Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Zmywarka wolnostojąca 60 cm to rozwiązanie dla osób, które nie chcą zabudowywać wszystkich sprzętów kuchennych, bądź decydują się na zakup zmywarki w późniejszym czasie i nie chcą aby zakup ten wiązał się z modernizacją całej zabudowy kuchennej. Zmywarka o szerokości 60 cm to najbardziej popularny model zmywarki, wybierany w sytuacji gdy nie ogranicza Nas metraż i nie musimy decydować się na wąskie urządzenia. Przed wyborem konkretnego modelu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na parametry techniczne sprzętu. Najważniejszy aspekt to pojemność zmywarki, którą liczymy w kompletach naczyń jakie możemy jednorazowo umyć, zwykle to 16 kompletów, ale wiele modeli ma opcję zmywania z połową załadunku, dzięki temu nie musimy gromadzić naczyń a jednocześnie możemy ograniczyć zużycie wody. To bowiem kolejny istotny aspekt, modele, które zużywają mało wody w jednym cyklu zmywania pozwolą Nam na zmniejszenie rachunków za wodę i tym samym oszczędności w domowym budżecie. Oszczędność dotyczy nie tylko wody ale również energii, wybór urządzeń o najwyższej klasie energetycznej to jednocześnie niższe rachunki za prąd i kolejne zaoszczędzone pieniądze. Warto zwrócić uwagę również na ilość programów do zmywania jakie oferuje dany model, spośród dostępnych programów znajdziemy tryb eco, tryb do dużych zabrudzeń czy program do wyparzania. Spośród setek dostępnych modeli każdy znajdzie więc urządzenie dostosowane do jego potrzeb i budżetu. Sprawdź nasz ranking zmywarek wolnostojących 60 cm i wybierz najlepszą do swojej kuchni.

Ranking zmywarek wolnostojących 60 cm

Miejsce 1

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Samsung DW60A8050FB

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Samsung DW60A8050FB

Numer 1 w naszym zestawieniu najlepszych zmywarek wolnostojących o szerokości 60 cm zajmuje wysokiej klasy zmywarka Samsung DW60A8050FB. Łatwiej i bezpieczniej wyciąnij kosz pełen naczyń. Prowadnice Soft Rail wykorzystują system szyn z łożyskami kulkowymi, który powoduje mniejsze tarcie, dzięki czemu kosze wsuwają się i wysuwają płynnie, nawet jeśli są w nich ciężkie naczynia. System Flex Load pozwala łatwiej i wygodniej rozłożyć różne naczynia, szklanki, kieliszki i filiżanki w górnym koszu. Kolce tam umiejscowione można regulować w 3 ustawieniach za pomocą specjalnego suwaka. Każde z ustawień kolców pozwala optymalnie ułożyć wysokie kieliszki, filiżanki lub talerzyki deserowe. Umieść naczynia różnych rozmiarów i kształtów w prosty sposób. Za jednym dotknięciem możesz z łatwością podnieść lub opuścić górny kosz o 5 cm. Podnosząc górny kosz tworzysz więcej miejsca w dolnym koszu, dzięki czemu pomieści on różne rozmiary I kształty naczyń, w tym wysokie garnki, szerokie półmiski i duże talerze. Specjalna szuflada pozwoli CI zmieścić na niej sztućce oraz przybory kuchenne. Nie zajmują już one miejsca w dolnym koszu, zwiększając ogólną pojemność zmywarki. Dodatkowe wyjmowane wkładki pozwalają lepiej dostosować przestrzeń do różnego rodzaju włożonych przedmiotów np. sztućców, małych filiżanek czy chochli. Za sprawą połączenia z Wi-Fi w dowolnym momencie możesz na odległość monitorować i kontrolować zmywarkę, korzystając z aplikacji na smartfonie. Niezależnie od tego, gdzie przebywasz, możesz sprawdzić postępy w cyklu zmywania, zdalnie włączyć lub wyłączyć urządzenie, wybrać bądź dostosować program, jak również otrzymać informacje diagnostyczne. Opcja pobierania programów pozwala wybrać jeden z 4 dodatkowych programów I natychmiast pobrać ten, któy chcesz za pomocą aplikacji na smartfona. Możesz wybrać następujące program: “Extra Cichy”, “Garnki i patelnie”, “Naczynia plastikowe” lub “Baby Care”.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Amica DFM66C8EOiBH

