Zaznacz stronę

Zmywarka wolnostojąca 60 cm to rozwiązanie dla osób, które nie chcą zabudowywać wszystkich sprzętów kuchennych, bądź decydują się na zakup zmywarki w późniejszym czasie i nie chcą aby zakup ten wiązał się z modernizacją całej zabudowy kuchennej. Zmywarka o szerokości 60 cm to najbardziej popularny model zmywarki, wybierany w sytuacji gdy nie ogranicza Nas metraż i nie musimy decydować się na wąskie urządzenia. Przed wyborem konkretnego modelu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na parametry techniczne sprzętu. Najważniejszy aspekt to pojemność zmywarki, którą liczymy w kompletach naczyń jakie możemy jednorazowo umyć, zwykle to 16 kompletów, ale wiele modeli ma opcję zmywania z połową załadunku, dzięki temu nie musimy gromadzić naczyń a jednocześnie możemy ograniczyć zużycie wody. To bowiem kolejny istotny aspekt, modele, które zużywają mało wody w jednym cyklu zmywania pozwolą Nam na zmniejszenie rachunków za wodę i tym samym oszczędności w domowym budżecie. Oszczędność dotyczy nie tylko wody ale również energii, wybór urządzeń o najwyższej klasie energetycznej to jednocześnie niższe rachunki za prąd i kolejne zaoszczędzone pieniądze. Warto zwrócić uwagę również na ilość programów do zmywania jakie oferuje dany model, spośród dostępnych programów znajdziemy tryb eco, tryb do dużych zabrudzeń czy program do wyparzania. Spośród setek dostępnych modeli każdy znajdzie więc urządzenie dostosowane do jego potrzeb i budżetu. Sprawdź nasz ranking zmywarek wolnostojących 60 cm i wybierz najlepszą do swojej kuchni.

Ranking zmywarek wolnostojących 60 cm

Miejsce 1

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Whirlpool WFO 3T133 PF X

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Whirlpool WFO 3T133 PF X

Na pierwszym miejscu w naszym rankingu zmywarek wolnostojących 60 cm znalazła się wysokiej jakosci zmywarka wolnostojąca 60 cm Whirlpool WFO 3T133 PF X, która zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Zmywarka wolnostojąca 60 cm Whirlpool ma 14 uniwersalnych miejsc na naczynia, dzięki czemu zawsze masz tyle przestrzeni, ile potrzebujesz. Elektrozawór blokuje dopływ wody z rury zewnętrznej w przypadku pęknięcia jej węża wewnętrznego. W przypadku pęknięcia woda przedostaje się przez wąż do dolnej komory maszyny, gdzie urządzenie pływające uruchamia alarm awarii i aktywuje Aquastop, wysyłając sygnał do zaworu elektronicznego. Dopływ wody jest zamknięty, a pompa spustowa opróżnia komore. Zmywarka Whirlpool została stworzona, aby zapewniać idealne rezultaty mycia przy najmniejszym możliwym hałasie. Potężne strumienie wody z tylnej części zmywarki dostarczają najwyższe rezultaty czyszczenia najtrudniejszych zabrudzeń. Inteligentne czujniki wykrywają poziom zabrudzenia oraz odpowiednio dostosowują ciśnienie wody. PowerClean zapewnia idealne rezultaty zmywania bez mycia wstępnego, namaczania lub szorowania ręcznego. Technologia 6-ty Zmysł zapewnia idealne rezultaty zmywania bez mycia wstępnego, namaczania lub szorowania ręcznego, a jednocześnie obniża zużycie wody i zmniejsza koszty. Tyle przestrzeni, ile potrzebujesz. Twoja zmywarka Whirlpool ma trzeci kosz. Dzięki temu rozwiązaniu, zwiększającemu jej ładowność, już nigdy nie zabraknie Ci miejsca. Unikalne wzornictwo ExtraSpace pozwala na pionowe układanie garnków i patelni w dolnym koszu, dając Ci miejsce na 10 dodatkowych talerzy. Automatyczne otwieranie drzwi na zakończenie cyklu zapewnia skuteczniejsze i bardziej naturalne suszenie. System gwarantuje wyższą efektywność energetyczną i lepsze rezultaty suszenia. Oszczędzaj wodę i energię, gdy Twoja zmywarka jest zapełniona tylko do połowy. Opcja połowa załadunku optymalizuje zużycie wody i energii podczas zmywania małej ilości naczyń w obu koszach. Dzięki możliwości wyjęcia górnego kosza w zmywarce nigdy nie zabraknie Ci miejsca i bez wysiłku zmieścisz nawet naczynia o nietypowych kształtach. Opcja płukanie higieniczne skutecznie usuwa bakterie oraz zabrudzenia i resztki jedzenia – dla Twojego spokoju. Zewnętrzne zabezpieczenie wody, wbudowane w rurę dopływu, chroni przed wyciekiem wody w razie niespodziewanej awarii. Wnętrze zmywarki wykonane jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu Twoje naczynia są zawsze błyszczące, a komora urządzenia perfekcyjnie czysta. Zmywarka Whirlpool umożliwia bezpośrednie podłączenie do przewodu wody ciepłej (maksymalnie 60°C). Czytelny wyświetlacz do ustawiania cyklów i opcji zmywania.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Zmywarka wolnostojąca 60 cm BOSCH SMS4HTI31E

