Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Kombiwar halogenowy to urządzenie elektryczne o wielu zastosowaniach. Zacznijmy jednak od wyjaśnienia jak wygląda kombiwar, wiele osób bowiem nigdy nie słyszało takiego pojęcia. Owalne urządzenie zbudowane jest z żaroodpornej, przezroczystej misy i szczelnej, grzejącej pokrywy. Wewnątrz kombiwaru znajduje się serce urządzenia czyli halogenowa grzałka i wentylator. Elementy te sprawiają, że produkty umieszczone wewnątrz kombiwaru owiewane są strumieniem ciepłego powietrza. Warto zaznaczyć, że urządzenie to jest proste w obsłudze, wystarczy na panelu sterowniczym wybrać czas oraz temperaturę, ponadto kombiwar nie zajmuje zbyt wiele miejsca a stanowi alternatywę dla kilku sprzętów. Nie bez znaczenia jest również fakt, że gotowanie, smażenie czy pieczenie w kombiwarze jest szybsze w porównaniu do klasycznego przygotowywania potraw i zużywa mniej prądu, co z kolei przełoży się na niższe rachunki za prąd. Oprócz ww. wspomnianych funkcji kombiwar posłuży Nam również do rozmrażania, gotowania na parze, podgrzewania, grillowania i suszenia. Przed wyborem konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim na pojemność misy, którą należy dobrać do ilości domowników korzystających z urządzenia, a także na moc urządzenia. W kombiwarach o większej mocy posiłki przygotujemy szybciej ale jednocześnie zużyjemy więcej prądu. Nie bez znaczenia jest również materiał z jakiego wykonane jest urządzenie, oraz dodatkowe funkcje oferowane przez producentów jak chociażby automatyczne mycie. Sprawdź ranking kombiwarów halogenowych polecanych przez naszych ekspertów!

Kombiwar halogenowy - Opinie i Ranking

Miejsce 1

Kombiwar halogenowy MPM MKO-01

Kombiwar halogenowy MPM MKO-01

Kombiwar halogenowy MPM MKO-01 to najlepsze urządzenie zdaniem naszych ekspertów, które zostało umieszczone na pierwszym miejscu. Kombiwar MKO-01 za pomocą gorącego powietrza gotuje i piecze bez dodawania tłuszczu do potraw, dzięki czemu są one mniej kaloryczne, a przy tym wybornie smakują. Urządzenie składa się podstawy , szklanej misy, grzałki i pokrywki z częścią sterującą. Grzałka halogenowa powoduje szybsze przygotowanie dań oraz zatrzymuje witaminy i minerały w nich zawarte. Duża pojemność –16,5 litra pozwoli przygotować pieczeń dla całej rodzinny. Kombiwar MKO-01 charakteryzuje się wysoką mocą 1200-1400 W, co pozwoli gotować szybciej, oszczędzając przy tym czas i energię. Dzięki funkcji Thaw Wash nie musisz martwić się o czystość Twojego sprzętu. Możliwość samooczyszczenia zadba o jego estetyczny wygląd. W MKO-01 możesz również ustawić czas pracy w zakresie od 5 do 60 minut. O jego upływie urządzenie poinformuje cię za pomocą dźwięku. Do Kombiwaru halogenowego MKO-01 dołączone jest bogate wyposażenie, pozwalające na kulinarne eksperymenty. Zestaw zawiera: niski ruszt, wysoki ruszt, pierścień powiększający pojemność naczynia, szpilki do szaszłyków, sito, uchwyt. Kombiwar halogenowy MPM MKO-01 to urządzenie, którym warto się zainteresować.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Kombiwar PROFI COOK Sous-Vide PC-SV 1112

