Zaznacz stronę

Grill węglowy to urządzenie, które znajdziemy w domu większości, a wydaje się, że właściwie każdego Polaka. Uwielbiamy grillować kiełbaski, karkówkę czy warzywa podczas spotkań ze znajomymi, rodzinnych przyjęć, wypadów za miasto czy pikników z przyjaciółmi. W sklepach znajdziemy całą gamę grilli węglowych, różniących się pomiędzy sobą przede wszystkim kształtem i wielkością. To na jakie urządzenie ostatecznie się zdecydujemy zależy przede wszystkim od tego czy chcemy kupić małego grilla, którego bez problemu zabierzemy w krótki wyjazd czy też zależy Nam na dużej, masywnej konstrukcji, która stanie w ogrodzie i nie będzie przenoszona z miejsca na miejsce a dodatkowo będzie pełnić rolę dekoracyjną. Można wybrać również rozwiązanie pośrednie, duża część większych grilli węglowych jest wyposażona w koła, dzięki czemu urządzenie można przenosić z miejsca na miejsce. Warto zwrócić uwagę na materiał z którego wykonane jest urządzenie, zdecydowanie trwalsze i odporniejsze na korozję będą grille żeliwne lub ze stali nierdzewnej. Istotna jest również wielkość i kształt rożna, w zależności od tych parametrów jednorazowo będziemy w stanie przygotować więcej lub mniej smakołyków. Wiele urządzeń posiada również dodatkowe opcje, jak dozownik brykietu, wskaźnik temperatury a nawet opcję wędzenia. Zobacz zestawienie najlepszych grilli węglowych na rynku i wybierz grilla węglowego dla siebie.

Jaki grill węglowy wybrać? Zobacz najlepszy w internecie Ranking grilli węglowych

Miejsce 1

Grill węglowy LANDMANN Elegant XL 11518

Grill węglowy LANDMANN Elegant XL 11518

Grill węglowy LANDMANN Elegant XL 11518 to najlepszy grill w naszym rankingu. Ten sprzęt zbiera same pozytywne opinie na forach internetowych, grupach na Facebooku co świadczy o jego wysokiej jakości. Grill węglowy LANDMANN Elegant XL 11518 jest wykonany z lakierowanej blachy stalowej. Korpus grilla lakierowany dekoracyjnie lakierem proszkowym w kolorze czarno-srebrnym. Podstawa jezdna na 4 skrętnych o 360o łatwobieżnych rolkach z hamulcem. Żeliwny, emaliowany ruszt modularny. Stalowy, emaliowany ruszt do podgrzewania o dużej powierzchni (81×14 cm). Podwójne palenisko z dwoma niezależnymi perforowanymi emaliowanymi misami paleniskowymi z płynną regulacją wysokości za pomocą dwóch korb. Wyciągana szuflada na popiół z aluminiowym uchwytem. Dwie zamykane klapy paleniskowe możliwiające łatwy i wygodny dostęp do misek paleniskowych i uzupełnianie paliwa. Po dwie przesłony wentylacyjne w pokrywie i komorze paleniskowe. Ten grill węglowy posiada wskaźnik temperatury w pokrywie. Składane, stabilne, mocne półki boczne ze zintegrowanym wieszakiem na akcesoria (x2). Wysoka oszczędność miejsca po złożeniu półek bocznych. Zamykana szafka dolna z solidnymi drzwiczkami z aluminiowymi uchwytami do przechowywania osprzętu i przyborów do grillowania. Sterowanie temperaturą grillowania za pomocą płynnej regulacji wysokości palenisk. Wysoka elastyczność użytkowania dzięki podwójnemu palenisku i możliwości wydzielenia dwóch stref o innej intensywności opiekania. Bardzo duża powierzchnia grillowania 84 x 45 cm – odpowiedni dla około 16 osób. Jeśli szukasz wysokiej jakości grilla węglowego to koniecznie sprawdź ten model bo warto.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Grill węglowy Activa Angular XXL 11250C