Zmywarka wolnostojąca 60 cm BOSCH SMS4HTI31E

Zmywarka wolnostojąca 60 cm BOSCH SMS4HTI31E to druga najlepsza zmywarka wolnostojąca na rynku według naszych specjalistów. Włączenie funkcji ExtraDry powoduje wyjątkowo dokładne wysuszenie naczyń dzięki wyższej temperaturze podczas cyklu płukania i dłuższej fazie suszenia – za jednym naciśnięciem przycisku. Dzięki temu nawet plastikowe naczynia, takie jak butelki dla niemowląt czy talerzyki i sztućce piknikowe, będą idealnie czyste i suche. Dzięki temu nie ma konieczności ich dodatkowego, ręcznego wycierania. Kosze VarioFlex zapewniają jeszcze większą elastyczność dostosowania wnętrza. Dzięki Rackmatic czyli regulacji położenia górnego kosza oraz składanym elementom w koszach wygodnie umieścisz różnego rodzaju naczynia wykorzystując całą powierzchnię koszy. W ten sposób więcej naczyń będzie lśniąco czyste w jednym cyklu zmywania! Koszyk Vario można z łatwością umieścić w dolnym koszu zmywarki, aby zapewnić dodatkowe miejsce na sztućce. Znajduje się on w standardowym wyposażeniu wszystkich modeli zmywarek ActiveWater bez szuflady Vario3. System regulacji położenia górnego kosza Rackmatic, służy dopasowaniu wnętrza do aktualnych potrzeb. System pozwala zmienić ustawienie kosza na różnych wysokościach, a wybraną pozycję można łatwo zmienić, nawet gdy kosz jest pełen. Dzięki temu możesz dostosować wnętrze do swoich potrzeb nawet dla bardzo wysokich talerzy w dolnym koszu, czy wysokich kieliszków czy kufli w górnym koszu. Spraw, aby zmywarka słuchała Twoich poleceń, gdy chcesz rozpocząć lub wstrzymać jej pracę, bądź rozpoznać aktualną fazę cyklu zmywania. Twoja nowoczesna zmywarka ma możliwość sterowania głosowego, kompatybilnego z Alexa, Google Asystent. Brak tabletek do zmywarki to ostatnia rzecz o jakiej marzysz, kiedy musisz umyć naczynia. Licznik tabletek w aplikacji Home Connect śledzi ich zużycie i na podstawie Twojego ostatniego zakupu, informuje Cię poprzez automatyczne powiadomienie, kiedy zostanie ostatnich pięć tabletek. Czekanie i ciągłe sprawdzanie, aż zmywarka skończy pracę, może stanowić stratę czasu i wywoływać zbędny stres. Aplikacja mobilna Home Connect uwolni Cię i pomoże Ci wykorzystać efektywniej czas. Jeśli zechcesz, automatyczne powiadomienia push mogą być przesyłane ze zmywarki bezpośrednio na Twoje urządzenie mobilne, w wygodny sposób informując Cię o bieżącym statusie programu zmywarki, a także dostarczać inne przydatne informacje.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Beko BDFN36641XA

