Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Płyta gazowo-indukcyjna to rozwiązanie łączące w sobie klasyczną płytę indukcyjną oraz palniki gazowe jak w kuchence gazowej. Takie rozwiązanie ma wielu zwolenników, w trakcie projektowania kuchni niejednokrotnie nie możemy się zdecydować czy w kuchni postawimy na prąd czy też na gaz, zastanawiamy się co zrobimy w sytuacji gdy będą przerwy w dostawie prądu a może w Naszym domu czy bloku nie ma instalacji gazowej i będziemy musieli korzystać z butli gazowej, co jednak gdy tą będzie trzeba wymienić. W takich sytuacjach płyta gazowo-indukcyjna jest idealnym rozwiązaniem i daje Nam możliwość każdorazowego wyboru z której opcji skorzystamy. Płyty gazowo-indukcyjne możemy z powodzeniem wkomponować w zabudowę kuchenną, istotne jest tylko zwrócenie uwagi na szerokość płyty i dopasowanie jej do wielkości szafki. W zależności od modelu wielkość palników i ich rozmieszczenie może być różne. Przed zakupem płyty gazowo-indukcyjnej należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej moc, która powinna wynosić 230V i na materiał z którego wykonana jest płyta ponieważ to wpływa na jej trwałość i utrzymanie czystości. Przydatnym parametrem w który powinna być wyposażona płyta gazowo-indukcyjna jest wskaźnik ciepła resztkowego pokazujący Nam jakie jest nagrzanie płyty po zakończeniu pracy. Spośród wielu dostępnych modeli każdy znajdzie z pewnością rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb. Zobacz nasz ranking i test płyt gazowo-indukcyjnych i wybierz najlepszą dla siebie!

Najlepsza płyta gazowo-indukcyjna

Miejsce 1

Płyta indukcyjno-gazowa Electrolux KDI641723K

Płyta indukcyjno-gazowa Electrolux KDI641723K

Pierwsze miejsce w rankingu płyt indukcyjno-gazowych zajmuje wysoko oceniana płyta Electrolux KDI641723K. Dzięki połączeniu palników gazowych i elektrycznego pola grzejnego, można dowolnie dobierać źródło grzania do gotowanych potraw. Połącz pola grzejne i uzyskaj więcej miejsca dzięki funkcji Bridge. Funkcja Bridge umożliwia połączenie dwóch pól grzejnych w jedną dużą powierzchnię do gotowania. Dzięki automatycznej synchronizacji temperatury i ustawień czasu jest to idealne rozwiązanie do użycia płyt grillowych typu plancha i naczyń do pieczenia. Precyzyjne gotowanie dzięki StepPower. Precyzyjna regulacja płomienia poprzez wybór jednego z 9 dostępnych ustawień. Dzięki temu łatwo przyrządzisz idealną potrawę bez potrzeby schylania się, aby sprawdzić wielkość płomienia. Palniki o pionowym płomieniu w kolorze czarnego matu można myć w zmywarce. Dzięki szybszemu grzaniu oszczędzają nawet o 20% więcej energii. Bardziej dokładny płomień ogrzewa jedynie używany garnek dla większej wydajności. Żeliwny ruszt nad palnikiem zapewnia stabilność i bezpieczeństwo korzystania z garnków i patelni. Ruszt nad palnikiem zaprojektowano tak, by składał się z kilku zdejmowanych części. Tym samym podnoszenie i czyszczenie nigdy nie stanowi problemu. Jeśli szukasz dobrej i niezawodnej płyty indukcyjno-gazowej to koniecznie zainteresuj się tym modelem bo warto.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Płyta indukcyjno-gazowa TEKA JZC 96324 ABC BK E4