Grill węglowy Activa Angular XXL 11250C

Grill węglowy Activa Angular XXL 11250C to drugi najlepszy grill w naszym zestawieniu, który zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Z tym grillem uda się każde grillowanie. Dzięki pokrywie nie ograniczają Cię żadne warunki pogodowe nie zepsują twoich potraw. Dzięki możliwości zamknięcia pokrywy masz kontrolę nad płomieniem, szybkie przymknięcie momentalnie zgasi ogień, który mógłby przypalić potrawy. Ponadto zamknięta pokrywa przyspiesza czas przygotowania mięsa, a także sprawia, że jest ono bardziej soczyste. W pokrywie znajduje się dodatkowy ruszt, dzięki któremu możesz odłożyć gotową potrawę a ona jeszcze przez długi czas pozostanie ciepła. Żeliwny, solidny 3-częściowy ruszt grillowy, idealnie sprawdzi się podczas przyrządzania Twoich popisowych dań. Powierzchnia grillowania to aż 70 x 46 cm. Rusz grillowy wykonany z żeliwa. Ruszt w systemie GRID IN GRID. Przyrządzisz wszystko co chcesz, a po wszystkim szybko oczyścisz ruszt do kolejnego grillowania. Wszystkie potrawy po grillowaniu wystarczy położyć na ruszcie do podgrzewania, aby utrzymać ich ciepło, ale uchronić od przypalenia. Podwieszany ruszt w pokrywie do podtrzymywania ciepłych potraw. Grillując cały dzień docenisz ten ważny element. Perforowana misa węglowa pozwoli w prosty sposób przygotować żar do grillowania. Grill posiada mechanizm, dzięki któremu wyregulujesz wysokość paleniska za pomocą przekładni stopniowej, pomoże Ci w dostosowaniu temperatury do Twoich potraw. W korpusie paleniska znajdziesz specjalnie zaprojektowane drzwiczki rewizyjne, które możesz otworzyć i dosypać węgla lub brykietu bez przerywania procesu grillowania! Popielnik został zaprojektowany w formie praktycznej szuflady. Dzięki niemu bezpiecznie wybierzesz popiół, bez wyciągania rusztów. ANGULAR XXL posiada kominek wentylacyjny w pokrywie i przesłony korpusie grilla, dzięki czemu dokładnie wyregulujesz ilość powietrza dopływającą do grilla. Twoje akcesoria do grillowania będą zawsze pod ręką dzięki hakom. Otwieracz do butelek umili niejedna biesiadę. Składana półka boczna, ułatwi przechowywanie grilla, ale jest nieocenioną pomocą podczas grillowania.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Grill węglowy Weber Master-Touch GBS Premium E-5775 57 cm

Grill węglowy Weber Master-Touch GBS Premium E-5775 57 cm

Grill węglowy Weber Master-Touch GBS Premium E-5775 to dobry i niezawodny grill, który umili spotkania rodzinne, z przyjaciółmi. Sprzęt zbiera same pozytywne opinie w internecie co świadczy o jego wysokiej jakości. Inwestując w ten sprzęt masz pewność, że grill posłuży przez długie lata. Grill węglowy Weber Master-Touch GBS Premium E-5775 to grill 3 w 1, który umożliwia grillowanie, wędzenie i pieczenie w niskich temperaturach. Ruszt GBS w tym grillu węglowym daje nam szerokie możliwości poszerzania naszego menu, a dzięki pokrywie z zawiasem, nasze ręce są cały czas wolne. Ten grill węglowy jest odporny na warunki atmosferyczne, dzięki temu, że kocioł i pokrywa grilla są pokryte emalią porcelanową. W tym grillu możesz łatwo kontrolować temperaturę pieczenia, dzięki wbudowanemu termometrowi, który znajduje się na pokrywie grilla Weber Master-Touch GBS Premium E-5775. Grill węglowy Weber Master-Touch GBS Premium E-5775 możesz przemieszczać w zależności od potrzeb dzięki wbudowanym 2 kółkom. Model tego grilla posiada wbudowany system czyszczenia One-Touch do łatwego usuwania popiołu, który znajduje się pod paleniskiem. Wymiary tego grilla węglowego to: Szerokość: 75 cm, wysokość: 100 cm, głębokość: 65 cm.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Grill węglowy Landmann Chef Comfort Basic+ 11528

