Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Płyta gazowa 5-palnikowa to niestandardowe ale bardzo praktyczne rozwiązanie coraz częściej wybierane przez klientów. Choć płyty indukcyjne są zdecydowanie bardziej popularne co z pewnością wynika z faktu, że w nowym budownictwie nie ma sieci gazowej, tradycyjna płyta gazowa wciąż ma wielu zwolenników. W przypadku większej rodziny bądź osób, które dużo i często gotują 5 palników z pewnością ułatwi codzienne przygotowywanie posiłków. Trzeba jednak pamiętać, że płyta gazowa 5-palnikowa zajmuje więcej miejsca, projektując kuchnię bądź wymieniając kuchenkę należy więc wziąć to pod uwagę i sprawdzić na jaką szerokość urządzenia możemy sobie pozwolić, ta może bowiem wahać się od 68 do 90cm. Dostępne na rynku urządzenia mają różną kolorystykę i design, co powoduje, że płyta gazowa może stanowić element dekoracyjny i współgrać z meblami kuchennymi i innymi urządzeniami. Producenci w centralnej części urządzenia umieszczają często palnik o dużej mocy bądź palnik typu wok co ułatwi przygotowywanie potraw kuchni azjatyckiej. Płyta gazowa 5-palnikowa to również często dodatkowe udogodnienia, takie jak: elektryczna zapalarka, stabilny ruszt, czujnik płomienia czy też zabezpieczenie przed dziećmi. Przed zakupem urządzenia zwróćmy również uwagę na materiał z którego wykonana jest płyta oraz na moc poszczególnych palników i wybierzmy rozwiązanie dostosowane do Naszych potrzeb. Zobacz ranking płyt gazowych 5-palnikówych i wybierz najlepszą dla siebie.

Ranking najlepszych płyt gazowych 5-palnikowych

Miejsce 1

Płyta gazowa 5-palnikowa HAIER HAHG7W5HEB

Płyta gazowa 5-palnikowa HAIER HAHG7W5HEB

Płyta gazowa 5-palnikowa HAIER HAHG7W5HEB o wymiarach 74.5 x 51 cm to najlepsza płyta według naszych ekspertów. Porządna płyta gazowa 5-palnikowa w bardzo atrakcyjnej cenie. Haier’s Gas On Metal Series 6 wykorzystuje oszałamiające połączenie żeliwnych płyt i ciemnej metalowej powierzchni pod spodem, aby nadać Twojej kuchni minimalistyczny wygląd. Pokrętła Premium i elegancka metalowa powierzchnia tworzą wyrafinowany wygląd płyty, podczas gdy Preci Flame zapewnia optymalizację wydajności poprzez wybór 9 precyzyjnych ustawień temperatury dla każdego płomienia, w tym potężnego dużego palnika. Żeliwny ruszt w kolorze czarnym jest tak zaprojektowany, by idealnie uzupełnić powierzchnię i wygląd Twojej płyty grzewczej. Jest nie tylko bardzo wytrzymały, ale także dodaje odrobinę wyrafinowanego stylu Twojej kuchni. Dzięki dodaniu szklanej wkładki, prosta płyta grzewcza ze stali nierdzewnej zamienia się w stylowe urządzenie kuchenne o wysokiej jakości wykończenia. Podwójny pierścień ognia w palniku gwarantuje bardziej równomierne rozprowadzenie ciepła pod garnkiem lub patelnią, co oznacza bardziej stałą temperaturę wewnątrz naczynia. Wybierz optymalną moc grzania z kuchenką Preci Flame. Jest dokładnie 9 powodów, dla których Preci Flame przeniesie Twoje gotowanie na wyższy poziom. W rzeczywistości jest to liczba różnych ustawień mocy do wyboru, dzięki czemu możesz wybrać dokładnie takie ciepło, jakiego potrzebujesz, aby uzyskać doskonałe rezultaty w kuchni. Sprawdź tą dobrą płytę lub zobacz inne w naszym rankingu płyt gazowych 5-palnikowych.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Płyta gazowa 5-palnikowa Whirlpool AKWL 728/NB