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Beko BDFN36641XA

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Beko BDFN36641XA to zmywarka, która musiała się pokazać wysoko w naszym zestawieniu. Zapomnij o konieczności stosowania precyzyjnie odmierzonej ilości detergentu, a nawet o dodawaniu go przed każdym zmywaniem! Wystarczy wlać płyn do zmywarki, a AutoDose przez miesiąc będzie automatycznie pobierać jego odpowiednią ilość . Rezultat? Idealnie czyste naczynia za każdym razem — bez ciągłego uzupełniania detergentu. CornerIntense to nowa konstrukcja ramienia myjącego w zmywarkach Beko, która sprawi, że naczynia znajdujące się w rogach urządzenia zostaną bardzo dokładnie umyte. Dzięki dodatkowej obrotowej dyszy myjącej silny strumień wody dotrze nawet do najdalszych zakamarków zmywarki, dzięki czemu nie musisz już drobiazgowo planować ułożenia naczyń w jej wnętrzu. Unikalny program zmywarek Beko. Jest to najszybszy (trwa zaledwie 58 minut) pełny program w klasie energetycznej A, który idealnie nadaje się do codziennego zmywania. Nie pozwól, aby trudne mycie blach z piekarnika powstrzymywało Cię przed gotowaniem i pieczeniem. Dzięki miejscu na 3 blachy i programowi czyszczenia blach pod wysokim ciśnieniem funkcja TrayWash™ wyręczy Cię w tym ciężkim zadaniu. Zmywarka wolnostojąca 60 cm Beko BDFN36641XA posiada dno ze stali nierdzewnej co ma wpływ na jej trwałość. Ta zmywarka wolnostojąca posiada system water safe, który polega na tym, że zapewnia ochronę przed wyciekiem wody i zalaniem pomieszczenia.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Miele G 7410 SC

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Miele G 7410 SC

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Miele G 7410 SC to profesjonalna zmywarka o klasie energetycznej A, która zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. AutoDos to pierwsze na świecie automatyczne dozowanie ze zintegrowanym PowerDisk. Zmywarki i ekskluzywny granulat proszku stanowią precyzyjnie dobrany system – dozowanie odbywa się pod kątem wybranego programu i w optymalnym momencie. Ciesz się wolnością: jeden PowerDisk wystarcza średnio na 20 cykli. Wystarczy raz zaprogramować – a pierwsza autonomiczna zmywarka będzie zmywać samodzielnie dzięki funkcji AutoStart. Każda zmywarka Miele może zostać podłączona do przyłącza ciepłej wody o temperaturze do 60 °C. Można w ten sposób ograniczyć zużycie prądu w programie „Delikatny“ nawet o 50%, a czas pracy urządzenia – nawet o 10%. W programie „ECO“ zużycie energii przez zmywarkę spada do 0,45 kWh. Bezproblemowe zmywanie naczyń: dzięki programowi Higiena lub Intensywny w połączeniu ze środkami PowerDisk lub UltraTabs skutecznie usuwanych jest ponad 99,9% wirusów. Zostało to potwierdzone badaniem przeprowadzonym przez Institute for Hygiene and Virology. Drzwi Miele wyjątkowo lekko się otwierają i zamykają. Ponadto zatrzymują się w żądanej pozycji. Urządzenie potrafi wyświetlać wskazówki i teksty w kilku językach, aby móc zrozumieć wszystkie informacje. Wystarczy wybrać w menu żądany język. Chorągiewka wskaże właściwą drogę. Dzięki niej trafisz dokładnie tam – nawet, jeśli ustawiono język, którego nie rozumiesz. SensorDry to najbardziej inteligentne dostosowanie programu zmywania, jeżeli chodzi o suszenie i ochronę mebli. Czujnik sprawdza ładunek i mierzy temperaturę w komorze oraz w pomieszczeniu. Po czym program zmywania zostaje dopasowany, np. pod względem temperatury płukania. Cel: brak osadzania się skroplin na meblach, mniejsze zużycie energii i krótszy czas trwania programu przy stałym, wysokim poziomie suszenia. Dzięki przedłużeniu fazy suszenia i podwyższeniu temperatury nabłyszczania wszystko jest perfekcyjnie wysuszone, nawet szkło i plastiki.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Zmywarka wolnostojąca 60 cm AEG FFBM5261ZM