Grill węglowy Landmann Chef Comfort Basic+ 11528

Grill węglowy Landmann Chef Comfort Basic+ 11528 to kolejny model grilla węglowego od firmy Landmann, którym warto się zainteresować. Wysokiej jakości griil węglowy, który wykonany jest z lakierowanej proszkowo blachy stalowej. Podstawa jezdna na 2 kółkach z tworzywa. Uchwyty i listwy ozdobne ze stali szlachetnej. Żeliwny modularny ruszt grillowy. Chromowany ruchomy ruszt do podgrzewania zawieszony w pokrywie. Aluminizowana, perforowana miska paleniskowa z płynną regulacją wysokości za pomocą korby. Grill węglowy Landmann Chef Comfort Basic+ 11528 posiada wyciąganą szufladę na popiół. Zamykana klapa paleniskowa umożliwiająca łatwy i wygodny dostęp do miski paleniskowej i uzupełnianie paliwa. Kominek wentylacyjny w pokrywie; przesłona wentylacyjna w komorze paleniskowej. W pokrywie grilla znajduje się wskaźnik temperatury dla lepszego grillowania. Stabilna, składana półka boczna z metalu z wieszakiem na akcesoria. Wysoka oszczędność miejsca po złożeniu półki bocznej. Druciana półka dolna. Sterowanie temperaturą grillowania za pomocą płynnej regulacji wysokości palenisk. Ruszty tego grilla węglowego można myć w zmywarce. Powierzchnia grillowania w tym sprzęcie wynosi 53 x 42 cm – odpowiedni dla około 10 osób.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Grill węglowy Lund 57cm 99584

Grill węglowy Lund 57cm 99584

Grill ogrodowy węglowy okrągły z pokrywą Lund 99584 to niedrogi grill, który przyda się w każdym domu. Stabilna konstrukcja wykonana z proszkowanej na czarno blachy. Grill przeznaczony do pracy na wolnym powietrzu. Wysokiej jakości grill w bardzo dobrej cenie, który umili rodzinne weekendy lub spotkania z przyjaciółmi. Producent wyposażył ten model w stalową półkę, na której można odłożyć akcesoria do grillowania lub przygotowane do grillowania mięso. Grill węglowy Lund 57cm 99584 posiada popielnik, który jest zamontowany pod paleniskiem. Na obudowie tego grilla znajduje się wskaźnik temperatury do 300 stopni C, który ułatwi grillowanie. Ruszt 54 cm pokryty specjalną powłoką zapewniającą ochronę przed rdzą z dodatkową półką. Grubość rusztu: 3 mm. Grubość pokrywy: 0,5 mm. Jeśli szukasz niedrogiego grilla to zainteresuj się tym modelem bo warto.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Grill Węglowy Activa Mastercook Beczka 11260

