Zaznacz stronę

Aktualizacja: 7 maja.2024 r.

Ekspres do kawy do 3000zł, to wyzwanie jakie stawiamy sobie gdy chcemy cieszyć się aromatem pachnącej małej czarnej o każdej porze dnia, bez wychodzenia z domu, a jednocześnie dysponujemy ograniczonym budżetem i nie chcemy na sprzęt wydawać kilku tysięcy. Czy więc do 3000zł można kupić dobry a przede wszystkim funkcjonalny ekspres do kawy, który posłuży Nam na wiele lat? Odpowiedź na to pytanie brzmi tak. Przed wyborem konkretnego urządzenia musimy się jednak zastanowić nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim czy chcemy mieć możliwość przygotowywania dwóch kaw jednocześnie, czy też nie jest to opcja na której Nam zależy. Istotny jest również fakt jaką kawę lubimy pić, czy szukamy ekspresu do małej czarnej czy też lubimy kawę z mlekiem i zależy Nam na tym aby ekspres miał wbudowany system do spieniania mleka. Technicznymi parametrami z pewnością wpływającymi na smak kawy będzie ciśnienie pod jakim zaparzana jest kawa, rodzaj stosowanego młynka oraz możliwość dobrania grubości zmielonych ziaren. Warto zwrócić uwagę również na dodatkowe opcje jakie proponują Nam producenci, a należą do nich chociażby możliwość stosowania kawy mielonej czy też dotykowy ekran. Spośród setek dostępnych modeli każdy znajdzie więc urządzenie dostosowane do jego potrzeb i możliwości finansowych. Sprawdź nasz najnowszy ranking ekspresów do 3 tys. zł i wybierz najlepszy dla siebie.

Ranking ekspresów do kawy do 3000 zł

Miejsce 1

Ekspres do kawy Siemens EQ.6 plus s100 TE651209RW to najlepszy ekspres do 3000 zł

Ekspres do kawy Siemens EQ.6 plus s100 TE651209RW

Na pierwszym miejscu w naszym ranking ekspresów do 3000 zł znalazł się dobry i niezawodny ekspres do kawy Siemens EQ.6 plus s100 TE651209RW o mocy 1500 W i mający 15 barów. Ekstra-mocna kawa bez kompromisów w kwestii aromatu, dzięki innowacyjnej funkcji aromaDouble Shot. Funkcja aromaDouble Shot obejmuje dwa procesy mielenia i parzenia, aby zawsze wydobywać najlepszy aromat. Ten automatyczny proces zapewnia, że kawa jest pozbawiona gorzkiego posmaku, ponieważ mniejsza ilość wody oznacza mniej uwolnionej goryczy — dzięki temu do Twojej filiżanki trafia tylko to, co najlepsze w ziarnie. Nowy, opracowany przez markę Siemens system autoMilk Clean kładzie temu kres. Ten w pełni automatyczny, parowy system czyszczenia aktywuje się po każdym parzeniu kawy z mlekiem, zwalniając użytkownika z codziennego mycia modułu spieniania mleka. Ten dobry ekspres sam utrzymuje idealną higienę, a Ty możesz bez przeszkód serwować pyszne kawowe kompozycje z mleczną pianką. Wysokiej jakości młynek ceramDrive mieli ziarna kawy wyjątkowo równo, przez co umożliwia wydobycie wszystkich aromatów w trakcie procesu parzenia — wrażenia z picia tak aromatycznej kawy są czymś naprawdę wyjątkowym. Przejrzysty interfejs użytkownika prezentuje podgląd imponującej gamy aromatycznych kaw i specjalnych napojów kawowo-mlecznych do wyboru, a jego intuicyjna obsługa umożliwia natychmiastowy, bezpośredni dostęp do wszystkich funkcji za jednym dotknięciem. W rezultacie proste przygotowanie aromatycznego espresso, kremowego cappuccino lub łagodnego napoju kawowego ze spienionym mlekiem stanie się niepowtarzalnym doznaniem. Jednostkę zaparzająca można łatwo wyjąć, opłukać pod bieżącą wodą. Zapewnia to niezmiennie dobry smak i przedłuża żywotność. Możesz więc wrócić do delektowania się czystym aromatem najlepszych kawowych specjałów. To najlepszy ekspres ciśnieniowy do 3000 do kaw mlecznych i nie tylko.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Ekspres do kawy DELONGHI Dinamica ECAM 350.75.S