Kombiwar PROFI COOK Sous-Vide PC-SV 1112

Drugie miejsce w naszym rankingu kombiwarów halogenowych zajmuje wysokiej klasy kombiwar PROFI COOK Sous-Vide PC-SV 1112. ProfiCook PC-SV 1126 to wysokiej jakości cyrkulator do gotowania Sous-Vide. Innowacyjna technika sous-vide stosowana jest w najlepszych, pięciogwiazdkowych restauracjach na całym świecie. Polega na powolnym gotowaniu produktów zapakowanych w woreczki próżniowe, dzięki czemu nie tracą one zapachu, smaku i koloru, a z nimi wartości odżywczych. Nie towarzyszy też temu zapach gotującego się jedzenia w pomieszczeniu. Do gotowania nie potrzebna jest już kuchenka. Wystarczy, że wypełnisz urządzenie wodą i umieścisz w niej zapakowane produkty. Dzięki zastosowaniu metody gotowania sous vide potrawy dłużej zachowują świeżość, ponieważ podczas takiego gotowania są one pasteryzowane. Obudowa ze stali nierdzewnej Precyzyjne gotowanie żywności dzięki elektronicznej regulacji temperatury (maks. Odchylenie +/– 0,5 °C) Zachowuje witaminy, składniki odżywcze i aromat Funkcja delikatnego gotowania, przygotowywania jogurtu i utrzymywania ciepła Wyświetlacz LCD (niebieskie podświetlenie) Regulacja temperatury: 45°C – 90°C 72-godzinny timer Pojemność: 8,5 l Naczynie do gotowania (nieprzywierająca powłoka) Duże okno rewizyjne w pokrywie Zestaw zawiera szczypce i kratkę ze stali nierdzewnej do układania żywności przed gotowaniem Zasilanie sieciowe: 230 V, 50 Hz, 520 W.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Kombiwar halogenowy GRH 67641

Kombiwar halogenowy Lund GRH 67641

Kombiwar halogenowy Lund GRH 67641 o mocy 1400 W to kompaktowe urządzenie wielofunkcyjne, które piecze, grilluje, opieka, gotuje, gotuje na parze, odmraża i podgrzewa. Dzięki zastosowaniu halogenów piecze o kilka razy szybciej w porównaniu do tradycyjnego piekarnika. Kombiwar halogenowy GRH 67641 ma pojemność: 12 l, z zamontowanym pierścieniem: 17 l (12l + 5l). Kombiwar halogenowy GRH 67641 umożliwia równomierne pieczenie (termoobieg). Intuicyjna regulacja temperatury (65-250°C) i czasu pracy (0-60 min). Misa z hartowanego szkła z funkcją autoczyszczenia. Niskie zużycie energii elektrycznej. Wygodny uchwyt do przenoszenia, który pełni również funkcję włącznika. Akcesoria:  dolny ruszt, górny ruszt, szczypce, pierścień ze stali nierdzewnej, stojak na pokrywę, stojak na chleb, patelnia z powłoką, aluminiowy parowar. Wymiary kombiwaru z pierścieniem: 40 x33 x 40cm (długość x szerokość x wysokość). Kombiwar halogenowy GRH 67641 to urządzenie, które jest bardzo dobrze oceniane w internecie. Wysokiej jakości urządzenie, które przyda się w każdej kuchni.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Kombiwar halogenowy Esperanza QUASAR EKO003

