375FBB1E
https://sklep.berg-agd.pl/pl/p/Plyta-indukcyjna-XBERG-BRGI303N/492
https://mpm.pl/pl/plyty-elektryczneindukcyjne-/2749-plyta-indukcyjna-mpm-30-im-09-5903151018496.html
https://www.beko.com/pl-pl/produkty/plyty-do-zabudowy/plyta-do-zabudowy-indukcyjna-30-cm-hdmi32400dt

5/5 - (19 votes)
Opinie o rankingach