Ekspres do kawy DELONGHI Dinamica ECAM 350.75.S

Ekspres do kawy DELONGHI Dinamica ECAM 350.75.S to kolejny ekspres wysokiej jakości o mocy 1450 W i mający 15 barów. Sprzęt, który kupimy w cenie do 3000 zł. Ciesz się luksusową przerwą na kawę dzięki automatycznemu ekspresowi Dinamica. Za pomocą intuicyjnego, dotykowego wyświetlacza możesz wybrać spośród 6 tradycyjnych napojów, w tym espresso i cappuccino, a następnie spersonalizować i zapisać ustanowienia za pomocą funkcji MY. Wyjątkowe funkcje, w tym system spieniania mleka LatteCrema, gwarantują najlepszy aromat i smak za każdym razem. Ekspres do kawy DELONGHI Dinamica ECAM 350.75.S posiada srebrne wykończenie z interfejsem LCD. Dzięki technologii OneTouch przygotowanie jakiegokolwiek napoju jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Za pomocą przycisku „My” możesz przejść do specjalnego menu przepisów, które można łatwo spersonalizować i zapisać, aby za każdym razem cieszyć się idealną filiżanką napoju. Delektuj się świeżą kawą w każdej filiżance – urządzenie mieli idealną ilość ziaren tuż przed zaparzeniem. Ekspres do kawy DELONGHI Dinamica ECAM 350.75.S to ekspres, który otrzymuje same pozytywne opinie w internecie.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Ekspres do kawy Philips LatteGo Premium EP3243/50

Ekspres do kawy Philips LatteGo Premium EP3243/50

Ekspres do kawy Philips LatteGo Premium EP3243/50 to świetny ekspres do kawy o mocy 1500 W i 15 barów. Delektuj się ulubionymi rodzajami kawy podczas wyjątkowych chwil. Bez względu na to, czy masz ochotę na espresso, klasyczną czarną kawę czy kawę na bazie mleka, z automatycznym ekspresem do kawy przygotujesz ją błyskawicznie i bez wysiłku! Ciesz się gładkim cappuccino, także z dodatkiem Twoich ulubionych roślinnych zamienników mleka. Dzięki technologii cyklonicznego spieniania LatteGo zmienia przeróżne rodzaje mleka i jego roślinnych zamienników o odpowiedniej zawartości tłuszczu oraz białka w najlepszą warstwę gęstej piany. Kuszący smak i aromat kawy ze świeżo zmielonych ziaren dostępny za jednym dotknięciem. Intuicyjny ekran dotykowy umożliwia łatwe wybranie ulubionego rodzaju kawy. Dostosuj intensywność i ilość kawy, korzystając z menu funkcji Moja Kawa. Możesz z łatwością wybrać jedno z trzech różnych ustawień. Trwały, ceramiczny młynek posiada 12 ustawień, dzięki czemu ziarna kawy można zmielić w dowolny sposób, od drobnego proszku po grube kawałki. System Aroma Extract zapewnia optymalną równowagę pomiędzy temperaturą parzenia a aromatem, utrzymując temperaturę wody pomiędzy 90°C a 98°C i jednocześnie regulując przepływ wody, dzięki czemu można delektować się pyszną kawą. Wydobądź pełnię smaku kawy dzięki trwałemu młynkowi ceramicznemu. Nasze młynki z ostrymi krawędziami pozwalają cieszyć się najlepszym aromatem i smakiem ziaren. Wykonany w 100% z materiału ceramicznego, co gwarantuje przygotowanie co najmniej 20 000 filiżanek kawy. Dwuczęściowy system spieniania mleka nie ma rurek ani ukrytych części i można go umyć pod bieżącą wodą w ciągu zaledwie 15 sekund lub w zmywarce. Ekspres przypomina o konieczności wymiany filtra dzięki czemu możesz zaparzyć do 5000 filiżanek bez odkamieniania i cieszyć się czystą wodą. Blok zaparzający stanowi kluczowy element każdego w pełni automatycznego ekspresu, który należy regularnie czyścić. Wyjmowany blok zaparzający można szybko umyć pod bieżącą wodą.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Ekspres do kawy Siemens EQ.500 TP507R04