Grill Węglowy Activa Mastercook Beczka 11260

Grill Węglowy Activa Mastercook Beczka 11260 to bardzo popularny grill w takim kształcie wśród grilli węglowych w Polsce! Dzięki pokrywie nie ograniczają Cię żadne warunki pogodowe nie zepsują twoich potraw. Dzięki możliwości zamknięcia pokrywy masz kontrolę nad płomieniem, szybkie przymknięcie momentalnie zgasi ogień, który mógłby przypalić potrawy. Ponadto zamknięta pokrywa przyspiesza czas przygotowania mięsa, a także sprawia, że jest ono bardziej soczyste. W pokrywie znajduje się dodatkowy ruszt, dzięki któremu możesz odłożyć gotową potrawę a ona jeszcze przez długi czas pozostanie ciepła. Żeliwny, solidny 3-częściowy ruszt grillowy, idealnie sprawdzi się podczas przyrządzania Twoich popisowych dań. Powierzchnia grillowania to aż 71 x 35 cm. Rusz grillowy wykonany z żeliwa. Przyrządzisz wszystko co chcesz, a po wszystkim szybko oczyścisz ruszt do kolejnego grillowania. Wszystkie potrawy po grillowaniu wystarczy położyć na ruszcie do podgrzewania, aby utrzymać ich ciepło, ale uchronić od przypalenia. Podwieszany ruszt w pokrywie do podtrzymywania ciepłych potraw. Grillując cały dzień docenisz ten ważny element. Perforowana misa węglowa pozwoli w prosty sposób przygotować żar do grillowania. Grill posiada dwie spore składane półki, dzięki którym zorganizujesz przestrzeń do grillowania. Nie musisz się martwić gdzie odłożyć gorące potrawy. Gdy ich nie potrzebujesz szybko je złożysz! Popielnik został zaprojektowany w formie wyjmowanego pojemnka. Dzięki niemu bezpiecznie wybierzesz popiół, bez wyciągania rusztów. Dodatkowo popielnik posiada przesłonę wentylacyjną, co dodatkowo pomoże wyregulować temperaturę panującą w grillu. BECZKA posiada przesłony wentylacyjne w pokrywie i korpusie grilla, dzięki czemu dokładnie wyregulujesz ilość powietrza dopływającą do grilla. Zapomnij o przypalonych potrawach! Dzięki termometrowi ukazującemu aktualnie panującą w grillu temperaturę masz pełną kontrolę nad całym procesem grillowania.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Grill węglowy BLAUPUNKT GC601

Grill węglowy BLAUPUNKT GC601

Grill węglowy BLAUPUNKT GC601 to doskonała propozycja dla każdego miłośnika smaku grillowanych mięs i warzyw. Świetnie sprawdzi się podczas wieczornego posiłku na tarasie lub obiadu w przydomowym ogródku. Ciesz się niepowtarzalnym smakiem soczystych potraw prosto z grilla! Duża powierzchnia grillowa żeliwnego rusztu o wymiarach 57,2 x 32 cm, pozwoli na przygotowanie różnorodnych potraw dla wielu osób jednocześnie. Bez problemu pomieścisz na nim aromatyczne szaszłyki, warzywa bądź steki dla wielu gości! Dzięki zamykanej pokrywie nie musisz obawiać się niekorzystnych warunków pogodowych podczas grillowania. Pokrywa grilla z pewnością zadba o zachowanie wszystkich naturalnych aromatów przyrządzanych dań wewnątrz grilla, co sprawi, że pozostaną one delikatne i soczyste przez cały ten czas. Pełną kontrolę nad temperaturą grillowanych potraw zapewni wbudowany w pokrywę termometr. Model GC601 posiada dodatkowy ruszt do podgrzewania przygotowanych wcześniej potraw, dzięki czemu pozostaną ciepłe przez długi czas, bez obaw o ich szybkie wypieczenie lub zwęglenie. Grill ogrodowy marki Blaupunkt posiada aż 4 regulowane przesłony wentylacyjne umieszczone w korpusie, które dbają o właściwą ilość dopływającego powietrza do wewnątrz grilla. Posiada on również mechanizm regulujący wysokość paleniska, co zapewni odpowiednią kontrolę nad intensywnością grillowania bez obaw o przypalenie lub niedopieczenie posiłku. Misa paleniska z perforacją oraz rusztem na węgiel pozwoli na szybkie przygotowanie żaru do grillowania. Specjalne drzwiczki do paleniska wraz z praktyczną szufladą na popiół pozwolą na bezpieczne i komfortowe usunięcie go z grilla bez potrzeby wyciągania rusztów. Czyszczenie grilla jeszcze nigdy nie było tak proste! W zestawie z grillem znajduje się żeliwna patelnia o średnicy 30 cm oraz głębokości 3 cm, która umożliwi usmażenie idealnych placków ziemniaczanych lub innych potraw. Na tej solidnej brytfannie o wadze 2 kg przygotujesz wyborny gulasz lub potrawkę. Grill stanie się prawdziwym urządzeniem wielofunkcyjnym do pieczenia, smażenia i grillowania! Dla większego komfortu użytkowania model GC601 wyposażony został w praktyczny uchwyt, półkę boczną oraz stalowy otwieracz do butelek. Wszystkie dodatkowe elementy z pewnością przyczynią się do jeszcze większej satysfakcji z grillowania i zachęcą do częstszego przyrządzania posiłków w ten sposób. W łatwym transporcie urządzenia pomocne będą boczne koła oraz specjalne uchwyty. Porządna, stalowa konstrukcja i pokrywa pozwolą na zabezpieczenie paleniska przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, pozwalając cieszyć się grillowaniem niezależnie od pogody!