Płyta gazowa 5-palnikowa Whirlpool AKWL 728/NB

Płyta gazowa 5-palnikowa Whirlpool AKWL 728/NB o szerokości 73 cm to produkt, który musiał się znaleźć wysoko w naszym rankingu płyt gazowych 5-palnikowych. Płyta grzejna Whirlpool ma pięć palników, które doskonale grzeją i przyspieszają wrzenie, smażenie i gotowanie na parze, jednocześnie zapewniając maksymalną wydajność energetyczną. Dzięki nowym pokrętłom z 9 punktami zatrzymania ten innowacyjny system pozwala intuicyjnie wybrać idealny płomień dla różnych metod gotowania, takich jak gotowanie, smażenie i grillowanie. Utrzymuj swoją płytę grzewczą w czystości łatwo i bezpiecznie dzięki rusztom, które można myć w zmywarce. Płyta grzejna Whirlpool ma wszechstronną funkcję podwójna strefa G0 z dwiema osobnymi strefami gotowania, dzięki czemu możesz bez trudu gotować w dużych i małych garnkach i patelniach. Palnik 4 kW. Ciesz się jeszcze szybciej pysznymi rezultatami. Idealnie passeruj mięso, szybciej gotuj wodę i ciesz się doskonale i szybko usmażonymi potrawami dzięki palnikowi o mocy 4000 W. Łatwo dostępne i intuicyjne elementy sterujące są wygodnie umieszczone na panelu przednim Twojej płyty kuchennej, zapewniając niezapomniane doświadczenia kulinarne. Zainstaluj w wycięciu w blacie 60 cm płytę grzewczą 75 cm.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Płyta gazowa 5-palnikowa BOSCH PPS9A6B90

Płyta gazowa 5-palnikowa BOSCH PPS9A6B90

Płyta gazowa 5-palnikowa BOSCH PPS9A6B90 o szerokości 91.5 cm to płyta gazowa, która zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Uzyskanie odpowiedniej intensywności płomienia może być wyzwaniem. Właśnie dlatego płyty FlameSelect oferują dziewięć zdefiniowanych poziomów płomienia. Łatwa i precyzyjna regulacja temperatury pozwala zawsze uzyskać świetne rezultaty, zarówno przy smażeniu jak i gotowaniu na wolnym ogniu. Pokrętła mieczykowe: ułatwiają ergonomiczną obsługę. Płyta gazowa z możliwością zabudowy równo z powierzchnią blatu lub tradycyjnie. Żeliwne ruszta: łatwe w obsłudze i w utrzymaniu w czystości. Zapalarka elektryczna zintegrowana w pokrętle (zapalanie jedną ręką): naciśnij i przekręć pokrętło, aby zapalić płomień. Strona lewa: palnik Wok do 4 kW (w zależności od rodzaju gazu). Środek, palnik przedni: palnik oszczędny do 1 kW (w zależności od rodzaju gazu). Środek, palnik tylny: palnik standardowy do 1.75 kW (w zależności od rodzaju gazu). Strona prawa, tylny palnik: palnik mocny do 3 kW (w zależności od rodzaju gazu). Strona prawa, przedni palnik: palnik standardowy do 1.75 kW (w zależności od gazu). Termoelektryczne zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu: odcina dopływu gazu do palnika, gdy płomień zgaśnie. Wymiary urządzenia (WxSxG mm): 58 x 915 x 520. Minimalna głębokość blatu roboczego: 30 mm. Wymagane wymiary montażowe wnęki (WxSxG mm) : 45 x 850 x (490 – 502).