Płyta indukcyjno-gazowa TEKA JZC 96324 ABC BK E4

Płyta indukcyjno-gazowa TEKA JZC 96324 ABC BK E4 do zabudowy o szerokości 90 cm to urządzenie, które zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Ten model płyty indukcyjno-gazowej posiada 2 palniki gazowe + 4 pola indukcyjne. Mozolna próba ustawienia odpowiedniej mocy palnika gazowego to już przeszłość. Dzięki technologii ExactFlame możesz z łatwością i niespotykaną dotąd precyzją kontrolować intensywność płomienia. Ustaw poziom od 1 do 9, w zależności od typu potrawy, jaką chcesz przyrządzić. Żeliwne, odpowiednio zakrzywione ruszty zaprojektowane do przesuwania każdej patelni z jednego palnika na drugi z pełną swobodą. Większa niezależność pracy w dowolnym obszarze gotowania. Nie potrzebujesz już zapalniczki, by podpalić gaz w palniku. Pokrętła z zapalaczami zrobią to za Ciebie. Przekręć pokrętło, a pojawi się płomień. Niezależne i niezwykle precyzyjne sterowanie pracą każdego z pól grzewczych, by osiągnąć najlepsze rezultaty gotowania. Przesuń palcem lub przyciśnij wskaźnik poziomu mocy, jaki chcesz uzyskać. Nigdy już się nie pomylisz dzięki nowemu dotykowemu sterowaniu MultiSlider. Pola indukcyjne: 1 x 210 Ø (2250-3000 W), 1 x 180 Ø (1700 – 2100 W), 2 x 145 Ø (1250-1800 W). Palniki gazowe: 2.8 kW i 1.0 kW. Moc maksymalna (gaz): 3.8 kW. Moc maksymalna (indukcja): 7200 W. Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Płyta gazowo-indukcyjna MPM 60-IMG-21

Płyta gazowo-indukcyjna MPM 60-IMG-21

Płyta indukcyjno-gazowa MPM-60-IMG-21 to rozwiązanie, które łączy dwa rodzaje płyt na jednym panelu. Urządzenie daje możliwość gotowania na indukcji lub tradycyjnie – na gazie. Płyta indukcyjno-gazowa MPM-60-IMG-21 wyposażona została w 2-częściowy żeliwny ruszt, więc możesz mieć pewność, że podczas przenoszenia garnka pozostanie on stabilny. Gładka, szklana powierzchnia gwarantuje łatwe utrzymanie płyty w czystości. Co ważne, każda ze stref posiada oddzielne sterowanie umieszczone na froncie. Ustaw czas gotowania, a gdy upłynie płyta MPM-60-IMG-21 automatycznie wyłączy pole grzewcze. Timer możesz wykorzystać przykładowo podczas gotowania jajek na miękko i cieszyć się idealną konsystencją bez konieczności ciągłego spoglądania na zegarek. Timer działa w zakresie od 0 do 99 minut. Dbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Płyta MPM pozwala zminimalizować ryzyko poparzenia, dzięki specjalnej blokadzie. Płyta gazowo-indukcyjna MPM 60-IMG-21 ma sterowanie części indukcyjnej sensorowe suwakowe oraz poziom mocy części indukcyjnej – 1 do 9. Średnica indukcyjnych pól grzejnych: tylne pole średnica 18 cm, przednie pole średnica 16 cm. Średnica gazowych pól grzejnych: tylne pole średnica 75 mm, przednie pole średnica 55 mm. Ta płyta indukcyjno-gazowa ma możliwość pracy na gazie LPG (G30 – 37 mbar) dysze w komplecie. To niedroga płyta gazowo-indukcyjna, która zadowoli większość użytkowników.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 4

Płyta gazowo-indukcyjna Teka JZC 64322 ABC BK (E4)

Płyta gazowo-indukcyjna Teka JZC 64322 ABC BK (E4)