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Amica DFM66C8EOiBH

Drugie miejsce w naszym rankingu zajmuje dobra i niezawodna zmywarka Amica DFM66C8EOiBH, która zbiera bardzo dużo pozytywnych opinii w internecie. Nowoczesny bezszczotkowy silnik Silent Drive 3.0, dzięki płynnej regulacji obrotów, dynamicznie dopasowuje ciśnienie wody do programu i rodzaju naczyń. Efekt? Wyjątkowo ciche oraz skuteczne zmywanie nawet w krótkich programach. Technologia bezszczotkowa to także oszczędność energii oraz znacznie przedłużona żywotność zmywarki. OpenDry to koniec wycierania niedosuszonych naczyń! Automatycznie uchylane drzwi zmywarki w ostatniej fazie suszenia sprawią, że naczynia szybko i naturalnie doschną. Jest to rozwiązanie energooszczędne i w pełni bezpieczne — odległość na jaką uchylają się drzwi to 7-10 cm, a wydobywające się ze zmywarki wilgotne powietrze ma temperaturę max. 40°C, zatem nie skrapla się na meblach i nie spowoduje żadnej szkody. W razie potrzeby masz możliwość dezaktywacji funkcji. To komfort użytkowania oraz mniejsze zużycie energii. Chcesz, żeby Twoje naczynia były higieniczne czyste i lśniące? To możliwe dzięki SteamPower® — gorącej pary użytej na końcu cyklu zmywania, która redukuje ilość bakterii na naczyniach i w zmywarce, a także sprawia, że wyjmowane ze zmywarki naczynia lśniące i idealnie dosuszone. Zmywarce nie grozi nagły i niekontrolowany wyciek wody! W przypadku jakiejkolwiek awarii włączy się system AquaStop, który automatyczne odetnie jej dopływ. Teraz możesz mieć pewność, że zmywarka nie zaleje ani Twojego mieszkania, ani, tym bardziej, mieszkania sąsiadów. Filtr ze specjalną powłoką antybakteryjną zapewnia eliminację patogenów oraz redukcję nieprzyjemnych zapachów ze zmywarki. Niskie zużycie wody przy zachowaniu takich samych skutecznych parametrów zmywania jak przy myciu z większym poborem wody. Mycie strefowe to rozwiązanie dla niewielkiej ilości brudnych naczyń, dzięki któremu zaoszczędzisz wodę i energię. Gwarancję błyszczących i idealnie czystych naczyń zapewni Ci elektroniczne dozowanie nabłyszczacza, który podaje go dokładnie tyle, ile potrzeba.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Bosch SMS4HMI07E