Zmywarka wolnostojąca 60 cm AEG FFBM5261ZM

Zmywarka wolnostojąca 60 cm AEG FFBM5261ZM z technologią AirDry, funkcją TimeSaver, programem AutoSense i regulowanymi koszami, stal szlachetna. Regulowane kosze gwarantują maksymalną elastyczność załadunku, bez problemu umieścisz we wnętrzu zmywarki nawet bardzo duże naczynia. Funkcja TimeSaver umożliwia umycie pełnego wsadu naczyń w ciągu połowy czasu trwania standardowego cyklu. Zwiększa ona moc i ciśnienie wody w celu przyspieszenia zmywania. Wykorzystaj jak najlepiej dostępny czas, korzystając z funkcji opóźnienia rozpoczęcia programu dostępnej w naszych zmywarkach. Zaprogramuj czas w taki sposób, aby zmywanie zakończyło się dokładnie wtedy, kiedy zechcesz. Dzięki programowi AutoSense i udoskonalonemu czujnikowi zmętnienia wody zmywanie odbywa się przy maksymalnej oszczędności czasu wody i energii. Umożliwia skuteczne suszenia w wyniku naturalnego przepływu powietrza, by naczynia były idealnie suche i od razu gotowe do użycia. W ostatniej fazie cyklu drzwi zmywarki uchylają się automatycznie na 10 cm, dzięki czemu naczynia suszą się naturalnie. Programy zmywarki: 30 MIN 60°, AutoSense 45°-70°, Eco 50°, szkło 45, intensywny 70. Wskaźniki: opóźnienie startu 1-24 h, otwarcie drzwi, faza suszenia, koniec, wybrany program, dodatkowe płukanie, faza płukania, sól, Time Saver, faza cyklu, XtraDry.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 6

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Siemens iQ300 SN23EI26CE

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Siemens iQ300 SN23EI26CE

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Siemens iQ300 SN23EI26CE to zmywarka z którą pozmywasz i wysuszysz naczynia nawet do trzech razy szybciej z równie świetnym efektem jak zwykle. Dzięki funkcji varioSpeed Plus możesz też zawsze włączyć opcję turboszybkiego zmywania, nawet po rozpoczęciu fazy płukania. A co najlepsze, możesz aktywować i zarządzać funkcją varioSpeed Plus przy użyciu aplikacji Home Connect. Bardzo przydatne! Szuflada vario3 to dodatkowy poziom załadunku. Dzięki specjalnej konstrukcji zapewnia miejsce nie tylko na sztućce, ale także na łyżki wazowe, łyżki do sałatek, a nawet niewielkie naczynia, takie jak filiżanki do espresso. A ponieważ w dolnym koszu nie ma już pojemnika na sztućce, zmywarka w nią wyposażona w zależności od modelu może pomieścić aż do 14 standardowych kompletów naczyń. System koszy flex zapewniają duża elastyczność i wygodną obsługę. Górny kosz jest wyposażony w specjalne dźwignie. Po ich naciśnięciu wysokość kosza można łatwo regulować na trzech poziomach. Dzięki temu wkładanie i wyciąganie naczyń jest prostsze, szczególnie w przypadku dużych garnków czy talerzy. Licznik Tabletek zapewnia większą wygodę i spokój. Wystarczy, że odznaczysz w aplikacji Home Connect rozpoczęcie nowej paczki tabletek do zmywania naczyń i zawsze możesz monitorować ich pozostałą ilość z dowolnego miejsca w swoim smartfonie. Jeśli ilość tabletek jest niska, aplikacja Home Connect wysyła powiadomienie push, przypominając o konieczności uzupełnienia zapasu tabletek.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 7