Płyta gazowo-indukcyjna Teka JZC 64322 ABC BK (E4) o szerokości 60 cm to model wysokiej jakości. Mozolna próba ustawienia odpowiedniej mocy palnika gazowego to już przeszłość. Dzięki technologii ExactFlame możesz z łatwością i niespotykaną dotąd precyzją kontrolować intensywność płomienia. Ustaw poziom od 1 do 9, w zależności od typu potrawy, jaką chcesz przyrządzić. Żeliwne, odpowiednio zakrzywione ruszty zaprojektowane do przesuwania każdej patelni z jednego palnika na drugi z pełną swobodą. Większa niezależność pracy w dowolnym obszarze gotowania. Nie potrzebujesz już zapalniczki, by podpalić gaz w palniku. Pokrętła z zapalaczami zrobią to za Ciebie. Przekręć pokrętło, a pojawi się płomień. Niezależne i niezwykle precyzyjne sterowanie pracą każdego z pól grzewczych, by osiągnąć najlepsze rezultaty gotowania. Przesuń palcem lub przyciśnij wskaźnik poziomu mocy, jaki chcesz uzyskać. Nigdy już się nie pomylisz dzięki nowemu dotykowemu sterowaniu MultiSlider. Płyta gazowo-indukcyjna Teka JZC 64322 ABC BK (E4) posiada 2 pola indukcyjne i 2 palniki gazowe. Pola indukcyjne: 1 x 210 Ø (2250-3000 W) i 1 x 145 Ø (1250-1800 W). Palniki gazowe: 2.8 kW i 1.0 kW. 3 funkcje specjalne pól indukcyjnych: Gotowanie na wolnym ogniu, Rozpuszczanie, Utrzymywanie w cieple. Wytrzymałe szkło ceramiczne: 4 mm.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 5

Płyta indukcyjno-gazowa GORENJE GCI691BSC

Płyta indukcyjno-gazowa GORENJE GCI691BSC

Płyta indukcyjno-gazowa GORENJE GCI691BSC o szerokości 60 cm jest wyposażona w wyjątkową funkcję PowerBoost. Zwiększa ona moc grzejną płyty indukcyjnej, co skutkuje znacznym skróceniem czasu gotowania. Podgrzanie 2 litrów wody o temperaturze 15˚C do temperatury 90˚C zajmuje zaledwie 5,7 min. Oznacza to, że indukcja jest oprawie 50% szybsza niż klasyczne płyty Hilight. Blokada przed dziećmi to znakomite rozwiązanie adresowane do rodzin z małymi dziećmi. Pozostawienie dzieci w kuchni bez nadzoru nigdy nie było bezpieczniejsze, ponieważ funkcja ChildLock zabezpiecza płytę przed zresetowaniem ustawień. Minutnik można ustawić na maksymalnie 99 minut. Jeśli optymalny czas gotowania dla danej potrawy jest znany z doświadczenia, można ustawić timer, a płyta kuchenna wyłączy się automatycznie po jego upływie. Sygnał dźwiękowy sygnalizuje, że jedzenie jest gotowe. Płyta indukcyjno-gazowa GORENJE GCI691BSC posiada elektryczną zapalarkę co jest wielkim ułatwieniem. To urządzenie, które jest polecane przez większość użytkowników w internecie. Postaw na sprawdzoną płytę indukcyjno-gazową od sprawdzonego producenta jakim jest Gorenje.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 6

Płyta indukcyjno-gazowa Freggia HC622VGB

Płyta indukcyjno-gazowa Freggia HC622VGB

Płyta indukcyjno-gazowa Freggia HC622VGB o szerokości 60 cm to dobra i niezawodna mało znana płyta indukcyjno-gazowa, która zadowoli nawet wymagających ludzi. Płyta indukcyjno-gazowa Freggia HC622VGB to urządzenie, które zostało wyprodukowane we Włoszech. Wzornictwo i jakość włoskich producentów są standardem na rynku urządzeń gospodarstwa domowego. Płyta indukcyjno-gazowa Freggia HC622VGB to urządzenie 2 w 1, które umożliwia gotowanie ulubionych potraw na gazie lub indukcji. Płyta indukcyjno-gazowa Freggia HC622VGB wyposażona została w automatyczną zapalarkę do gazu. System bezpieczeństwa stosowany w urządzeniach gazowych Freggia. Składa się z termopary i zaworu bezpieczeństwa. Termopara znajduje się w pobliżu palnika i w sytuacji przypadkowego zgaszenia płomienia zamyka zawór gazowy. Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu sprawia, że urządzenia gazowe są absolutnie bezpieczne. Płyta indukcyjno-gazowa Freggia HC622VGB to urządzenie w bardzo dobrej cenie o bardzo dobrych parametrach.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Miejsce 7