Ekspres do kawy Siemens EQ.500 TP507R04

Ekspres do kawy Siemens EQ.500 TP507R04 to urządzenie, które ma ciśnienie 15 barów i moc 1500 W. Ekstra-mocna kawa bez kompromisów w kwestii aromatu, dzięki innowacyjnej funkcji aromaDouble Shot. Funkcja aromaDouble Shot obejmuje dwa procesy mielenia i parzenia, aby zawsze wydobywać najlepszy aromat. Ten automatyczny proces zapewnia, że kawa jest pozbawiona gorzkiego posmaku, ponieważ mniejsza ilość wody oznacza mniej uwolnionej goryczy — dzięki temu do Twojej filiżanki trafia tylko to, co najlepsze w ziarnie. Każdy amator aromatycznej kawy chętnie celebruje jej parzenie, ale czyszczenie systemu spieniania mleka jest zwykle ponad jego siły. Nowy, opracowany przez markę Siemens system autoMilk Clean kładzie temu kres. Ten w pełni automatyczny, parowy system czyszczenia aktywuje się po każdym parzeniu kawy z mlekiem, zwalniając użytkownika z codziennego mycia modułu spieniania mleka. Ekspres sam utrzymuje idealną higienę, a Ty możesz bez przeszkód serwować pyszne kawowe kompozycje z mleczną pianką. Wysokiej jakości młynek ceramDrive mieli ziarna kawy wyjątkowo równo, przez co umożliwia wydobycie wszystkich aromatów w trakcie procesu parzenia — wrażenia z picia tak aromatycznej kawy są czymś naprawdę wyjątkowym. Ponieważ młynki ceramiczne — w przeciwieństwie do stalowych — praktycznie nie podlegają zużyciu, gwarantują radość picia kawy. Innowacyjne funkcje zapewniające komfort użytkowania ekspresu, przygotowywanie kawy to przyjemność i Twoja radość. Doceń tacę podgrzewającą filiżanki by cieszyć sie niezapomnianą chwilą z kawą. Kawowe specjały na wyciągnięcie Twojej ręki.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Ekspres do kawy Philips 2200 EP2220/10