Kombiwar halogenowy Esperanza QUASAR EKO003

Kombiwar halogenowy Esperanza QUASAR EKO003 o mocy 1400 W to urządzenie, które znalazło się na trzecim miejscu w naszym rankingu kombiwarów halogenowych. Przygotowywanie posiłków w kombiwarze może być szybsze nawet o 40% w porównaniu do standardowego sposobu gotowania. Wytworzone promienie infrared sprawiają, że składniki szybko się podgrzewają, pozwalając zachować im ich wartość odzywczą, witaminy, a przede wszystkim naturalny aromat. Kombiwar halogenowy Esperanza QUASAR EKO003 to idealne urządzenie do przygotowywania potraw niskotłuszczowych. Nadaje się do: smażenia, opiekania, prażenia, duszenia, pieczenia, zapiekania, odgrzewania oraz rozmrażania produktów spożywczych. Zastosowanie znajdującego się w zestawie specjalnego pierścienia powiększa pojemność kombiwaru aż o 6 litrów. To umożliwia przygotowanie potrawy w większej ilości, przy jednoczesnym dbaniu o oszczędność czasu i pieniędzy – piekarnik QUASAR wymaga do 45% mniej energii od piecyka konwencjonalnego. Wyposażenie dodatkowe: górna i dolna kratka, szczypce, pierścień do powiększania pojemności. Pojemność: 12 litrów bez pierścienia powiększającego / 18 litrów z pierścieniem powiększającym. Temperatura (płynna regulacja): 0°C – 250°C. Minutnik (akustyczny sygnał zakończenia działania): 0-60 minut. Wszechstronne zastosowanie: pieczenie / smażenie / grillowanie / gotowanie na parze / duszenie / rozmrażanie / podgrzewanie. Wymiary (szer. x wys. x gł.): 38.0 x 33.0 x 20.5 [cm ]. Waga: ok. 5.9 kg. Kabel zasilający:  ok. 1 m.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Kombiwar halogenowy Adler AD 6304

Kombiwar halogenowy Adler AD 6304

Kombiwar halogenowy Adler AD 6304 to dobre i niezawodne urządzenie, które zadowoli większość użytkowników. Kombiwar halogenowy Adler AD 6304 doskonale wesprze Cię zarówno w codziennym, jak i okazjonalnym przygotowaniu najróżniejszych dań. Docenisz łatwość obsługi i oszczędność czasu, jaką Ci zapewni przy przygotowaniu posiłków. Kombiwar wykorzystuje nadmuch gorącego powietrza do ogrzewania potrawy. W zależności od potrzeb, możesz w nim wygodnie rozmrażać, podgrzewać, opiekać, a nawet grillować. Dzięki regulacji czasu i temperatury opiekania, zakres możliwych do przygotowania potraw jest przeogromny. Strumień powietrza dokładnie owiewa wszystkie składniki, dzięki czemu są one przygrzewane równomiernie. Podobnie jak ma to miejsce w piekarnikach z termoobiegiem, z tą różnicą, że piekarniki są dużo większe i zużywają znacznie więcej energii do przygotowania takiej samej potrawy. W kombiwarze cały proces odbywa się w dużej misie (pojemność 12l), wykonanej ze szkła żaroodpornego. Spokojnie zmieścisz w niej obiad dla wszystkich domowników. A jeśli potrzebujesz jeszcze większej pojemności, uzyskasz ją dzięki specjalnemu pierścieniowi nakładanemu na misę, który „dodaje” dodatkowe kilka litrów. Pokrywę z elementem grzejnym możesz bezpiecznie odłożyć na przeznaczony do tego celu stojak. Z kolei dołączonymi do zestawu szczypcami wygodnie wyjmiesz gotowe produkty lub jeden z dwóch rusztów (w komplecie ruszt wysoki i niski), bez ryzyka poparzenia. Kiedy akurat nie używasz kombiwaru, możesz odłączyć od urządzenia kabel zasilający, co nie tylko ułatwia przechowywanie, ale też uniemożliwia uruchomienie przez dzieci.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 6