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Bosch SMS4HMI07E

Zmywarka wolnostojąca Bosch SMS4HMI07E o szerokości 60 cm to sprzęt, który znalazł się na trzecim miejscu w naszym rankingu. Włączenie funkcji ExtraDry powoduje wyjątkowo dokładne wysuszenie naczyń dzięki wyższej temperaturze podczas cyklu płukania i dłuższej fazie suszenia – za jednym naciśnięciem przycisku. Dzięki temu nawet plastikowe naczynia, takie jak butelki dla niemowląt czy talerzyki i sztućce piknikowe, będą idealnie czyste i suche. Dzięki temu nie ma konieczności ich dodatkowego, ręcznego wycierania. Szuflada Vario3 to dodatkowy poziom w górnej części zmywarek. To idealne miejsce na sztućce i małe akcesoria kuchenne, takie jak łyżki wazowe czy trzepaczki, a nawet filiżanki do espresso. Dodatkowy poziom zapewnia większą swobodę podczas załadunku zmywarki i więcej przestrzeni. Vario3 może zastąpić koszyk na sztućce, tworząc miejsce na więcej kompletów naczyń w dolnym koszu. Przy załadunku zmywarki potrzebujesz czasem więcej miejsca – na przykład na kieliszki czy wysokie naczynia. I temu właśnie służy Rackmatic, który umożliwia usytuowanie górnego kosza zmywarki nawet na trzech różnych poziomach. Dostosowuj elastycznie wysokość kosza, aby bezproblemowo umieścić większe i nieporęczne naczynia dokładnie tam, gdzie chcesz. System regulacji położenia górnego kosza Rackmatic, służy dopasowaniu wnętrza do aktualnych potrzeb. System pozwala zmienić ustawienie kosza na różnych wysokościach, a wybraną pozycję można łatwo zmienić , nawet gdy kosz jest pełen. Dzięki temu możesz dostosować wnętrze do swoich potrzeb nawet dla bardzo wysokich talerzy w dolnym koszu, czy wysokich kieliszków czy kufli w górnym koszu. Nikt nie lubi rozpraszającego hałasu. Jest to szczególnie istotne w nocy oraz jeśli masz otwartą kuchnię na salon. Jeśli więc ważne dla Ciebie są cisza i spokój, najlepszym rozwiązaniem będzie zmywarka Silence Plus 42 dB. Brak tabletek do zmywarki to ostatnia rzecz o jakiej marzysz, kiedy musisz umyć naczynia. Licznik tabletek w aplikacji Home Connect śledzi ich zużycie i na podstawie Twojego ostatniego zakupu, informuje Cię poprzez automatyczne powiadomienie, kiedy zostanie ostatnich pięć tabletek. Nareszcie jest zmywarka, która sama troszczy się o siebie.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Beko BDFN26525XQ

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Beko BDFN26525XQ

Zmywarka wolnostojąca Beko BDFN26525XQ to sprzęt, który jest polecany przez sprzedawców i ekspertów internetowych. Zmywarka zbiera głównie same pozytywne opinie co świadczy o jej wysokiej jakości. Nie pozwól, aby trudne mycie blach z piekarnika powstrzymywało Cię przed gotowaniem i pieczeniem. Dzięki miejscu na 3 blachy i programowi czyszczenia blach pod wysokim ciśnieniem funkcja TrayWash™ wyręczy Cię w tym ciężkim zadaniu. Wybierając zmywarkę zwróć uwagę na to czy posiada ona dno ze stali nierdzewnej tak jak ten model. W przeciwieństwie do zmywarki z plastikowym dnem, stal nierdzewna gwarantuje znacznie większą trwałość i wyższy poziom higieny we wnętrzu urządzenia. Zmywarka Beko daje pewność, że nieprzyjemne zapachy nie zagoszczą we wnętrzu Twojego urządzenia, a jakość wykonania pozwoli cieszyć się nią przez wiele lat. System Water Safe to ochrona przez wyciekiem wody i zalaniem pomieszczania. W razie wycieku wody dopływ wody do zmywarki odcinany jest automatycznie. Jedną z flagowych i najbardziej zaawansowanych funkcji zmywarek Beko jest GlassShield, która powstała z myślą o szklanych zastawach. Ze względu na ich delikatną naturę stworzyliśmy technologię, która nie tylko skutecznie chroni wszelkie szklane naczynia, lecz także dwudziestokrotnie wydłuża ich żywotność. Funkcja opiera się na innowacyjnej, automatycznej analizie poziomu twardości wody znajdującej we wnętrzu urządzenia.Nie trać czasu, próbując otworzyć dozownik detergentu. Wysuwany dozownik detergentu można łatwo otworzyć i zamknąć, co ułatwia dolewanie do niego detergentu. Niektóre zabrudzenia potrafią przyprawić o ból głowy. Nowe ramię myjące jest tak mocne, że nawet najtrudniejsze do wyczyszczenia naczynia błyszczą jak nowe.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Bosch SMS6EDI06E