Ekspres do kawy Philips 2200 EP2220/10

Ekspres do kawy Philips 2200 EP2220/10 to tani i niezawodny ekspres do kawy o mocy 1500 W i mający 15 barów. Ciesz się wspaniałym smakiem i aromatem kawy ze świeżo zmielonych ziaren w idealnej temperaturze dzięki inteligentnemu systemowi parzenia. Klasyczny spieniacz do mleka pozwala z łatwością przygotować jedwabiście gładkie cappuccino lub latte macchiato. Kuszący smak i aromat kawy ze świeżo zmielonych ziaren dostępny za jednym dotknięciem. Intuicyjny ekran dotykowy umożliwia łatwe wybranie ulubionego rodzaju kawy. Dostosuj intensywność i ilość kawy, korzystając z menu funkcji Moja Kawa. Możesz z łatwością wybrać jedno z trzech różnych ustawień. System Aroma Extract zapewnia optymalną równowagę pomiędzy temperaturą parzenia a ekstrakcją aromatu, utrzymując temperaturę wody pomiędzy 90 a 98°C, regulując przepływ wody, dzięki czemu można delektować się pyszną kawą. Trwały, ceramiczny młynek posiada 12 ustawień, dzięki czemu ziarna kawy można zmielić w dowolny sposób, od drobnego proszku po grube kawałki. Blok zaparzający stanowi kluczowy element każdego w pełni automatycznego ekspresu, który należy regularnie czyścić. Wyjmowany blok zaparzający można szybko umyć pod bieżącą wodą. Szczelny pojemnik z pokrywką Aroma chroni Twoje ulubione ziarna kawy i dba o to, aby wraz z upływem czasu nie utraciły swojego pierwotnego aromatu. Ponadto pokrywka Aroma ogranicza głośność, z jaką pracuje młynek. System mleczny, tackę ociekową oraz pojemnik na fusy kawowe możesz myć w zmywarce. Pozwala to zaoszczędzić czas i zapewnia higieniczne czyszczenie.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Ekspres do kawy Nivona CafeRomatica 690

Ekspres do kawy Nivona CafeRomatica 690

Ekspres Nivona CafeRomatica 690 to dobry i niezawodny ekspres do kawy o mocy 1455 W, który zbiera same pozytywne opinie w internecie. Ciśnienie pompy tego ekspresu to aż 15 barów. Wszechstronny model z wyjątkową cechą pozwala poznać zupełnie nową stronę kawy. To wstęp do naszej technologii Aroma, z funkcją barista in a box (System Aroma Balance). Rozkoszuj się łagodnością ziaren kawy lub wydobądź pełną intensywność wyjątkowego smaku. Jeżeli nabierzesz ochoty na cappuccino, funkcja EASY SPUMATORE w ekspresie z serii 6 umożliwi zrobienie wspaniałej, mlecznej pianki. Twój ekspres NIVONA poprowadzi Cię krok po kroku. Za pomocą kilku ruchów uzyskasz idealnie spienione mleko, którego możesz również użyć do domowego latte art. W ziarnie kawy znajduje się ponad 800 różnych aromatów, które można uwolnić w zależności od wybranego rodzaju parzenia. Dzięki naszemu wyjątkowemu systemowi Aroma Balance teraz masz wybór. Od zrównoważonego i łagodnego smaku, po wyrazistą moc – możesz wybierać spośród trzech profili smakowych. Wydobądź wszystko co najlepsze z każdego ziarna. Ekspres posiada następujące funkcje: Moja kawa programowanie własnych przepisów 5, Regulacja temperatury kawy 3 stopniowa, Regulacja wysokości dyszy 14 cm i wiele innych. Postaw na sprawdzony ekspres do kawy i ciesz się pyszną kawą każdego dnia.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Ekspres do kawy Amica CT 5013