Płyta indukcyjno-gazowa Kernau KIGH 6422 CI B

Płyta indukcyjno-gazowa Kernau KIGH 6422 CI B

Płyta gazowo-indukcyjna marki Kernau KIGH 6422 CI B to idealne połączenie dwóch różnych źródeł energii w jednym urządzeniu. Wyposażona w szereg zabezpieczeń oraz przydatnych funkcji płyta pozwoli Ci przygotować po mistrzowsku ulubione dania. Płyta posiada sterowanie z frontu. Palniki gazowe posiadają funkcjonalne pokrętła, zaś palniki indukcyjne zostały wyposażone w komfortowe sterowanie dotykowe. Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu chroni Ciebie i domowników przed niekontrolowanym ulatnianiem się gazu, a wskaźniki ciepła resztkowego ostrzegą Cię przed poparzeniem. Z kolei funkcja Auto Stop w części indukcyjnej wyłączy płytę automatycznie w przypadku jej zalania. Palniki indukcyjne posiadają funkcję Booster, która pozwoli Ci jeszcze szybciej podgrzać potrawy. Płyta została wykonana z wysokiej jakości szkła ceramicznego, dzięki czemu z łatwością utrzymasz ją w czystości. Ruszty żeliwne, w jakie została wyposażona są niezwykle stabilne i trwałe, a ponadto z powodzeniem można je umyć w zmywarce. Automatyczna zapalarka zapewnia proste i wygodne uruchamianie palników gazowych. Dzięki dwóm różnym źródłom energii, które wykorzystuje płyta można bez problemu przygotowywać najróżniejsze potrawy, które podbiją podniebienia wszystkich.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Płyta gazowo-indukcyjna to jak nazwa wskazuje połączenie dwóch urządzeń w 1. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz korzystać z dwóch źródeł zasilania co jest niewątpliwą zaletą tego typu urządzeń. Dla Ciebie mój zespół przeanalizował praktycznie wszystkie urządzenia tego typu, aby wybrać 7 najlepszych i ułatwić Ci wybór.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstało nasze zestawienie płyt gazowo-indukcyjnych?

Zestawienie najlepszych płyt gazowo-indukcyjnych, które jest widoczne na naszej stronie powstało po szczegółowej analizie i testach wewnętrznych tych urządzeń. Nasz zespół przetestował i przeanalizował płyty gazowo-indukcyjne takich firm jak: Electrolux, Teka, MPM, Gorenje, Freggia, Kernau. Na rynku nie ma zbut dużo urządzeń tego typu, ale udało nam się wybrać 7 najlepszych do naszego rankingu płyt gazowo-indukcyjnych. Następnie jak w przypadku wszystkich naszych rankingów postanowiliśmy sprawdzić opinie o płytach gazowo-indukcyjnych w internecie. Opinie o płytach gazowo-indukcyjnych sprawdzaliśmy w różnych miejscach m.in.: na forach internetowych, na Allegro, stronach producentów, w sklepach internetowych, na innych rankingach AGD. Po tych wszystkich czynnościach usiedliśmy z naszym zespołem i zbudowaliśmy oraz opisaliśmy ten ranking najlepszych płyt gazowo-indukcyjnych na rynku. Mamy nadzieje, że nasz ranking pomoże Wam wybrać najlepsze urządzenie do Waszej kuchni bez marnowania cennego czasu. Ranking jest stale aktualizowany przez nasz zespół, dzięki czemu masz pewność, że widzisz tylko aktualne i najlepsze oferty płyt gazowo-indukcyjnych na rynku.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie płyty indukcyjno-gazowej?

Na rynku nie ma zbyt wielu modeli tego typu urządzeń więc wybór i zakup powinien być bardzo prosty. Niestety jak w przypadku różnych urządzeń można spotkać płyty gazowo-indukcyjne o różnej jakości. Jak wybrać płytę indukcyjno-gazową? Czym kierować się przy wyborze płyty indukcyjno-gazowej? Jaką płytę indukcyjno-gazową kupić? Na te i inne pytania znajdziesz w poradniku zakupowym poniżej.
 
Wymiary płyty indukcyjno-gazowej – Przed zakupem płyty indukcyjno-gazowej trzeba się zastanowić jaką szerokość ma mieć płyta. Na rynku możemy spotkać płyty indukcyjno-gazowe o szerokości: 60 cm i 90 cm. Wielkość płyty kombinowanej ma wpły na to ile będzie na niej palników gazowych lub indukcyjnych.
 