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Beko DEN48520XAD

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Beko DEN48520XAD

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Beko DEN48520XAD to dobra i niezawodna zmywarka o klasie energetycznej E w dobrej cenie, która pomieści 15 kompletów naczyń. Zapomnij o konieczności stosowania precyzyjnie odmierzonej ilości detergentu, a nawet o dodawaniu go przed każdym zmywaniem! Wystarczy wlać płyn do zmywarki, a AutoDose przez miesiąc będzie automatycznie pobierać jego odpowiednią ilość . Rezultat? Idealnie czyste naczynia za każdym razem — bez ciągłego uzupełniania detergentu. CornerIntense to nowa konstrukcja ramienia myjącego w zmywarkach Beko, która sprawi, że naczynia znajdujące się w rogach urządzenia zostaną bardzo dokładnie umyte. Dzięki dodatkowej obrotowej dyszy myjącej silny strumień wody dotrze nawet do najdalszych zakamarków zmywarki, dzięki czemu nie musisz już drobiazgowo planować ułożenia naczyń w jej wnętrzu. Nie pozwól, aby trudne mycie blach z piekarnika powstrzymywało Cię przed gotowaniem i pieczeniem. Dzięki miejscu na 3 blachy i programowi czyszczenia blach pod wysokim ciśnieniem funkcja TrayWash™ wyręczy Cię w tym ciężkim zadaniu. Jeśli zmywanie mocno zabrudzonych i tłustych tac z piekarnika dotychczas sprawiało Ci trudność, wybierz zmywarkę Beko ze specjalnymi uchwytami TrayWash. Dzięki nim umyjesz nawet 3 tace podczas jednego cyklu.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Zmywarka wolnostojąca 60 cm BOSCH SMS4HVI33E

Zmywarka wolnostojąca 60 cm BOSCH SMS4HVI33E

Zmywarka wolnostojąca 60 cm BOSCH SMS4HVI33E to bardzo dobrej jakości urządzenie w dobrej cenie. Włączenie funkcji ExtraDry powoduje wyjątkowo dokładne wysuszenie naczyń dzięki wyższej temperaturze podczas cyklu płukania i dłuższej fazie suszenia – za jednym naciśnięciem przycisku. Dzięki temu nawet plastikowe naczynia, takie jak butelki dla niemowląt czy talerzyki i sztućce piknikowe, będą idealnie czyste i suche. Dzięki temu nie ma konieczności ich dodatkowego, ręcznego wycierania. Brak tabletek do zmywarki to ostatnia rzecz o jakiej marzysz, kiedy musisz umyć naczynia. Licznik tabletek w aplikacji Home Connect śledzi ich zużycie i na podstawie Twojego ostatniego zakupu, informuje Cię poprzez automatyczne powiadomienie, kiedy zostanie ostatnich pięć tabletek. Szuflada Vario3 to dodatkowy poziom w górnej części zmywarek. To idealne miejsce na sztućce i małe akcesoria kuchenne, takie jak łyżki wazowe czy trzepaczki, a nawet filiżanki do espresso. Dodatkowy poziom zapewnia większą swobodę podczas załadunku zmywarki i więcej przestrzeni. Vario3 może zastąpić koszyk na sztućce, tworząc miejsce na więcej kompletów naczyń w dolnym koszu. System regulacji położenia górnego kosza Rackmatic, służy dopasowaniu wnętrza do aktualnych potrzeb. System pozwala zmienić ustawienie kosza na różnych wysokościach, a wybraną pozycję można łatwo zmienić, nawet gdy kosz jest pełen. Dzięki temu możesz dostosować wnętrze do swoich potrzeb nawet dla bardzo wysokich talerzy w dolnym koszu, czy wysokich kieliszków czy kufli w górnym koszu. Spraw, aby zmywarka słuchała Twoich poleceń, gdy chcesz rozpocząć lub wstrzymać jej pracę, bądź rozpoznać aktualną fazę cyklu zmywania.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Samsung DW60A6092FS