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Bosch SMS6EDI06E

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Bosch SMS6EDI06E to sprzęt, który musiał się znaleźć w naszym rankingu najlepszych zmywarek. Wyjmowanie naczyń, które nie są wystarczająco suche lub są zbyt gorące bywa irytujące. Dzięki funkcji EfficientDry drzwi zmywarki otworzą się automatycznie pod koniec programu. To praktyczne rozwiązanie przyspiesza proces suszenia, zapobiega rekondensacji oraz delikatnie schłodzi naczynia, aby były gotowe do wyjęcia, bez konieczności ręcznego wycierania. Funkcja ta przyczynia się nie tylko do uzyskania lepszego efektu suszenia, ale również oszczędza energię. Usytuowany na górze zmywarki, trzeci kosz Extra Space udostępnia miejsce na płaskie miski oraz większe i mniejsze akcesoria kuchenne. Wyposażony w ruchomą, przesuwaną tacę na noże, uwalnia przestrzeń załadunkową na wysokie kieliszki w koszu poniżej. W ten sposób zyskujesz większą elastyczność przy załadunku różnorodnych naczyń. Spraw, aby zmywarka słuchała Twoich poleceń, gdy chcesz rozpocząć lub wstrzymać jej pracę, bądź rozpoznać aktualną fazę cyklu zmywania. Twoja nowoczesna zmywarka ma możliwość sterowania głosowego, kompatybilnego z Alexa, Google Asystent. Odpowiedni załadunek różnorodnych naczyń może być wyzwaniem. Kosze MaxFlex oferują wiele możliwości załadunku dzięki stabilniejszemu, wyższemu dolnemu koszowi oraz składanym elementom na duże naczynia. Dodatkowo, nowo zaprojektowane uchwyty na kieliszki, antypoślizgowe wykończenie i półki na filiżanki zapewniają ich stabilizację. Dla małych akcesoriów kuchennych przewidziano u góry 3 poziom załadunku w postaci trzeciego kosza ExtraSpace albo szuflady na sztućce. Brak tabletek do zmywarki to ostatnia rzecz o jakiej marzysz, kiedy musisz umyć naczynia. Licznik tabletek w aplikacji Home Connect śledzi ich zużycie i na podstawie Twojego ostatniego zakupu, informuje Cię poprzez automatyczne powiadomienie, kiedy zostanie ostatnich pięć tabletek. Nareszcie jest zmywarka, która sama troszczy się o siebie.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 6

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Whirlpool OWFC 3C26

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Whirlpool OWFC 3C26

Zmywarka wolnostojąca Whirlpool OWFC 3C26 o szerokości 60 cm to tania i dobra zmywarka, którą warto sprawdzić szukając nowej zmywarki do swojego mieszkania. Automatyczne otwieranie drzwi zmywarki po zakończeniu programu zapewnia lepsze i bardziej naturalne suszenie naczyń. System ten gwarantuje wyższą efektywność energetyczną i lepsze rezultaty suszenia. Zmywarka Whirlpool posiada możliwość regulacji nóg, żeby dostosować wysokość urządzenia do potrzeb użytkownika. W zmywarce Whirlpool zmyjesz 14 różnorodnych kompletów naczyń. Możliwość wyjęcia górnego kosza w zmywarce sprawia, że nie zabraknie w niej miejsca nawet na naczynia o nietypowych kształtach. Zabezpieczenie przed zalaniem, które wykrywa nieszczelności we wnętrzu zmywarki i zapobiega zalaniu domu. W przypadku pęknięcia ścian we wnętrzu urządzenia, woda przedostaje się do dolnej części, gdzie pływak uruchamia alarm. Pompa spustowa zostaje uruchomiona i woda zostaje wyprowadzona z wnętrza zmywarki. Wnętrze zmywarki ze stali nierdzewnej sprawia, że naczynia są zawsze błyszczące, a środek urządzenia jest perfekcyjnie czysty. Oszczędzaj zasoby, gdy Twoja zmywarka jest zapełniona tylko do połowy. Opcja Połowa Załadunku optymalizuje zużycie wody i energii elektrycznej podczas zmywania małej ilości naczyń w obu koszach. Zmywarka Whirlpool jest wyposażona w składane elementy, co zwiększa wygodę użytkowania. Zewnętrzne zabezpieczenie wody, wbudowane w rurę dopływu, chroni przed wyciekiem wody w razie niespodziewanej awarii.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 7