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Płyta gazowa 5-palnikowa AMICA PG9511XPR o szerokości 90 cm

Płyta gazowa 5-palnikowa AMICA PG9511XPR

Płyta gazowa 5-palnikowa AMICA PG9511XPR o szerokości 90 cm to produkt, którym warto się zainteresować poszukując dużej płyty gazowej 90 cm. W płytach gazowych Amica zastosowano nowoczesne, mocne i w pełni stabilne ruszty żeliwne, które dla wygody możesz myć w zmywarce. Kiedy zechcesz przesunąć garnek, zrobisz to bez obaw, że wraz z garnkiem przesunie się ruszt. Kiedy palnik przypadkowo zgaśnie, może się zrobić niebezpiecznie. Nie w przypadku płyt gazowych Amica, w których zastosowano specjalny zawór odcinający dopływ gazu. Bezpieczeństwo ponad wszystko! Płyta gazowa wykonana ze stali nierdzewnej to doskonałe rozwiązanie. Jest prosta do utrzymania czystości, trwała i odporna na uszkodzenia. Koniec z palcami poparzonymi od zapałek i wiecznie psującymi się zapalarkami do gazu. Dzięki Elektrycznemu zapalaczowi gazu w pokrętle odpalenie gazu stanie się bajecznie proste i wygodne. Wszystko zrobisz jedną ręką. Wciśnij i przekręć pokrętło, a palnik zapłonie. Codzienne przyrządzanie potraw w większych ilościach nie musi już sprawiać problemu. Organizacja w kuchni będzie łatwiejsza, jeśli do dyspozycji będziesz mieć duży palnik o mocy 2,8 kW. Duży palnik to większa powierzchnia grzania. Optymalnie wykorzystasz nawet duże garnki, dzięki czemu przyrządzisz odpowiednią ilość potrawy.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Płyta gazowa 5-palnikowa Whirlpool GMWL 728/IXL

Płyta gazowa 5-palnikowa Whirlpool GMWL 728/IXL

Płyta gazowa 5-palnikowa Whirlpool GMWL 728/IXL to wysokiej jakości sprzęt w bardzo atrakcyjnej cenie. Pełnowymiarowe żeliwne ruszty umożliwiają swobodne przesuwanie naczyń z jednego palnika na drugi bez konieczności ich podnoszenia. Są one wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, rdzę lub zarysowania. Ruszty wykonane zostały z żeliwa, materiału trwałego, odpornego na działanie wysokiej temperatury i doskonale przewodzącego ciepło. Zaprojektowane z myślą o wygodzie i estetyce, stylowe i ergonomiczne pokrętła gwarantują większą łatwość obsługi, sprawniejszą regulację oraz komfort czyszczenia, zarówno w modelach stalowych, jak i szklanych. Dzięki rewolucyjnej powłoce iXelium płyta jest zabezpieczona przed zadrapaniami i korozją, dzięki czemu zawsze się pięknie błyszczy. Łatwo się też ją czyści: wystarczy woda i miękka szmatka. Płyta grzejna Whirlpool ma pięć palników, które doskonale grzeją i przyspieszają wrzenie, smażenie i gotowanie na parze, jednocześnie zapewniając maksymalną wydajność energetyczną. Palnik 4 kW.Ciesz się jeszcze szybciej pysznymi rezultatami. Idealnie passeruj mięso, szybciej gotuj wodę i ciesz się doskonale i szybko usmażonymi potrawami dzięki palnikowi o mocy 4000 W. Dzięki nowym pokrętłom z 9 punktami zatrzymania ten innowacyjny system pozwala intuicyjnie wybrać idealny płomień dla różnych metod gotowania, takich jak gotowanie, smażenie i grillowanie. Precyzja gotowania pod ręką! Funkcja Eco Booster oszczędza do 10% energii (w porównaniu do standardowych funkcji booster). Analizuje moc, czas i energię potrzebną do gotowania wody przez maksymalnie 9 minut, a następnie przełącza się automatycznie na niższą moc, aby utrzymać wodę na poziomie wrzenia. Łatwo dostępne i intuicyjne elementy sterujące są wygodnie umieszczone na panelu przednim Twojej płyty kuchennej, zapewniając niezapomniane doświadczenia kulinarne.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Płyta gazowa 5-palnikowa Bosch PCQ7A5M90