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Grill węglowy MIRPOL MIR4525

Grill węglowy MIRPOL MIR4525

Grill węglowy MIRPOL MIR4525 to wysokiej jakości grill, który musiał się znaleźć w naszym rankingu. Duży grill ogrodowy z pokrywą wyróżnia się swoim nowoczesnym designem. Powierzchnia grillowania wynosi tutaj 2451 cm2, co pozwala przygotować jednocześnie większą ilość potraw. Grill posiada 2-częściowy ruszt główny, żeliwny ruszt na węgiel oraz emaliowany podgrzewacz, co ułatwia przyrządzanie potraw. Praktyczna pokrywa z termometrem umożliwia zachowanie właściwej temperatury smażenia, dzięki czemu gotowe dania będą jeszcze smaczniejsze. Regulacja przepływu powietrza również wpływa na jakość smażonych produktów. Atutem urządzenia jest szereg akcesoriów. Grill posiada praktyczne wieszaki i otwieracz do butelek. Wyposażony w półkę dolną i boczną składaną, co jest bardzo praktyczne, ponieważ można tam odłożyć przyprawy i przybory niezbędne podczas grillowania. Nienagrzewający się uchwyt transportowy wraz z kółkami ułatwia ustawienie grilla w dowolnym miejscu.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Grill węglowy Blaupunkt GC101

Grill węglowy Blaupunkt GC101

Grill węglowy Blaupunkt GC101 składany, dzięki kompaktowym rozmiarom sprawdzi się zarówno podczas wieczornego grillowania na małym tarasie, jak i w przydomowym ogródku lub na kempingu. Niewielki rozmiar tego modelu wynoszący 45 x 22 x 22,2 cm oraz niska waga 0,9 kg i wygodne uchwyty, pozwalają na szybkie i komfortowe przenoszenie urządzenia z miejsca na miejsce. Dodatkowym atutem modelu GC101 jest możliwość złożenia stalowej konstrukcji, dzięki czemu zmieści się on nawet do plecaka podróżnego, czy też do bagażnika lub niewielkiego domowego schowka. Zdejmowana kratka grillowa o wymiarze 33 x 20 cm, pozwoli na przyrządzenie posiłku dla kilku osób jednocześnie. Ruszt wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej ułatwia utrzymanie go w czystości. Malowana proszkowo, czarna konstrukcja grilla GC101 z pewnością zyska uznanie użytkowników zwracających uwagę na praktyczność, ale również prosty wygląd urządzenia. Ciesz się wyjątkowym smakiem przyrządzanych potraw, gdziekolwiek chcesz!