Ekspres do kawy Amica CT 5013

Ekspres do kawy Amica CT 5013 to jeden z najmocniejszych ekspresów do kawy posiadający moc 1470 W i aż 19 barów. System spieniający mleko w ekspresie Amica został zintegrowany z urządzeniem, dzięki czemu przygotowanie ciepłej, puszystej pianki jest banalnie proste. Umieść rurkę spieniającą w specjalnym pojemniku z mlekiem, a urządzenie automatycznie przygotuje przepyszny napój. Po wykonaniu kawy pojemnik z mlekiem możesz schować do lodówki, dzięki czemu zachowasz jego świeżość na dłużej. Zaprogramowane funkcje przygotowywania mlecznych kaw to gwarancja smaku i aromatu jak z kawiarni. Za pomocą jednego przycisku przyrządzisz caffé latte czy kawę cappuccino. W zależności od wybranego rodzaju kawy, ekspres sam dobierze odpowiednie ilości mleka i wody, czego efektem będzie napój o idealnych proporcjach. Ekspres Amica został wyposażony w prosty w obsłudze panel sterowania i intuicyjne funkcje, które sprawią, że proces przygotowywania kawy stanie się czystą przyjemnością. Brak pokręteł i przycisków pozwala na łatwe utrzymanie urządzenia w czystości, a do tego zapewnia maksimum wygody podczas jego obsługi. Caffé latte najlepiej przygotować w wysokiej, przezroczystej szklance, z kolei cappuccino bariści serwują w niskich, szerokich filiżankach. Aby Twoja kawa wyglądała i smakowała jak z najlepszej włoskiej kawiarni, nasz ekspres został wyposażony w specjalny regulowany dozownik z możliwością przesuwania w górę i w dół. Dzięki adapterowi urządzenie pasuje do każdej szklanki, a kawa nie rozlewa się na boki i nie stygnie podczas nalewania. Ekspres został wyposażony w funkcję autoczyszczenia, dzięki czemu dbanie o urządzenie jest proste, szybkie i niezwykle intuicyjne. Umieść kubek pod adapterem i dotknij odpowiednią ikonę, a gorąca woda automatycznie oczyści jednostkę zaparzającą i pozostałe elementy ekspresu. Regularne czyszczenie to gwarancja bezpieczeństwa, długiej żywotności urządzenia, a także idealnego smaku kawy.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Ekspres do kawy Krups Evidence EA8901

Ekspres do kawy Krups Evidence EA8901

Automatyczny ekspres do kawy KRUPS Evidence powstał z dbałością o najmniejsze detale, dzięki czemu pozwala delektować się niezrównanym smakiem napojów kawowych. 15 automatycznych programów otwiera przed Tobą świat kawy – od aromatycznego espresso po idealnie wyważone cappuccino przygotowane za jednym dotknięciem. Dodatkowa porcja espresso zapewnia jeszcze więcej aromatu i energii w każdej filiżance, a opcja ciemnej kawy dostarcza pełnego i intensywnego smaku. Ten łatwy w obsłudze ekspres wyposażono w technologię KRUPS Quattro Force, dzięki której kawa jest tak smaczna i aromatyczna, że na pewno poczujesz różnicę. Wbudowany szwajcarski młynek, porównywalny do młynków baristycznych, gwarantuje najwyższą jakość pracy. Urządzenie pozwala przygotować gęstą i kremową piankę, a automatyczny cykl płukania dyszy do spieniania zapewnia długi okres jego eksploatacji. Wiele praktycznych funkcji zamknięto w eleganckiej i nowoczesnej formie, która doskonale prezentuje się w każdej kuchni. Ekspres do kawy Krups Evidence EA8901 to tani ekspres, który daje wiele możliwości. Zainteresuj się tym modelem jeśli chcesz kupić dobry i niezawodny ekspres do kawy za niewielkie pieniądze.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Ekspres do kawy Philips LatteGo EP2236/40