Płyta gazowa 5-palnikowa Bosch PCQ7A5M90

Płyta gazowa 5-palnikowa Bosch PCQ7A5M90 o szerokości 75 cm to płyta, która zbiera dużo pozytywnych opinii w internecie. Nareszcie płomień działa dokładnie tak, jak chcesz. Uzyskanie odpowiedniej intensywności płomienia może być wyzwaniem. Właśnie dlatego płyty FlameSelect oferują dziewięć zdefiniowanych poziomów płomienia. Łatwa i precyzyjna regulacja temperatury pozwala zawsze uzyskać świetne rezultaty, zarówno przy smażeniu jak i gotowaniu na wolnym ogniu. Płyty gazowe Bosch zostały wyposażone w główny wyłącznik wygaszający wszystkie palniki. Gdy nagle zadzwoni telefon czy dzwonek do drzwi, wystarczy, że wciśniesz guzik i jednym dotknięciem wyłączysz wszystkie palniki. Utrzymuj stały nadzór nad swoją płytą i bezpieczeństwem domu. Zapalarka elektryczna zintegrowana w pokrętle (zapalanie jedną ręką): naciśnij i przekręć pokrętło, aby zapalić płomień. Pokrętła mieczykowe: łatwy dostęp do pokręteł umiejscowionych z przodu dla łatwiejszej i poręczniejszej obsługi. Wymiary urządzenia (WxSxG mm): 53 x 750 x 520. Moc przyłączeniowa: 11.5 kW. Minimalna głębokość blatu roboczego: 30 mm. Długość przewodu zasilającego: 1 m. Wymagane wymiary montażowe wnęki (WxSxG mm) : 45 x 560 x (480 – 492).

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Płyta gazowa 5-palnikowa Electrolux KGG75362S

Płyta gazowa 5-palnikowa Electrolux KGG75362S

Płyta gazowa 5-palnikowa Electrolux KGG75362S o szerokości 75 cm to dobra i niezawodna płyta gazowa, która warto się zainteresować suszkając nowej płyty gazowej do swojej kuchni. Ciesz się gotowaniem bez przypadkowości, korzystając z płyty gazowej StepPower 600. Umożliwia ona precyzyjną regulację płomienia poprzez wybór jednego z 9 dostępnych ustawień. Dzięki temu łatwo przyrządzisz idealną potrawę bez potrzeby schylania się, aby sprawdzić wielkość płomienia. Elementy sterujące StepPower umożliwiają precyzyjną regulację płomienia palników kuchenki gazowej. Wybór jednego z 9 poziomów pozwala z łatwością ustawić właściwą wielkość płomienia. Palniki gazowe Speed Burners to sposób na szybkie i efektywne gotowanie. W przeciwieństwie do konwencjonalnych palników gazowych, palniki Speed Burners wykorzystują do 20% mniej energii. Kierują one również płomień bezpośrednio tak, by grzać podstawy garnków i patelni, by gotować szybko. Nadaj swojej płycie profesjonalny wygląd dzięki żeliwnym rusztom. Ich solidna konstrukcja zapewnia stabilne podparcie naczyniom, a wytrzymały materiał gwarantuje wieloletnią trwałość. Bezpieczna obsługa urządzenia dzięki funkcji automatycznego odcinania dopływu gazu. Wymiary (S x G) [mm]: 740×510. Wymiary wycięcia (W x S x G) [mm]: 40x560x480.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Płyta gazowa 5-palnikowa Miele KM 2034 G