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Samsung DW60A6092FS

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Samsung DW60A6092FS to zmywarka, która posiada wysoką klasę efektywności energetycznej i jednocześnie skutecznie myje naczynia. Jej kosze wsuwają się i wysuwają płynnie i łatwo, można je też elastycznie konfigurować, aby pomieściły naczynia różnych rozmiarów. A dodatkowo ma funkcję automatycznego uchylania drzwi wspomagającą proces suszenia. Łatwiej i bezpieczniej wyciąnij kosz pełen naczyń. Prowadnice Soft Rail wykorzystują system szyn z łożyskami kulkowymi, który powoduje mniejsze tarcie, dzięki czemu kosze wsuwają się i wysuwają płynnie, nawet jeśli są w nich ciężkie naczynia. System Flex Load pozwala łatwiej i wygodniej rozłożyć różne naczynia, szklanki, kieliszki i filiżanki w górnym koszu. Kolce tam umiejscowione można regulować w 3 ustawieniach za pomocą specjalnego suwaka. Każde z ustawień kolców pozwala optymalnie ułożyć wysokie kieliszki, filiżanki lub talerzyki deserowe. Umieść naczynia różnych rozmiarów i kształtów w prosty sposób. Za jednym dotknięciem możesz z łatwością podnieść lub opuścić górny kosz o 5 cm. Podnosząc górny kosz tworzysz więcej miejsca w dolnym koszu, dzięki czemu pomieści on różne rozmiary I kształty naczyń, w tym wysokie garnki, szerokie półmiski i duże talerze. Specjalna szuflada pozwoli CI zmieścić na niej sztućce oraz przybory kuchenne. Nie zajmują już one miejsca w dolnym koszu, zwiększając ogólną pojemność zmywarki. Dodatkowe wyjmowane wkładki pozwalają lepiej dostosować przestrzeń do różnego rodzaju włożonych przedmiotów np. sztućców, małych filiżanek czy chochli. Po zakończeniu cyklu mycia, drzwi zmywarki otwierają się automatycznie. Dzięki temu zebrana w urządzeniu para może się ulotnić, co pozwala naczyniom szybciej wyschnąć. Już nie musisz pilnować końca programu zmywania, aby ręcznie otworzyć drzwi i szybciej wysuszyć naczynia.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Miejsce 10

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Amica DFM68C9EONViID

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Amica DFM68C9EONViID

Zmywarka wolnostojąca 60 cm Amica DFM68C9EONViID to dobra i niezawodna zmywarka wolnostojąca, która posiada nowoczesny bezszczotkowy silnik Silent Drive 3.0, dzięki płynnej regulacji obrotów, dynamicznie dopasowuje ciśnienie wody do programu i rodzaju naczyń. Efekt? Wyjątkowo ciche oraz skuteczne zmywanie nawet w krótkich programach. Technologia bezszczotkowa to także oszczędność energii oraz znacznie przedłużona żywotność zmywarki. Niedomyte naczynia są już historią. Dzięki innowacyjnej natrysznicy WaterSpinner 2.0 umieszczonej w górnym koszu oraz zastosowaniu specjalnych osłon na jej śmigłach woda rozprowadzana jest jeszcze precyzyjniej, gwarantując 15% oszczędności czasu, cichą pracę i skuteczniejsze zmywanie aż o 33%! WaterSpinner to efektywne domywanie nawet mocno zaschniętych zabrudzeń. OpenDry to koniec wycierania niedosuszonych naczyń! Automatycznie uchylane drzwi po zakończonym cyklu zmywania sprawiają, że naczynia szybko i naturalnie doschną. Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne — wydobywające się ze zmywarki wilgotne powietrze ma temperaturę max. 40°C, zatem nie skrapla się na meblach i nie spowoduje żadnej szkody. To komfort użytkowania oraz mniejsze zużycie energii. Chcesz, żeby Twoje naczynia były higieniczne czyste i lśniące? To możliwe dzięki SteamPower — gorącej pary użytej na końcu cyklu zmywania, która redukuje ilość bakterii na naczyniach i w zmywarce, a także sprawia, że wyjmowane ze zmywarki naczynia lśniące i idealnie dosuszone. Higiena w domu jest dla Ciebie niezwykle ważna? Unikatowa na rynku technologia UV Hygiene Technology to aktywacja promieni ultrafioletowych w różnych fazach mycia i suszenia, co pozwala eliminować niebezpieczne drobnoustroje, bakterie i wirusy z całej zmywarki. Po zakończeniu zmywania i otwarciu drzwi Światło UV samo wyłącza się, dzięki czemu korzystanie z niego jest w pełni bezpieczne. Steruj wygodnie i nie trać czasu na sprzątanie! Korzystając z dotykowych sensorów jeszcze szybciej znajdziesz i ustawisz pożądany program mycia czy funkcję dodatkową. Czujniki znajdują się pod płaską powierzchnią panelu, dzięki temu łatwiej utrzymasz urządzenie w czystości, a użytkowanie będzie jeszcze bardziej ergonomiczne. Steruj z przyjemnością!