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Grill węglowy Blaupunkt GC401

Grill węglowy Blaupunkt GC401

Nasze zestawienie najlepszych grilli węglowych zamyka grill węglowy Blaupunkt GC401. Grill ogrodowy GC401 marki Blaupunkt to właściwy wybór dla każdego, kto ceni sobie jednocześnie niepowtarzalny smak potraw prosto z grilla, jak i komfort podczas ich przyrządzania. Tradycyjny grill węglowy sprawdzi się zarówno podczas posiłków w ogrodzie, na tarasie lub na plaży. Model GC401 wyposażony został w pokrywę, dzięki której przyrządzane mięsa i warzywa nie utracą swoich naturalnych aromatów i zapachów, a czas ich przygotowania będzie szybszy, niż na zwykłym grillu otwartym. Dodatkowo producent wyposażył pokrywę w wbudowany termometr pozwalający na kontrolowanie właściwej temperatury dań podczas grillowania. Duża powierzchnia grillowa o średnicy 41 cm doskonale sprawdzi się podczas pieczenia dla wielu gości, pozwalając na przyrządzanie kilku posiłków jednocześnie. Bez problemów pomieści wiele smakowitych warzyw, szaszłyków, steków lub owoców morza. Do zestawu grillowego dołączone zostały szczypce, które pozwolą na szybkie, bezpieczne i łatwe zdejmowanie dań z rusztu paleniska bez obaw o poparzenie. Niewielka waga, stabilne koła oraz wygodne uchwyty grilla ogrodowego, ułatwiają jego transport lub przenoszenie. Model GC401 wykonany został ze stali malowanej proszkowo, co czyni go estetycznym elementem wyposażenia każdego ogrodu lub tarasu, jednocześnie chroniąc przyrządzany posiłek przed opadami deszczu, czy porywistym wiatrem.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Grill węglowy sprzęt, który musi się znaleźć w każdym domu. Każdy z nas kocha grillowane kiełbaski, szaszłyki, steki i inne produkty. Dla Ciebie przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy ponad 180 modeli, aby ułatwić Ci zakup dobrego grilla węglowego.

Ekspert od grilli węglowych

Jak powstał nasz ranking grilli węglowych?

Do stworzenia rankingu najlepszych grilli węglowych przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy 180 grilli różnych producentów. Testowaliśmy i analizowaliśmy produkty od następujących firm: Farmcook, Activa, Landmann, Lund, Mirpol, Fieldmann, Weber, Blaupunkt, Toya, Berghoff i kilku innych mniej znanych na rynku. Po tych czynnościach postanowiliśmy przeanalizować opinie o grillach węglowych w internecie. Opinie o grillach węglowych analizowaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, na grupach na Facebooku, na Allegro, na blogach z recenzjami, na rankingach produktowych oraz w sklepach internetowych: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Tego typu czynność dała nam bardzo szerokie spojrzenie na te urządzenia. Ostatnim krokiem w stworzeniu tego rankingu było uszeregowanie produktów w rankingu oraz opisanie całego rankingu prostym i zrozumiałym językiem. Produkty dostępne w rankingu są stale aktualizowane przez nasz zespół, dzięki czemu nasz ranking nie staje się przestarzały. Porównaj grille węglowe w naszym rankingu i kup dobry oraz niezawodny grill dla siebie.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie grilla węglowego?

Grillowanie różnych produktów w naszym kraju to już tradycja. Sezon grillowy Polacy rozpoczynają w weekend majowy. Zdajemy sobie sprawę, że zakup i wybór dobrego grilla węglowego to nie lada wyczyn. Na rynku można spotkać grille węglowe o różnej jakości. Jaki grill węglowy kupić? Czym kierować się przy zakupie grilla węglowego? Jaki grill węglowy wybrać? Jak wybrać dobry grill węglowy? Na te inne pytania uzyskasz odpowiedź w naszym poradniku zakupowym, który został przygotowany przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. 
 