Ekspres do kawy Philips LatteGo EP2236/40

Ekspres do kawy Philips LatteGo EP2236/40 to model ekspresu do kawy, który musiał się znaleźć w naszym rankingu ekspresów do kawy do 3000 zł. Ekspres do kawy Philips LatteGo EP2236/40 ma 15 barów i 1500 W mocy. Ciesz się gładkim cappuccino, także z dodatkiem Twoich ulubionych roślinnych zamienników mleka. Dzięki technologii cyklonicznego spieniania LatteGo zmienia przeróżne rodzaje mleka i jego roślinnych zamienników o odpowiedniej zawartości tłuszczu oraz białka w najlepszą warstwę gęstej piany. Blok zaparzający stanowi kluczowy element każdego w pełni automatycznego ekspresu, który należy regularnie czyścić. Wyjmowany blok zaparzający można szybko umyć pod bieżącą wodą. Wydobądź pełnię smaku kawy dzięki trwałemu młynkowi ceramicznemu. Nasze młynki z ostrymi krawędziami pozwalają cieszyć się najlepszym aromatem i smakiem ziaren. Wykonany w 100% z materiału ceramicznego, co gwarantuje przygotowanie co najmniej 20 000 filiżanek kawy. System mleczny, tackę ociekową oraz pojemnik na fusy kawowe możesz myć w zmywarce. Pozwala to zaoszczędzić czas i zapewnia higieniczne czyszczenie. Trwały, ceramiczny młynek posiada 12 ustawień, dzięki czemu ziarna kawy można zmielić w dowolny sposób, od drobnego proszku po grube kawałki. System Aroma Extract zapewnia optymalną równowagę pomiędzy temperaturą parzenia a ekstrakcją aromatu, utrzymując temperaturę wody pomiędzy 90 a 98°C, regulując przepływ wody, dzięki czemu można delektować się pyszną kawą. Kuszący smak i aromat kawy ze świeżo zmielonych ziaren dostępny za jednym dotknięciem. Intuicyjny ekran dotykowy umożliwia łatwe wybranie ulubionego rodzaju kawy.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Ekspres do kawy Siemens EQ.300 TI35A209RW

Ekspres do kawy Siemens EQ.300 TI35A209RW

Nasz ranking ekspresów do kawy do 3000 zł zamyka dobry i niezwodny ekspres do kawy Siemens EQ.300 TI35A209RW o mocy 1300 W, 15 barów. Funkcja milkPerfect gwarantuje powstanie sztywnej i grubej mlecznej pianki, niezależnie od doświadczenia użytkownika. Funkcja milkPerfect automatycznie spienia mleko w Twojej filiżance, dzięki czemu spieniona warstwa wspaniale się prezentuje, przykrywając mleko — wystarczy dolać mleka do filiżanki i je spienić. Czyszczenie spieniacza mleka jest równie proste — łatwo go ściągnąć i można go myć w zmywarce. Wysokiej jakości młynek ceramDrive mieli ziarna kawy wyjątkowo równo, przez co umożliwia wydobycie wszystkich aromatów w trakcie procesu parzenia — wrażenia z picia tak aromatycznej kawy są czymś naprawdę wyjątkowym. Ponieważ młynki ceramiczne — w przeciwieństwie do stalowych — praktycznie nie podlegają zużyciu, gwarantują radość picia kawy. Dzięki systemowi iAroma w pełni automatyczne ekspresy do kawy Siemens zapewniają zawsze najlepszą jakość każdego napoju. Jest to innowacyjny system, w którym wszystkie komponenty płynnie współpracują w celu osiągnięcia jednego ostatecznego celu: przyjemności. Miłośnicy kawy cieszą się nie tylko jej aromatycznym smakiem, ale również szybkością i łatwością jej przygotowania. Czy jest to espresso, caffe crema lub cappuccino, funkcje dla wszystkich kaw i napojów mlecznych są widoczne na wyświetlaczu w postaci podświetlanych przycisków dotykowych. Oznacza to, że od przygotowania Twojej ulubionej kawy dzieli Cię tylko dotknięcie przycisku, dzięki coffeeDirect.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Posiadając budżet w wysokości do 3000 zł można bez problemu kupić wysokiej jakości ekspres do kawy, który będzie służył długi czas. Na rynku jest bardzo dużo modeli w budżecie do 3000 zł. Dla Ciebie ja i mój zespół przeanalizował te urządzenia i wybrał 10 najlepszych ekspresów na rynku do 3000 zł.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał nasz ranking eskpresów do kawy do 3000 zł?