Płyta gazowa 5-palnikowa Miele KM 2034 G

Płyta gazowa 5-palnikowa Miele KM 2034 G to wysokiej jakości sprzęt dla bardzo wymagających użytkowników. Płyta gazowa 5-palnikowa Miele KM 2034 G o szerokości 75 cm posiada ruszty ComfortClean, które można myć w zmywarce. Utrzymanie płyty gazowej Miele w czystości jest wyjątkowo łatwe i nie zabiera wiele czasu. Płyty gazowe Miele oferują szeroki wachlarz wielkości palników. Od małego oszczędnego palnika do wolnego i delikatnego gotowania do mocnego palnika wok dla dużych ilości i szybkiego zagotowywania. Wszystkie płyty gazowe Miele są wyposażone w termoelektryczne zabezpieczenie przed wypływem gazu. Jeśli płomień zgaśnie, np. z powodu kipiącej potrawy lub przeciągu, zabezpieczenie uniemożliwi dalszy wypływ gazu. Płyty gazowe Miele posiadają poręczne pokrętła sterujące z tworzywa sztucznego lub metalu. Dzięki temu można wyjątkowo łatwo i bezpiecznie regulować moc. Dzięki inteligentnej elektronice palniki zapalają się automatycznie. Pokrętło można obrócić łatwo i wygodnie jedną ręką i przytrzymać podczas zapalania. Profesjonalny wygląd stali szlachetnej lub eleganckie szkło ceramiczne – Miele oferuje atrakcyjne warianty wzornicze dla każdego. Jeśli szukasz profesjonalnej płyty gazowej 5-palnikowej to koniecznie zainteresuj się tym modelem.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Płyta gazowa 5-palnikowa Siemens EP7A6QB90

Płyta gazowa 5-palnikowa Siemens EP7A6QB90

Płyta gazowa 5-palnikowa Siemens EP7A6QB90 o szerokości 75 cm to płyta, która musiała się znaleźć w naszym zestawieniu płyt gazowych 5-palnikowych. Dla zapewnienia precyzji gotowania, technologia stepFlame oferuje regulację poziomu grzania za pomocą dziewięciostopniowej skali. Uzyskanie oczekiwanych wyników jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Płytę gazową można zabudować na równym poziomie w blatach z kamienia naturalnego lub wykończonych płytkami. Ten rodzaj instalacji jest szczególnie elegancki i łatwy w czyszczeniu. Płytę można też zainstalować w sposób standardowy na powierzchniach drewnianych. Unikalne wzornictwo wykorzystujące piękno czarnego szkła hartowanego. Gotowanie to przyjemność, gdy masz najlepsze składniki. Palnik na wok łączy korzyści gotowania na otwartym ogniu z zaletami unikalnej niemieckiej technologii gazowej marki Siemens. Palnik na wok o mocy 4 kW sprawia, że gotowanie jest szybsze, wygodniejsze i bardziej efektywne w przypadku szerokiej gamy posiłków, nawet przy dużych ilościach. Szczególnie odporna na ciepło i łatwa w czyszczeniu – nowoczesna płyta ze szkła hartowanego. Wysokiej jakości materiał i wykonanie – pełnopowierzchniowe żeliwne ruszty. Wymagana przestrzeń instalacyjna (WxSxG) 45 x 560-562 x 480-492 mm.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Płyta gazowa 5-palnikowa BEKO HILL75235S