Kombiwar halogenowy Camry CR 6305

Kombiwar halogenowy Camry CR 6305

Kombiwar halogenowy Camry CR 6305 o mocy 1400W pozwala na bezproblemowe przygotowanie najróżniejszych potraw. Możesz w nim podsmażać, opiekać, gotować, grillować, dusić, gotować na parze a także ogrzewać i rozmrażać. Wszystko to możliwe jest dzięki halogenowemu elementowi grzejnemu i wewnętrznemu wentylatorowi, który tworzy powiew gorącego powietrza w misie ze szkła żaroodpornego. Cyrkulując, powietrze szybko i równomiernie ogrzewa całą zawartość Twoich potraw. W ten sposób Kombiwar CR 6305 łączy w sobie zalety kuchenki mikrofalowej i piekarnika elektrycznego z termoobiegiem, z tą różnicą, że nie napromieniowuje jedzenia i jest znacznie bardziej energooszczędny od dużych piekarników. Skorzystaj z misy o pojemności 12l, by przygotować posiłek dla całej rodziny. Do naprawdę dużych obiadów możesz jeszcze dodatkowo powiększyć misę o kolejne kilka litrów za pomocą specjalnego pierścienia. W środku misy możesz umieścić niski lub wysoki ruszt, na których ułożysz składniki przeznaczone na obiad. W zestawie dołączone są specjalne szczypce, pozwalające zrobić to wygodnie. Wbudowany zegar pozwala łatwo regulować temperaturę oraz czas działania. Po określonym czasie urządzenie automatycznie się wyłączy, więc nie musisz się przejmować, że coś się przypali, kiedy akurat zajmiesz się czymś innym. Dla bezpieczeństwa model CR 6305 zapobiega uruchomieniu przy nieprawidłowo założonej pokrywie. Dodatkowo, po zdjęciu pokrywy, możesz ją odłożyć na specjalnie przeznaczony do tego stojak.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 7

Kombiwar halogenowy MPM MKO-02

Kombiwar halogenowy MPM MKO-02

Kombiwar halogenowy MPM MKO-02 gotuje, rozmraża, piecze i smaży bez konieczności dodawania tłuszczu do potraw. Wyjątkowa technologia przygotowywania posiłków polega na połączeniu grzałki halogenowej z wentylatorem, który rozprowadza ciepło. Dzięki temu dania są pełne smaków i aromatów. Kombiwar halogenowy MPM MKO-02 składa się podstawy, szklanej misy, grzałki i pokrywki z częścią sterującą. Grzałka halogenowa powoduje szybsze przygotowanie dań oraz zatrzymuje witaminy i minerały w nich zawarte. Duża pojemność – 11,3 litra pozwoli przygotować pieczeń dla całej rodzinny. Kombiwar MKO-02 charakteryzuje się wysoką mocą 1200-1400 W, co pozwoli gotować szybciej, oszczędzając przy tym czas i energię. Dzięki funkcji Thaw Wash nie musisz martwić się o czystość sprzętu. Możliwość samooczyszczenia zadba o jego estetyczny wygląd. W MKO-02 możesz również ustawić czas pracy w zakresie od 0 do 60 minut. O jego upływie urządzenie poinformuje Cię za pomocą dźwięku. Kombiwar halogenowy MPM MKO-02 to wysokiej jakości urządzenie, którym warto się zainteresować. Bardzo dobre wykonanie oraz pozytywne opinie w internecie.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Kombiwar halogenowy Lund 67640