Ranking ekspresów do kawy do 3000 zł, który Państwo widzą na naszej stronie powstał po głebokiej analizie i wewnętrznych testach różnych modeli ekspresów do kawy. Analizowaliśmy i testowaliśmy ekspresy do kawy w budżecie do 3000 zł następujących producentów: Krups, Siemens, Saeco, DeLonghi, Nivona, Philips, Sencor, Gaggia, Smeg, Melitta, MPM, Amica, Zelmer, Beko, Cecotec, 4Swiss i wielu innych. Następną czynnością jaką wykonaliśmy budując ten ranking ekspresów do kawy do 3000 zł było sprawdzenie opinii o tych urządzeniach w internecie. Opinie o ekspresach do 3000 zł sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), na specjalistycznych forach internetowych i nie tylko, na grupach na Facebooku, na Allegro i wielu innych miejscach. Zebrany materiał pozwolił na stworzyć rzetelny ranking ekspresów do kawy w budżecie do 300 zł. Mamy nadzieje, że nasz ranking będzie pomocnym narzędzie przy poszukiwaniu nowego ekspresu. Ranking eskpresów do kawy do 3000 zł jest stale aktualizowany przez nas, dzięki czemu nie staje się przestarzały.

Jaki ekspres do kawy do 3000 zł wybrać?

Wybór i zakup ekspresu do kawy mając 3000 zł na ten cel wydaje się bardzo łatwy, ale niestety tak nie jest. Na rynku jest bardzo dużo ekspresów do kawy do 3000 zł o różnej jakości. Jedne są warte swojej ceny a inne nie. Jak wybrać ekspres do kawy do 3000 zł? Czym kierować się przy wyborze ekspresu do kawy do 3000 zł? Jaki ekspres do kawy kupić do 3 tys. zł? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedź w naszym poradniku zakupowym, który został przygotowany przez naszych ekspertów z 10 letnim doświadczeniem w branży AGD.
 
Typ ekspresu – Posiadając 3000 zł na zakup ekspresu możemy wybierać wśród następujących typów ekspresów: Ekspresy automatyczne, Ekspresy kolbowe, Ekspresy na kapsułki, Ekspresy przelewowe. Naszym zdaniem mając budżet do 3 tys. zł najlepiej jest wybierać wśród ekspresów do kawy automatycznych. Urządzenia te są bardzo łatwe w obsłudze.
 
Ciśnienie w ekspresie – Kupując ekspres do kawy do 3000 zł trzeba zwrócić uwagę na to jakie ciśnienie posiada dany model. To właśnie ilość barów ma wpływ na smak i aromat kawy przygotowywanej przez ekspres. Na rynku można spotkać ekspresy do kawy, które mają od 15 do 20 barów. Uważa się, że do robienia pysznej kawy w zupełnoście wystarczy ekspres automatyczny, który posiada ciśnienie na poziomie 15 barów.
 
Moc w ekspresie – Szukając nowego ekspresu do kawy w kwocie do 3000 zł zwróć uwagę na to jaką moc posiada model, który chcesz kupić. Najczęściej w kwocie do 3000 zł można spotkać model o mocy od 1250 W do nawet 1900 W. Wybierz ekspres do kawy z jak największą mocą bo to właśnie ona ma wpływ na szybkość przygotowywania kawy w Twoim ekspresie.
 
Automatyczne przygotowywanie kawy – Kupując nowy ekspres do kawy do 3000 zł zwróć uwagę na to jakie rodzaje kaw możesz przygotować w ekspresie. Jest to bardzo ważne jeśli poza standardową czarną lubisz inne lub ktoś w Twojej rodzinie. Producenci ekspresów do kawy w swoich urządzeniach oferują automatyczne przygotowywanie takich napoji kawowych jak: Americano, Café au lait, Café Crema, Caffe Latte, Cappuccino, czarna kawa, Doppio, Espresso, Espresso Doppio, Espresso Lungo, Espresso Macchiato, Flat White, gorąca woda, kawa XL, Latte Macchiato, Long coffee, Ristretto.
 