Płyta gazowa 5-palnikowa BEKO HILL75235S

Płyta gazowa 5-palnikowa BEKO HILL75235S to dobra i niezawodna płyta, które zakup warto rozważyć poszukując nowej płyty gazowej do kuchni. Palniki gazowe o wysokiej wydajności zużywają mniej gazu i umożliwiają szybsze gotowanie niż standardowe palniki. Dzięki temu ulubione dania możesz szybko podać na stół nawet w krótkim czasie. Płomień może łatwo zgasnąć, gdy nie ma cię w pobliżu, uwalniając niebezpieczny gaz do domu. Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu wykrywa, kiedy płomień palnika zostaje zgaszony przez zawartość garnka, która wykipiała, lub przez podmuch wiatru, a następnie odcina dopływ gazu. Bez wycieków i bez obaw. Płyta gazowa 5-palnikowa BEKO HILL75235S posiada 4 palniki gazowe i 1 palnik WOK. Płyta gazowa 5-palnikowa BEKO HILL75235S to urządzenie, który zbiera bardzo dobre opinie w internecie co świadczy o jej wysokiej jakości. Jeśli szukasz dobrej płyty gazowej za rozsądne pieniądze to koniecznie zainteresuj się tym modelem.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Zakup płyty gazowej 5-palnikowej to nie lada wyzwanie bo na rynku jest bardzo dużo modeli o różnej jakości. Dla Ciebie ja i mój zespół przeanalizowaliśmy 50 modeli płyt gazowych 5-palnikowych różnych producentów, aby wybrać do rankingu 10 najlepszych i ułatwić Ci wybór odpowiedniej płyty do Twojej kuchni.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał ranking płyt gazowych 5 palnikowych?

Ranking płyt gazowych 5 palnikowych, który jest prezentowany na naszej stronie powstał po przeanalizowaniu i przetestowaniu 50 urządzeń różnych firm. Analizowaliśmy i testowaliśmy płyty gazowe 5 palnikowe takich firm jak: Asko, Amica, Beko, Bosch, Samsung, Haier, Candy, Miele, TCL, Whirlpool, Electrolux i wielu innych. Następnie postanowiliśmy sprawdzić opinie o płytach gazowych 5 palnikowych w internecie. Opinie o płytach gazowych 5 palnikowych sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, na grupach na Facebooku, na Allegro, na blogach z recenzjami, na rankingach produktowych oraz w sklepach internetowych: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Po tych wszystkich czynnościach uszeregowaliśmy nasze zestawienie i opisaliśmy prostym i zrozumiałym językiem. Ranking płyt gazowych 5 palnikowych nie jest sponsorowany przez żadną firmę, która produkuje te urządzenia. Ranking jest stale aktualizowany, dzięki czemu oferty w nim umieszczone nie stają się przestarzałe. Porównaj płyty gazowe 5 palnikowe w naszym rankingu i wybierz najlepszą płytę gazową dla siebie.

Jaką płytę gazową 5 palnikową kupić?

Wybór i zakup płyty gazowej z 5 palnikami to dość trudne zadanie z racji tego, że na rynku jest dostępnych wiele modeli o różnej jakości. Czym kierować się przy wyborze płyty gazowej 5 palnikowej? Jaką płytę gazową 5 palnikową wybrać? Na co zwrócić uwagę szukając płyty gazowej 5 palnikowej? Zobacz nasz poradnik zakupowy i poznaj odpowiedzi na te i inne pytania.

Szerokość (cm) – Szukając płyty gazowej 5 palnikowej trzeba zwrócić szczególną uwagę na szerokość płyty bo to od niej uzależnione jest to czy nasza nowa płyta się zmieści w kuchni. Na rynku można spotkać płyty gazowej 5 palnikowe o szerokości: 68 cm, 68.5 cm, 70 cm, 72.5 cm, 73 cm, 74 cm, 74.5 cm, 75 cm, 86 cm, 89 cm, 90 cm, 91.5 cm.

Wykonanie płyty grzewczej – Kupując płytę gazową 5 palnikową warto zwrócić uwagę z jakich materiałów jest wykonana płyta grzewcza. W ofercie sklepów internetowych można spotkać płyty, które są wykonane z takich materiałów jak: stal nierdzewna, szkło ceramiczne, ceramiki, emiliowane. Najbardziej trwałe są płyty, które są wykonane ze stali nierdzewnej. Łatwe w czyszczeniu są płyty, które są wykonane ze szkła. To jaką płytę wybierzesz zależy od Twoich preferencji.