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Amica DFM61E6qWN

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Amica DFM61E6qWN

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Amica DFM61E6qWN o klasie energetycznej E to bardzo dobry sprzęt, który sprawdzi się w każdym mieszkaniu lub domu. Bezszczotkowy silnik SilentDrive 2.0 zapewnia cichszą pracę zmywarki i mniejsze zużycie energii, a dzięki 2-prędkościom zmywanie będzie idealnie dopasowane do rodzaju naczyń. Dwa poziomy ciśnienia wody pozwalają na delikatne mycie naczyń w górnym koszu, podczas gdy w koszu dolnym odbywa się intensywne zmywanie uciążliwych zabrudzeń. Technologia bezszczotkowa to gwarancja dłuższej żywotności silnika. Chcesz, żeby Twoje naczynia były higieniczne czyste i lśniące? To możliwe dzięki SteamPower® — gorącej pary użytej na końcu cyklu zmywania, która redukuje ilość bakterii na naczyniach i w zmywarce, a także sprawia, że wyjmowane ze zmywarki naczynia lśniące i idealnie dosuszone. Potrzebujesz szybko i skutecznie umyć naczynia? Ten program zrobi to już w godzinę! Dzięki wszystkim fazom mycia — łącznie z namaczaniem i suszeniem, osiągniesz te same idealne efekty, co w dłuższych programach. Rodzina wyjechała na wakacje i masz teraz znacznie mniejsze potrzeby? Mniej garnków, mniej talerzy, mniej kubków? Nie chcesz czekać, aż uzbiera Ci się cała kolekcja brudnych naczyń? Wypełnij zmywarkę tak, jak potrzebujesz i włącz funkcję HalfLoad. W czasie mycia pracować będą na zmianę wszystkie ramiona natryskowe zmywarki, naczynia będą doskonale umyte, a Ty zużyjesz nawet do 20% mniej wody i prądu. Nowoczesny, antybakteryjny filtr z materiału będącego pochodną triazolu nie tylko eliminuje osadzające się na nim patogeny, ale przede wszystkim utrudnia ich namnażanie we wnętrzu zmywarki. Rozwiązanie redukuje również powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Czysta higiena wbudowana w zmywarkę!

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Indesit DFC 2B+19 AC X

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Indesit DFC 2B+19 AC X

Zmywarka wolnostojąca Indesit DFC 2B+19 AC X to ciekawa pozycja, która musiała się znaleźć w naszym zestawieniu. Cykl push & Go pozwala uzyskać czyste i suche naczynia w zaledwie 85 minut za naciśnięciem jednego przycisku. Przy tym programie naczynia będą umyte 3 razy szybciej niż przy cyklu Eco. Dla najwyższej higieny i trwałości, cała komora zmywarki jest wykonany ze stali nierdzewnej. Oddzielna taca do mycia wszystkich przyborów kuchennych i sztućców. Nie musisz czekać do pełnego załadowania zmywarki. Bezpieczeństwo jest kluczem – nie ma szans na wyciek wody. Możliwość zmiany momentu uruchomienia programu.Prosta informacja dzięki wskaźnikom świetlnym. Twoje dziecko może spać spokojnie przy uruchomionej zmywarce! Silnik inwerterowy Indesit redukuje wibracje i hałas, a także zużywa mniej energii, zapewniając w tym samym czasie doskonałe rezultaty. Program opóźnienie pozwala na wygodne zaplanowanie cykli czyszczenia na późniejszą porę dnia lub nocy. Po prostu dodaj wybrany środek czystości i pozwól swojej pralce Indesit zająć się resztą.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Samsung DW60A6092FS