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Poszukujesz zmywarki wolnostojącej o szerokości 60 cm? Dla Ciebie wykonaliśmy testy i analizy wielu urządzeń różnych producentów, aby zbudować nasz rzetelny ranking zmywarek wolnostojących 60 cm. Mamy nadzieje, że nasz ranking zaoszczędzi Ci sporo cennego czasu przy poszukiwaniu nowej zmywarki wolnostojącej 60 cm do Twojej kuchni.

Ekspert od zmywarek wolnostojących

Jak powstał ranking zmywarek wolnostojących 60 cm?

Ranking zmywarek wolnostojących 60 cm, który jest widoczny na naszej stronie powstał po przeprowadzeniu testów i analiz przez nasz zespół specjalistów. Przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy ponad 100 modeli zmywarek wolnostojących o szerokości 60 cm, takich firm jak: Bosch, Electrolux, Beko, Amica, Hotpoint, Samsung, AEG, Hisense, Siemens, Miele, Candy, Indesit, Sharp, Toshiba i wielu innych. Następnie postanowiliśmy sprawdzić opinie o zmywarkach wolnostojących o szerokości 60 cm w internecie. Opinie o tych urządzeniach sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, na grupach na Facebooku, na Allegro, na blogach z recenzjami, na rankingach produktowych oraz w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych). Po tych wszystkich czynnościach usiedliśmy z naszym zespołem i uszeregowaliśmy oraz opisaliśmy nasz ranking dobrych i niezawodnych zmywarek wolnostojących 60 cm prostym językiem. Ranking jest stale aktualizowany oraz nie jest sponsorowany przez żadnego z producentów, który produkuje te urządzenia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki 60 cm?

Wybór i zakup zmywarki wolnostojącej o szerokości 60 cm nie należy do najłatwiejszych zadań z racji tak wielu modeli dostępnych na rynku. Jak w przypadku każdego urządzenia AGD możemy spotkać lepsze jak i gorsze urządzenia. Jaką zmywarkę wolnostojącą 60 cm kupić? Czym kierować się przy zakupie zmywarki wolnostojącej 60 cm? Jaką zmywarkę wolnostojącą 60 cm wybrać? Na te i inne pytania znajdziesz pytania w naszym poradniku zakupowym przygotowanym przez naszych ekspertów.
 
Nowa klasa energetyczna – Wybierając nową zmywarkę wolnostojącą o szerokości 60 cm warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną bo to właśnie ona ma wpływ na rachunki za prąd czyli zyżycie energii przez urządzenie. Szukając zmywarki wolnostojącej 60 cm można spotkać urządzenia, które mają klasę energetyczną taką jak: A, B, C, D, E, F. Najoszczędniejsze zmywarki wolnostojące 60 cm to te, które mają klasę energetyczną A lub B. Wybierz zmywarkę wolnostojącą 60 cm dostosowaną do swich potrzeb i budżetu.
 