Rodzaje kawy obsługiwanej – Kupując ekspres do kawy zwróć uwagę na to jakie rodzje kaw obsługuje model, który chcesz kupić. Na rynku można spotkać ekspresy do kawy do 3000 zł, które obsługują następujące rodzaje kaw: kawa ziarnista, kawa w kapsułkach, kawa mielona. Dobierz ekspres według swoich upodobań. Naszym zadaniem najlepiej jest wybrać ekspres, który obsługuje kawę ziarnistą.
 
Czyszczenie i higiena – Przed zakupem ekspresu do 3000 zł warto zwrócić uwagę jak wygląda czyszczenie takiego ekspresu oraz to jakie programy związane z czyszczeniem posiada dany model. Jest to bardzo ważna kwestia na, którą mało ludzi zwraca uwagę. Czystość ekspresu jest bardzo ważna jeśli zależy nam na smacznej i zdrowej kawie. Producenci w swoich ekspresach oferują następujące udogodnienia: Automatyczne czyszczenie przy uruchamianiu ekspresu, Automatyczny program czyszczenia, Automatyczny program odkamieniania, Możliwość ustawienia twardości wody, Program czyszczenia systemu mlecznego, Wyjmowane elementy ekspresu itp.

Najczęściej zadawane pytania o ekspresy do kawy do 3000 zł:

Co to jest ekspres do kawy?

Ekspres do kawy to półautomatyczne lub w pełni zautomatyzowane urządzenie AGD służące do parzenia kawy. Wyróżniamy następujące rodzaje ekspresów do kawy: Ekspresy ciśnieniowe, Ekspresy przelewowe, Ekspresy kolbowe, Ekspresy na kapsułki.

Jaki ekspres do kawy 15 czy 19 bar?

Ekspres do kawy powinien mieć jak najwięcej barów czyli zamiast 15 barowego ekspresu do kawy jest lepiej wybrać urządzenie, które ma ciśnienie na poziomie 19 barów. Im więcej barów w ekspresie tym lepsza kawa.

Jaki ekspres do kawy do 3000 forum?

Przeglądając fora internetowe i wątki, które są poświęcone ekspresom do kawy do 3000 zł można zauważyć, że największą popularnością cieszą się urządzenia takich firm jak: Philips, DeLonghi, Siemens, Krups. To właśnie te 4 marki są najczęściej wymieniane na forach internetowych.

Czy 3000 zł na zakup ekspresu do kawy to wystarczająco?

Budżet w kwocie do 3000 zł na zakup ekspresu do kawy jest wystarczający, aby kupić dobry i niezawodny ekspres do użytku domowego. W tej kwocie bez problemu znajdziemy urządzenia znanych i cenionych producentów, których urządzenia posłużą nam przez długi czas.

Czy opłaca się kupić ekspres do kawy do 3000 zł?

Ekspres to kawy to urządzenie, które warto kupić bo, dzięki niemu zrobimy o świeżą kawę z mielonych ziaren o wiele lepszą kawę niż zaparzaną metodami tradycyjnymi. Ekspres do kawy to również wielka wygoda bo wystarczy wsypać kawę w ziarnach, uzupełnić zbiornik z wodą i czekać na kawę jak z najlepszej kawiarni na mieście.

Jakiej marki ekspres do 3000 zł?

Wybierając ekspres do kawy do 3000 zł warto postawić na sprawdzonego producenta. Najlepsze ekspresy do kawy do 3000 zł oferują tacy producenci jak: Krups, Siemens, Saeco, DeLonghi, Nivona, Philips, Sencor, Gaggia, Smeg, Melitta, MPM, Amica, Zelmer, Beko, Cecotec, 4Swiss.

Gdzie kupić ekspres do kawy do 3000 zł?

Ekspres do kawy do 3000 zł możemy kupić w różnych sklepach z AGD/RTV np. Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert. Dobrym pomysłem na kupno ekspresu do 3 tys. zł jest sprawdzenie ofert na Allegro oraz w porównywarkach cenowych bo bardzo często można spotkać tam fajne promocje.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (61 votes)
Opinie o rankingach