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Samsung DW60A6092FS

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Samsung DW60A6092FS to zmywarka, która posiada wysoką klasę efektywności energetycznej i jednocześnie skutecznie myje naczynia. Jej kosze wsuwają się i wysuwają płynnie i łatwo, można je też elastycznie konfigurować, aby pomieściły naczynia różnych rozmiarów. A dodatkowo ma funkcję automatycznego uchylania drzwi wspomagającą proces suszenia. Łatwiej i bezpieczniej wyciąnij kosz pełen naczyń. Prowadnice Soft Rail wykorzystują system szyn z łożyskami kulkowymi, który powoduje mniejsze tarcie, dzięki czemu kosze wsuwają się i wysuwają płynnie, nawet jeśli są w nich ciężkie naczynia. System Flex Load pozwala łatwiej i wygodniej rozłożyć różne naczynia, szklanki, kieliszki i filiżanki w górnym koszu. Kolce tam umiejscowione można regulować w 3 ustawieniach za pomocą specjalnego suwaka. Każde z ustawień kolców pozwala optymalnie ułożyć wysokie kieliszki, filiżanki lub talerzyki deserowe. Umieść naczynia różnych rozmiarów i kształtów w prosty sposób. Za jednym dotknięciem możesz z łatwością podnieść lub opuścić górny kosz o 5 cm. Podnosząc górny kosz tworzysz więcej miejsca w dolnym koszu, dzięki czemu pomieści on różne rozmiary I kształty naczyń, w tym wysokie garnki, szerokie półmiski i duże talerze. Specjalna szuflada pozwoli CI zmieścić na niej sztućce oraz przybory kuchenne. Nie zajmują już one miejsca w dolnym koszu, zwiększając ogólną pojemność zmywarki. Dodatkowe wyjmowane wkładki pozwalają lepiej dostosować przestrzeń do różnego rodzaju włożonych przedmiotów np. sztućców, małych filiżanek czy chochli. Po zakończeniu cyklu mycia, drzwi zmywarki otwierają się automatycznie. Dzięki temu zebrana w urządzeniu para może się ulotnić, co pozwala naczyniom szybciej wyschnąć. Już nie musisz pilnować końca programu zmywania, aby ręcznie otworzyć drzwi i szybciej wysuszyć naczynia.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Miejsce 10

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Amica DFM68C9EONViID

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Amica DFM68C9EONViID

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Amica DFM68C9EONViID to dobra i niezawodna zmywarka wolnostojąca, która posiada nowoczesny bezszczotkowy silnik Silent Drive 3.0, dzięki płynnej regulacji obrotów, dynamicznie dopasowuje ciśnienie wody do programu i rodzaju naczyń. Efekt? Wyjątkowo ciche oraz skuteczne zmywanie nawet w krótkich programach. Technologia bezszczotkowa to także oszczędność energii oraz znacznie przedłużona żywotność zmywarki. Niedomyte naczynia są już historią. Dzięki innowacyjnej natrysznicy WaterSpinner 2.0 umieszczonej w górnym koszu oraz zastosowaniu specjalnych osłon na jej śmigłach woda rozprowadzana jest jeszcze precyzyjniej, gwarantując 15% oszczędności czasu, cichą pracę i skuteczniejsze zmywanie aż o 33%! WaterSpinner to efektywne domywanie nawet mocno zaschniętych zabrudzeń. OpenDry to koniec wycierania niedosuszonych naczyń! Automatycznie uchylane drzwi po zakończonym cyklu zmywania sprawiają, że naczynia szybko i naturalnie doschną. Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne — wydobywające się ze zmywarki wilgotne powietrze ma temperaturę max. 40°C, zatem nie skrapla się na meblach i nie spowoduje żadnej szkody. To komfort użytkowania oraz mniejsze zużycie energii. Chcesz, żeby Twoje naczynia były higieniczne czyste i lśniące? To możliwe dzięki SteamPower — gorącej pary użytej na końcu cyklu zmywania, która redukuje ilość bakterii na naczyniach i w zmywarce, a także sprawia, że wyjmowane ze zmywarki naczynia lśniące i idealnie dosuszone. Higiena w domu jest dla Ciebie niezwykle ważna? Unikatowa na rynku technologia UV Hygiene Technology to aktywacja promieni ultrafioletowych w różnych fazach mycia i suszenia, co pozwala eliminować niebezpieczne drobnoustroje, bakterie i wirusy z całej zmywarki. Po zakończeniu zmywania i otwarciu drzwi Światło UV samo wyłącza się, dzięki czemu korzystanie z niego jest w pełni bezpieczne. Steruj wygodnie i nie trać czasu na sprzątanie! Korzystając z dotykowych sensorów jeszcze szybciej znajdziesz i ustawisz pożądany program mycia czy funkcję dodatkową. Czujniki znajdują się pod płaską powierzchnią panelu, dzięki temu łatwiej utrzymasz urządzenie w czystości, a użytkowanie będzie jeszcze bardziej ergonomiczne. Steruj z przyjemnością!