Kombiwar halogenowy Lund 67640

Kompaktowe urządzenie wielofunkcyjne, które piecze, grilluje, opieka, gotuje, gotuje na parze, odmraża i podgrzewa. Dzięki zastosowaniu halogenów piecze o kilka razy szybciej w porównaniu do tradycyjnego piekarnika. Moc: 1400W Od 3 do 5 razy szybsze pieczenie w porównaniu z tradycyjnymi piekarnikami Pojemność: 12 l, z zamontowanym pierścieniem: 17 l (12l + 5l) Beztłuszczowe gotowanie Równomierne pieczenie (termoobieg) Intuicyjna regulacja temperatury (65-250°C) i czasu pracy (0-60 min) Misa z hartowanego szkła z funkcją autoczyszczenia Niskie zużycie energii elektrycznej Wygodny uchwyt do przenoszenia, który pełni również funkcję włącznika Akcesoria: dolny ruszt, górny ruszt, szczypce, pierścień ze stali nierdzewnej, stojak na pokrywę, stojak na chleb, patelnia z powłoką, aluminiowy parowar Wymiary kombiwaru z pierścieniem: 40 x33 x 40cm (długość x szerokość x wysokość). Akcesoria: Dolny i górny ruszt umożliwia ułożenie 2 warst jedzenia Szczypce ułatwią wyciąganie gotowych, gorących potraw Pierścień ze stali nierdzewnej umożliwia powiększenie litrażu piekarnika z 12 do 17 litrów Stojak na pokrywę umożliwia bezpieczne odłożenie nagrzanej pokrywy Stojak na chleb jest niezbędny do przygotowaniu chrupiących grzanek Patelnia z nieprzywierającą powłoką sprawdzi się przy przygotowaniu smażonych potraw Aluminiowy parowar umożliwi przygotowanie potraw na parze.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Kombiwar halogenowy to wielofunkcyjne urządzenie, które sprawdzi się w każdej kuchni a w szczególności w takiej, gdzie jest kładziony nacisk na przygotowywanie zdrowych posiłków. Dla Ciebie sprawdziliśmy tą kategorię urządzeń i wybraliśmy najlepsze do naszego rankingu.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał ranking kombiwarów?

Ranking najlepszych kombiwarów halogenowych to zbiór najlepszych modeli na rynku wybranych przez naszych ekspertów, który powstał po to, aby pomóc Ci w wyborze najlepszego kombiwara halogenowego do Twojej kuchni. Do budowy naszego rankingu kombiwarów halogenowych przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy 20 urządzeń i wybraliśmy 8 najlepszych modeli. Testowaliśmy i analizowaliśmy kombiwary halogenowe takich firm jak: Saturn, Lund, Profi Cook, Adler, Camry, MPM, Esperanza i kilku innnych. Następnie sprawdziliśmy opinie o kombiwarach halogenowych w internecie. Opinie o kombiwarach halogenowych analizowaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, na grupach na facebooku, na blogach z recenzjami sprzętów AGD/RTV, w sklepach internetowych. Na końcu usiedliśmy z naszym zespołem i uszeregowaliśmy nasz ranking oraz opisaliśmy go prostym i zrozumiałym językiem. Ranking dobrych i niezawodnych kombiwarów halogenowych jest stale aktualizowany przez nasz zespół, dzięki czemu nie dezaktualizuje się. Porównaj ze sobą dostępne oferty w naszym rankingu kombiwarów i zadecyduj!

Jaki kombiwar halogenowy wybrać?

Wybór i zakup dobrej jakości kombiwara halogenowego nie należy do najłatwiejszych czynności. Jest to spowodowane tym, że urządzenia te nie są bardzo popularne w dzisiejszych czasach. Oferta jest bardzo ograniczona jeśli chodzi ilość dostępnych modeli. Warto tutaj zwrócić uwagę, że tak jak w przypadku każdego urządzenia AGD możemy spotkać modele lepszej jak i gorszej jakości. Jaki kombiwar halogenowy kupić? Czym kierować się przy zakupie kombiwara halogenowego? Sprawdź nasz poradki zakupowy i dowiedz się jakie parametry są kluczowe przy wyborze kombiwara halogenowego.
 
Moc kombiwaru – To kluczowy parametr, który ma wpływ na nagrzewanie się kombiwara halogenowego i gotowość do pracy. Przeglądając oferty kombiwarów halogenowych w różnych miejscach widzimy, że te urządzenia mają moc od 1200 W do 1500 W. Na rynku można też spotkać urządzenia, które mają moc regulowaną np. kombiwary o mocy 1200-1400 W. Wybierz kombiwar halogenowy z jak największą mocą.
 
Pojemność kombiwaru – To bardzo ważny parametr, który jest określany przez producentów w litrach. Na rynku można spotkać kombiwary halogenowe, które mają pojemność od 12 do 20 litrów. Im większą pojemność będzie miał Twój kombiwar halogenowy tym większą ilość porcji zdrowego i pysznego jedzenia w nim przygotujesz.
 