Liczba kompletów naczyń – Dobra zmywarka wolnostojąca 60 cm to taka, która jest oszczędna oraz pomieści dużo kompletów naczyń. W tej kategorii urządzeń możemy spotkać zmywarki wolnostojące 60 cm, które pomieszczą najczęściej od 6 do nawet 16 kompletów naczyń. Jak widać rozpiętość jest bardzo duża jeśli chodzi o pojemność naczyń. Wybierz zmywarkę i jej pojemność naczyń dostosowując to pod wielkość swojego gospodarstwa domowego.
 
Poziom emisji hałasu – Kupując zmywarkę wolnostojącą 60 cm warto również zwrócić uwagę na to ile decybeli emituje zmywarka, którą chcemy kupić. To bardzo ważne jeśli nie lubimy głośnych urządzeń. Na rynku można spotkać zmywarki wolnostojące o szerokości 60 cm, które mają poziom emisji hałasu (dB) od 41 do 52 (dB).
 
Zużycie wody na cykl w programie EKO – Jeśli szukasz oszczędnej zmywarki wolnostojącej o szerokości 60 cm to zwróć uwagę również na to ile zużywa wody na cykl w programie EKO. Informacja ta podawana jest przez producentów w litrach i też na wpływ na Twoje rachunki. Na rynku są dostępne zmywarki wolnostojące 60 cm, które zużywają wodę podczas jednego cyklu w programie EKO od 6.5 litra do nawet 12.9 litra. Wybierz zmywarkę, która zużywa jak najmniej litrów wody w programie EKO a będziesz płacić małe rachunki.
 
Funkcje zmywarki – Kupując nową zmywarkę wolnostojącą 60 cm warto zwrócić uwagę na to jakie funkcje posiada urządzenie, które chcemy kupić. W tej kategorii urządzeń możemy spotkać zmywarki, które posiadają takie funkcje jak: Autodozowanie, Zabezpieczenie przed zalaniem, Trzecia szuflada, Połowa załadunku, Sterowanie smartfonem.

Najczęściej zadawane pytania o zmywarki wolnostojące 60 cm:

Co to jest zmywarka wolnostojąca?

Zmywarka wolnostojąca jak sama nazwa wskazuje to rodzaj zmywarki do naczyń, która nie wymaga zabudowy meblowej. Tego typu urządzenie może stać w dowolnym miejscu w kuchni lub innym pomieszczeniu mieszkania. W kategorii zmywarek wolnostojących najpopularniejszymi urządzeniami są zmywarki wolnostojące o szerokości 45 cm, 55 cm lub 60 cm.

Jakie są rozmiary zmywarek wolnostojących?

Zmywarki wolnostojące posiadają najczęściej wymiary takie jak 45 cm, 55 cm i 60 cm szerokości.

Jakiej firmy zmywarka wolnostojąca 60 cm?

Kupując zmywarkę wolnostojącą 60 cm warto postawić na sprawdzoną firmę, taką jak: Bosch, Electrolux, Beko, Amica, Hotpoint, Samsung, AEG, Hisense, Siemens, Miele, Candy, Indesit, Sharp, Toshiba.

Czy na zmywarkę wolnostojącą 60 cm można polozyc blat?

Niektóre modele zmywarek wolnostojących o szerokości 60 cm mają taką możliwość.

Ile kosztuje zmywarka wolnostojąca 60 cm?

Ceny zmywarek wolnostojących o szerokości 60 cm są bardzo zróżnicowane. Najtańszą zmywarkę wolnostojącą można już kupić za ok 1200 zł. Za najdroższą zmywarkę wolnostojącą 60 cm trzeba zapłacić ok. 8000 zł.

Gdzie kupić zmywarkę wolnostojącą 60 cm?

Zmywarki wolnostojące 60 cm możemy kupić w popularnych sklepach z AGD/RTV typu Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (59 votes)
Opinie o rankingach