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Poszukujesz zmywarki wolnostojącej o szerokości 60 cm? Dla Ciebie wykonaliśmy testy i analizy wielu urządzeń różnych producentów, aby zbudować nasz rzetelny ranking zmywarek wolnostojących 60 cm. Mamy nadzieje, że nasz ranking zaoszczędzi Ci sporo cennego czasu przy poszukiwaniu nowej zmywarki wolnostojącej 60 cm do Twojej kuchni.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał ranking zmywarek wolnostojących 60 cm?

Ranking zmywarek wolnostojących 60 cm, który jest widoczny na naszej stronie powstał po przeprowadzeniu testów i analiz przez nasz zespół specjalistów. Przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy ponad 100 modeli zmywarek wolnostojących o szerokości 60 cm, takich firm jak: Bosch, Electrolux, Beko, Amica, Hotpoint, Samsung, AEG, Hisense, Siemens, Miele, Candy, Indesit, Sharp, Toshiba i wielu innych. Następnie postanowiliśmy sprawdzić opinie o zmywarkach wolnostojących o szerokości 60 cm w internecie. Opinie o tych urządzeniach sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, na grupach na Facebooku, na Allegro, na blogach z recenzjami, na rankingach produktowych oraz w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych). Po tych wszystkich czynnościach usiedliśmy z naszym zespołem i uszeregowaliśmy oraz opisaliśmy nasz ranking dobrych i niezawodnych zmywarek wolnostojących 60 cm prostym językiem. Ranking jest stale aktualizowany oraz nie jest sponsorowany przez żadnego z producentów, który produkuje te urządzenia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki 60 cm?

Wybór i zakup zmywarki wolnostojącej o szerokości 60 cm nie należy do najłatwiejszych zadań z racji tak wielu modeli dostępnych na rynku. Jak w przypadku każdego urządzenia AGD możemy spotkać lepsze jak i gorsze urządzenia. Jaką zmywarkę wolnostojącą 60 cm kupić? Czym kierować się przy zakupie zmywarki wolnostojącej 60 cm? Jaką zmywarkę wolnostojącą 60 cm wybrać? Na te i inne pytania znajdziesz pytania w naszym poradniku zakupowym przygotowanym przez naszych ekspertów.
 
Nowa klasa energetyczna – Wybierając nową zmywarkę wolnostojącą o szerokości 60 cm warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną bo to właśnie ona ma wpływ na rachunki za prąd czyli zyżycie energii przez urządzenie. Szukając zmywarki wolnostojącej 60 cm można spotkać urządzenia, które mają klasę energetyczną taką jak: A, B, C, D, E, F. Najoszczędniejsze zmywarki wolnostojące 60 cm to te, które mają klasę energetyczną A lub B. Wybierz zmywarkę wolnostojącą 60 cm dostosowaną do swich potrzeb i budżetu.
 