Regulacja temperatury w kombiwarze – Szukając kombiwara halogenowego warto zwrócić uwagę jak bardzo szeroki zakres regulacji temperatury posiada model, który chcemy wybrać. Warto wybierać wśród kombiwarów, które mają płynną regulację temperatury w zakresie od 0°C do 250 °C.
 
Zabezpieczenia w kombiwarze – Kupując kombiwar halogenowy zwróć uwagę jakie funkcje bezpieczeństwa posiada model, który chcesz wybrać. W tych urządzeniach możemy spotkać się z takimi zabezpieczeniami jak: 1) Automatyczne wyłączenie urządzenia po określonym czasie. 2) Brak uruchomienia urządzenia w przypadku nieprawidłowo założonej pokrywie. 3) Bezpieczne uchwyty, które zapobiegają poparzeniom.
 
Producent – Kupując kombiwar halogenowy warto też zwrócić uwagę na firmę jaka wyprodukowała urządzenie. Urządzenia od dobrych producentów cechują się wysoką jakością i niezawodnością. Wysokiej jakości kombiwary halogenowe produkują takie firmy jak: Saturn, Lund, Profi Cook, Adler, Camry, MPM, Esperanza i kilku innych.

Najczęściej zadawane pytania:

Czym jest kombiwar halogenowy?

Kombiwar halogenowy to wielofunkcyjne kuchenne urządzenie elektryczne, które służy do przygotowania posiłków. Przy pomocy kombiwara halogenowego możemy podgrzewać, smażyć, piec, grillować, gotować i rozmrażać.

Czy warto kupić kombiwar halogenowy?

Kombiwar halogenowy to urządzenie, które warto kupić do swojej kuchni bo gotuje, rozmraża, piecze i smaży bez konieczności dodawania tłuszczu do potraw. Przygotowywanie posiłków w kombiwarze może być szybsze nawet o 40% w porównaniu do standardowego sposobu gotowania.

Czy jedzenie z kombiwaru jest zdrowe?

Posiłki z kombiwara halogenowego są bardzo zdrowe bo do ich przygotowywania nie musimy wykorzystywać tłuszczu oraz podczas przygotowywania nie wydzielają się żadne szkodliwe substancje.

Co można zrobić w kombiwarze?

Z pomocą kombiwara halogenowego możemy przygotować: gotowane jajka, upiec chleb, usmażyć ziemniaki lub frytki, upiec ciasta, zrobić pizzę itp.

Jakie funkcje posiada kombiwar halogenow?

Kombiwar halogenowy posiada takie funkcje jak: podgrzewanie potraw, smażenie, rozmrażanie, gotowanie, pieczenie, grillowanie.

Ile kosztuje kombiwar halogenowy?

Ceny kombiwarów nie są jakieś wygórowane. Najtańszy kombiwar można kupić za ok. 150 zł. Za zaawansowany zapłacimy ok. 400 zł.

Gdzie kupić kombiwar halogenowy?

Kombiwar halogenowy można kupić w popularnych sklepach z AGD i RTV, na Allegro lub za pomocą porównywarek cenowych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

Źródła:

https://mpm.pl/pl/kuchnia/86-kombiwar-halogenowy-mko-01-5901308007294.html
https://toya24.pl/product-pol-10012135-KOMBIWAR-HALOGENOWY-17L-CZARNY.html
https://esperanza.pl/esperanza-kombiwar-halogenowy-quasar-18l,290,1661.html
https://www.adler.com.pl/index.php/Main/Produkt/ad_6304
https://www.adler.com.pl/index.php/Main/Produkt/cr_6305
https://mpm.pl/pl/urzadzenia-do-gotowania/89-kombiwar-halogenowy-5901308013431.html
https://costway.pl/71146332-kombiwar-halogenowy-piekarnik-17l-1400w

5/5 - (20 votes)
Opinie o rankingach