Wykonanie rusztu – Wybierając płytę gazową zwróćmy uwagę na to z czego wykoany jest ruszt. Na rynku można spotkać płyty gazowe 5 palnikowe, które mają wykonane ruszty z: żeliwa, emialiowane, stalowe. Naszym zdaniem najlepiej jest wybrać urządzenie, które ma ruszt wykonany z żeliwa.

Funkcje bezpieczeństwa – Kupując nową płytę gazową 5 palnikową warto zwrócić uwagę na funkcje bezpieczeństwa. W przypadku tych urządzeń możemy spotkać takie funkcje jak: blokada przed przypadkowym uruchomieniem, wskaźnik ciepła resztkowego, zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu.

Rodzaj obsługiwanego gazu – Ostatnią ważną rzeczą na, którą warto zwrócić uwagę przy zakupie płyty gazowej jest to jaki rodzaj gazu obsługuje dana płyta. Na rynku można spotkać płyty gazowe 5 palnikowe, które obsługują następujące rodzaje gazu: 3B/P (propan-butan), G20 (E, GZ-50), Ls (GZ-35), Lw (GZ-41.5). Dobierz płytę gazową do gazu jaki jest podłączony do Twojej kuchni.

Najczęściej zadawane pytania o płyty gazowe 5 palnikowe:

Co to jest płyta gazowa?

Płyta gazowa to rodzaj kuchenki, która używa gazu (naturalnego lub propanu) jako źródła energii do gotowania. Składa się z kilku palników, zazwyczaj od 2 do 6, które regulują wielkość i intensywność płomienia za pomocą pokręteł. Płyty gazowe mogą mieć różne wykończenia, takie jak stal nierdzewna, szkło hartowane, szkło-ceramika itp. Wybór płyty gazowej zależy od preferencji użytkownika, wymagań kuchni i dostępności gazu.

Co warto wiedzieć o płycie gazowej z 5 palnikami?

Płyta gazowa 5 palnikowa to urządzenie AGD, które przeznaczone jest do gotowania potraw na gazie. Z uwagi na dużą ilość palników urządzenie to jest przeznaczone dla dużych gospodarstw domowych.

Ile kosztuje płyta gazowa z 5 palnikami?

Ceny płyt gazowych 5 palnikowych są bardzo zróżnicowane. Najtańszą płytę gazową 5 palnikową można kupić już za 700-850 zł. Najdroższa płyta gazowa z 5 palnikami kosztuje ponad 5000 zł. Na rynku jest bardzo dużo modeli w różnych cenach i na pewno każdy znajdzie płytę w swoim budżecie.

Czy warto kupić płytę gazową do kuchni?

Decyzja o zakupie płyty gazowej zależy od wielu czynników, takich jak: dostępność gazu, preferencje gotowania, koszt i kwestie bezpieczeństwa. Naszym zdaniem gotowane potrawy na płycie gazowej mają lepszy smak niż na kuchenkach elektrycznych.

Jakie są rozmiary płyt gazowych 5 palnikowych?

W tej kategorii urządzeń możemy spotkać płyty o szerokości: 68 cm, 68.5 cm, 70 cm, 72.5 cm, 73 cm, 74 cm, 74.5 cm, 75 cm, 86 cm, 89 cm, 90 cm, 91.5 cm.

Jakiej firmy płyta gazowa z 5 palnikami?

Kupując płytę gazową z 5 palnikami warto postawić na sprawdzonego producenta. Dobre płyty gazowe 5 palnikowe produkują takie firmy jak: Asko, Amica, Beko, Bosch, Samsung, Haier, Candy, Miele, TCL, Whirlpool, Electrolux.

Gdzie kupić płytę gazową 5 palnikową?

Płytę gazową 5 palnikową można kupić w popularnych sieciówkach sklepów AGD/RTV typu: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert. Dobrze jest też sprawdzić oferty na płyty gazowe 5 palnikowe na Allegro oraz w porównywarkach cenowych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (24 votes)
Opinie o rankingach