Gabaryty grilla węglowego – Przed zakupem grilla węglowego warto zastanowić się czy szukamy małego grilla do sporadycznego grillowania czy też grilla na którego będziemy zapraszali dużo osób. Na rynku można spotkać małe grille składane, przenośne czy też duże. Zastanów się dobrze jak wielkiego grilla potrzebujesz i wybierz grilla węglowego dostosowanego do własnych potrzeb.
 
Pokrywa w grillu węglowym – Bardzo ważnym elementem grilla węglowego jest pokrywa, która ułatwia grillowanie podczas różnych warunków atmosferycznych. Pokrywa w grillu ułatwia kontrolowanie pieczenia, dymienia. Nowoczesne grille węglowe posiadają w pokrywie wbudowane termometry, które ułatwiają pieczenie produktów spożywczych.
 
Popielnik w grillu węglowym – Kupując dobry grill węglowy warto zwrócić uwagę na to, aby grill posiadał popielnik czy pojemnik na popiół. Jest to bardzo przydany element grilla węglowego, który zbiera popiół podczas grillowania. Dzięki niemu nie trzeba wygaszać grilla, aby pozbierać nadmiar popiołu.
 
Ilość rusztów – Przed zakupem grilla węglowego zastanów się ile powinien mieć rusztów Twój grill. Na rynku można spotkać grille węglowe, które mają następującą liczbę rusztów: 1, 2, 3. Wybierając grill węglowy w oparciu o ilość rusztów zastanówmy się dla ilu osób będzie kupowany grill i ile osób chcemy na grilla zapraszać.
 
Kółka w grillu – Bardzo ważnym elemetem są też kółka w grillu węglowym, które umożliwiają transporowanie grilla w dowolne miejsce bez przenoszenia. Grille węglowe z wbudowanymi kółkami są o wiele bardziej bezpieczniejsze w transportowaniu po rozpaleniu niż te bez kółek.
 
Kształt ruszu w grillu – Ostatnim dość mało ważnym elementem na, który warto zwrócić uwagę jest kształt rusztu grilla. Na rynku można spotkać grille węglowe, które mają kształt rusztu następujący: kwadratowy, okrągły, owalny, prostokątny.
 
Inne parametry – Kupując grilla węglowego na kilka sezonów, lat warto zainwestować w dobrej jakości sprzęt, który będzie posiadał takie udogodnienia jak: termometr, półki boczne, regulowany ruszt, regulacja wysokości, akcesoria.

Najczęściej zadawane pytania o grille węglowe:

Co to jest grill węglowy?

Grill węglowy to najpopularniejszy rodzaj grilla w którym jako źródło energii do pieczenia produktów żywnościowych wykorzystuje się węgiel drzewny.

Co jest zdrowsze grill gazowy czy węglowy?

Według ogólnodostępnych badań grille gazowe są zdrowsze od grilli węglowych bo nie emitują szkodliwych substancji.

Jaki wybrać grill gazowy czy węglowy?

Zarówno jeden jak i drugi ma plusy i minusy. Jeśli chcesz piec zdrowo i mieć wszystko pod kontrolą to wybierz grill gazowy. Jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnego grillowania, aromatów to wybierz tradycyjny grill węglowy.

Ile kosztuje grill węglowy?

Ceny grilli węglowych są bardzo zróżnicowane. Jednorazowego grilla węglowego można kupić za ok. 20 zł. Za najtańszy grill węglowy trzeba zapłacić ponad 100 zł. Za profesjonalne grille węglowe z górnej półki trzeba zapłacić ponad 2000 zł. Szukając grilla węglowego postaw na sprawdzony sprzęt bo nie ma sensu kupować grilla, który po sezonie będzie do wyrzucenia.

Gdzie kupić grill węglowy?

Grill węglowy można kupić w marketach budowlanych typu: Castorama, Obi itp. Szeroką ofertę grilli węglowych posiada sklep Media Expert. Warto też sprawdzić ceny grilli węglowych na Allegro oraz w porównywarkach cenowych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (68 votes)
Opinie o rankingach