Liczba kompletów naczyń – Dobra zmywarka wolnostojąca 60 cm to taka, która jest oszczędna oraz pomieści dużo kompletów naczyń. W tej kategorii urządzeń możemy spotkać zmywarki wolnostojące 60 cm, które pomieszczą najczęściej od 6 do nawet 16 kompletów naczyń. Jak widać rozpiętość jest bardzo duża jeśli chodzi o pojemność naczyń. Wybierz zmywarkę i jej pojemność naczyń dostosowując to pod wielkość swojego gospodarstwa domowego.
 
Poziom emisji hałasu – Kupując zmywarkę wolnostojącą 60 cm warto również zwrócić uwagę na to ile decybeli emituje zmywarka, którą chcemy kupić. To bardzo ważne jeśli nie lubimy głośnych urządzeń. Na rynku można spotkać zmywarki wolnostojące o szerokości 60 cm, które mają poziom emisji hałasu (dB) od 41 do 52 (dB).
 
Zużycie wody na cykl w programie EKO – Jeśli szukasz oszczędnej zmywarki wolnostojącej o szerokości 60 cm to zwróć uwagę również na to ile zużywa wody na cykl w programie EKO. Informacja ta podawana jest przez producentów w litrach i też na wpływ na Twoje rachunki. Na rynku są dostępne zmywarki wolnostojące 60 cm, które zużywają wodę podczas jednego cyklu w programie EKO od 6.5 litra do nawet 12.9 litra. Wybierz zmywarkę, która zużywa jak najmniej litrów wody w programie EKO a będziesz płacić małe rachunki.
 
Funkcje zmywarki – Kupując nową zmywarkę wolnostojącą 60 cm warto zwrócić uwagę na to jakie funkcje posiada urządzenie, które chcemy kupić. W tej kategorii urządzeń możemy spotkać zmywarki, które posiadają takie funkcje jak: Autodozowanie, Zabezpieczenie przed zalaniem, Trzecia szuflada, Połowa załadunku, Sterowanie smartfonem.

Najczęściej zadawane pytania o zmywarki wolnostojące 60 cm:

Co to jest zmywarka wolnostojąca?

Zmywarka wolnostojąca jak sama nazwa wskazuje to rodzaj zmywarki do naczyń, która nie wymaga zabudowy meblowej. Tego typu urządzenie może stać w dowolnym miejscu w kuchni lub innym pomieszczeniu mieszkania. W kategorii zmywarek wolnostojących najpopularniejszymi urządzeniami są zmywarki wolnostojące o szerokości 45 cm, 55 cm lub 60 cm.

Jakie są rozmiary zmywarek wolnostojących?

Zmywarki wolnostojące posiadają najczęściej wymiary takie jak 45 cm, 55 cm i 60 cm szerokości.

Jakiej firmy zmywarka wolnostojąca 60 cm?

Kupując zmywarkę wolnostojącą 60 cm warto postawić na sprawdzoną firmę, taką jak: Bosch, Electrolux, Beko, Amica, Hotpoint, Samsung, AEG, Hisense, Siemens, Miele, Candy, Indesit, Sharp, Toshiba.

Czy na zmywarkę wolnostojącą 60 cm można polozyc blat?

Niektóre modele zmywarek wolnostojących o szerokości 60 cm mają taką możliwość.

Ile kosztuje zmywarka wolnostojąca 60 cm?

Ceny zmywarek wolnostojących o szerokości 60 cm są bardzo zróżnicowane. Najtańszą zmywarkę wolnostojącą można już kupić za ok 1200 zł. Za najdroższą zmywarkę wolnostojącą 60 cm trzeba zapłacić ok. 8000 zł.

Gdzie kupić zmywarkę wolnostojącą 60 cm?

Zmywarki wolnostojące 60 cm możemy kupić w popularnych sklepach z AGD/RTV typu Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (59 votes)
Opinie o rankingach