Sterowanie płyty grzewczej – Kupując płytę indukcyjno-gazową warto zwrócić jakie sterowanie posiada płyta, którą zamierzmy kupić. Na rynku można spotkać płyty indukcyjno-gazowe, które są sterowane sensorowo, dotykowo, mechaniczne. Wybierz najwygodniejszą dla siebie wersję urządzenia.
 
Moc przyłączeniowa płyty indukcyjno-gazowej – Kupując tego typu urządzenie trzeba zwrócić na moc przyłączeniową, która jest wyrażona w kilowatach (kW). Jest to informacja, która informuje kupującego o tym ile może najwięcej zużyć energii podczas używania sprzętu. W ofercie sklepów można spotkać płyty indukcyjno-gazowe o mocy przyłączeniowej: 3,5 (kW), 3,7 (kW), 4,4 (kW), 7,2 (kW).
 
Wskaźnik ciepła resztkowego – Przed zakupem płyty indukcyjno-gazowej warto zwrócić uwagę czy model, który nas interesuje posiada wskaźnik ciepła resztkowego. Ten parametr ma wpływ na nasze bezpieczeństwo bo informuje nas o stopniu nagrzania płyty grzewczej. Większość tego typu urządzeń jest wyposażona w tego typu zabezpieczenie, ale zdarzają się modele bez tego.

Najczęściej zadawane pytania o płyty gazowo-indukcyjne:

Co to jest płyta gazowo-indukcyjna?

Płyta gazowo-indukcyjna to płyta kombinowana czyli rodzaj płyty, która jest połączeniem płyty gazowej oraz płyty indukcyjnej. To urządzenie 2 w 1, które sprawdzi się w każdej kuchni, gdzie jest możliwość podłączenia tego typu urządzenia.

Czym jest płyta kombinowana?

Płyta kombinowana to jak sama nazwa wskazuje kombinacja kilku rodzajów płyt np. płyta gazowo-indukcyjna, gdzie występuje połączenie płyty gazowej oraz płyty indukcyjnej.

Jak działa płyta indukcyjno-gazowa?

Płyta indukcyjno-gazowa to urządzenie, które działa w oparciu o dwa źródła zasilania czyli: prąd oraz gaz. Urządzenie to może działać osobno czyli możemy gotować na płycie indukcyjnej lub płycie gazowej oraz też na całości płyty.

Ile kosztuje płyta indukcyjna gazowa?

Ceny płyt indukcyjno-gazowych są zróżnicowane. Za najtańszą płytę gazowo-elektryczną o szerokości 60 cm trzeba zapłacić ok. 1250 zł. Za najdroższą płytę tego typu o szerokości 90 cm trzeba zapłacić od 3500 zł do 4000 zł.

Jak podłączyć płytę indukcyjno-gazową?

Podłączenie płyty indukcyjno-gazowej najlepiej jest rozpocząć od przeczytania instrukcji obsługi. Następnie warto poprosić elektryka z uprawnieniami, aby podłączył nam urządzenie do prądu. Podłączenie do gazu też warto zlecić osobie, która posiada do tego uprawnienia. Jest to bardzo ważne bo większość producentów od tego uzależnia kwestie gwarancji.

Gdzie kupić płytę indukcyjno-gazową?

Płytę indukcyjno-gazową możemy kupić w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), na Allegro oraz w porównywarkach cenowych.

Czy warto kupić płytę indukcyjno-gazową?

Zakup płyty gazowo-indukcyjnej to dobry pomysł, aby móc przygotowywać potrawy w kuchni na dwóch różnych źródłach zasilania. Czasami jedne potrawy lepiej smakują, gdy są przygotowywane na gazie. Wybierz płytę kombinowaną jeśli zależy Ci na większych możliwościach w kuchni.

Jakiej firmy płyta gazowo-indukcyjna?

Na rynku nie ma dużo producentów, którzy produkują płyty gazowo-indukcyjne dlatego warto kupić ten sprzęt od sprawdzonej firmy np. Electrolux, Teka, MPM, Gorenje, Freggia, Kernau.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (58 votes)
Opinie o rankingach